صفحه 54 از 80 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 64 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 531 تا 540 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    سلام
    آقای غفاریان

چند جایی، در مراسم‌های مختلف (همایش) پیش آمده دیدم عکاس محترم که دوربین Nikon داشته‌اند از دست وایت‌بالانس دوربین شاکی بودند! نه می‌توانستند دستی تنظیم کنند (نورهای هر طرف ساز خودش را می‌زند!) نه فرصت ادیت داشته‌اند. در همان شرایط دوربین‌های Canon معمولاً خطای کمتری داشته‌اند.

در این شرایط مهم نیست دوربین‌های SLR برای چه کسانی ساخته شده‌اند! :)

درود

و این چه معنی برای شما دارد؟!

هر چند که نیازی به توضیح نیست اما این به توان عکاس بستگی دارد وقتی کسی توان بکار گیری امکانات موجود در دوربین خود را ندارد به صرف اینکه دوربین در دست دارد نمیتوان اسم او را عکاس گذاشت.

گذشته از اینها بحت تنظیم وایت بالانس در روند کاری عکاسی ، از مقدماتی ترین کارهاست ، که وقتی به کسی عکاس گفته میشود انتظار درک این موضوع هم می رود ، البته گذشته از بحث همیشگی برندی که در آن هیچ بقالی نمی گوید ماست من ترش است.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 18 November 2011 در ساعت 16:14

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

از یه طرفدار کنون چه انتظاری دارید آخه ؟؟؟
    اما مژده بدم که من نمیخوام توی این بحث شرکت کنم . پس نیکونی ها خیالشون راحت باشه

یه نکته ای که اینجا مطرح شد ( یا میخواست مطرح بشه ) این بود که :

فایل Jpeg رو فقط مبتدی ها استفاده میکنند و حرفه ای ها فقط از فایل RAW استفاده میکنند
    و نکته دوم اینکه وایت بالانس سر صحنه اهمیت نداره و حرفه ای ها فقط و فقط با RAW عکاسی میکنند و بعد از عکاسی نور و رنگ عکسشون رو تنظیم میکنند

به هر حال اگر منظور از حرفه ای یعنی کسی که داره از حرفه عکاسی , پول در میاره ؛ من با این دو جمله بالا مخالفم
    اگر هم منظور از حرفه ای یعنی کسی که تجربه و مطالعه کافی در زمینه های مختلف عکاسی داشته , باز هم با دو جمله بالا مخالفم

==========

شما تا به حال پروژه ای داشتید که باید سر صحنه , عکس رو همزمان از پروژکتور پخش کنید؟
    تا حالا از جایی عکاسی کردید که به هر دلیلی ( امنیتی یا به علت کمبود زمان ) مجبور باشید بلافاصله عکس ها رو تجویل بدید؟
    تا به حال فکر کردید که همین وایت بالانس صحیح در خود دوربین و در فایل Jpeg برای افراد کور رنگ چه نعمت بزرگیه ؟

خوشبختانه کمپانی های سازنده دوربین به این موضوعات فکر میکنند و هنوز هم روی کیفیت بالای عکس ها در حالت Jpeg و ثبت نور و رنگ های صحیح در شرایط ویژه نوری , کار تحقیقاتی میکنند تا در چنین شرایط حساسی هم , دوربین های اونها قابل استفاده باشه.

یک فایل jpg , از قبل هم قابلیت ارسال مستقیم برای چاپ رو داشت . همانطور که بعد از این هم این امکان فراهم خواهد بود و این هیچ ربطی به حرفه ای یا مبتدی بودن عکاس نداشته و ندارد و نخواهد داشت
    خودم دوست دارم که عکس های Jpeg دوربینم کاملا رنگ های صحیح و جزئیات بالایی رو ثبت کرده باشند . هر چند که شاید از فایل RAW استقاده کنم.

در ضمن آخرین خبر ها حکایت از این داره که نیکون رو کلا آب برده و هر چی بنده خداها دنبالش میگردن , پیداش نمی کنن.
    همه نیکونی ها به سردستگی یه نفر که دیگه مدتی است اینجا نیست , سرود : ((غروب پائیزه ... دلم غم انگیزه )) سر داده اند
    yaghoobi، a.abdullahian، Rofougaran و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سعی می‌فرمایید القاء کنید که "شمای مخاطب" عکاس نیستید! وگرنه با قوطی کبریت هم می‌شود عکاسی کرد! فقط باید یک راست رفت سراغ منوهاش!!!!
    (عجب مثال جون داریه این قوطی کبریت! 1000 بار هم که استفاده بشه باز جذابه)

به هر حال من خیلی دوست داشتم که از دایرۀ رعد و برقِ زردرنگِ نیکونی/نایکونی (کدومش درست‌تره) شما در امان باشم اما نشد!

انوش خان امام

انتظار می‌رفت با دلیل فنی می‌فرمودید که صحبت بنده غلط است یا درست؟! دربارۀ دوربین‌های Nikon منظورم است.

اما خوب چنین نکردید! حتی فکر می‌کنم اگر مجالش بود یک دورۀ کامل آموزش Adobe Lightroom را می‌گذاشتید اما هستۀ بحث را در نمی‌یافتید.

از شما بعیده نقل‌قول‌های بریده بگذارید برادر من.

شما از آن خط همان یک جمۀ کوتاه آخرش را خواندی؟ نتیجه هم گرفتی!؟

برا همین بود که برادرانه خواستم، ما را به حال خودمان واگذاری و برسی به قسمت حرفه‌ای عکاسیت.

به هر حال ممنون از تلاشی که می‌کنید.
    .

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    بنده بعنوان یک حرفه ای از این منظر
    یعنی کسی که داره از حرفه عکاسی , پول در میاره
    هم Jpegعکس میپیرم هم RAW
    همچنین
    و نکته دوم اینکه وایت بالانس سر صحنه اهمیت نداره و حرفه ای ها فقط و فقط با RAW عکاسی میکنند و بعد از عکاسی نور و رنگ عکسشون رو تنظیم میکنند
    وایت بالانس سر صحنه برایم مهم است واز انجا که حرفه ای هستم (از همان منظر گفته شده در بالا)هم RAWو هم Jpegمی گیرم و دیگر اینکه در عکس های RAW بعد از عکاسی نور رنگ عکس هایم را تنظیم می کنم.
    برای مثال عکس های ازدواج برادرم را که در مجلس بود همه رو jpegگرفتم و عکس های آتلیه ای را هم Raw و هم Jpegگرفتم.ان عکس های Jpegسر مجلس را نصف بیشترشون همانطور بدون تغییر چاپ کردم بجز بعضی موارد که نیاز به کراپ یا تنظیمات خاص کمی داشت .بنده بندرت اتفاق افتاده که وایت بالانس و رنگ ولعاب عکس های Jpegدوربینم را تنظیم کنم حتی همان هایی که سر عروس برادرم گرفتم چون از قبل دوربینم را طبق انچه خواسته بودم تنظیم کرده بودم.
    وحید خان اگر می خواهید بدانید که آیا می شود عکس های Jpeg دوربینهای نیکون در جا سر صحنه چاپ کرد یا خیرو یا می شود به Jpeg دوربین نیکون اعتماد کرد یا نه .جواب بله است .بشرط انکه تنطیمات دوربینتان را بشناسید و قبل از عکاسی ان تنطیمات را انجام داده باشید.
    همیشه شادیتون رو ببینیم
    یا حق
    yaghoobi، Kholeno، Mashhadi Vahid و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..آیا می شود عکس های Jpeg دوربینهای نیکون در جا سر صحنه چاپ کرد یا خیرو یا می شود به Jpeg دوربین نیکون اعتماد کرد یا نه .جواب بله است .بشرط انکه تنطیمات دوربینتان را بشناسید و قبل از عکاسی ان تنطیمات را انجام داده باشید.
    به جز چند موردی که صرفا با هدف تست خروجی jpeg بدنه هایم این مد را انتخاب کردم و یک مورد نیز به طور اشتباهی و در اثر انگولک منوها توسط یکی از دوستان و عدم توجه بنده ,یادم نمیاد که تنظیمات بدنه هایم بر روی مد jpeg تنظیم شده باشند. در مورد فیلم برداری نیز به همین منوال بوده پس از یک بار تست و مشاهده کیفیت افتضاح فیلم برداری نیکون ,سونی! (این شیفت کردن بین نیکون و سونی هم شده داستان شترمرغ..) دیگر هرگز سراغ این انتخابها نرفتم. این از برای نیکون بود
    برای کانن قظیه کاملا برعکس بود مشاهده تنها 30 ثانیه ای از فیلم برداری 5DmII برای اولین بار کافی بود تا به حقیقت مطلب پی ببرم در مورد خروجی jpeg نیز به همین من...
    بنابراین اگر روزی لازم شد از فیلم بردرای کانن با خیال راحت استفاده میکنم و دغدغه ای از بابت کیفیت ان ندارم و همینطور خروجی jpeg

حال برگردیم به بحث خودمانبا تمام این اوصاف
    آیا میشود به بدنه های نیکون اعتماد کرد و با آن فیلم برداری کرد؟ بلی
    آیا میشود با بدنه های نیکون عکاسی jpeg کرد؟ حتما
    ولی ایا خروجی و کیفیتی که ارایه خواهند داد قابل مقایسه با مشابه کاننی خواهند بود؟ خیر
    اختلافها به هر مقدار هم که باشند تنها با یک مرز بسیار کوتاه از هم تفکیک میشوند اینجاست که سوء تفاهمات بوجود می اید.
    اختلافها زمانی اهمیت پیدا میکنند که به آنها بها داده شود اگر که نه ,اصولا نیازی به هر گونه بحثی....

همیشه متذکر شدم باز تکرار میکنم(بحثم کلی است و نه یک بدنه و یا رده خاص)
    نیکون باید یک تحول اساسی در مورد سنسورهایش انجام دهد تا همین امروزش هم دیر شده
    خوشبختانه کانن متوجه کمبود در کیفیت و امکانات بدنه های خود شده با معرفی بدنه 7d این کاملا مشهوده

كاربر آشنا ahmadmobin آواتار ها
    تشکر کرده
    278

سلام

پیرو سخنان وحید عزیز که اینقدر سنگ کانن را به سینه میمالند!..

پست 157 و 158

Canon EOS 600D / Rebel T3i / Kiss X5

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    هر چی می خواهم در این بحث پست نزنم ولی این بردیا خان نمیذاره.
    آیا میشود به بدنه های نیکون اعتماد کرد و با آن فیلم برداری کرد؟ بلی
    آیا میشود با بدنه های نیکون عکاسی jpeg کرد؟ حتما
    ولی ایا خروجی و کیفیتی که ارایه خواهند داد قابل مقایسه با مشابه کاننی خواهند بود؟ خیر
    بردیا خان الان یک نفر بیاد متن شما رو بخواند(بخصوص قسمت پررنگ شده)فکر می کند دوربینهای کانن درخروجی Jpeg در مقایسه با نیکون شق القمر می کند که قابل مقایسه نیست!!!!!
    عامو نگو وووووو! نسازززززز! یه کم یواش .
    حالا اگر امده بودی در یک شرایط تست کنترل شده با هر دو بدنه در شرایط مساوی از همه جهت (که بسیار سخت خواهد بود فراهم کردن چنین شرایطی )عکسی گرفته بودی و مقایسه ای انجام داده بودی اون موقع می شد یه چیزی گفت که در اون شرایط با زهم خودتون بهتر می دونید که ممکن است در ان شرایط دوربین کانن با چالش برخورد کند و نیکون نتیجه بهتر دهد و یا برعکس .تازه عامو اگر در این شرایط عکس می گرفتید ونتیجه هم به نفع کانن رقم می خورد با زفکر نمی کنم این نتیجه اینقدرعالی بود و به نفع کانن می بود که این جمله را نوشت

انشالله همیشه شادیتون رو ببینیم
    یا حق
    ashkan 78، Ali Talebi، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

والا بحث بین نیکون و کنون خیلی زیاده
    معمولا آدما عاشق اولین برندی میشن که اون رو خریدند.
    چون میخوان از انتخابشون دفاع کنند

آدم ها به یه چیز معتقد میشن ( خیلی خیلی ساده ) و بعد زمین و زمان رو به هم میدوزند تا ثابت کنند که اعتقادشون صحیح بوده ( تا پای جان )

من و شما هم همینطوریم . بقیه هم همینطورند . حتی اونایی که خیلی دوست دارن ادای بابا بزرگا رو در بیارن و بگن که : نه , ما منطقی فکر میکنیم و ... ( اتفاقا اونا وقتی موقعیتش پیش بیاد خیلی بیشتر از بقیه غیر منطقی و متعصب میشن )

اما من همیشه پشت منطقم از احساسم هم پیروی میکنم
    اصلا مگه میشه بدون این احساس , وارد حوزه هنر شد؟

کسی به دیده انکار گر نگاه کند.
    نشان صورت یوسف دهد به ناخوبی
    و گر به چشم ارادت نگه کنی در دیو
    فرشته ایت نماید به چشم کروبی

یه قسمتی از ماجرا یک واقعیته . یعنی برای یه نفر که اصلا تا به حال اسمی هم از این دو برند نشنیده , شاید تفاوتی نکنه که با کدام , دکمه شاتر رو فشار بده و عکس بگیره

اما یه قسمتی هم هست که من با احساسم اون رو قبول دارم

یعنی اگر دلباز طرفدار کنون شده , اگر دوربیینی از برند کنون در دستانش باشه , احساس خوشایند تری خواهد داشت تا دوربینی از جنس نیکون . و این احساس خوب قطعا روی عکاسی اش هم تاثیر گذار خواهد بود. ( سونی رو وارد این ماجرا نکنید . حتی پول هم بهم بدید , حاضر نیستم تو دستم بگیرمش )

البته این قضیه برای بقیه افراد ممکنه قوت و ضعف داشته باشه اما وجود داره.

حتی یک مربی عکاسی که باید با برند های مختلف کار کرده باشه و با انواع و اقسام تجهیزات آشنا باشه , باز هم ته دلش به یکی از این برند ها متمایل خواهد شد.

اما من یه عادتی هم دارم
    اگر از یه چیز خوشم بیاد , لزومی نمی بینم که پنهانش کنم و بگم که : برای یه عکاس حرفه ای فرقی نمیکنه که چه دوربینی در دستش باشه. کلا زیاد از این ژست های روشن فکری که پشتش واقعیتی دیگر پنهان شده , خوشم نمیاد.
    من از کنون خوشم میاد پس آشکار میگم که این برند رو دوست دارم. همونطوری که رنگ آبی رو بیشتر از قرمز دوست دارم . همونطوری که موسیقی سنتی رو به پاپ و ... ترجیح میدم. همونطوری که از سعدی خوشم میاد و ... .
    به جاش هم از برند مورد علاقه ام دفاع میکنم , اگر هم یه نفر ازم راهنمایی در مورد خرید دوربین بخواد , بهش میگم : دوربین فقط کنون.
    yaghoobi، Fereidoon، Rofougaran و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmobin نمایش پست ها
    سلام

پست 157 و 158

..به تازگی یک D7000 به همراه لنز 105-18 برای یکی از فامیل تهیه کردم
    اما چرا کانن را پیشنهاد ندادم با توجه به این که انتخاب را به عهده بنده قرار داده بودند
    دلایلی متفاوتی دارد از جمله
    لنز 105-18 با کیفیت قابل قبول و رنج مناسب با قیمت مناسب ,بدنه با سلینگ خوب و امکانات فراوان و مهمتر از همه نوع عکاسی و استفاده ایشان

ولی چرا این نسخه را برای خودم نپیچیدم و 7D گرفتم حتی با داشتن D90
    تفاوتها ,نیازها , اولویتها و.....

موفق باشید

بردیا خان الان یک نفر بیاد متن شما رو بخواند(بخصوص قسمت پررنگ شده)فکر می کند دوربینهای کانن درخروجی Jpeg در مقایسه با نیکون شق القمر می کند که قابل مقایسه نیست!
    انصافا تفاوتها انقدر زیاد نیست که در نوشته بعضا اغراق میشه
    به حدی که برخی اصلا اهمیتی به آن نمیدهند(در مورد لنزها نیز این امر صادق است) ,ولی به هر حال وجود دارد و برای کسانی که اهمیت میدهند قابل توجه است

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmobin نمایش پست ها
    سلام

پست 157 و 158

تا آنجا که شنیدم فعلش به سینه زدن است نه مالیدن؛ شما اینجوری مورد پسندتان است گرامی؟

توضیح بیشتر می‌فرمایید منظورتون از پست‌های 157 و 158 چیه؟ ربطش به بحث بنده؟
    nejadi تشکر می‌کند.
    .

صفحه 54 از 80 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 64 ... آخرینآخرین