صفحه 142 از 176 نخستنخست ... 42 92 132 138 139 140 141 142 143 144 145 146 152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,411 تا 1,420 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط navareh نمایش پست ها
    سلام دوستان یه راهنمایی میخواستم
    من 60 دی با دولنز 15-85 و 50مم اف 1.4 سیگما دارم
    15- 85 که لنز همه کارس و بیشتر عکسامو باش انداختم. 50 سیگما برا پرتره های نیم تنه یا تمام قد خوب بوده ولی برا پرتره های تمام چهره چندان جالب نیست ازینرو نیاز به یه لنز بلندتر برا پرتره چهره حس میکنم نظر خودم این بود که 15 -85 رو با 24 -105 عوض کنم که رو 105 مم با اف 4 پرتره بگیرم( از طرفی لنز ef میخرم - یه جور اینده نگری برا فول فریم )
    از طرفی بعضی دوستان میگن 15-85 رو بفروش و یه 18-55 ارزون بخر برا عکاسی عمومیت و یه لنز 70 -200 اف 4 is بگیر که شارپتر از 24 -105 هست و تازه بلندتر هم هست
    البته یه گزینه دیگه هم هست اینکه لنز پرایم 50 رو بفروشم و یه پرایم بلندتر مثل 135 مم اف 2 بخرم
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    دوست عزیز شما با یک بحران واقعی روبرو شده اید!
    اگر لتز را بفروشید و بعد 200-70 بخرید بعد احساس کمبود در لنز واید خواهید داشت!
    من هم پیشنهاد اینه که 50 را رد کنید و به فکر خرید همین 200-70 باشید!
    تجربه کار برا 24-105 روی دوربین های کراپدار داشتم، به نظرم همون 85-15 خیلی بهتره برای کراپدار!
    با تغییر 50 شما دو تا مزیت پیدا می کنید
    1- لنز تله تهیه می کنید که فاصله کانونی بالاتری را با دوربین فعلی پوشش خواهید داد
    2- اگر انشااله فول فریم خریدید، لنز و بدنه را با هم به قیمت مناسب می فروشید و یک بدنه فول فریم با یک لنز مناسب بصورت هم زمان تهیه می کنید (مثلا 70-24) و لنز تله را هم می توانید مورد استفاده قرار دهید!

البته برای پرتره پیشنهاد دوستمون (85 f/1.8) جای صحبت نداره و کلا لنز پرایم دنیای دیگه ایه!
    Mehrdad-PL و navareh تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنونم از راهنمایی شما
    پس عوض کردن 15-85 با 24 -105 روی کراپدار چندان معقول نیست درسته؟
    اینکار هزینه زیادی نداره - اف ثابت 24 -105 و بلند تر بودنش هنوزم اغوا کنندس
    این 85 اف 1.8 هم دستم بوده راستش پرسپکتیو تصویرش خیلی با 50 فرق نداشت بنظرم فکر کنم یه پرایم بلندتر جذابتر باشه یا یه 70-200 فکر کنم رو حدود 150 تا 200 با همون اف 4 بوکه خوبی بم میده
    دوست دارم بدونم دوستان عکاس ما پرتره های چهره خارج از اتلیه رو با چه لنزی میگیرن

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrvarzan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بنده دوربین ۶۵۰ کنون با لنز ۱۸-۱۳۵ stm دارم
    خیلی علاقه مند به عکاسی پرتره و طبیعت هستم
    میخواستم راهنمایی بفرماید برای عکاسی پرتره در وضعیت شبیه به اتلیه و گرفتن چنین عکس هایی به چه نوع لنزی نیاز دارم
    با تشکر
    با سلام و معذرت برای تاخیر،
    برای این نوع عکاسی لنز شما کاملا مناسب است. منتها شما به تجهیزات نور نیاز دارید. اگر جدی هستید میتوانید یک کیت فلش بگیرید و اگر خیلی جدی نیستید با یک فلش و استفاده از تکنیکهای مربوط میتوانید عکسهای خوبی بگیرید.
    Canon Professional Network - Bounce flash
    http://neilvn.com/tangents/flash-pho...ouncing-flash/
    Mehrdad-PL تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام دوستان یه راهنمایی میخواستم
    من 60 دی با دولنز 15-85 و 50مم اف 1.4 سیگما دارم
    15- 85 که لنز همه کارس و بیشتر عکسامو باش انداختم. 50 سیگما برا پرتره های نیم تنه یا تمام قد خوب بوده ولی برا پرتره های تمام چهره چندان جالب نیست ازینرو نیاز به یه لنز بلندتر برا پرتره چهره حس میکنم نظر خودم این بود که 15 -85 رو با 24 -105 عوض کنم که رو 105 مم با اف 4 پرتره بگیرم( از طرفی لنز ef میخرم - یه جور اینده نگری برا فول فریم )
    از طرفی بعضی دوستان میگن 15-85 رو بفروش و یه 18-55 ارزون بخر برا عکاسی عمومیت و یه لنز 70 -200 اف 4 is بگیر که شارپتر از 24 -105 هست و تازه بلندتر هم هست
    البته یه گزینه دیگه هم هست اینکه لنز پرایم 50 رو بفروشم و یه پرایم بلندتر مثل 135 مم اف 2 بخرم
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    لنز 50مم یعنی فاصله کانونی 85 روی دوربین شما برای پرتره بسته لنز بدی نیست! مشکل پرسپکتیوش انقدر نیست که مشکل ایجاد کند.
    ولی اگر برای پرترهای بسته و یا افکت عمق میدان بدنبال لنز بلندتر هستید پیشنهاد من این است که یک لنز تله بگیرید. با توجه به کراپ بودن بدنه شما لنز 24-105 انقدر بلند نیست که زمینه محو راضی کننده ای به شما بدهد. از طرفی سمت واید را هم از دست میدهید. روی هم رفته تغییر قابل لمسی در عکسهایتان ایجاد نخواهد کرد. لنز 135 هم برای شما مناسب نیست. چون هم کمی بلند است چون قرار نیست برای تمام شاتها فضای کافی در اختیار داشته باشید و هم امکان زوم و تغییر در پرسپکتیوی که لنزهای زوم در اخیار شما میگذارد را از دست میدهید.
    انتخاب لنز کمی شخصی است و به نوع عکاسی هر فرد بستگی دارد. من اگر جای شما بودم یک لنز تله بلند به مجموعه‌ام اضافی میکردم و اگر بودجه نبود، لنز هیچ کاره 15-85 (ببخشید همه کاره) یا 50مم را با یک لنز 70-200 (و یک 18-55 در صورت تعویض با 15-85 ) تعویض میکردم. به نظر من لنز 50 مم با وجود 70-200 وقتی ارزشمند خواهد بود که در مکانهای بسته با فضای محدود عکاسی کنید. اگر نوع عکاسی شما اینطور نیست میتوانید لنز 50مم را با 70-200 تعویض کنید.
    msh2200 و navareh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    4653

ممنونم از راهنمایی شما
    پس عوض کردن 15-85 با 24 -105 روی کراپدار چندان معقول نیست درسته؟
    اینکار هزینه زیادی نداره - اف ثابت 24 -105 و بلند تر بودنش هنوزم اغوا کنندس
    این 85 اف 1.8 هم دستم بوده راستش پرسپکتیو تصویرش خیلی با 50 فرق نداشت بنظرم فکر کنم یه پرایم بلندتر جذابتر باشه یا یه 70-200 فکر کنم رو حدود 150 تا 200 با همون اف 4 بوکه خوبی بم میده
    دوست دارم بدونم دوستان عکاس ما پرتره های چهره خارج از اتلیه رو با چه لنزی میگیرن
    برای دوربین کراپدار بله معقول نیست!
    تازه برای فول فریم هم لنزهای با ارزشتری نسبت به 105-24 وجود داره!
    بنظر من شارپی و کیفیت 85-15 از 105-24 بهتر بود.
    navareh تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    74

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    دوربین من canon 600d همراه با لنز 18-55 هستش . بنده به عکاسی طبیعت علاقه فراوانی دارم و دنبال یک لنز خوب در این زمینه هستم که شارپنس بالایی داشته باشه . در ضمن از عکاسی پرتره در محیط بسته خانگی و بدون نور مناسب هم نمیتونم شانه خالی کنم ( خصوصا عکاسی از کودکان در حال بازی که سرعت بالای شاتر رو میطلبه ) !!! اگر در این زمینه هم لنزی مناسب با لرزش گیر و شارپنس بالا و جوابگو در محیطهای کم نور سراغ دارید ممنون میشم معرفی بفرمایید چون لنز خودم واقعا جوابگو نیست . البته هزینه هرچه کمتر بهتر ! روی برند خاصی هم تاکید ندارم . اگه بشه در هر زمینه بهترین گزینه ها رو بدون توجه به قیمت هم ذکر کنید بازم ممنون میشم ...

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط asso نمایش پست ها
    دوربین من canon 600d همراه با لنز 18-55 هستش . بنده به عکاسی طبیعت علاقه فراوانی دارم و دنبال یک لنز خوب در این زمینه هستم که شارپنس بالایی داشته باشه . در ضمن از عکاسی پرتره در محیط بسته خانگی و بدون نور مناسب هم نمیتونم شانه خالی کنم ( خصوصا عکاسی از کودکان در حال بازی که سرعت بالای شاتر رو میطلبه ) !!! اگر در این زمینه هم لنزی مناسب با لرزش گیر و شارپنس بالا و جوابگو در محیطهای کم نور سراغ دارید ممنون میشم معرفی بفرمایید چون لنز خودم واقعا جوابگو نیست . البته هزینه هرچه کمتر بهتر ! روی برند خاصی هم تاکید ندارم . اگه بشه در هر زمینه بهترین گزینه ها رو بدون توجه به قیمت هم ذکر کنید بازم ممنون میشم ...
    باید سقف هزینه را مشخص کنید!
    اینطوری سخته دوستان مدل معرفی کنند

من خودم ترجیح دادم یک F/2.8 تامرون بدون لرزشگیر بخرم که خیلی شارپه و تمام کارام را راه می اندازه

شما اگر لرزشگیر براتون مهم هست به نظرم 85-15 کنون را خریداری کنید. یک لنز همه کاره براتون خواهد شد و یا یک 18-135 سری STM

اگر هم نیم نگاهی به فول فریم دارید بنظرم به فکر F/2.8 70-24 باشید (با توجه به قیمت پیشنهادم تامرون یا سیگماست)
    asso تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا ximballchin آواتار ها
    تشکر کرده
    137

نقل قول نوشته اصلی توسط asso نمایش پست ها
    باسلام
    اول باید سقف هزینه رو مشخص کنی ولی اگه لنز خوش قیمت می خوای باین تمام اوصافی که گفتی نظر من 18-135 stm کنون که تقریبا یه لنز کار راه اندازه البطه اگر فکر نگهداری و استفاده لنز 18-55 دارید میتونید سراغ لنز های مثل 70-300 تامران یا سیگما برید مثل Tamron 70-300mm F4-5.6 Di VC USDیا canon 70-300 f4-5.6 is برید
    msh2200 و asso تشکر می‌کنند.
    60d +400d+tamron 17-50 f2.8 vc +tamron 70-300 f4.-5.6 +50 f1.8II

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ximballchin نمایش پست ها
    باسلام
    اول باید سقف هزینه رو مشخص کنی ولی اگه لنز خوش قیمت می خوای باین تمام اوصافی که گفتی نظر من 18-135 stm کنون که تقریبا یه لنز کار راه اندازه البطه اگر فکر نگهداری و استفاده لنز 18-55 دارید میتونید سراغ لنز های مثل 70-300 تامران یا سیگما برید مثل Tamron 70-300mm F4-5.6 Di VC USDیا canon 70-300 f4-5.6 is برید

اصلا صحبت 300-70 سیگما را نکنید که از نظر کیفیت اپتیک واقعا افتضاحه!
    البته از قیمتش هم کاملا معلومه! ولی کنون و تامرون 300-70 واقعا گزینه های مناسبی هستند!
    asso تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    باید سقف هزینه را مشخص کنید!
    اینطوری سخته دوستان مدل معرفی کنند

من خودم ترجیح دادم یک F/2.8 تامرون بدون لرزشگیر بخرم که خیلی شارپه و تمام کارام را راه می اندازه

شما اگر لرزشگیر براتون مهم هست به نظرم 85-15 کنون را خریداری کنید. یک لنز همه کاره براتون خواهد شد و یا یک 18-135 سری STM

اگر هم نیم نگاهی به فول فریم دارید بنظرم به فکر F/2.8 70-24 باشید (با توجه به قیمت پیشنهادم تامرون یا سیگماست)
    تا 4-5 میلیون میتونم هزینه کنم . این 15-85 که فرمودید قیمتش تو چه حدودیه ؟ اونجور که تحقیق کردم لنز تامرون 24-70 f2.8 لنز با کیفیتیه و به گمانم کار منو راه میاندازه ولی دقیق نمیدونم که روی مدل دوربین من جوابگو هست یانه ؟!من هر روز نمیتونم لنز عوض کنم . واسه همین میخوام یه چیزی بگیرم که حالا حالاها باهاش کار کنم . همونطور که گفتم کار اصلی من با دوربین عکاسی منظره و عکاسی از ورجه وورجه کودکان توی محیط کم نور و بسته هست ...
    یه سوال دیگه . لنزهای دسته دوم کجا خرید و فروش میشه ؟ اگه آدرسی بدید ممنون میشم . درضمن این لنزهای آک رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ جایی که انصاف توی کارشون باشه ؟
    شرمنده که اینا رو میپرسم . من شهرستان میشینم و زیاد به این امکانات دسترسی ندارم ...