صفحه 138 از 176 نخستنخست ... 38 88 128 134 135 136 137 138 139 140 141 142 148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,371 تا 1,380 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

بعضی ها کلاً به برند تعصب دارند اما برای من کيفيت در برابر قيمت مهمه
    حتی در مقابل 24-70 2.8 هم من باز انتخابم تمرون خواهد بود

الان 35 سيگما و 70-200 تمرون رو دارم و واقعاً راضی هستم

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

دوستای گلم و اساتید عزیز سلام
    بنده تعصب خاص روی هیچ چیز جز ناموس و وطنم ندارم ، اما این مورد ریشه کرده توی ذهن بنده که کیفیت لنزهای برند canon و nikon
    از برندهی متفرقه بطور مشخص بالاتر است ، وگرنه بنده نیز کیفیت برایم مهم تر است !

لطفاً راهنمایی بفرمایید !

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    بنده تعصب خاص روی هیچ چیز جز ناموس و وطنم ندارم ، اما این مورد ریشه کرده توی ذهن بنده که کیفیت لنزهای برند canon و nikon

سلام
    در خصوص لنزها به نظرم كيفيت را مي توان به چند بخش تقسيم كرد:
    كيفيت اپتيكي (شارپنس در اپرچرهاي مختلف و مناطق مختلف تصوير، وينيتينگ، فلر، ميزان گذر نور، تعداد تيغه هاي ديافراگم و كيفيت بوكه، CA)
    كيفيت ساخت (جنس بدنه و ماونت لنز، درزبندي، ماندگاري، دارا بودن پنجره نشان دهنده فاصله فوكوس)
    كيفيت و كارائي سيستم فوكوس اتوماتيك
    كيفيت و كارائي سيستم لرزشگير
    در گذشته به استثنا سازندگاني مانند كارل زايس ، مابقي سازندگان غيراصلي لنز (سيگما، تمرون و ....) عموماً اگر هم در كيفيت اپتيكي قادر به رقابت با برندهاي اصلي بودند معمولاً در كيفيت ساخت و سيستم فوكوس و لرزشگير كيفيت چندان بالائي نداشتند ولي اخيراً سازندگاني نظير سيگما علاوه بر پيشرفت چشمگير در اپتيك، كيفيت ساخت بسيار مرغوبي دارند و چيزي از لنزهاي مشابه كانن و نيكون كم ندارند.
    ارادت

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها

کلیت موضوع اشتباه اشتباه است
    لنزهایی در برندها غیر از نیکون و کنون وجود دارد که... چیزی از برندهای اصلی کم ندارن که هیچ در برخی موارد به صورت محسوس بهتر هم هستن! لنزی مثل ۳۵ سیگما سری آرت یا ۱۸۰ سیگما که در کیفیت تماما با نمونه کنون برابری دارد و...
    Niaz، kindlinessangel، Dariush Chegini و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

ممنون از بزرگان ، گرچه که از این سایت DXO میبایست کمپایرهارو مورد استناد قرار داد اما در مورد لنز ها نیز به همین گونه است ؟

24-70 ها

70-200 ها

كاربر جديد f.hakimian آواتار ها
    تشکر کرده
    13

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم، اگر خدا بخواد فردا پس فردا، بعد چند ماه قصد خرید مجموعه فوق رو دارم، می خواستم یکبار قبل خرید با اساتید این فروم چک کنم. من به شخصه عاشق عکاسی هستم و عکاسی رو نه برای کسب درآمد، برای آرامش خودم انجام میدم، قصدم اینکه ایران و سفر کتم و عکس بگیرم. حدود هزینه که می تونم انجام بدم 12 میلیون تومان هست. به عکاسی تو شب و پرتره (نه بسته کامل) علاقه ویژه دارم. اما کلا تو عکسهام استفاده از هر رنجی، از واید 17، تا تله 200 دیده میشه. نظر به اینکه هیچ سبک خاص عکاسی رو به صورت خیلی حرفه ای قرار نیست ادامه بد،. قراره اما عکسها چاپ بشن در ابعاد مثلا a3. با این اوصاف مجموعه زیر مدنظرم هست:

Body: canon 6d
    17-40 f4 L USM
    70-200 f4 is
    ( آیا با توجه به وزن مناسب این لنز ارزشمند، میشه به عنوان لنزی که تو سفر روی دوربین بسته میشه ازش بهره برد؟ سوال بعدی اینکه، توی ایران و با توجه به حساسیتی که روی این رشته هست، استفاده از این لنز بلند و تو چشم، مشکلی برای دوستان ایجاد نکرده؟ اگر به هر دلیلی مجبور شدم خرید لنز 17-40 رو عقب بندازم، با این لنز میشه سفر کرد؟)

پیشاپیش سپاس
    ویرایش توسط f.hakimian : Monday 24 March 2014 در ساعت 22:28
    Niaz تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13

دوستان کسی نیست راهنمایی کنه بنده رو؟

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط f.hakimian نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم، اگر خدا بخواد فردا پس فردا، بعد چند ماه قصد خرید مجموعه فوق رو دارم، می خواستم یکبار قبل خرید با اساتید این فروم چک کنم. من به شخصه عاشق عکاسی هستم و عکاسی رو نه برای کسب درآمد، برای آرامش خودم انجام میدم، قصدم اینکه ایران و سفر کتم و عکس بگیرم. حدود هزینه که می تونم انجام بدم 12 میلیون تومان هست. به عکاسی تو شب و پرتره (نه بسته کامل) علاقه ویژه دارم. اما کلا تو عکسهام استفاده از هر رنجی، از واید 17، تا تله 200 دیده میشه. نظر به اینکه هیچ سبک خاص عکاسی رو به صورت خیلی حرفه ای قرار نیست ادامه بد،. قراره اما عکسها چاپ بشن در ابعاد مثلا a3. با این اوصاف مجموعه زیر مدنظرم هست:

17-40 f4 L USM
    70-200 f4 is
    ( آیا با توجه به وزن مناسب این لنز ارزشمند، میشه به عنوان لنزی که تو سفر روی دوربین بسته میشه ازش بهره برد؟ سوال بعدی اینکه، توی ایران و با توجه به حساسیتی که روی این رشته هست، استفاده از این لنز بلند و تو چشم، مشکلی برای دوستان ایجاد نکرده؟ اگر به هر دلیلی مجبور شدم خرید لنز 17-40 رو عقب بندازم، با این لنز میشه سفر کرد؟)

پیشاپیش سپاس
    رنج 40-70 خیلی پر کاربرد است. برنامه ای برای آن ندارید؟ اگر برنامه ای برای آن ندارید لنزی همچون 24-105 حتی به صورت تک لنز انتخاب بهتری برای عکاسی travel است. در عکاسی travel در اختیار داشتن فواصل کانونی متنوع بدون تعویض لنز و همچنین وزن تجهیزات فاکتورهای مهمی هستند.
    در ضمن لنز 17-40 در رده لنزهای واید تقسیم یندی می شود. معمولا پر کاربردترین رنج فاصله کانونی در عکاسی روزمره(بدون سبک خاص) را رنجی در حدود 28-70میلیمتر می دانند.

صفحه ی زیر هم پیشنهادات خوبی را ارایه کرده است:
    http://www.the-digital-picture.com/C...endations.aspx
    http://www.the-digital-picture.com/C...pose-Lens.aspx
    Niaz، kindlinessangel، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    رنج 40-70 خیلی پر کاربرد است. برنامه ای برای آن ندارید؟ اگر برنامه ای برای آن ندارید لنزی همچون 24-105 حتی به صورت تک لنز انتخاب بهتری برای عکاسی travel است. در عکاسی travel در اختیار داشتن فواصل کانونی متنوع بدون تعویض لنز و همچنین وزن تجهیزات فاکتورهای مهمی هستند.
    در ضمن لنز 17-40 در رده لنزهای واید تقسیم یندی می شود. معمولا پر کاربردترین رنج فاصله کانونی در عکاسی روزمره(بدون سبک خاص) را رنجی در حدود 28-70میلیمتر می دانند.

صفحه ی زیر هم پیشنهادات خوبی را ارایه کرده است:
    Canon Lens Recommendations
    The Best Canon General Purpose Lens
    با تشکر از پاسخ شما، با این اوصاف ترکیب 24-70 و 70-200 بهتر خواهد بود؟ البته خارج از بودجه میشه، اما میشه برای خرید 70-200 صبر کرد. نظر شما چیست؟ راستی تجربه کار با 24-105 رو دارم، می خواستم سراغ لنزهای بهتر برم.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط f.hakimian نمایش پست ها

17-40 f4 L USM
    70-200 f4 is

پیشاپیش سپاس
    دوست عزیزم با توجه به سبک عکاسی شما و اینکه فرمودید به پرتره و عکاسی شب علاقه مند هستید بنده F4 رو چندان مناسب نمیدونم. 40-17 که کلا رو رده واید هست و بیشتر برای عکاسی از طبیعت خوبه چون در عکاسی طبیعت F زیر 4 چندان مهم نیست ولی در عکاسی پرتره 40-17 روی فول فریم مناسب پرتره نیست و با F4 بوکه چندان جالبی هم نخواهید داشت.

توصیه من به شما ، برای یک لنز واک اراند و همه کاره 70-24 با F2.8 خیلی عالیه که خوشبختانه مارک تامرون با قیمت و کیفیت عالی و لرزشگیر هم موجود هست.

برای 200-70 هم بنده F2.8 رو توصیه میکنم که با توجه به قیمت وحشتناک کانن توصیه من تامرون هستش که کیفیت بسیار عالی با قیمت خیلی پایینتر داره.

24-105 هم لنز بدی نیست. ولی خیلی خوب هم نیست. من شخصا 70-24 رو بهتر بدونم.

منظورتون از عکاسی تو شب رو متوجه نشدم. با توجه به اینکه در عکاسی شب نیاز به دیافراگم بازتر دارید باز هم F2.8 خیلی بهتر از F4 هست ولی اگر منظورتون عکاسی از اسمان شب هست اون موقع باید برید سراغ لنز های وایدتر .

16-35 عالیه ولی خیلی گرونه.

من اگر جای شما بودم در خرید لنز دوم عجله نمیکردم. فعلا بادی با لنز واک اراند رو انتخاب کنید و در مورد لنز دوم و سوم و ... بعدا بهتر میتونید تصمیم بگیرید.

برای لنز واک اراند توصیه من : 70-24 با F2.8 تامرون
    kindlinessangel، a.g g.a، fariborz.nz و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch