صفحه 140 از 176 نخستنخست ... 40 90 130 136 137 138 139 140 141 142 143 144 150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

سلام به همه
    بنظرتون واسه کسی که علاقه به شاخه پرتره داره و هم چنین یه لنز همه کاره نیاز داره کدوم گزینه بهتره ؟ ( خودم اولی مد نظرمه ولی کیه که از سری L بگذره !!! )
    1- 18-135 stm با 85 f\1.8
    2- 24-105
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    سلام به همه
    بنظرتون واسه کسی که علاقه به شاخه پرتره داره و هم چنین یه لنز همه کاره نیاز داره کدوم گزینه بهتره ؟ ( خودم اولی مد نظرمه ولی کیه که از سری L بگذره !!! )
    1- 18-135 stm با 85 f\1.8
    2- 24-105
    من زمانی که 7D داشتم یک بار این اشتباه رو کرده ام. بعد از اینکه 105-24 رو خریدم 85 نازنین رو فروختم و بعدها به شدت پشیمان شدم. رای من به گزینه ی اوله.
    msh2200، Amir Tavakoli، alonebaby و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا ximballchin آواتار ها
    تشکر کرده
    137

باسلام خدمت دوستان
    دوربین من 400ِدی لنزشم canon EF 28-80 f3.5 5.6,tamron 70-300 f4-5.6 می خوام بدونم چقدر لنز canon 50 f 1.8 بدردم می خوره معمولا عکاسی پرتره وماکرو میکنم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    45

با سلام

ميخواستم بدونم تو كنون براي دوربين 5دي مارك 2 لنزي موجوده كه ديافراگم‌هاي بسته تر از 22 داشته باشد.

پيشاپيش ممنون از پاسخگوييتون

كاربر آشنا lord57 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

می خوام بدونم چقدر لنز canon 50 f 1.8 بدردم می خوره معمولا عکاسی پرتره وماکرو میکنم
    واقعا لنز عالی هستش ، من باهاش پرتره گرفتم ، مخصوصا رو کراپ که یه ضریب 1.6 هم اضافه میشه ، یه نمونه نشون میدم ببین کیفیتشو

porth111.jpg
    ximballchin و hamed.baheri تشکر می‌کنند.
    Photography helps people to see

تشکر کرده
    137

نقل قول نوشته اصلی توسط lord57 نمایش پست ها
    واقعا لنز عالی هستش ، من باهاش پرتره گرفتم ، مخصوصا رو کراپ که یه ضریب 1.6 هم اضافه میشه ، یه نمونه نشون میدم ببین کیفیتشو

porth111.jpg
    عکس زیبایست
    درکل من با 70-300 عکس پرتره زیاد گرفتم می خوام بدونم بوکش تو f1.8 چه توره ارزش هزینه حتی کمم داره چون بوکه شدن توعکس خیلی دوست دارم من عکاس حرفه ای نیستم

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط ximballchin نمایش پست ها
    عکس زیبایست
    درکل من با 70-300 عکس پرتره زیاد گرفتم می خوام بدونم بوکش تو f1.8 چه توره ارزش هزینه حتی کمم داره چون بوکه شدن توعکس خیلی دوست دارم من عکاس حرفه ای نیستم
    سلام

منظورتون از بوکه شدن دقیقا چیه؟!

عمق میدان کم و یا نرم و قشنگ بودن بوکه؟!

متاسفانه این لنز بوکه نرم و قشنگی نداره.در عکس دوستمون هم مشخصه.
    S_Mahdi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

باسلام خدمت دوستان
    دوربین من 400ِدی لنزشم canon EF 28-80 f3.5 5.6,tamron 70-300 f4-5.6 می خوام بدونم چقدر لنز canon 50 f 1.8 بدردم می خوره معمولا عکاسی پرتره وماکرو میکنم
    لنز بدی نیست و روی دوربین شما برای پرتره عمق میدان و فاصله کانونی خوبی میدهد. برای ماکرو اصلا به این لنز فکر نکنید. برای پرتره به نوع پرتره ای که میگیرید بستگی داره. در مقایسه با لنزهای تله ای که دارید، پرسپکتیو متفاوتی خواهید داشت. سهم زمینه در کادر شما بیشتر میشود. پس اگر معمولا زمینه جالبی برای قرار دادن در کادر دارید به عکسهای شما کمک میکند. ولی در مورد افکت عمق میدان در مقایسه با لنزهای تله (با توجه به اینکه بوکه ها از جنس متفاوتی هستند) لزوما زمینه محوتر و زیباتری نخواهید داشت! مخصوصا اگر بیشتر با فاصله کانونی بلند پرتره بسته میگیرید. از اپتیک که بگذریم فکوس این لنز خیلی خوب نیست. بفرض اینکه از روزنه 1/8 استفاده کنید که حتما اینطور خواهد بود، فکوس دقیقی ندارید. اگر بدنه شما live view دارد کمک خواهد کرد وگرنه کمی دردستر خواهد بود!
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi 85 نمایش پست ها
    با سلام

ميخواستم بدونم تو كنون براي دوربين 5دي مارك 2 لنزي موجوده كه ديافراگم‌هاي بسته تر از 22 داشته باشد.

پيشاپيش ممنون از پاسخگوييتون
    دوست عزیز لنز را از روی کمترین رونه آن انتخاب نمیکنند! برای انتخاب لنز فاصله کانونی، بازترین روزنه و موارد دیگر باید لحاظ شود. بفرض هم شما لنزی که از نظر فاصله کانونی مناسب شما باشد پیدا کردید که روزنه ان خیلی بسته تر از 22 شود! دلیل استفاده از آن چیست! ما هیچ وقت از این رونه استفاده نخواهیم کرد به دلیل اینکه هم بخاطر مشکلات اپتیکی و هم دیفرکشن کیفیت عکس در روزنهای خیلی بسته به شدت پاییت میاید.
    اگر مشکلی با عمق میدان یا نوردهی طولانی در نور زید دارید باید راهی بجز بستن روزنه بیابید!
    ویرایش توسط m.daneshpayeh : Thursday 5 June 2014 در ساعت 04:24
    ximballchin و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    137

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    لنز بدی نیست و روی دوربین شما برای پرتره عمق میدان و فاصله کانونی خوبی میدهد. برای ماکرو اصلا به این لنز فکر نکنید. برای پرتره به نوع پرتره ای که میگیرید بستگی داره. در مقایسه با لنزهای تله ای که دارید، پرسپکتیو متفاوتی خواهید داشت. سهم زمینه در کادر شما بیشتر میشود. پس اگر معمولا زمینه جالبی برای قرار دادن در کادر دارید به عکسهای شما کمک میکند. ولی در مورد افکت عمق میدان در مقایسه با لنزهای تله (با توجه به اینکه بوکه ها از جنس متفاوتی هستند) لزوما زمینه محوتر و زیباتری نخواهید داشت! مخصوصا اگر بیشتر با فاصله کانونی بلند پرتره بسته میگیرید. از اپتیک که بگذریم فکوس این لنز خیلی خوب نیست. بفرض اینکه از روزنه 1/8 استفاده کنید که حتما اینطور خواهد بود، فکوس دقیقی ندارید. اگر بدنه شما live view دارد کمک خواهد کرد وگرنه کمی دردستر خواهد بود!
    دقیقا می خوام زمینه ای بزرگتر اما کاملا محو و یک دست داشته باشم وزیاد نمیخوام هزینه کنم

تشکر کرده
    137

دقیقا می خوام زمینه ای بزرگتر اما کاملا محو و یک دست داشته باشم وزیاد نمیخوام هزینه کنم
    سلام
    دوستان در اهواز این لنز ندارند ما یه چندتا تست بزنیم ببینیم چتوره