صفحه 139 از 176 نخستنخست ... 39 89 129 135 136 137 138 139 140 141 142 143 149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر جديد f.hakimian آواتار ها
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    دوست عزیزم با توجه به سبک عکاسی شما و اینکه فرمودید به پرتره و عکاسی شب علاقه مند هستید بنده F4 رو چندان مناسب نمیدونم. 40-17 که کلا رو رده واید هست و بیشتر برای عکاسی از طبیعت خوبه چون در عکاسی طبیعت F زیر 4 چندان مهم نیست ولی در عکاسی پرتره 40-17 روی فول فریم مناسب پرتره نیست و با F4 بوکه چندان جالبی هم نخواهید داشت.

توصیه من به شما ، برای یک لنز واک اراند و همه کاره 70-24 با F2.8 خیلی عالیه که خوشبختانه مارک تامرون با قیمت و کیفیت عالی و لرزشگیر هم موجود هست.

برای 200-70 هم بنده F2.8 رو توصیه میکنم که با توجه به قیمت وحشتناک کانن توصیه من تامرون هستش که کیفیت بسیار عالی با قیمت خیلی پایینتر داره.

24-105 هم لنز بدی نیست. ولی خیلی خوب هم نیست. من شخصا 70-24 رو بهتر بدونم.

منظورتون از عکاسی تو شب رو متوجه نشدم. با توجه به اینکه در عکاسی شب نیاز به دیافراگم بازتر دارید باز هم F2.8 خیلی بهتر از F4 هست ولی اگر منظورتون عکاسی از اسمان شب هست اون موقع باید برید سراغ لنز های وایدتر .

16-35 عالیه ولی خیلی گرونه.

من اگر جای شما بودم در خرید لنز دوم عجله نمیکردم. فعلا بادی با لنز واک اراند رو انتخاب کنید و در مورد لنز دوم و سوم و ... بعدا بهتر میتونید تصمیم بگیرید.

برای لنز واک اراند توصیه من : 70-24 با F2.8 تامرون
    شرمندم کردید، ممنون از صبر و حوصلتون. پیشنهاد شما برای عجله نکردن در خرید لنز دوم و بنده هم موافقم. اما راستش نه اینکه حساسیت خاصی نسبت به برند خاصی داشته باشم، اما واقعا شما کیفیت ساخت و اپتیک لنزهای تامرون رو در مقایسه یا مشابه کنون تایید می کنید؟ هیچ کس بدش نمیاد کمتر هزینه کنه، اما این اختلاف قیمت مثلا بین 24-70 های دو برند برای چی هستش؟

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط f.hakimian نمایش پست ها
    شرمندم کردید، ممنون از صبر و حوصلتون. پیشنهاد شما برای عجله نکردن در خرید لنز دوم و بنده هم موافقم. اما راستش نه اینکه حساسیت خاصی نسبت به برند خاصی داشته باشم، اما واقعا شما کیفیت ساخت و اپتیک لنزهای تامرون رو در مقایسه یا مشابه کنون تایید می کنید؟ هیچ کس بدش نمیاد کمتر هزینه کنه، اما این اختلاف قیمت مثلا بین 24-70 های دو برند برای چی هستش؟
    خوشبختانه گذشت اون زمانی که کیفیت لنزهای برند های متفرقه خیلی پایین بود. به نظر من قیمت بالای لنزهای نیکون و کانن به دلیل اینه که رقیب آنچنانی نداشتند ولی این اواخر لنزهای خیلی خوب و با کیفیتی توسط برند های متفرقه تولید شده که در تست و بررسی سایت های بسیار معتبری نظیر dxo و dpreview که در بررسی لنز ها حساسیت خیلی زیادی نشون میدن امتیازهای خیلی خوبی کسب کردند.

اینو حتما ببینید :

Best primes and zoom for the Canon EOS 6D

در همین مطلب که تک تک لنزهای ثابت و زوم بعد از بررسی موشکافانه برای کانن 6D لیست شدند لنز های سیگما و تامرون در رتبه های اول هستند.

برای دیدن نمونه عکسهای متنوع از لنزهای مختلف این فروم رو توصیه میکنم : (با قیلبر شکن)

Lens Sample Photo Archive
    yaghoobi، kindlinessangel، Hadi.M و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

من اگر بخوام دوباره لنز بخرم
    سيگما 35 + 24-105 + 135 کنون رو ميگيرم
    اما از ترکيب سيگما 35 + 70-200 تامرون خودم هم خيلی راضيم و تنها مشکلی که هست سايز و وزن 70-200 که احتمالاً تو هفته آينده يک 85 1.8 هم بگيرم برای وقتی که نميخوام 70-200 رو با خودم ببرم (خوبی 135 اينه که سايز کمتری داره و همه جا ميشه برد ، بديش اينه که استفاده خاص داره و همه جا به کار نمياد )

مشکلی هم بابت پوشش دارن 35-70 حس نميکنم با چند قدم جلو عقب شدن ميشه مشکل رو حل کرد (مگر اينکه تاکيد خاصی روی پرسپيکتيو داشته باشيد که برای من پيش نيومده)

البته من بيشتر از 35 و 200 ميلميمتر استفاده ميکنم و خيلی کم پيش مياد از لنز زوم رو وايدتر از 135-40 بکنم
    17-40 رو داشتم و چند هفته پيش فروختم برای من خيلی وايد بود و ترجيح ميدم به جاش 24-105 يا 24-70 تامرون رو بگيرم ، اگر زياد عکاسی منظره انجام نميديد خيلی به کار نمياد
    a.g g.a و f.hakimian تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    خوشبختانه گذشت اون زمانی که کیفیت لنزهای برند های متفرقه خیلی پایین بود. به نظر من قیمت بالای لنزهای نیکون و کانن به دلیل اینه که رقیب آنچنانی نداشتند ولی این اواخر لنزهای خیلی خوب و با کیفیتی توسط برند های متفرقه تولید شده که در تست و بررسی سایت های بسیار معتبری نظیر dxo و dpreview که در بررسی لنز ها حساسیت خیلی زیادی نشون میدن امتیازهای خیلی خوبی کسب کردند.

اینو حتما ببینید :

Best primes and zoom for the Canon EOS 6D

در همین مطلب که تک تک لنزهای ثابت و زوم بعد از بررسی موشکافانه برای کانن 6D لیست شدند لنز های سیگما و تامرون در رتبه های اول هستند.

برای دیدن نمونه عکسهای متنوع از لنزهای مختلف این فروم رو توصیه میکنم : (با قیلبر شکن)

Lens Sample Photo Archive
    فقط در پرانتز به مطلبتون اضافه میکنم(برای افرادی که آشنایی کمتری با این قضایا دارند):
    در لینکی که از سایت DXO قرار داده شده و به لنزها امتیاز داده است و آنها را رده بندی کرده است همه ی فاکتورها برای انتخاب لنز مناسب در نظر گرفته نشده است. مثلا: فاصله کانونی!، عملکرد بر برابر نور شدید(فلر)، کیفیت بوکه، سرعت فوکوس، دقت فوکوس، ابعاد و وزن لنز، کیفیت ساخت بدنه، تعمیرات و خدمات پس از فروش، مسائل مربوط به فروش دست دوم و ...
    Niaz، usef، kindlinessangel و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا lord57 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط f.hakimian نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم، اگر خدا بخواد فردا پس فردا، بعد چند ماه قصد خرید مجموعه فوق رو دارم، می خواستم یکبار قبل خرید با اساتید این فروم چک کنم. من به شخصه عاشق عکاسی هستم و عکاسی رو نه برای کسب درآمد، برای آرامش خودم انجام میدم، قصدم اینکه ایران و سفر کتم و عکس بگیرم. حدود هزینه که می تونم انجام بدم 12 میلیون تومان هست. به عکاسی تو شب و پرتره (نه بسته کامل) علاقه ویژه دارم. اما کلا تو عکسهام استفاده از هر رنجی، از واید 17، تا تله 200 دیده میشه. نظر به اینکه هیچ سبک خاص عکاسی رو به صورت خیلی حرفه ای قرار نیست ادامه بد،. قراره اما عکسها چاپ بشن در ابعاد مثلا a3. با این اوصاف مجموعه زیر مدنظرم هست:

Body: canon 6d
    17-40 f4 L USM
    70-200 f4 is
    ( آیا با توجه به وزن مناسب این لنز ارزشمند، میشه به عنوان لنزی که تو سفر روی دوربین بسته میشه ازش بهره برد؟ سوال بعدی اینکه، توی ایران و با توجه به حساسیتی که روی این رشته هست، استفاده از این لنز بلند و تو چشم، مشکلی برای دوستان ایجاد نکرده؟ اگر به هر دلیلی مجبور شدم خرید لنز 17-40 رو عقب بندازم، با این لنز میشه سفر کرد؟)

پیشاپیش سپاس
    سلام بر دوست عزیز ، من شخصا 200-70 با دیاف 4 رو توصیه نمیکنم ، 200-70 های خیلی بهتر با دیاف های بازتر و قیمت های پایین هستن مثل تامرون و سیگما ، دیاف 4 خیلی بسته هستش
    kindlinessangel و f.hakimian تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط lord57 نمایش پست ها
    سلام بر دوست عزیز ، من شخصا 200-70 با دیاف 4 رو توصیه نمیکنم ، 200-70 های خیلی بهتر با دیاف های بازتر و قیمت های پایین هستن مثل تامرون و سیگما ، دیاف 4 خیلی بسته هستش
    با سلام به شما
    من یه کوچولو با شما مخالف هستم
    به کاربرد خیلی بستگی داره
    شما فقط اختلاف وزن و قیمت F2.8 رو با F4 درنظر بگیرید
    من خودم از 4 استفاده میکنم و برای استفاده در محیط های باز و نوع عکاسی خودم بیشتر روی دیافراگم 8 تا 11 عکس میگیرم پس ترجیح میدم لنز سبک تر و کوچکتری رو حمل کنم
    البته اگه قصد عکاسی درمحیطهای کم نور باشه صد در صد با شما موافقم

اما برای این دوستمون چون خودم تجربه کردم و مدتهاست روی فول فریم فقط 70-200 دارم توصیه میکنم حتما اول یکی از گزینه های 24-70 و یا 24-105 که به شدت کاربردی تر هستند رو تهیه بکنند بعد به 70-200 و یا 17-40 و 16-35 فکر کنند.
    موفق باشید.
    Niaz و Moeen Salehi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام

ببخشید میام وسط بحث

در مورد لنز 70-200 F4 سری L

بنظرم این لنز رو خیلی از خبرنگارهای نشریات و خبرگزاری ها استفاده می کنند که خیلی اون جنبۀ هنری و عمق میدان کم و بوکۀ خارق العاده براشون مطرح نیست.
    اون 70-200 F2.8 برای عکاس های که جنبۀ هنری کار براشون اهمیت بیشتری داره یا اغلب کارشون در محیط کم نور هست مناسبه و الا چند میلیون بیشتر هزینۀ کردن براش توجیه خوبی نداره...

ارادتمند
    مجتبی
    kindlinessangel تشکر می‌کند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

كاربر آشنا lord57 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    با سلام به شما
    من یه کوچولو با شما مخالف هستم
    به کاربرد خیلی بستگی داره
    شما فقط اختلاف وزن و قیمت F2.8 رو با F4 درنظر بگیرید
    من خودم از 4 استفاده میکنم و برای استفاده در محیط های باز و نوع عکاسی خودم بیشتر روی دیافراگم 8 تا 11 عکس میگیرم پس ترجیح میدم لنز سبک تر و کوچکتری رو حمل کنم
    البته اگه قصد عکاسی درمحیطهای کم نور باشه صد در صد با شما موافقم

اما برای این دوستمون چون خودم تجربه کردم و مدتهاست روی فول فریم فقط 70-200 دارم توصیه میکنم حتما اول یکی از گزینه های 24-70 و یا 24-105 که به شدت کاربردی تر هستند رو تهیه بکنند بعد به 70-200 و یا 17-40 و 16-35 فکر کنند.
    موفق باشید.
    بله دقیقا منهم با شما موافقم ، من هم این نظر رو دادم چون فکر کردم با توجه به بافت سنتی کشورمون ایشون بخوان عکس هایی در داخل بنا ها با نور کم بگیرن ، من خودم تو محیط های باز تامرون 300-70 رو دارم که واقعا راضی هستم ، نظر شخصیم اینه که داشتن دیاف های باز همیشه بهتره حتی اگه بخاطر اون مجبور بشیم از کنون به تامرون یا سیگما سفر کنیم
    kindlinessangel و ximballchin تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

درود خدمت اساتید
    بنده قصد خرید لنز برای دوربین 650D رو دارم . لنز های فعلی بنده 18-55 is II و 50 f:1.8 هستش.و فلاش 580 EXII
    این لنز ها رو به تدریج میخوام تهیه کنم . درمورد ژانر عکاسی دوست دارم به هر کدومش یه سرکی بکشم
    canon 15-85
    tamron 70-300
    tokina 11-16
    canon 85 f:1.8
    البته در حال حاضر فقط میتونم واسه یه لنز (15-85) هزینه کنم .به نظر دوستان آیا این میتونه مجموعه خوبی باشه؟ فاکتور قیمت هم خیلی برام مهمه.
    چون میدونم انتخاب های بعدی تا حدودی به انتخاب اولم ممکنه بستگی داشته باشه. ممنون میشم اگر دوستان نظرشون رو بگن .

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط anjeloos نمایش پست ها
    درود خدمت اساتید
    بنده قصد خرید لنز برای دوربین 650D رو دارم . لنز های فعلی بنده 18-55 is II و 50 f:1.8 هستش.و فلاش 580 EXII
    این لنز ها رو به تدریج میخوام تهیه کنم . درمورد ژانر عکاسی دوست دارم به هر کدومش یه سرکی بکشم
    canon 15-85
    tamron 70-300
    tokina 11-16
    canon 85 f:1.8
    البته در حال حاضر فقط میتونم واسه یه لنز (15-85) هزینه کنم .به نظر دوستان آیا این میتونه مجموعه خوبی باشه؟ فاکتور قیمت هم خیلی برام مهمه.
    چون میدونم انتخاب های بعدی تا حدودی به انتخاب اولم ممکنه بستگی داشته باشه. ممنون میشم اگر دوستان نظرشون رو بگن .
    در مورد تامرون نظری ندارم ولی بقیه لنزها،لنزهای خوب و قابل توصیه ای هستند.
    Mehrdad-PL و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram