صفحه 143 از 176 نخستنخست ... 43 93 133 139 140 141 142 143 144 145 146 147 153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط asso نمایش پست ها
    تا 4-5 میلیون میتونم هزینه کنم . این 15-85 که فرمودید قیمتش تو چه حدودیه ؟ اونجور که تحقیق کردم لنز تامرون 24-70 f2.8 لنز با کیفیتیه و به گمانم کار منو راه میاندازه ولی دقیق نمیدونم که روی مدل دوربین من جوابگو هست یانه ؟!من هر روز نمیتونم لنز عوض کنم . واسه همین میخوام یه چیزی بگیرم که حالا حالاها باهاش کار کنم . همونطور که گفتم کار اصلی من با دوربین عکاسی منظره و عکاسی از ورجه وورجه کودکان توی محیط کم نور و بسته هست ...
    یه سوال دیگه . لنزهای دسته دوم کجا خرید و فروش میشه ؟ اگه آدرسی بدید ممنون میشم . درضمن این لنزهای آک رو از کجا میشه تهیه کرد ؟ جایی که انصاف توی کارشون باشه ؟
    شرمنده که اینا رو میپرسم . من شهرستان میشینم و زیاد به این امکانات دسترسی ندارم ...
    15-85 حدود 1.8 الی 2 میلیونه!
    در مورد لنز تامرون هم بین 3.5 الی 4 میلیون هستش ولی اون انتخاب برای زمانی بود که قصد خرید فول فریم داشته باشید!
    با توجه به نیازتون همون 85-15 یا 135-18 خوبه!
    اگر هم دنبال کیفیت تامرون 70-24 هستید، لنز 50-17 بدون لرزشگیر تامرون اگر گیر بیاد، گزینه خوب و مقرون به صرفه ای هستش!

اما در مورد آدرس اسم چند تا شرکت را پیام خصوصی براتون کردم!
    شاد باشید
    asso تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

سلام

منبع معتبری هست که همه لنزهای تولید شده برای ماونت EF-M کنون رو با جدیدترین تغییرات معرفی کنه ؟
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام

منبع معتبری هست که همه لنزهای تولید شده برای ماونت EF-M کنون رو با جدیدترین تغییرات معرفی کنه ؟
    منظورتون چيه؟

11-22
    18-55
    22f/2
    55-200

3تاي اول در ايران هم هستند.

Canon EF-M lens mount - Wikipedia, the free encyclopedia
    msh2200 و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    15-85 حدود 1.8 الی 2 میلیونه!
    در مورد لنز تامرون هم بین 3.5 الی 4 میلیون هستش ولی اون انتخاب برای زمانی بود که قصد خرید فول فریم داشته باشید!
    با توجه به نیازتون همون 85-15 یا 135-18 خوبه!
    اگر هم دنبال کیفیت تامرون 70-24 هستید، لنز 50-17 بدون لرزشگیر تامرون اگر گیر بیاد، گزینه خوب و مقرون به صرفه ای هستش!

اما در مورد آدرس اسم چند تا شرکت را پیام خصوصی براتون کردم!
    شاد باشید
    ممنون از وقتی که گذاشتید . اما آیا به نظر شما این لنز 15-85 با گشادگی دهانه لنز 3.5 برای استفاده من در محیط کم نور و بسته داخل منزل اونم عکاسی از کودکان جواب میده ؟ چون طبیعتا مجبورم که از سرعتهای شاتر بالا جهت عکاسی از کودکان استفاده کنم . اما لنز 24-70 تامرون دهانه لنز بازتری داره . سوالم اینه که از این لنز تامرون روی دوربین 600D اصلا نمیشه استفاده کرد ؟ و آیا در صورت استفاده میتونم نتایج بهتری رو در مقایسه با لنز 15-85 بگیرم یا نه ؟

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    منظورتون چيه؟

11-22
    18-55
    22f/2
    55-200

3تاي اول در ايران هم هستند.

Canon EF-M lens mount - Wikipedia, the free encyclopedia
    متشکرم

منظورم همه لنزهای این ماونت هست،لنزهایی که شرکت های دیگه هم مثل سامیانگ ساختن

فکر کنم امکان تولید آداپتوری برای بستن لنزهای E و FE سونی هم روی این ماونت باشه چون سنسور های اون دوربینا بزرگترن و فاصله لنز از سنسورشون بیشتر از این ماونت باید باشه...درسته ؟ هیج خبری نیست ؟
    msh2200 و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط asso نمایش پست ها
    ممنون از وقتی که گذاشتید . اما آیا به نظر شما این لنز 15-85 با گشادگی دهانه لنز 3.5 برای استفاده من در محیط کم نور و بسته داخل منزل اونم عکاسی از کودکان جواب میده ؟ چون طبیعتا مجبورم که از سرعتهای شاتر بالا جهت عکاسی از کودکان استفاده کنم . اما لنز 24-70 تامرون دهانه لنز بازتری داره . سوالم اینه که از این لنز تامرون روی دوربین 600D اصلا نمیشه استفاده کرد ؟ و آیا در صورت استفاده میتونم نتایج بهتری رو در مقایسه با لنز 15-85 بگیرم یا نه ؟
    گشادگی3.5 خیلی بد نیست البته به 2.8 نمی رسه!
    اگر دنبال لنز سریع هستید از سری Prim خرید کنید خیلی بهتره (مثل 85mm F1.8 یا 50mm F/1.8,F/1.4)
    در مورد این لنز تامرون هم در فروم مربوطه جدیدا یکی از دوستان مشکلی برخورد کرده که بنظرم تا مشخص شدن تکلیف ان بهتره برای خریدش اقدام نکنید.
    بطور خلاصه مشکل از تخلیه باطری زمانی هست که از این لنز استفاده شده
    لینک مربوطه
    در ضمن در اینترنت در باره سوال شما و سازگاری دوربین t4i با این لنز می گشتم که به این لینک برخورد کردم
    لینک

بنظرم اگر قصد خرید لنز را هم داشتید حتما از دوستانی که دارند بگیرید و روی بدنه تستش کنید (حداقل برای 3 یا چهار روز!)

اگر براتون لرزشگیر و باز بودن دهنه دیافراگم مهمه،نیم نگاهی هم به Sigma 17-50 F/2.8 EX DC OS HSM داشته باشید
    این هم مقایسه لنز مذکور با 85-15 کنون
    البته این مدل از کنون هم لنز ارزشمندیه!
    Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

مقایسه لنز مذکور به 85-15
    ویرایش توسط msh2200 : Monday 14 July 2014 در ساعت 09:57
    a.g g.a و asso تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    متشکرم

منظورم همه لنزهای این ماونت هست،لنزهایی که شرکت های دیگه هم مثل سامیانگ ساختن

فکر کنم امکان تولید آداپتوری برای بستن لنزهای E و FE سونی هم روی این ماونت باشه چون سنسور های اون دوربینا بزرگترن و فاصله لنز از سنسورشون بیشتر از این ماونت باید باشه...درسته ؟ هیج خبری نیست ؟
    بهترین راهی که به ذهنم رسید سرچ کردن در سایتهای فروش تجهیزات بود. این لنزها و تبدیل ها برای ef-m موجود هستند:

Rokinon 8mm f/2.8 UMC Fish-Eye II
    Rokinon 10mm f/2.8
    Rokinon 12mm F2.0
    Samyang Reflex 300mm f/6.3
    Pentax DA K Mount lens to EOS M EF-M
    Canon FD FL Lens to Canon EOS M EF-M
    Konica AR Lens to Canon EOS M EF-M

EF-M | B&H Photo Video
    Amazon.com: EF-M
    msh2200 و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

با عرض سلام خدمت دوستان و اساتيد گرامي

يكي از موضوعاتي كه به گمان بنده بيشترين صحبت در مورد آن در اين تالار و يا تالارهاي مشابه صورت گرفته انتخاب يك لنز همه كاره در دوربينهاي كراپدار مي باشد. با جستجويي در مباحث عنوان شده پيرامون اين موضوع متوجه مي شويم كه براي اينكار نهايتا انتخاب بين دو لنز 24-105 سري L و 15-85 خواهد بود و به گواهي آراي مطرح شده در اين تالارها عمدتا نتيجه اين بحث انتخاب و پيشنهاد خريد لنز 15-85 به خاطر برتري در كيفيت تصوير (شارپنش)، رنج مناسبتر وايد، وزن كمتر، كفايت رنج تله و برابري در ساير پارامترها مي باشد به گونه اي كه حتي كساني كه از لنز 24-105 هم استفاده مي كنند ممكن است به فكر تغيير و انتخاب 15-85 بيفتند (اتفاقي كه براي خود من افتاد)، ضمن اينكه اين اقبال مضاعف به 15-85 در بازار منجر به كمتر شدن اختلاف قيمت اين دو لنز (در حال حاضر حدود 250 هزار تومن) شده است در حاليكه اختلاف قيمت دلاري آنها حدود 450 دلار مي باشد.
    ولي بنده به عنوان كسي كه اي تجربه (تلخ) را داشته ام عرض مي كنم كه اين نتيجه گيري چندان صحيح نبوده و چه بسا منافع اقتصادي توزيع كنندگان هم در القاي اين تفكر بي تاثير نبوده باشد. در مجموع بنابر تجره بنده خروجي تصوير حاصل از لنز 24-105 بر روي دوربين D550 به نحو كاملا ملموسي برتر از تصوير حاصل از لنز 15-85 مي باشد، عرض مي كنم كاملا ملموس و اين برتري به ترتيب در اين موارد به وضوح براي من به اثبات رسيد: 1) ثبت جزييات بيشتر و دقيقتر 2) تم رنگ مناسبتر و جذابتر 3) فوكوس دقيقتر 4) امكان ثبت پرتره هاي زيباتر با توجه به دارا بودن f ثابت در اين لنز 5) كيفيت ساخت بسيار بسيار بهتر 6) سيلينگ و مقاومت بدنه بالاتر 7) عملكرد بسيار بهتر اپتيكي در شرايط نامناسب نوري 8) خوش دست بودن و احساس بهتر در حين عكاسي 9)...
    با وجود تمام اين برتريها كه اختلاف قيمت 450 دلاري اين دو لنز نيز مويد آن مي باشد، همگرايي ايجاد شده مبني بر انتخاب لنز 15-85 صرفا به دليل داشتن وايد بهتر كمي عجيب مي باشد و اينكه بعضا عنوان مي شود كيفيت تصوير خروجي آن از 24-105 بهتر است نيز در عمل لااقل براي من اينگونه نبوده است.
    ذكر موارد فوق صرفا بيان تجربه به منظور بررسي توسط دوستاني بود كه در وضعيت مشابهي براي انتخاب قرار دارند و اميدوارم سودمند باشد.
    روز خوش.
    masoudfk، S_Mahdi، M.smaelnedjad و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdy55 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان و اساتيد گرامي

يكي از موضوعاتي كه به گمان بنده بيشترين صحبت در مورد آن در اين تالار و يا تالارهاي مشابه صورت گرفته انتخاب يك لنز همه كاره در دوربينهاي كراپدار مي باشد. با جستجويي در مباحث عنوان شده پيرامون اين موضوع متوجه مي شويم كه براي اينكار نهايتا انتخاب بين دو لنز 24-105 سري L و 15-85 خواهد بود و به گواهي آراي مطرح شده در اين تالارها عمدتا نتيجه اين بحث انتخاب و پيشنهاد خريد لنز 15-85 به خاطر برتري در كيفيت تصوير (شارپنش)، رنج مناسبتر وايد، وزن كمتر، كفايت رنج تله و برابري در ساير پارامترها مي باشد به گونه اي كه حتي كساني كه از لنز 24-105 هم استفاده مي كنند ممكن است به فكر تغيير و انتخاب 15-85 بيفتند (اتفاقي كه براي خود من افتاد)، ضمن اينكه اين اقبال مضاعف به 15-85 در بازار منجر به كمتر شدن اختلاف قيمت اين دو لنز (در حال حاضر حدود 250 هزار تومن) شده است در حاليكه اختلاف قيمت دلاري آنها حدود 450 دلار مي باشد.
    ولي بنده به عنوان كسي كه اي تجربه (تلخ) را داشته ام عرض مي كنم كه اين نتيجه گيري چندان صحيح نبوده و چه بسا منافع اقتصادي توزيع كنندگان هم در القاي اين تفكر بي تاثير نبوده باشد. در مجموع بنابر تجره بنده خروجي تصوير حاصل از لنز 24-105 بر روي دوربين D550 به نحو كاملا ملموسي برتر از تصوير حاصل از لنز 15-85 مي باشد، عرض مي كنم كاملا ملموس و اين برتري به ترتيب در اين موارد به وضوح براي من به اثبات رسيد: 1) ثبت جزييات بيشتر و دقيقتر 2) تم رنگ مناسبتر و جذابتر 3) فوكوس دقيقتر 4) امكان ثبت پرتره هاي زيباتر با توجه به دارا بودن f ثابت در اين لنز 5) كيفيت ساخت بسيار بسيار بهتر 6) سيلينگ و مقاومت بدنه بالاتر 7) عملكرد بسيار بهتر اپتيكي در شرايط نامناسب نوري 8) خوش دست بودن و احساس بهتر در حين عكاسي 9)...
    با وجود تمام اين برتريها كه اختلاف قيمت 450 دلاري اين دو لنز نيز مويد آن مي باشد، همگرايي ايجاد شده مبني بر انتخاب لنز 15-85 صرفا به دليل داشتن وايد بهتر كمي عجيب مي باشد و اينكه بعضا عنوان مي شود كيفيت تصوير خروجي آن از 24-105 بهتر است نيز در عمل لااقل براي من اينگونه نبوده است.
    ذكر موارد فوق صرفا بيان تجربه به منظور بررسي توسط دوستاني بود كه در وضعيت مشابهي براي انتخاب قرار دارند و اميدوارم سودمند باشد.
    روز خوش.
    سلام
    بنده قبل از اينكه لنز 15-85 را بخرم حدود 2 هفته با لنز 24-105 كار كردم. من اختلاف قابل ملاحظه اي از لحاظ شارپنس و فوكوس بين دو لنز نديدم ولي قطعاً نظر شما كه هر دو لنز را در طولاني مدت داشته ايد صائب تر از نظر بنده است. تفاوت عمده بين دو لنز كه باعث شد من 15-86 بخرم جدا از قيمت (در آن زمان اختلاف قيمت دو لنز بيش از 500 هزار تومان بود) دامنه وايد دو لنز بود. چنانچه مستحضريد دامنه فاصله كانوني لنز 15-85 بر روي دوربين كراپدار از 24 ميليمتر شروع مي شود ولي در لنز 24-105 اين دامنه از 38.5 ميليمتر. به عبارت ديگر لنز 24-105 بر روي دوربين كراپدار فاقد دامنه وايد است و در واقع يك لنز نرمال-تله محسوب مي شود ولي 15-85 يك لنز وايد-تله به حساب مي آيد. حداقل براي بنده، وجود دامنه وايد نسبتاً مناسب براي خريد لنز Walk Around از مهمترين فاكتورهاي انتخاب است كه عدم وجود اين دامنه در 24-105 باعث شد لنز 15-85 را انتخاب كنم.
    ارادتمند
    ارادتمند.

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    بنده قبل از اينكه لنز 15-85 را بخرم حدود 2 هفته با لنز 24-105 كار كردم. من اختلاف قابل ملاحظه اي از لحاظ شارپنس و فوكوس بين دو لنز نديدم ولي قطعاً نظر شما كه هر دو لنز را در طولاني مدت داشته ايد صائب تر از نظر بنده است. تفاوت عمده بين دو لنز كه باعث شد من 15-86 بخرم جدا از قيمت (در آن زمان اختلاف قيمت دو لنز بيش از 500 هزار تومان بود) دامنه وايد دو لنز بود. چنانچه مستحضريد دامنه فاصله كانوني لنز 15-85 بر روي دوربين كراپدار از 24 ميليمتر شروع مي شود ولي در لنز 24-105 اين دامنه از 38.5 ميليمتر. به عبارت ديگر لنز 24-105 بر روي دوربين كراپدار فاقد دامنه وايد است و در واقع يك لنز نرمال-تله محسوب مي شود ولي 15-85 يك لنز وايد-تله به حساب مي آيد. حداقل براي بنده، وجود دامنه وايد نسبتاً مناسب براي خريد لنز Walk Around از مهمترين فاكتورهاي انتخاب است كه عدم وجود اين دامنه در 24-105 باعث شد لنز 15-85 را انتخاب كنم.
    ارادتمند
    ارادتمند.
    سلام
    من هم مثل جناب چگینی ، اول 24-105 رو تست کردم البته به مدت یک هفته و بعد 15-85 ، که در نهایت به خاطر رنج بهتر و کیفیت مشابه تصمیم به خرید 15-85 گرفتم.
    باسپاس
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4