صفحه 66 از 176 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 116 166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

یعنی برای پرتره 85 مم بهتر از 50 مم روی دوربین های کراپدار است؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid415 نمایش پست ها
    یعنی برای پرتره 85 مم بهتر از 50 مم روی دوربین های کراپدار است؟
    برای پرتره درشت وبه قول معروف سر و شانه بهترین رنچ است
    با 50 هم میشه عکس پرتره گرفت ولی فقط پرتره های نیم تنه برای پرترها ی درشت اعوجاج زیادی دارد

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

پیش فرض 5 لنزی که باید برای 7d داشته باشید

Prime Factor - Canon EF 50mm f/1.4 USM Lens

به علت اینکه 7d کراپ دار است - این لنز تبدیل به 80mm شده و رنج مناسبی برای پرتره محسوب می شود .
    این لنز سریع بوده و برای عکاسی در محیط کم نور و داخل ساختمان مناسب است.

The Standard Zoom - Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

درست است که قیمت این لنز کمی گران است ولی کیفیتی به خوبی لنزهای سری L دارد.
    رنج این لنز بر روی 7D برابر با 27-88 است که کمی بیشتر از لنز 24-70 بر روی بدنه فول فریم است .

The Telephoto Zoom - Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM Lens

لنزی مشهور ، با کیفیت و بسیار مناسب برای پرتره با f ثابت 2.8

The Wide-angle Zoom - Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Lens

به علت کراپدار بودن 7D به جای لنز 16-35 از لنز 10-22 استفاده می کنیم .
    این لنز دیافراگم بازی ندارد ولی نیاز شما به یک لنز واید را برطرف می کند.

The Super Telephoto Zoom - Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USM

این لنز با اپتیک عالی برای عکاسی حیات وحش مناسب بوده و عکاس با آزادی عمل بالا احتیاجی به جابجایی زیاد برای دوری یا نزدیکی به مورد عکاسی خود را ندارد.

The Macro Prime - Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

فارق از لنزهای فوق الذکر این لنز به دلیل sharpness فوق العاده و دیافراگم باز گزینه بسیار مناسبی برای ماکروگرافی است.

توصیه شده توسط Raphael Chieza

منبع : http://www.digitalrev.com/en/5-lense...7-article.html
    ویرایش توسط Miri : Monday 9 May 2011 در ساعت 20:17
    ahmadsht، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

سلام
    1- لطفا یه توضیحی در مورد این حروف اختصاری رو لنزهای کنن بدید مثل EF-S , IS, USM و ....

2- من میخوام 7d بخرم تو خود سایت رسمی با دو لنز قیمت داده

که دوستان در تاپیک مربوطه فرمودند 18-55 لنز خیلی بهتری است نسبت به 18-135 .

حالا اگه بخوام یه لنز تله هم به این لنز اضافه کنم شما چی پشنهاد می دید. کیفیتش میخوام خوب باشه اما نه خیلی ممتاز که گرون بشه. بیشتر برای فیلمبرداری تیزر و فیلم کوتاه میخوام استفاده کنم. تله هم برای موارد ضروری میخوام.

3- اگه صلاح می دونید بجای لنز 18-55 خود شرکت یه ترکیبی لنزی دیگه معرفی کنید هم واید داشته باشم هم تله هم کیفیت بد نباشه. حالا اگه دولنز هم بود مهم نیست. کیفیت برام مهمتره. خیلی هم مایه دار نیستم! مراعات کنید

ممنون

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    سلام
    1- لطفا یه توضیحی در مورد این حروف اختصاری رو لنزهای کنن بدید مثل EF-S , IS, USM و ....

حالا اگه بخوام یه لنز تله هم به این لنز اضافه کنم شما چی پشنهاد می دید. کیفیتش میخوام خوب باشه اما نه خیلی ممتاز که گرون بشه. بیشتر برای فیلمبرداری تیزر و فیلم کوتاه میخوام استفاده کنم. تله هم برای موارد ضروری میخوام.

3- اگه صلاح می دونید بجای لنز 18-55 خود شرکت یه ترکیبی لنزی دیگه معرفی کنید هم واید داشته باشم هم تله هم کیفیت بد نباشه. حالا اگه دولنز هم بود مهم نیست. کیفیت برام مهمتره. خیلی هم مایه دار نیستم! مراعات کنید

ممنون

علیک سلام

IS : Image Stabilizer و به معنی وجود لرزشگیر عکس در لنز است
    USM : Ultra Sonic Motor و به معنی وجود موتور فوکوس فوق سریع و ساکت در لنز است
    Ef-s : لنزهای سری دوربین های کراپدار
    در مورد پیشنهاد لنز تله باید بودجه خود را مشخص کنید
    اگر قرار است لنز EF-S 15-85 را تهیه کنید پس نیاز شما در سئوال سوم تامین می شود و خرید بدنه 7D کفایت می کند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

سلام

ممنون
    با سلام

ببخشید دوست عزیز، بنده پیشنهاد میدم اول مفاهیم و پایه رو یاد بگیرید بعد دوربین بخرید، تا بعدا گیج نشوید

شما که این اصطلاحات رو نمیدونید، قطعا(احتمال هم نمیدم) سره خرید به مشکل بر می خورید و فروشنده هم که دلش به حالتون نسوخته یه مشت اراجیف سرهم میکنه بهتون میگه، و بعد از چند وقت ممکنه از خرید پشیمون بشین، یادگرفتن مفاهیم پایه و اصطلاحات فنی را بشدت توصیه میکنم

موفق باشید......

پ.ن: ضمنا اینجور سوالات را در تاپیک سوالات عمومی مطرح کنید
    m like mother، radioheadz، ramink2 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

تشکر کرده
    95

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام

ببخشید دوست عزیز، بنده پیشنهاد میدم اول مفاهیم و پایه رو یاد بگیرید بعد دوربین بخرید، تا بعدا گیج نشوید

شما که این اصطلاحات رو نمیدونید، قطعا(احتمال هم نمیدم) سره خرید به مشکل بر می خورید و فروشنده هم که دلش به حالتون نسوخته یه مشت اراجیف سرهم میکنه بهتون میگه، و بعد از چند وقت ممکنه از خرید پشیمون بشین، یادگرفتن مفاهیم پایه و اصطلاحات فنی را بشدت توصیه میکنم

موفق باشید......

پ.ن: ضمنا اینجور سوالات را در تاپیک سوالات عمومی مطرح کنید
    سلام. باشه میرم تایپک عمومی . فکر کردم تاپیک درستی انتخاب کردم.
    مفاهیم و پایه هم اینقدر قوی شده چند ساله داره بتونش ترک میخوره. دیگه تا ابزار نیاد زیر دستم دنبال مفاهیم نمی رم. این چند تا عدد روی لنز هم نمی رفتم دنبالش چون تا وقتی نخوام دوربین بخرم برام فایده نداشت. بنابراین بی خیال اینها شدم تا وقتی بخوام بخرم . خیلی هم جز مفاهیم نیست علامت های یک شرکت هست.

شما تا وقتی مورانو نخری دکمه های روی فرمونش رو نباید حفظ کنی که چکار می کنن. چون حافظه الکی اشغال میشه ( البته می دونم مثالم یه کم بی ربط بود! دعوام نکنید) .

حالا من اگه 15-85 بگیرم با 300 تا 400 می تونم یه تله بهش اضافه کنم.

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

حالا من اگه 15-85 بگیرم با 300 تا 400 می تونم یه تله بهش اضافه کنم.
    سلام
    اگه جمله تون سواليه ، بايد بگم ، تقريبا خير . يعني با 300 - 400 تومن ، نمي تونيد تله اي بگيريد که بعد از استفاده از 15-85 ، حس کنيد تله اي هم ارز اون داريد .
    با خريد 15-85 شما در واقع بهترين WalkAround رو براي دوربين هاي کراپدار کنن ، تهيه کرديد . منطقي اينه که صبر کنيد و با افزايش هزينه اي که ميخوايد بکنيد ، يه تله مناسب بگيريد .
    اگر هم پوشش فواصل کانوني بالاتر از 85 ميلي متر براي شما خيلي مهمه در همين ابتدا ، ميتونيد بجاي 15-85 يک 18-200 تهيه کنيد که رنج وسيعي رو پوشش بديد ، بعد سر فرصت و بعد از شناخت دقيق نيازمنديهاتون ، لنزها تون رو تهيه کنيد .
    m like mother، Vahid، SinaVT و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمد شيخ‌الاسلامي

تشکر کرده
    95

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadsht نمایش پست ها
    سلام
    اگه جمله تون سواليه ، بايد بگم ، تقريبا خير . يعني با 300 - 400 تومن ، نمي تونيد تله اي بگيريد که بعد از استفاده از 15-85 ، حس کنيد تله اي هم ارز اون داريد .
    با خريد 15-85 شما در واقع بهترين WalkAround رو براي دوربين هاي کراپدار کنن ، تهيه کرديد . منطقي اينه که صبر کنيد و با افزايش هزينه اي که ميخوايد بکنيد ، يه تله مناسب بگيريد .
    اگر هم پوشش فواصل کانوني بالاتر از 85 ميلي متر براي شما خيلي مهمه در همين ابتدا ، ميتونيد بجاي 15-85 يک 18-200 تهيه کنيد که رنج وسيعي رو پوشش بديد ، بعد سر فرصت و بعد از شناخت دقيق نيازمنديهاتون ، لنزها تون رو تهيه کنيد .
    ممنون. راهنمایی کاملی است. ترجیح میدم صبر کنم تا بودجش جور بشه. اما ...
    لنز 18-200 لنز خوبی است؟ میشه انتظار همون کیفیت 15-85 رو ازش داشت؟
    ویرایش توسط m like mother : Sunday 15 May 2011 در ساعت 00:36

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

ممنون. راهنمایی کاملی است.
    لنز 18-200 لنز خوبی است؟ میشه انتظار همون کیفیت 15-85 رو ازش داشت؟
    به هيچ وجه كيفيت اين دو لنز قابل مقايسه نيست. به اين لينك نگاهي بندازيد خودتون متوجه ميشيد. مزيت 18-200 فقط رنج بالاي زوم است. حالا شما هستيد كه بايد تصميم بگيريد رنج رو بيشتر مي خواهيد يا كيفيت رو و كدوم لنز براي شما مناسب است.

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=675&Camera=474&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=476&CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0
    نظر شخصي بنده اين است كه هنگام شروع عكاسي آدم با كيفيت عكس بيشتر به هيجان مي آيد و لذت مي بره و اگر از كيفيت عكس ها راضي نباشه زده خواهد شد، از طرف ديگر رنج بالاي زوم باعث نوعي سردرگمي و عدم توسعه ديد عكاسي ميشه. اگر محدوديت بودجه نداريد 15-85 بگيريد بعدا متوجه نياز هاي خود و ديد شخصي خود خواهيد شد.
    ویرایش توسط SinaVT : Sunday 15 May 2011 در ساعت 00:37
    Walkman، persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

صفحه 66 از 176 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 116 166 ... آخرینآخرین