صفحه 88 از 148 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    تازه حتی قیاس 15-85 و 18-135 هم شاید صحیح نباشه چون 15-85 ارزان تر از 16-85 و 18-135 هم گرانتر از 18-140 هست

به فرض هم قیمت شدن 15-85 و 18-135 کنون با لنز های ذکر شده نیکون (فرضا 15-85 با قیمت 2.4 تا 2.5 و 18-135 هم 900 هزار تا 1 تومن) :

15-85 بگیریم یا 10-18 کنون + 18-135 + 50 f/1.8

به نظر شما با خرید 15-85 نسبت به مجموعه 3 لنزی گفتم چه چیزی رو بدست میاریم و چه چیز هایی رو از دست میدیم
    با خريد 15-85 كيفيت بالاتر را در يك لنز واك اراند قابل اعتماد و خوش ساخت به دست آورده ام.
    من با 18-135 STM عكاسي كرده ام و عليرغم اينكه دوربينم 70D‌است و پشتيباني كامل از لنزهاي STM را داراست ولي كماكان لنز 15-85 را به عنوان لنز واك اراند به 18-135 STM ترجيح داده ام زيرا هم كيفيت رنگ بهتري دارد و هم شارپتر است و 3 م م هم وايدتر و در اكثر موارد هم نياز به حمل لنز دوم (10-18) و تعويض لنز هم ندارم.(البته 50 f/1.8 حسابش جداست و يك هديه است از طرف كانن به كاربرانش)

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    تفاوت 85-16 با دو لنز دیگر ، به‌مراتب بیشتر از ده‌درصد در شارپنس است . شاید بیست درصد در میانه کادر . به ویژه این‌که شارپنس در کناره‌های کادر بسیار بهتر از دو لنز دیگر است . شاید ده‌درصد . ( این اعداد تقریبی هستند ) . همینطور خطای Ca ی کمتر . باز در کناره‌ها .
    همه‌چیز شارپنس در وسط کادر نیست .
    ضمن اینکه ، کیفیت ساخت لنز نیز بسیار متفاوت است و 85-16 به مراتب از کیفیت ساخت بهتری برخوردار است .
    بازم جای شکرش باقیه که آقا کوروش منصفانه تر به قضیه نگاه کردن و اختلاف شارپنس رو حدودبیست درصد در میانه و 10 درصد در کناره ها دونستن که البته به نظر من این قضیه بیشتر در همان 16 و 18 میلیمتر صدق میکنه اما در انتهای بازه یعنی 140 اکثر سایتها شهادت دادن که 18-140 بسیار شارپ هست .....

بعضی از دوستان جوری از کیفیت تصویر 16-85 صحبت میکنن که انگار با 3 برابر پول بیشتر شارپنس به همان نسبت افزایش داشته ....

این هم آزمایش DXO :

مهدی

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    در مقايسه خروجي هاي دو لنز 16-85 و 18-140، اختلاف كيفيت بسيار زياد است:
    Nikon 16-85mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX Nikkor Lens Image Quality
    مثال من هم براي نشان دادن دلسردي ناشي از كيفيت پائين خروجي بود كه من را به سمت خريد 15-85 سوق داد.
    عليرغم اينكه خروجي 15-85 كانن اندكي بهتر از 16-80 نيكون است ولي اختلاف كيفيت خروجي 18-55 و 15-85 كانن كمتر از اختلاف خروجي 18-140 و 16-85 است ولي همين اختلاف هم من را به سمت خريد 15-85 سوق داد.
    اینجوری فکر نمیکنم بشه نتیجه مناسبی گرفت

چون از طرفی من آزمایشگاه DXO که مرجع معتبرترین سایت بررسی دوربین و لنز جهان Dpreview هست

و همچنین نرم افزار آزمایشگاه معتبر imatest که نمایندگیهاش در آمریکا،ژاپن،آلمان و کره جنوبی و.... هست رو مثال میارم ....

( مشتریان این شرکت در تمام صنایع از جمله خودرو سازی،تصویر برداری پزشکی،موبایل، امنیت و ... هستن

از جمله خودرو سازی BMW و یا شرکت های Intel و AMD و سایر پردازنده ها و یا شرکت های مایکروسافت ،nvidia ، لنوو ، تگزاس (قوی ترین سازنده ماشین حساب) ، نوکیا،اپل،بلک بری ، اچ تی سی ، ال جی ، سونی و دهها شرکت معتبر دیگه

که طبق گفته خودشون با شبیه سازی سیستم بینایی انسان و بدور از تعصب انواع دوربینها و لنز ها از جمله دوربین های ماهواره ها و یا موبایل ها و نور مرئی و مادون قرمز و غیره رو بررسی میکنن )

و چند تا از دوستان هم منبعشون آزمایشگاه the-digital-picture هست که به نظر من لنز 18-140 که بهشون دادن مشکل داشته

دلیل هم نتایج آزمایشگاه های دیگه و بررسی سایر سایتها هست .....
    یه مثال هم اگر بخوام بزنم مقایسه 18-105 و 18-140 در همین سایت هست ، به شخصا چنین اختلافی بین کیفیت تصویر این دو لنز ندیدم و تقریبا تصاویر یکسان بود.

به نظر من در چنین شرایطی که نه شما نتایج این آزمایشگاهها رو قبول دارید(نمیدونم شایدم قبول داشته باشید) و نه من فکر میکنم آزمایش 18-140 در دیجیتال پیکچرز صحیح باشه بهترین کار همین مقایسه هست (با هزینه برابر):

Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR

یا

Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G + Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G

من بدون هیچ شکی مورد دوم رو انتخاب میکنم

پ.ن:درباره آزمایشگاه imatest
    کد:
    http://www.imatest.com/about/
    kiavashabtahi، M.Nouri، peacekeeper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

تشکر کرده
    20782

اینجوری فکر نمیکنم بشه نتیجه مناسبی گرفت ،

چون از طرفی من آزمایشگاه DXO که مرجع معتبرترین سایت بررسی دوربین و لنز جهان Dpreview هست

و همچنین نرم افزار آزمایشگاه معتبر imatest که نمایندگیهاش در آمریکا،ژاپن،آلمان و کره جنوبی و.... هست رو مثال میارم ....

( مشتریان این شرکت در تمام صنایع از جمله خودرو سازی،تصویر برداری پزشکی،موبایل، امنیت و ... هستن

از جمله خودرو سازی BMW و یا شرکت های Intel و AMD و سایر پردازنده ها و یا شرکت های مایکروسافت ،nvidia ، لنوو ، تگزاس (قوی ترین سازنده ماشین حساب) ، نوکیا،اپل،بلک بری ، اچ تی سی ، ال جی ، سونی و دهها شرکت معتبر دیگه

که طبق گفته خودشون با شبیه سازی سیستم بینایی انسان و بدور از تعصب انواع دوربینها و لنز ها از جمله دوربین های ماهواره ها و یا موبایل ها و نور مرئی و مادون قرمز و غیره رو بررسی میکنن )

درباره آزمایشگاه imatest:
    کد:
    http://www.imatest.com/about/

و چند تا از دوستان هم منبعشون آزمایشگاه the-digital-picture هست که به نظر من لنز 18-140 که بهشون دادن مشکل داشته

دلیل هم نتایج آزمایشگاه های دیگه و بررسی سایر سایتها هست .....
    یه مثال هم اگر بخوام بزنم مقایسه 18-105 و 18-140 در همین سایت هست ، به شخصا چنین اختلافی بین کیفیت تصویر این دو لنز ندیدم و تقریبا تصاویر یکسان بود.

به نظر من در چنین شرایطی که نه شما نتایج این آزمایشگاهها رو قبول دارید(نمیدونم شایدم قبول داشته باشید) و نه من فکر میکنم آزمایش 18-140 در دیجیتال پیکچرز صحیح باشه بهترین کار همین مقایسه هست :

با هزینه برابر:

Nikon AF-S DX NIKKOR 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR

یا

Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G + Nikon AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G

من بدون هیچ شکی مورد دوم رو انتخاب میکنم
    سلام
    شما مختاريد هر انتخابي به نظرتان درست انجام دهيد. من فقط خواستم تجربه خودم را منتقل كنم شايد به در بخورد خوشبختانه چون مقايسه بين لنزها در بين دو برند نبود (لنز كانن با كانن و لنز نيكون با نيكون مقايسه شده است) شائبه تعصب برندي هم در بين نيست. دوستانم كه لنز 16-80 نيكون را دارند بسيار راضي هستند.
    در خصوص امتياز دهي سايت DxO به لنزها هم چون خودم شخصاً در مورد لنزهائي كه خودم همزمان داشته ام ، به قدري اشتباه در سايت DxO ديده ام كه ترجيح مي دهم به آنچه مي بينم اعتماد كنم تا به امتيازها.
    ارادت
    ata_m3، amir.komeily، S Noora و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

بنظر من جدا از اطلاعات و آمار روی کاغذ، این خریداره که در آخر ماجرا تصمیم میگیره کدوم لنز رو با توجه به شرایطش انتخاب کنه.
    مطمئناً برای جناب بذری عزیز داشتن 18-140 و 50 اف 1.8 و 35 اف 1.8 خیلی خیلی بهتر از داشتن 16-85 خواهد بود. چرا ؟
    چون شرایطشون ایجاب میکنه
    و مطمئناً برای جناب چگینی عزیز داشتن 16-85 مهم تر از داشتن 18-140 و .... خواهد بود. چرا ؟
    چون ایشون هم شرایطشون ایجاب میکنه.

برداشت من از این مدت که در کار عکاسی هستم اینه که این شرایط عکاسه که تعیین میکنه چه تجهیزاتی داشته باشه. شرایط شغلی، مکان زندگی، علایق، وقت آزاد ( حتی اینکه وقت آزاد در چه ساعتی از شبانه روز باشه )، وضعیت تاهل! و ....

بخشصه همه این موارد رو در خریدهایم تجربه کردم و به هر دوستی که از بنده حقیر مشاوره خواسته نیز همه این موارد رو یکی یکی باز کردم..

امیدوارم در این سربالایی قیمت ها، دوستان بهترین خریدها رو داشته باشن و کمترین ضرر

موفق باشید
    MahBaz، kiavashabtahi، M.Nouri و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

البته گفتم که برتری هایی که ذکر کردید بیشتر مربوط به 18-105 هست و حداقل در موارد زیر اشتباه هست...

1- مانت فلزی در 18-140 هم موجود هست .

2- سیستم فوکوس به کاملی 16-85 نیست اما قابلیت فول تایم منوال فوکوس به لنز 18-140 اضافه شده است.

3- سیستم لرزشگیر 16-85 همان 4 استاپ لرزشگیر هست که در 18-140 هم از 3 استاپ 18-105 به 4 استاپ ارتقا پیدا کرده .

4- در 18-140 بر خلاف 18-105 به جای 30 میلیمتر تله بیشتر ، 77.5 میلیمتر تله بیشتر داریم که در لنز Walk Around یکی از ملزومات هست .....

5- در مورد شارپنس هم اگر حرفهای آزمایشگاه DXO رو نادیده بگیریم ، دلیلی نمیبینم بررسی photozone هم صحیح باشه ، چون اگر DXO اشتباه میگفت مرجع خیلی از سایتها از جمله معتبر ترین سایت بررسی دوربین دنیا DPreview نمیبود .......

اصلا فرضا هم DXO اشتباه میگه اما این یک مقایسه دیگه توسط آزمایشگاه imatest هست ، همینطور که میبینید اختلاف ها آنقدر نیست که مجاب به پرداخت این هزینه شویم ، حتی همونطور که میبینید در 140 میلیمتر شارپنس و رزولوشن عکس ها نسبت به 85 میلیمتر 16-85 بسیار بهتر هست .....

لنز 16-85 :

16 میلیمتر

35 میلیمتر

85 میلیمتر

لنز18-140:

18 میلیمتر

50 میلیمتر

140 میلیمتر

به نظر شما چند درصد اختلاف هست ، به قول معروف هنوز اونقدر پولدار نشدم برای این اختلاف کم چنین مبلغی رو بپردازم ......

یکی دو سال قبل هم یک بار ازین ضرب المثل در این فروم استفاده کردم ، که خیلی هم بهش اعتقاد دارم

" صرفه ای جویی یکی از مهمترین راههای درآمد هست "

من وقتی میتونم با پول 16.85mm f/3.5-5.6 سه لنز 18.140mm f/3.5-5.6 و 35mm f/1.8G و 50mm f/1.8G رو بخرم که به آپرچر 1.8 در 35 میلیمتر و 50 میلیمتر هم برسم که از لنز های خوب نیکون هستن چرا باید 16-85 بگیرم......

حداقل اگر بخوام اینقدر پول بدم Sigma 17-70 F/2.8-4 ورژن C که لنز فوق العاده ای هست رو میگیرم که به آپرچر 16-80 جدید برسم ....
    دوست گرامی متاسفانه نمودارها پاک شده اند. قیمت 140-18 چیزی حدود 1.200 و قیمت 85-16 چیزی حدود 2.400 هست پس اختلاف قیمت 2 برابر هست نه 3 برابر و با توجه به برتری هایی که ذکر کردم این لنز کاملا در برابر 140-18 برتر هست و ارزش خرید رو داره.

باور کنید من وقتی دیدم بزرگترین و معتبرترین و تخصصی ترین سایت دنیا (Dpreview) برای تست لنزها و سنسورها از نتایج DXO استفاده می کنه به شدت متعجب شدم. انتخاب DXO توسط Dpreview دلیل بر بهتر بودن این سایت نسبت به سایتهای دیگه نیست به 1001 دلیل که بر من و شما پوشیده هست، مثل سیاست، رفاقت، شراکت، روابط پشت پرده و ... این پیوند شکل گرفته وگرنه سایتهای معتبرتری مثل Photozone حداقل در بحث لنز وجود داره که نتایجش بسیار قابل قبول تر از DXO هست، تو همین فروم خودمون هم کم نیستند از دوستانی که نتایج DXO رو قبول ندارند.

همونطور که عرض کردم لنزهایی که مد های فوکوس M و A/M دارند از سیستم full time manual focus بهره مندند که در مورد 140-18 اینطور نیست شما نمیتونید حین اتوفوکوس با چرخوندن رینگ فوکوس، فوکوس منوال داشته باشید.

If your lens has M/A and M markings then it has “full time manual focus” – which means you can manually override the AF any time – using the focus ring.

منبع: Autofocus Guide | Everything D7200/D7100/D7000

سایر موارد رو هم دوستان ذکر کردند که نشان از برتری 85-16 داره، ادامه دادن این بحث هم تکرار مکررات خواهد بود، به قول امین عزیز هر کس با توجه به بودجه و نیازهای خودش می تونه بهترین تصمیم رو داشته باشه که در مورد شما خرید 3 لنز به جای یک لنز و در مورد بنده خرید 1 لنز به جای 3 لنز هست.

پایدار باشید.
    MahBaz، kiavashabtahi، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی متاسفانه نمودارها پاک شده اند. قیمت 140-18 چیزی حدود 1.200 و قیمت 85-16 چیزی حدود 2.400 هست پس اختلاف قیمت 2 برابر هست نه 3 برابر و با توجه به برتری هایی که ذکر کردم این لنز کاملا در برابر 140-18 برتر هست و ارزش خرید رو داره.

باور کنید من وقتی دیدم بزرگترین و معتبرترین و تخصصی ترین سایت دنیا (Dpreview) برای تست لنزها و سنسورها از نتایج DXO استفاده می کنه به شدت متعجب شدم. انتخاب DXO توسط Dpreview دلیل بر بهتر بودن این سایت نسبت به سایتهای دیگه نیست به 1001 دلیل که بر من و شما پوشیده هست، مثل سیاست، رفاقت، شراکت، روابط پشت پرده و ... این پیوند شکل گرفته وگرنه سایتهای معتبرتری مثل Photozone حداقل در بحث لنز وجود داره که نتایجش بسیار قابل قبول تر از DXO هست، تو همین فروم خودمون هم کم نیستند از دوستانی که نتایج DXO رو قبول ندارند.

همونطور که عرض کردم لنزهایی که مد های فوکوس M و A/M دارند از سیستم full time manual focus بهره مندند که در مورد 140-18 اینطور نیست شما نمیتونید حین اتوفوکوس با چرخوندن رینگ فوکوس، فوکوس منوال داشته باشید.

If your lens has M/A and M markings then it has “full time manual focus” – which means you can manually override the AF any time – using the focus ring.

سایر موارد رو هم دوستان ذکر کردند که نشان از برتری 85-16 داره، ادامه دادن این بحث هم تکرار مکررات خواهد بود، به قول امین عزیز هر کس با توجه به بودجه و نیازهای خودش می تونه بهترین تصمیم رو داشته باشه که در مورد شما خرید 3 لنز به جای یک لنز و در مورد بنده خرید 1 لنز به جای 3 لنز هست.

پایدار باشید.
    قبلا که دنبال مطلب در مورد 35 f1.8 بودم به این نمونه عکسها ار سایت cameralab یرخورد کردم.لنز 35mm با دو لنز مورد بحث مقایسه شده بود.جالبه که به وضوح عملکرد بهتر 105-18 در این فوکال نسبت به 85-16 قابل مشاهده است و نظر DXO تایید میشه.

Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8G lens review: real-life sharpness compared to DX 18-105mm | Cameralabs
    Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8G lens review: real-life sharpness compared to DX 16-85mm | Cameralabs

در مورد مثال آقای چگینی به نظر من احتمالا 140-18 مورد آزمایش ایراد داشته(که این سایت در این زمینه سابقه هم داره) به طور مثال همین تست با 105-18 نتایج کاملا متفاوتی داره.

به نظر من هم 85-16 لنز خیلی خوبیه و بهتر از 140-18(البته گرونتر هم هست) ولی این برتری ناشی از اپتیک لنز نیست.

تستهای DXO در مورد اپتیک لنزها کاملا معتبر و دقیق هستند(حتی سایتهای دیگه به وفور از این اطلاعات استفاده می کنند) و این شرکت از طریق همین اطلاعات ماژولهای جهت رفع نقایص اپتیکی مانند اعوجاج و شارپنس و ... برای PRO OPTICS می سازه که در رفع این ایرادات بهترین هستند.(بر خلاف سایتهای دیگه که فقط با ارائه تست چارتهای ساده نتیجه گیری کلی می کنند به قول معروف دو صد گفته چو نيم كردار نيست).
    MahBaz، kiavashabtahi، M.Nouri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

تشکر کرده
    2159

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

پایدار باشید.

حق با شماست گفتنی ها از هر دو طرف گفته شد و هر کس بر حسب نیازش با توجه به شرایط انتخابش رو خواهد کرد.....

در مورد فول تایم منوال فوکوس مطمئن بودم این ویژگی در 18-140 هست ولی واقعیتش بعد حرف شما شک کردم و دوباره لنز رو برداشتم و چک کردم

درسته که دکمه A/M به روی لنز نیست اما این قابلیت در لنز قرار داره و وقتی به روی حالت A (فوکوس اتوماتیک ) باشید میتونید در این حالت فوکوس منوال رو هم انجام بدید ، حتی میشه دکمه رو تا نیمه فشار داد تا فوکوس اتوماتیک انجام بشه و اگر فوکوس مناسب نبود رینگ رو بچرخونیم تا فوکوس به حالت مطلوب برسه بعد دکمه رو تا انتها فشار داده و عکس بگیریم .....

البته باز هم شک داشتم و گفتم شاید لنز من اینجوری باشه ولی وقتی مشخصات رو تو سایتها چک کردم دیدم که این قابلیت فول تایم منوال فوکوس که در 18-105 نبود به 18-140 اضافه شده ....

اینم منبع:
    کد:
    http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=nikon_18-105_3p5-5p6g_vrdx&products=nikon_18-140_3p5-5p6g_vrdx

شاید بعضی از دوستان بیننده * با خودشون بگن ، نگاه کن چقدر اینا با هم بحث میکنن و تعصب دارن رو حرفشون!
    ولی واقعیتش اینه که هدف از این مقایسه ها و گذاشتن تجربیات بیشتر آشنا شدن دوستان و حتی خودمون با منابع مختلف هست.
    به قول آقا امین زلقی داشتن بهترین انتخاب برای هر فرد در شرایط همون فرد.
    این بحث ها جز تبادل اطلاعات نیست و دوستیها همچنان پا بر جاست ...

* : برای این میگم بیننده چون بعضی مواقع تا چند صد نفر تو سایت آنلاین هستن که تو صفحه اصلی نوشته ولی کمتر امکان استفاده از تجربیاتشون رو پیدا کردیم جالبه 28 می 1923 نفر عضو و غیر عضو همزمان تو سایت بودن ولی دریغ از ....
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    مهدی

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    قبلا که دنبال مطلب در مورد 35 f1.8 بودم به این نمونه عکسها ار سایت cameralab یرخورد کردم.لنز 35mm با دو لنز مورد بحث مقایسه شده بود.جالبه که به وضوح عملکرد بهتر 105-18 در این فوکال نسبت به 85-16 قابل مشاهده است و نظر DXO تایید میشه.

Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8G lens review: real-life sharpness compared to DX 18-105mm | Cameralabs
    Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8G lens review: real-life sharpness compared to DX 16-85mm | Cameralabs

در مورد مثال آقای چگینی به نظر من احتمالا 140-18 مورد آزمایش ایراد داشته(که این سایت در این زمینه سابقه هم داره) به طور مثال همین تست با 105-18 نتایج کاملا متفاوتی داره.

به نظر من هم 85-16 لنز خیلی خوبیه و بهتر از 140-18(البته گرونتر هم هست) ولی این برتری ناشی از اپتیک لنز نیست.

تستهای DXO در مورد اپتیک لنزها کاملا معتبر و دقیق هستند(حتی سایتهای دیگه به وفور از این اطلاعات استفاده می کنند) و این شرکت از طریق همین اطلاعات ماژولهای جهت رفع نقایص اپتیکی مانند اعوجاج و شارپنس و ... برای PRO OPTICS می سازه که در رفع این ایرادات بهترین هستند.(بر خلاف سایتهای دیگه که فقط با ارائه تست چارتهای ساده نتیجه گیری کلی می کنند به قول معروف دو صد گفته چو نيم كردار نيست).
    البته لینک دقیق ترش فکر میکنم این باشه که هر دو رو در 70 میلیمتر بررسی کرده:

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=660&Camera=614&Sample=0&FLI=4&API=1&LensComp=665&CameraComp=614&SampleComp=0&FLIComp=4&APIComp=1
    یا این لینک که در 24 میلیمتر بررسی شده:

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=660&Camera=614&Sample=0&FLI=1&API=0&LensComp=665&CameraComp=614&SampleComp=0&FLIComp=1&APIComp=1

واقعا اختلاف خیلی زیاده !!!

تا حالا ازین زاویه نگاه نکرده بودم ، با این تفاسیر اصلیترین مرجعی که شارپنس 18-140 رو پایین نشون میداد هم زیر سوال میره!!!

آره منم با صحبتاتون موافقم و همون اولم گفتم ظاهرا لنز 18-140 که آزمایش شده ایراد داشته ، البته نزدیک به یک سال قبل هم مطلبی در مورد احتمال ایراد لنز یه جا خوندم که متاسفانه فراموش کردم کجا بود ....

حالا تو این لینکا نمیدونم لنز 18-105 خیلی خوبه یا 16-85 نمونه مناسبی نبوده یا اصلا the-digital-picture اشتباه کرده ؟؟؟؟
    مهدی

تشکر کرده
    20782

سلام
    نمي خواستم بحث را ادامه دهم ولي به نظرم رسيد لازم است بگويم كه بهتر است در كنار مراجعه با سايت هاي امتيازدهي، نظر دوستاني كه لنزهاي مورد نظر را دارند را هم بپرسيم. ديدن امتيازها و چارت ها، جاي تجربه عملي را نمي گيرد.
    در خصوص DxO هم من فقط از لنرهائي كه خودم داشته ام و با آنها صدها عكس گرفته ام مثال مي آورم:
    چگونه يه سايتي اعتماد كنم كه امتياز لنز 15-85 كانن را كمتر از 18-55 كانن داده است (13 در مقابل 14)
    http://www.dxomark.com/Lenses/Compar...58_895_239_895
    در صورتي كه خودم هر دو لنز را داشته ام و اختلاف را به چشم ديده ام (تمام دوستان كانني هم مي دانند كه 15-85 يكي از ارزشمندترين لنزهاي كراپدار كانن است). پس اگر كسي از روي امتياز DxO بخواهد بين اين دو لنز انتخاب كند، با توجه به اختلاف قيمت 5-6 برابري، حتماً 18-55 را خواهد خريد كه امتياز بيشتري هم گرفته و لابد لنز بهتري هم هست!(و بعد از چند ماه آن را مي فروشد و 15-85 يا 18-135 STM مي خرد)
    همين سايت در بخش مشخصات فني لنز 15-85 به صراحت نوشته است كه المان جلوئي لنز مي چرخد (پس لابد استفاده از فيلتر پلاريزه با اين لنز مشكل خواهد بود) در صورتي كه المان جلوئي نمي چرخد و به راحتي مي توان از فيلتر پلاريزه استفاده كرد (سالها از توليد لنز و آزمايش آن توسط DxO مي گذرد ولي اين سايت متوجه اشتباه خود نشده است).
    http://www.dxomark.com/Lenses/Compar...-IS-USM__239_0
    همين سايت به شارپنس لنز Sigma 105mm F2.8 DG EX Macro امتياز 11 داده و به شارپنس لنز كانن 18-55 امتياز 10. لنز 105 سيگما به بسيار شارپ بودن مشهور است (مانند اكثر قريب به اتفاق ديگر لنزهاي پرايم ماكرو) و براي من كه هر دو لنز را داشته ام قابل قبول نيست كه امتياز شارپنس اين دو لنز تقريباً يكي باشد:
    http://www.dxomark.com/Lenses/Compar...58_895_558_895
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 2 August 2015 در ساعت 08:44
    kiavashabtahi، Ali_Nouri، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 88 از 148 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 138 ... آخرینآخرین