صفحه 38 از 148 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Dejavu نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

می‌خواستم نظرتون را در مورد این لنز (60 مم ماکرو) بر روی بدنه D7000 جهت پرتره (آتلیه) جویا بشم انتخاب مناسببی هست و یا آیا کسی این تجربه را دارد؟
    آیا برای این انتخاب دلیل خاصی دارید؟ در آتلیه نیاز به لنزی نیست که اف باز داشته باشد ، استفاده از این لنز هم برای آتلیه توصیه نمیشود شما میتوانید با لنزهای زوم کار کنید ، دستتان در کادربندی هم باز تر میشود
    بعنوان مثال همین 18-105 در دیافراگم های 8 و 11 که عمدتاً در آتلیه استفاده میشود عملکردی عالی دارد و جوابگوی کارتان است.

كاربر آشنا Dejavu آواتار ها
    تشکر کرده
    96

ممنون از دوستان گرامی

بستگی به شما و شرایط داره علاقه مند به ماکرو گرافی باشید این لنز با چه قیمتی تهیه کنید ممکنه دوستی داشته باشید که این لنزو با قیمت مناسب بهتون بفروشه یا با قیمت بالا از مغازه تهیه کنید و اینکه چه لنز هایی دارید...
    آیا برای این انتخاب دلیل خاصی دارید؟ در آتلیه نیاز به لنزی نیست که اف باز داشته باشد ، استفاده از این لنز هم برای آتلیه توصیه نمیشود شما میتوانید با لنزهای زوم کار کنید ، دستتان در کادربندی هم باز تر میشود
    بعنوان مثال همین 18-105 در دیافراگم های 8 و 11 که عمدتاً در آتلیه استفاده میشود عملکردی عالی دارد و جوابگوی کارتان است.
    من بجز پرتره عکاسی از اشیا هم می‌کنم (ماکرو اصلا انجام نمی‌دم) که البته 1 سالی هست از همین 18 105 از فاصله 50 مم به بالا در دیاف‌های 8‌ .9 استفاده می‌کتم و تقریبا راضی هستم . اما با گذشت زمان به این مسئله رسیدم که توی این کار شارپنس پیشتری نیاز دارم گفتم با یه تیر 2 نشان بزنم
    بله این لنز تا 5 شنبه 175000 هزار تومان بود لنز فکس 50 اف 1.5 AFS هم 125000 تومان !!!! با این قیمت‌ها یا نباید لنز گرفت (البته وضع قیمت‌ها هم از این بدتر خواهد شد) یا بین این دو یکی را انتخاب کرد حالا باز هم شما همون 50 را پیشنهاد می‌کنید ؟
    سعید سعیدی

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

ممنون از دوستان گرامی

من بجز پرتره عکاسی از اشیا هم می‌کنم (ماکرو اصلا انجام نمی‌دم) که البته 1 سالی هست از همین 18 105 از فاصله 50 مم به بالا در دیاف‌های 8‌ .9 استفاده می‌کتم و تقریبا راضی هستم . اما با گذشت زمان به این مسئله رسیدم که توی این کار شارپنس پیشتری نیاز دارم گفتم با یه تیر 2 نشان بزنم
    بله این لنز تا 5 شنبه 175000 هزار تومان بود لنز فکس 50 اف 1.5 AFS هم 125000 تومان !!!! با این قیمت‌ها یا نباید لنز گرفت (البته وضع قیمت‌ها هم از این بدتر خواهد شد) یا بین این دو یکی را انتخاب کرد حالا باز هم شما همون 50 را پیشنهاد می‌کنید ؟
    اگه کار ماکرو گرافی نمیکنید ۱۰۰% ۵۰ ف۱.۴ مناسب تر هست البته نه با این قیمت ! به هر حال مدل 50mm f/1.4D هم با قیمت ۳۰% کمتر از AF-S NIKKOR 50mm f/1.4Gتو بازار موجوده که خودمم دارم کاملا راضی هستم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

همانطور که دوستان گفتند خرید چنین لنزی فقط به خاطر کار پرتره زیاد مناسب نیست.
    ولی اگر پرتره در کنار ماکرو گرافی ( حالا هرمدل ماکرو بی جان و کمی با جان ! ) باشه میتونه خرید این لنز رو توجیه کنه.
    تازه من پیشنهاد میکنم با توجه به بدنه تون ، ورژن D این لنز رو که موتور فوکوس نداره رو با قیمت کمتر تهیه کنید.
    من خودم ورژن D رو دارم که به طرز دیوانه کننده ای شارپ است...
    و اگه بخوام احساسی باهاش برخورد کنم باید بگم یه تیکه جواهره
    Rouzbeh_Fakuri تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    همانطور که دوستان گفتند خرید چنین لنزی فقط به خاطر کار پرتره زیاد مناسب نیست.
    ولی اگر پرتره در کنار ماکرو گرافی ( حالا هرمدل ماکرو بی جان و کمی با جان ! ) باشه میتونه خرید این لنز رو توجیه کنه.
    تازه من پیشنهاد میکنم با توجه به بدنه تون ، ورژن D این لنز رو که موتور فوکوس نداره رو با قیمت کمتر تهیه کنید.
    من خودم ورژن D رو دارم که به طرز دیوانه کننده ای شارپ است...
    و اگه بخوام احساسی باهاش برخورد کنم باید بگم یه تیکه جواهره
    ممنون از شما

بنده هم سر دوراهی این دو لنز گیر کرده بودم
    همانطور که گفتم بنده قصد ماکرو گرافی ندارم ، شاید در سال 2 بار هم ماکرو عکاسی نکنم ولی چون قبلا با لنز 24 85 ماکرو (لنز قدیمی) عکاسی از ظروف آشپزخانه و ... کرده بودم و شارنسش بقول شما دیوانه کنده بود ، فکرم را مشغول کرد...
    حال این سوال به جا می‌مونه آیا ورزن D و ورژن AFS این رده لنز‌ها به لحاظ شارپنس (چون جدیدتر هستن) با هم متفاوت هست یا خیر و فقط تفاوت (به جز در دیاف باز تر) در مور دیگری هم هست یا خیر؟
    البته سرعت فوکاس هم در لنزهای ماکرو برای پرتره‌گرافی (در آتلیه ) یک مشکل است .
    شما 50 مم D 1.8 را دارید ؟؟
    سعید سعیدی

تشکر کرده
    6919

ممنون از شما

بنده هم سر دوراهی این دو لنز گیر کرده بودم
    همانطور که گفتم بنده قصد ماکرو گرافی ندارم ، شاید در سال 2 بار هم ماکرو عکاسی نکنم ولی چون قبلا با لنز 24 85 ماکرو (لنز قدیمی) عکاسی از ظروف آشپزخانه و ... کرده بودم و شارنسش بقول شما دیوانه کنده بود ، فکرم را مشغول کرد...
    حال این سوال به جا می‌مونه آیا ورزن D و ورژن AFS این رده لنز‌ها به لحاظ شارپنس (چون جدیدتر هستن) با هم متفاوت هست یا خیر و فقط تفاوت (به جز در دیاف باز تر) در مور دیگری هم هست یا خیر؟
    البته سرعت فوکاس هم در لنزهای ماکرو برای پرتره‌گرافی (در آتلیه ) یک مشکل است .
    شما 50 مم D 1.8 را دارید ؟؟
    لنز 50 اف 1/8 D کمی از سری AF-s آن شارپتر است! البته بصورت نامحسوس.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4086

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    لنز 50 اف 1/8 D کمی از سری AF-s آن شارپتر است! البته بصورت نامحسوس.
    مطمئنی سهیل جان؟ من عکس این مساله تو ذهنمه،حالا مقایسه هارو اگه پیدا کردم میذارم،فک مبکنم خیلی وقت پیش تو تاپیک لنزای نیکون همچین مطلبیو دیدم
    shahbazi تشکر می‌کند.
    محسن مقصودی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط 1986 نمایش پست ها
    مطمئنی سهیل جان؟ من عکس این مساله تو ذهنمه،حالا مقایسه هارو اگه پیدا کردم میذارم،فک مبکنم خیلی وقت پیش تو تاپیک لنزای نیکون همچین مطلبیو دیدم
    مقایسه +
    Rouzbeh Ehsani، 1986 و shahbazi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط 1986 نمایش پست ها
    اگر قرار باشد از دیافهای باز استفاده شود سری G بهتر است اما در دیافهای بسته تر شارپنس سری D بیشتر است +
    در محیط آتلیه هم قطعاً نیازی به اف باز آن هم 1/8 نیست.
    data، Dejavu و Rouzbeh_Fakuri تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    اگر قرار باشد از دیافهای باز استفاده شود سری G بهتر است اما در دیافهای بسته تر شارپنس سری D بیشتر است +
    در محیط آتلیه هم قطعاً نیازی به اف باز آن هم 1/8 نیست.

بله حق باشماست

من هم با مشاهده نتایجی که توی سایت‌های مختلف ارائه شده بود این مسئله رسیدم ... جالبه !!!
    سعید سعیدی

صفحه 38 از 148 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 88 138 ... آخرینآخرین