صفحه 126 از 148 نخستنخست ... 26 76 116 122 123 124 125 126 127 128 129 130 136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    قسمت اول راهنمایی شما کاملا درسته و قسمت دوم کاملا اشتباه
    معیار شما برای قابل نبودن چیه ؟ اصلا کدوم عقل سلیمی پرایم دیاف باز رو با همه کاره معمولی مقایسه میکنه ؟ شما با 50 میتونی واید بگیری ؟ یا با 85 ؟ شده با 50 بری سفر ؟ ( من یک سال به کل فقط با 50 عکاسی کردم و از بد روزگار اون 50 رو همین امین بهم داد که اونم پولشو درست و حسابی بهش ندادم انقدم مرام داشت که درک کرد و همیشه ممنونش بودم ) هر لنزی برای کاربرد خودش ساخته شده و مقایسه های اینچنینی بدون تجربه و صرفا بر اساس یک تجربه واهی به کل غلطه
    به نظر شما مردم چرا میرن 150 - 600 میخرن ؟ چرا بجای اون نمیرن 400 پرایم بگیرن ؟ کاری که با 15 میشه با 400 نمیشه و برعکس
    18-140 لنز قابلیه و هرکس نظری غیر این داره باید به کل در معلوماتش شک کرد ! نمیشه شما بیای لنز همه کاره رو تو عکل تخصصی بسنجی و بعد نتیجه ای که از قبل مشخص بوده رو به دست بیاری
    ایشون تو سوالشون ننوشتن که میخوان لنز رو بفروشن ولی شما بهشون گفتی که بفروشه خوبه منم با ادبیات خودت جوابتو بدم ؟ ( آیا به شما ..... )
    یه مقدار احترام ها رو حفظ کنید شما از 18-140 خوشت نمیاد گناه بقیه چیه ؟
    امیدوارم جواب منو بدی که چجوری با 50 میخوای کار 18 رو انجام بدی ( وقتی از 18 انتظار داری که کیفیت 50 رو داشته باشه )
    امروز یه سری عکس میدیدم مربوط به رویداد Ocean Art Photography competition این عکس توجهمو جلب کرد :
    فایل پیوست 79780
    این هم مدل دوربینه Olympus C-5050
    خودت و هر شخصی که فکر میکنه ایرادات عکاسیش به خاطر سایز سنسورو لنز بی کیفیت و اینجور چیزاست یه زحمت بکشه مدلو تو گوگل سرچ کنه
    این لینک رو هم ببینه بعد دوباره عکسو ببینه خودش به جواب میرسه

اولا ایشون گفتند که برای پرتره این لنز راضیشون نمیکنه و خودشون نوشتن یه عکاس معمولی هستند یعنی خیلی مهارت ندارند پس وقتی 18-140 یه عکاس معمولی رو راضی نمیکنه برای پرتره دیگه چه چیزی باعث میشه این لنز قابل باشه؟ خودتون هم میدونید واید با کیفیتی هم نداره خود بنده وقتی دوربینم رو با این لنز خریدم 1000 تا شات اول هی با خودم کلنجار میرفتم که چرا اون چیزی که میخوام در نمیاد چرا عکسا شفاف نیست و........ بعد که لنز 50 رو خریدم فهمیدم ایراد از من نبوده بابا لنز 18-140 کیفیت نداشته . ضمن اینکه ایشون حرفی از همه کاره بودن نزد و گفت برای پرتره میخوام لنز بخرم شما خوب توجه کن به جمله ای که نوشته . و اینکه گفتم لنز 85 هم نیازه بله 100 البته در کنار لنز 50 نیازه برای هد شات با 50 هدش ات خوب در نمیاد. من خودم الان با 7200 و 2 تا لنز 50 و 85 کلی دارم حال میکنم در حالی که روزای اول با 18-140 واقعا داشت اشکم در میاومد از اینکه دوربین خریدم

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHDI_Z100 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم
    من یک عدد 7200 دارم و میخوام براش لنز بخرم . لطفا راهنماییم کنید .
    من یه عکاس معمولی هستم که بیشتر از خانواده و مناظر عکس میگیرم . برای عکس پرتره لنز خود دوربین 18.140 منو راضی نمیکنه . من میخوام یه لنز بخرم که اگه قسمت شد فول فریم گرفتم هم به دردم بخوره . لطفا راهنمایی کنید چه لنزی بگیرم که قیمت متوسطی هم داشته باشه .
    با تشکر
    دوست من Amin.Zallaghi عزیز دقیقا پاسخ درست رو به شما دادن، لنز 18-140فعلا بهترین لنزی هست که شما میتونی داشته باشی
    بنده پیشبینی میکنم که شما تاحالا لنزی غیر از 18-140 رو تجربه نکردید و فکر میکنید که با خریدن لنز دیگری رنگ بندی کیفیت و همه چی عکس های شما تغییر کرده و عکس های شما زیر و رو خواهد شد! اما به هیچ وجه این گونه نیست.
    اینکه شما ازین لنز راضی نیستی دو دلیل میتونه داشته باشه، اول پراسس عکس ها و دوم نورپردازی
    وقتی نورپردازی مناسب نباشه، شما هر لنزی هم که داشته باشی، چه پونصد تومنی و چه پنج میلیونی دقیقا همین عکس ثبت خواهد شد.
    هر لنز دیگری مجدد همین تصویری که لنز 18-140 برای شما ثبت میکنه رو ثبت خواهد کرد، منتها با کمی عمق میدان کمتر یا بیشتر.
    اینکه شما عکس های خیلی زیبا و شارپی توی اینترنت میبینید به خاطر post Processing عالی اون عکس هاست، پیشنهاد میکنم قبل از خرید هر لنزی درین مورد مطالعه و تحقیق کنید، با یه فیلتر شارپنس ساده و tilt shift blur فوتوشاپ میتونید تا حدی به شفافیت و عمق میدان های لنز های خیلی گران تر هم برسید.
    پیشنهاد میکنم عکس هایی که گرفتید و راضی نیستید رو در انجمن قرار بدید تا متخصصین تشخیص بدن علت ناراضی بودن شما از عکس هاتون لنزتون هست یا چیز دیگری، اگه علت لنز بود، اون موقع اقدام به خرید لنز بکنید.

درمورد جناب Kano که مطمئنم در واکنش به این پست من مجدد درمورد 18-140 بد گویی خواهند کرد هم از پیش جوابشون رو میدم
    بنده مطمئن هستم به احتمال 100 درصد که یا لنز 18-140 که شما داشتی مشکل داشته، یا شما خودت در اون زمان که این لنز رو داشتی اطلاعات کافی و مناسبی از عکاسی نداشتی. به هیچ وجه ازین دوحالت خارج نیست. بنده به دقت لنز 50mm f1.8 که شما بسیار ازش راضی هستی و فکر میکنی خیلی شارپه رو با 18-140 AF-S VR مقایسه کردم و تفاوت شراپنسشون اندکه، این تفاوت اندک خیلی راحت با یه فیلتر شارپ فوتوشاپ جبران میشه و بعد از ویرایش مناسب هردو تصویر در فوتوشاپ به سختی میشه عکسی که 50mm ثبت کرده رو با عکسی که 18-140mm ثبت کرده تشخیص داد، در اصل، اصلا نمیشه تشخیص داد!
    بنده یک احتمالی میدم، ازونجا که شما خیلی بوکه دوست داری، وقتی لنز 18-140 داشتی همیشه درحال عکاسی روی فوکال 140 بودی، لنز های زوم توی بالاترین فوکالشون به کمترین شارپنس میرسند و بعد از خرید لنز 50 شروع به مقایسه ی لنز 18-140 در فوکال 140 ! با لنز 50 در فوکال 50 کردی. اگه این مورد صحیح نباشه مورد اولی که گفتم قطعا صحیحه
    تمام سایت های نقد و بررسی خارجی و ایرانی چیزی جز تعریف و تمجید از 18-140 نیکون نکردن، تنها کسی که اینجوری درمورد این لنز نظر منفی میده شما هستی! حالا شما آزادی که ازین لنز متنفر باشی یا عاشقش باشی، اینکه به افراد تازه کار هم این فکر رو انتقال بدی درست نیست.
    من به زودی نتایج مقایسه 50mm و 18-140 رو هم میذارم تا متوجه بشین که ایراد کار شما از لنز نبوده.

به این عکس که توسط لنز 18-135 کنون که شارپنسش از 18-140 نیکون کمتره و همینطور با بادی 700d کنون که از بادی d7200 نیکون ضعیف تره گرفته شده دقت کنید، عکاسش محمدرضای عزیز هست کاربر همین فروم
    ویرایش توسط Aier : Monday 16 January 2017 در ساعت 20:17
    a.g g.a، amir.komeily، Amin.Zallaghi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوست من Amin.Zallaghi عزیز دقیقا پاسخ درست رو به شما دادن، لنز 18-140فعلا بهترین لنزی هست که شما میتونی داشته باشی
    بنده پیش بینی میکنم که شما تاحالا لنزی غیر از 18-140 رو تجربه نکردید و فکر میکنید که با خریدن لنز دیگری رنگ بندی کیفیت و همه چی عکس های شما تغییر کرده و عکس های شما زیر و رو خواهد شد! اما به هیچ وجه این گونه نیست.
    اینکه شما ازین لنز راضی نیستی دو دلیل میتونه داشته باشه، اول پراسس عکس ها و دوم نورپردازی
    وقتی نورپردازی مناسب نباشه، شما هر لنزی هم که داشته باشی، چه پونصد تومنی و چه پنج میلیونی دقیقا همین عکس ثبت خواهد شد.
    هر لنز دیگری مجدد همین تصویری که لنز 18-140 برای شما ثبت میکنه رو ثبت خواهد کرد، منتها با کمی عمق میدان کمتر یا بیشتر.
    اینکه شما عکس های خیلی زیبا و شارپی توی اینترنت میبینید به خاطر post Processing عالی اون عکس هاست، پیشنهاد میکنم قبل از خرید هر لنزی درین مورد مطالعه و تحقیق کنید، با یه فیلتر شارپنس ساده و tilt shift blur فوتوشاپ میتونید تا حدی به شفافیت و عمق میدان های لنز های خیلی گران تر هم برسید.
    پیشنهاد میکنم عکس هایی که گرفتید و راضی نیستید رو در انجمن قرار بدید تا متخصصین تشخیص بدن علت ناراضی بودن شما از عکس هاتون لنزتون هست یا چیز دیگری، اگه علت لنز بود، اون موقع اقدام به خرید لنز بکنید.

درمورد جناب Kano که مطمئنم در واکنش به این پست من مجدد درمورد 18-140 بد گویی خواهند کرد هم از پیش جوابشون رو میدم
    بنده مطمئن هستم به احتمال 100 درصد که یا لنز 18-140 که شما داشتی مشکل داشته، یا شما خودت در اون زمان که این لنز رو داشتی اطلاعات کافی و مناسبی از عکاسی نداشتی. به هیچ وجه ازین دوحالت خارج نیست. بنده به دقت لنز 50mm f1.8 که شما بسیار ازش راضی هستی و فکر میکنی خیلی شارپه رو با 18-140 AF-S VR مقایسه کردم و تفاوت شراپنسشون اندکه، این تفاوت اندک خیلی راحت با یه فیلتر شارپ فوتوشاپ جبران میشه و بعد از ویرایش مناسب هردو تصویر در فوتوشاپ به سختی میشه عکسی که 50mm ثبت کرده رو با عکسی که 18-140mm ثبت کرده تشخیص داد، در اصل، اصلا نمیشه تشخیص داد!
    بنده یک احتمالی میدم، ازونجا که شما خیلی بوکه دوست داری، وقتی لنز 18-140 داشتی همیشه درحال عکاسی روی فوکال 140 بودی، لنز های زوم توی بالاترین فوکالشون به کمترین شارپنس میرسند و بعد از خرید لنز 50 شروع به مقایسه ی لنز 18-140 در فوکال 140 ! با لنز 50 در فوکال 50 کردی. اگه این مورد صحیح نباشه مورد اولی که گفتم قطعا صحیحه
    تمام سایت های نقد و بررسی خارجی و ایرانی چیزی جز تعریف و تمجید از 18-140 نیکون نکردن، تنها کسی که اینجوری درمورد این لنز نظر منفی میده شما هستی! حالا شما آزادی که ازین لنز متنفر باشی یا عاشقش باشی، اینکه به افراد تازه کار هم این فکر رو انتقال بدی درست نیست.
    من به زودی نتایج مقایسه 50mm و 18-140 رو هم میذارم تا متوجه بشین که ایراد کار شما از لنز نبوده.
    بنده تا همین الان حتی فتوشاپ رو هم نصب نکردم چون هیچی بلد نیستم ازش نه اینکه منظورم این باشه که هیچ موقع نمیخوام یاد بگیرم . من خروجی های jpg خود دوربین رو بدون هیچ ادیتی مقایسه کردم با لنز 50 و 85 . من وقتی لنز 50 رو خریدم واقعا لذت بردم و وقتی لنز 85 رو خریدم 2 چندان لذت بردم . تا همین الان هم هیچ پروسسی روی عکس هام انجام ندادم چون اصلا بلد نیستم پس این چه چیزی رو نشون میده از نظر شما؟ از نظر خودم اینو میرسونه که لنز با لنز خیلی فرق داره

تشکر کرده
    325

الان شما این 2 تا عکسی که اپلود کردی رو خیلی عکسای خوب و شارپی میدونی؟ پس این عکس چیه ؟ http://s9.picofile.com/file/82826860...4D_31_0022.jpg

و دوم اینکه چطور میشه در مورد عکسی که توی سایز و حجم واقعی دیده و بررسی نشده در مورد شارپنسو جزئیات نظر داد؟ 99 % درصد عکسا اگر فوکوس دقیق بوده باشه توی سایز کوچیکی که شما اپلود کردی شارپن . به این عکسی که من اپلود کردم و سمپل h4d خوب نگاه کنید لطفا این شارپنسه یا اونی که شما میگید؟ نمیدونم والا شاید ایراد از منه . شاید دیدگاه ما ها از نظر عکس خوب و بد با هم فرق داره والا نمیدونم

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    بنده تا همین الان حتی فتوشاپ رو هم نصب نکردم چون هیچی بلد نیستم ازش نه اینکه منظورم این باشه که هیچ موقع نمیخوام یاد بگیرم . من خروجی های jpg خود دوربین رو بدون هیچ ادیتی مقایسه کردم با لنز 50 و 85 . من وقتی لنز 50 رو خریدم واقعا لذت بردم و وقتی لنز 85 رو خریدم 2 چندان لذت بردم . تا همین الان هم هیچ پروسسی روی عکس هام انجام ندادم چون اصلا بلد نیستم پس این چه چیزی رو نشون میده از نظر شما؟ از نظر خودم اینو میرسونه که لنز با لنز خیلی فرق داره
    خوب به همه ی کاربران این فروم تبریک میگم که این قائله بالاخره ختم شد
    دوست من درصد بالایی از عکاسی مربوط به ویرایش تصویر میشه، وقتی کسی میتونه با زدن دو کلید توی فوتوشاپ و یک فیلتر شارپ، شارپنس یک لنز 500 تومنی رو برسونه به شارپنسی که میخواد، برای چی بره دو میلیون تومن هزینه کنه و لنز دیگری رو خریداری بکنه؟
    شما پست پراسیسنگ رو دوست نداری، اما بقیه دوست دارند! با دو کلیک ساده در فوتوشاپ، میشه شاپرنس 18-140 رو به 50mm رسوند.

ویرایش توسط Aier : Monday 16 January 2017 در ساعت 21:44
    MahBaz، M.Nouri، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    خوب به همه ی کاربران این فروم تبریک میگم که این قائله بالاخره ختم شد
    دوست من درصد بالایی از عکاسی مربوط به ویرایش تصویر میشه، وقتی کسی میتونه با زدن دو کلید توی فوتوشاپ و یک فیلتر شارپ، شارپنس یک لنز 500 تومنی رو برسونه به شارپنسی که میخواد، برای چی بره دو میلیون تومن هزینه کنه و لنز دیگری رو خریداری بکنه؟
    شما پست پراسیسنگ رو دوست نداری، اما بقیه دوست دارند! با دو کلیک ساده در فوتوشاپ، میشه شاپرنس 18-140 رو به 50mm رسوند.

خب خدا رو شکر مشکل لنز حل شد پس از این به بعد دیگه کسی بیشتر از 500 تومن پول لنز نده لطفا

تشکر کرده
    248

خب خدا رو شکر مشکل لنز حل شد پس از این به بعد دیگه کسی بیشتر از 500 تومن پول لنز نده لطفا
    دوست من بنده گفتم به شارپنسی که "دوست داره" برسه نه به خروجی لنز دیگری، و به علاوه که تنها برای رسیدن به شارپنس بیشتر لنز نمیخرن برای رسیدن به فوکال بیشتر و عمق میدان بیشتر و استفاده های مختلف لنز هاست که لنز هارو میخرن.
    بنده مهارت فوتوشاپم اندکه، این ساده ترین ماسک فوتوشاپ به منظور شارپ کردن عکسه که همین الان انجام دادم تا شمایی که توی قرن 21 کار با فوتوشاپ رو بلد نیستی لا اقل بدونی که چه کار هایی انجام میده
    الان شما این 2 تا عکسی که اپلود کردی رو خیلی عکسای خوب و شارپی میدونی؟ پس این عکس چیه ؟ http://s9.picofile.com/file/82826860...4D_31_0022.jpg
    و بهتره بدونید که همون عکسی هم که ارسال کردید با فوتوشاپ ویرایش شده و شارپ شده
    بحث کردن با شما بی فائده است
    بیش ازین پاسختون رو نمیدم

ویرایش توسط Aier : Monday 16 January 2017 در ساعت 21:31
    MahBaz، M.Nouri، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    دوست عزیز این عکسی که قرار دادین توسط یه دوربین مدیوم فرمت ثبت شده. همچین جزئیاتی با چشم هم قابل رویت نیست..
    در ضمن به نظرم هرچه سریع تر یادگیری فتوشاپ رو در برنامه قرار بدین که از واجبات هنر عکاسیه. (واقعا باور نکردنیه که تا الان فقط چشم به خروجی jpeg دوربین داشتین)
    موفق باشید.
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

داشتن لنز های خوب متضمن خروجی عالی نیست!
    نداشتن لنزهای خوب مانع خروجی عالی نیست !

حال دوستان خواه پند گیرند و خواه ملال....

بی ادبی ها رو هم بحساب بی تجربگی ها بزاریم
    M.Nouri، movahedian، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    325

http://s8.picofile.com/file/82826949...me_autismo.jpg

به این پرتره خوب نگاه کنید اگر قرار باشه ادم ادیت یاد بگیره و انجام بده اینجوری باشه نه مثل ادیت دوستان که انقدر اتو بخار میکشن رو صورت که صاف صاف میشه و کاملا مصنوعی