صفحه 12 از 20 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 193
Like Tree468تشکر

موضوع: Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G DX

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

کی این لنزو داره و استفاده کرده؟

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

نقل قول نوشته اصلی توسط حسینی نمایش پست ها
    کی این لنزو داره و استفاده کرده؟
    من از این لنز استفاده کرده ام. برای تک لنز روی دوربین D7000 (برای من) مناسب بوده. بستگی داره که برای چه کاری از اون استفاده کنید. من بیشتر برای پرتره های محیطی (یا عکس یادگاری - مسافرت) استفاده میکنم.
    کمی chromatic aberration در گوشه ها داره که با توجه به استفاده من حتی نیاز به اصلاح هم نداره. راستی بوکه خیلی نرمی هم نداره.

نمونه:

گوشه 100%:

corner.jpg

مرکز 100%:

Center.jpg

كاربر همراه Kavian.Karimi آواتار ها
    تشکر کرده
    6007

با سلام...
    دوستان با توجه به قیمت مشابه این لنز و 50mm f/1.8G کدام رو برای گرفتن عکس های خانوادگی و پرتره توصیه میکنن...
    سوالم بیشتر در مورد اختلاف شارپنس و سرعت فکوس بین دو لنز هست...

با تشکر
    کاویان کریمی Instagram

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

با توجه به اینکه هر دوشون G هستند احتمالا سرعت و شارپنسشون در یه حد باشه. (من 50D_1.8 هم دارم که به وضوح کندتر از 35G_1.8است)

ولی مهمتر از فاکتور شارپنس و سرعت فوکوس زاویه ای که این دو لنز به شما میدن:
    برای محیط بسته (مثل خانه های معمولی خودمون) 50mm خیلی بسته است، و برای پرتره یه نفری نیم تنه 35mm خیلی باز.

تشکر کرده
    6007

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    برای محیط بسته (مثل خانه های معمولی خودمون) 50mm خیلی بسته است، و برای پرتره یه نفری نیم تنه 35mm خیلی باز.
    ممنون از پاسختون...بله همینطوره و به این مساله واقف هستم منتها این مورد چندان اهمیتی برام نداره...مساله مهم همانطور که گفتم شارپنس هست، همچنین بوکه...که با توجه به ریویو ها موردِ 50 میلیمتری نتیجه ی بهتری داشته مثل اینکه....
    کاویان کریمی Instagram

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Kurtkavian نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون...بله همینطوره و به این مساله واقف هستم منتها این مورد چندان اهمیتی برام نداره...مساله مهم همانطور که گفتم شارپنس هست، همچنین بوکه...که با توجه به ریویو ها موردِ 50 میلیمتری نتیجه ی بهتری داشته مثل اینکه....
    سلام

من هر دوی این لنزها را دارم ؛ اما هیچوقت ذره بین برنداشتم و دنبال جزییات شارپنس و ... بگردم؛ اما در کل با توجه به بوکه , CA و سرعت و دقت فوکوس لنز 50 کاملا ً برتر است .

اما انتخاب فاصله کانونی بین این دو به تیپ عکاسی شما و نیازتان برمیگردد.
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، MahBaz و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    6007

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

من هر دوی این لنزها را دارم ؛ اما هیچوقت ذره بین برنداشتم و دنبال جزییات شارپنس و ... بگردم؛ اما در کل با توجه به بوکه , CA و سرعت و دقت فوکوس لنز 50 کاملا ً برتر است .

اما انتخاب فاصله کانونی بین این دو به تیپ عکاسی شما و نیازتان برمیگردد.
    چه پاسخی بهتر از پاسخ کسی که هر دوی این لنزها رو داشته باشند...فکر میکنم بتونم با فاصله کانونی 80 میلیمتر لنز دوم کنار بیام...جناب قدیری ممنون از راهنماییتون...
    yaghoobi و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    کاویان کریمی Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4086

نقل قول نوشته اصلی توسط Kurtkavian نمایش پست ها
    چه پاسخی بهتر از پاسخ کسی که هر دوی این لنزها رو داشته باشند...فکر میکنم بتونم با فاصله کانونی 80 میلیمتر لنز دوم کنار بیام...جناب قدیری ممنون از راهنماییتون...
    دوست عزیز من هم این لنز رو دارم،لنز 50 م م سری دی رو هم دارم که خیلی تفاوتی با سری جی نداره،کاملا هم با حرف وحیدخان موافقم درمورد مقایسه این دو،اما اگر قرار باشد بین این یکی رو انتخاب کنم 35 رو انتخاب میکنم،توی تاپیک 50 هم گفتم،بنظرم بعنوان لنزی که تو فضای بسته استفاده میشه و یه استفاده عمومی هم داره 35 فاصله کانونی خیلی مناسبتریه،برای تست هم شما میتونید یه مدت لنزتون رو روی 35 م م و یه مدت هم روی 50 م م فیکس کنید ببینید با کدوم بهتر میتونید ارتباط برقرار کنید.
    mOhSeN.Gh و Kavian.Karimi تشکر می‌کنند.
    محسن مقصودی

كاربر همراه farshad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    1160

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    بررسی لنز Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G DX توسط وب سایت Camera Labs

کد:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Nikkor_AF-S_DX_35mm_f1-8/verdict.shtml
    این جناب Gordon Lane بعضی وقت ها چیزهایی می گه !
    من متوجه نشدم چرا مورد آخر جزو نقاط ضعف این لنز به حساب می آد ! ( Not corrected for full-frame FX bodies.)
    درسته که لنزهای DX نیکون روی بدنه های فول فریم هم سوار می شوند اما به نظرم اینکه این لنز روی FX ها مناسب نباشه نمیتونه دلیلی بر نقطه ضعف این لنز باشه.
    سلام

دیشب اتفاق جالبی برام افتاد :
    داشتم برای عزیزی در مورد کادر لنزهای کراپ روی دوربین فول فریم توضیح میدادم ، و برای بهتر توضیح دادن این حالت ، این لنز نازنین رو بستم روی دوربین و با کمال ناباوری دیدم هیچ کادر تیره ای وجود نداره و با یک لنز 35mm واقعی روی فول فریم طرف هستم نه یک لنز کراپ
    در مورد اینکه بعضی از لنزهای کراپ فضای بیشتری ازسنسور کراپ رو پوشش میدن توی اینترنت مطالبی خونده بودم ، ولی فکر نمیکردم از این لنز هم بشه روی فول فریم استفاده کرد.
    فکرشو بکنید 35mm با f1.8 رو فول فریم فقط با 200 دلار
    به نظرم این بنده خدا Gordon Lane میخواسته قضیه رو لو بده ، نزاشتن مجبور شده اینجوری رمزی خبر بده

دوستان اطلاعاتی در این مورد دارن ؟
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_k نمایش پست ها
    سلام

دیشب اتفاق جالبی برام افتاد :
    داشتم برای عزیزی در مورد کادر لنزهای کراپ روی دوربین فول فریم توضیح میدادم ، و برای بهتر توضیح دادن این حالت ، این لنز نازنین رو بستم روی دوربین و با کمال ناباوری دیدم هیچ کادر تیره ای وجود نداره و با یک لنز 35mm واقعی روی فول فریم طرف هستم نه یک لنز کراپ
    در مورد اینکه بعضی از لنزهای کراپ فضای بیشتری ازسنسور کراپ رو پوشش میدن توی اینترنت مطالبی خونده بودم ، ولی فکر نمیکردم از این لنز هم بشه روی فول فریم استفاده کرد.
    فکرشو بکنید 35mm با f1.8 رو فول فریم فقط با 200 دلار
    به نظرم این بنده خدا Gordon Lane میخواسته قضیه رو لو بده ، نزاشتن مجبور شده اینجوری رمزی خبر بده

دوستان اطلاعاتی در این مورد دارن ؟
    دایره تصویر این لنز به گونه ای هست که در صورت استفاده بر روی دوربین فول فریم هم وینیت کامل دیده نمیشه. البته وینیت خیلی شدیده اما کاملا سیاه نیست.
    اما اگه دیافراگم رو کمی ببندید یا فوکوس رو روی جسمی در فاصله زیاد قرار بدید اونوقت گوشه های تصویر سیاه میشن. ولی کلا ایده استفاده از این لنز روی بدنه فول فریم خیلی هم بد نیست. خصوصا برای پرتره های خیابانی!
    farshad_k و 1986 تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 12 از 20 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین