صفحه 29 از 53 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyan نمایش پست ها
    سلام
    میشه با لنز معکوس 18-55 کنون به عنوان یک لنز ماکرو برای عکاسی ماکرو استفاده کرد یا به صورت محدود میتوان ازش استفاده کرد؟
    شدنش که میشه و خیلی ها هم استفاده میکنن ولی محدودتر.... نمونه عکسهای تاپیک عکسهای ماکرو رو نگاهی بندازین تاحالا دوستان نمونه عکس گذاشتن.
    همینطور عکسهایی که دوستان با تکنیک فوکوس استکینگ گرفتن آدم زنده میکنه!
    پ.ن: خط رو خط شدیم
    ata_m3 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

با18-55 معکوس فقط میشه عکسهای سوپر ماکرو ثبت کرد انهم در فضای استودیویی .اما اگر 18-55 را به صورت نرمال با اکستنشن تیوب و یا فیلتر کلوزآپ استفاده کنید میتوان عکسهای ماکروی قابل قبولی با این لنز ثبت کرد
    kiavash، morteza khademy، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

دوستان یه سوالی برام پیش اومده. فرق لنز ماکرو با لنز عادی توی چیه؟ حداقل فاصله فوکوسش که مسلما باید کم باشه. عمق میدانش هم کمه؟‌ و اینکه با بعضی لنزهای عادی هم میشه ماکرو گرفت. با لنز ماکرو هم میشه عکس عادی گرفت؟؟ یعنی مثلا عکس پرتره!؟!؟!
    shahbazi تشکر می‌کند.

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    دوستان یه سوالی برام پیش اومده. فرق لنز ماکرو با لنز عادی توی چیه؟ حداقل فاصله فوکوسش که مسلما باید کم باشه. عمق میدانش هم کمه؟‌ و اینکه با بعضی لنزهای عادی هم میشه ماکرو گرفت. با لنز ماکرو هم میشه عکس عادی گرفت؟؟ یعنی مثلا عکس پرتره!؟!؟!
    سلام

مقدار بزرگنمایی لنز.
    در تعریف٬ به لنزی ماکرو گفته میشه که میزان بزرگنمایی اون ۱:۱ باشه.یعنی اگر اندازه سنسور دوربین ۳۵ میلیمتر است شما بتوانید با عکاسی از یک عنصر ۳۵ میلیمتری اون رو تماما در کادر قرار بدید.

به عبارت دیگر اگر از یک خط کش در حداقل فاصله فوکوس لنز عکاسی کنید٬ ۳۵ میلیمتر از خط کش در کادر جای میگیرد.

البته لنزهای با بزرگنمایی کمتر هم به عنوان ماکرو استفاده میشه...
    D.Daneshmand، shahbazi، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

لنزهای ماکرو حداقل دارای بزرگنمایی 1:1 هستن و این این بزرگنمایی فقط با نزدیک شدن به سوژه بدست می آید که این مهم ترین تفاوت لنز ماکرو است ، با لنزهای معمولی هم میشود به بزرگنمایی 1:1 رسید شما میتوانید از اکستنشن تیوب استفاده کنید مثلاً اگر شما یک لنز 100 میلیمتری غیر ماکرو داشته باشید میتوانید با اکستنشن تیوب کمترین فاصله فوکوس آنرا کمتر کنید تا مثل لنز 100ال به بزرگنمایی 1:1 برسد اما وقتی کیفیت را مقایسه کنید متوجه میشوید عکسی که با لنز ماکرو گرفته شده به مراتب با کیفیت تر است در نتیجه به تفاوت دوم لنزهای ماکرو میرسیم لنزهای ماکرو عموماً بسیار با کیفیت و دارای شارپنس بالایی هستن که این به خاطر ساختار اپتیکی این لنزهاست
    با لنز ماکرو هم میشه عکس عادی گرفت؟؟ یعنی مثلا عکس پرتره!؟!؟!
    یکی از بهترین لنزهایی که توسط عکاسان پرتره استفاده میشود لنزهای ماکروی حدود 100 میلیمتر هستن بعنوان مثال در کنون لنز 100L ، لنزهای ماکرو برای پرتره فوق العاده عمل میکنن.
    بجز پرتره میشود با یک لنز ماکرو هر عکس دیگری گرفت که بستگی با فوکال مورد نظر شما دارد.
    SHOK53، D.Daneshmand، ata_m3 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    یکی از بهترین لنزهایی که توسط عکاسان پرتره استفاده میشود لنزهای ماکروی حدود 100 میلیمتر هستن بعنوان مثال در کنون لنز 100L ، لنزهای ماکرو برای پرتره فوق العاده عمل میکنن.
    بجز پرتره میشود با یک لنز ماکرو هر عکس دیگری گرفت که بستگی با فوکال مورد نظر شما دارد.
    خب مثلا خیلی از دوستان با ۸۵ میلیمتری پرتره میگیرن یا خود من گاها که لنز ۵۰ میلیمترم در دسترس نیست از فوکال ۱۰۵ لنز کیت دوربین استفاده میکنم. حالا این مثلا لنز ۱۰۰ میلیمتر ماکرو از لحاظ عمق میدان و این بحث ها به کدوم لنز نزدیکتره؟‌ من معمولا اینهارو تو سایتی که دوستان دادن محاسبه میکتم اما خب اونجا نمیشه ماکرو بودن لنز رو مشخص کرد برای نرم افزارش.

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

عمق میدان به چهار عامل بستگی داره
    یکم. عدد f
    دوم فاصله کانونی لنز
    سوم اندازه سنسور دوربین
    و چهارم فاصله سوژه و لنز
    ماکرو بودن یا نبودن لنز تاثیری در این زمینه ندارد.
    (فقط در عکاسی ماکرو با لنز ماکرو به دلیل نزدیک شدن به سوژه عمق میدان بسیار کم می شود.)
    mehran2190 و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Khandan نمایش پست ها
    با18-55 معکوس فقط میشه عکسهای سوپر ماکرو ثبت کرد انهم در فضای استودیویی .اما اگر 18-55 را به صورت نرمال با اکستنشن تیوب و یا فیلتر کلوزآپ استفاده کنید میتوان عکسهای ماکروی قابل قبولی با این لنز ثبت کرد
    جناب خندان با سلام،

برای من سوال شد که چرا از لنز معکوس فقط می توان در فضای استودیویی استفاده کرد و نه جاهای دیگه مثل طبیعت ؟

با تشکر.
    A.Khandan تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    برای من سوال شد که چرا از لنز معکوس فقط می توان در فضای استودیویی استفاده کرد و نه جاهای دیگه مثل طبیعت ؟
    البته نه که نشه در فضای بیرون عکاسی کرد
    اما به دلیل نور کم و عدم وجود کنترل اتوماتیک برای فوکوس و دریچه دیافراگم، تا حدودی کار سختی هست
    بنده خودم چندین سال هست که از 18-55 قدیمی نیکون برای ماکروگرافی استفاده میکنم (بصورت معکوس)

به دلیل فاصله خیلی کم با سوژه و منوال بودن فوکوس، کنترل فوکوس سخت هست.
    دیافراگم رو باید تا حدودی بسته نگه داشت تا اصلا عمق میدانی وجود داشته باشه!
    و به دلیل وجود نور کم، توی 90% مواقع باید از فلاش استفاده کرد تا بشه عکس ثبت کرد که این خودش یک مشکل بزرگ هست.
    و نهایتا با ده ها بار آزمون و خطا میشه به یک عکس خوب رسید.

این رو هم اضافه کنم که از داخل ویزور دوربین گاها چیز واضحی دیده نمیشه و بیشتر مواقع باید از Live View استفاده کرد تا بشه دید که حدودا چی قرار هست ثبت بشه.
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    جناب خندان با سلام،

با تشکر.
    چون نور تو طبیعت کافی نیست برای عکسهای ماکرو ما مجبوریم برای بدست آوردن عمق میدان کافی از دیافراگمهای بسته استفاده کنیم ولی مشکل اینه که تو لنز معکوس مقداری از نور در واقع هدر میره و دیافراگم مثلا 16 یه لنز معکوس با لنز ماکرو برابر نیست بنابراین مهمترین مشکل کمبود نور هست
    A.Khandan، ata_m3 و hugart تشکر می‌کنند.

صفحه 29 از 53 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 ... آخرینآخرین