صفحه 30 از 53 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 521
Like Tree921تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز ماکرو

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

سلام دوستان

در حال حاضر بهترین لنزهای ماکرو کدومان ؟

ممنون میشم تفاوت های لنز 100L کنون و 105 نیکون رو بگید و این که کدومشون از لحاظ سرعت فوکوس و شارپنس و کمی خطاهای اپتیکی بهترن ؟

لنز های 90 تامرون و 150 سیگما و 100 زایس چه طورن ؟(البته لنز زایس یک مقدار دست نیافتنیه !)

ممنون میشم کلا برتری ها و ضعف های همه این لنز ها رو بگید،یکی از ژانرهای مورد علاقه من ماکروگرافی هست و می خوام بدونم کدوم لنزها براش مناسبترن

با همه این لنزها عکس پرتره هم میشه گرفت نه ؟ غیر از سیگما ؟
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنون میشم تفاوت های لنز 100L کنون و 105 نیکون رو بگید و این که کدومشون از لحاظ سرعت فوکوس و شارپنس و کمی خطاهای اپتیکی بهترن ؟

لنز های 90 تامرون و 150 سیگما و 100 زایس چه طورن ؟(البته لنز زایس یک مقدار دست نیافتنیه !)

ممنون میشم کلا برتری ها و ضعف های همه این لنز ها رو بگید،یکی از ژانرهای مورد علاقه من ماکروگرافی هست و می خوام بدونم کدوم لنزها براش مناسبترن

دوست عزیز شما ظاهرا میخواید یک نفر بشینه کل تاپیک رو براتون خلاصه کنه و توی یک پست بنویسه!
    اینطوری که نمیشه :)

شما تاپیک رو بخونید
    Review های لنزها رو هم توی سایت هایی مثل the-digital-picture.com یا photozone.de چک کنید
    برند خودتون رو مشخص کنید!
    و بعد اگر توی انتخاب مشکل داشتید، سوال مطرح کنید

موفق باشید
    a.g g.a و shahbazi تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    دوست عزیز شما ظاهرا میخواید یک نفر بشینه کل تاپیک رو براتون خلاصه کنه و توی یک پست بنویسه!
    اینطوری که نمیشه :)

شما تاپیک رو بخونید
    Review های لنزها رو هم توی سایت هایی مثل the-digital-picture.com یا photozone.de چک کنید
    برند خودتون رو مشخص کنید!
    و بعد اگر توی انتخاب مشکل داشتید، سوال مطرح کنید

موفق باشید
    متشکرم !

سوال اول رو هم جواب میدادید کافی بود،فقط بین105 نیکون و 100 کنون اون که دیگه خلاصه کل تایپیکو نمی خواد

من نمی دونم دوستان توی 30 صفحه این تایپیک چی گفتن متاسفانه الآن وقت هم ندارم کل 30 صفحه رو بخونم تا الآن درمورد همه این لنز ها از جاهای مختلف یک جیزایی خوندم

درمورد برند:فعلا که یک کاپمپت سونی دادم و هنوز نه کنون دارم نه نیکون،یکی از عوامل موثر در انتخاب برندم همین عملکرد لنزها مخصوصا ماکروهاست
    محـمد عـلی جـعفری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    جناب خندان با سلام،

برای من سوال شد که چرا از لنز معکوس فقط می توان در فضای استودیویی استفاده کرد و نه جاهای دیگه مثل طبیعت ؟

با تشکر.
    مهمترین مساله نور است که دوستمون گفتند .درضمن در این حالت باید به سوژه بیش از حد نزدیک بشید وچون سوژه های ما در ماکرو اکثرا حشرات هستند امکان نزدیک شدن بیش از حد به انها بسیار کم است وحتی اگر موفق به نزدیک شدن زیاد به حشره بشیم تکانهایی که حشره می خورد کار را خراب می کند و تامین نور مورد نیاز هم در طبیعت مستلزم صرف هزینه ی زیاد و خرید فلاشهای مخصوص اینکار است .البته من در طبیعت از معکوس استفاده کرده ام ولی شانس موفقیت این روش در طبیعت بسیار کم است .
    SHOK53، a.g g.a، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

متشکرم !

سوال اول رو هم جواب میدادید کافی بود،فقط بین105 نیکون و 100 کنون اون که دیگه خلاصه کل تایپیکو نمی خواد

من نمی دونم دوستان توی 30 صفحه این تایپیک چی گفتن متاسفانه الآن وقت هم ندارم کل 30 صفحه رو بخونم تا الآن درمورد همه این لنز ها از جاهای مختلف یک جیزایی خوندم

درمورد برند:فعلا که یک کاپمپت سونی دادم و هنوز نه کنون دارم نه نیکون،یکی از عوامل موثر در انتخاب برندم همین عملکرد لنزها مخصوصا ماکروهاست
    من هر دوی این لنزها رو داشتم...
    105 نیکون کمی در اف 2.8 و 4 شارپتره.فقط کمی! منتها من 100 ال رو بهتر میدونم.به این دلیل که تقریبا 200 گرم سبک تره.خوش دست تره به خاطر اینکه قطر بدنه لنز کمتره و رینگ فوکوس هم به بدنه نزدیکتره،که همه این موارد البته در عکاسی بر روی دست موثرند .اما در نهایت هیچ کدام به دیگری برتری ندارند که بخواهید اون رو وزنه تلقی بکنید برای انتخاب برند.
    usef، Madjidm، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    3513

متشکرم !

البته امیدوارم سوء تفاهم پیش نیامده باشه

اما باز هم معتقدم شما حتما باید کل تاپیک رو مطالعه کنید
    (الان که قصد انتخاب ندارید؟! پس هر موقع وقت داشتید مطالعه کنید و بعد انتخاب)
    وقتی میخواید دست به یک انتخاب خیلی مهم بزنید، خیلی مهم هست که حتما و حتما اطلاعات جامع از همه چیز داشته باشید
    والا من وقتی میخواستم برند و دوربین و لنز انتخاب کنم، 30 صفحه که سهل است، شاید 3000 صفحه از فروم و مقالات فارسی و انگلیسی رو مطالعه کردم

اما اگر بخوام به سوالتون پاسخ بدم،
    بنظر بنده این دو لنز تقریبا توی شرایط یکسانی قرار دارند و کیفیت مشابه و خیلی بالایی ارائه میدن
    از نظر خطاهای اپتیکی هم در یک سطح هستند
    فقط در لنز نیکون، گوشه های تصویر شارپ تر هست نسبت به لنز کانن (و جزئی هم کل تصویر باز شارپ تر هست)
    a.g g.a تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7995

ممنون به خاطر راهنمایی هاتون

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    البته امیدوارم سوء تفاهم پیش نیامده باشه

اما باز هم معتقدم شما حتما باید کل تاپیک رو مطالعه کنید
    (الان که قصد انتخاب ندارید؟! پس هر موقع وقت داشتید مطالعه کنید و بعد انتخاب)
    وقتی میخواید دست به یک انتخاب خیلی مهم بزنید، خیلی مهم هست که حتما و حتما اطلاعات جامع از همه چیز داشته باشید
    والا من وقتی میخواستم برند و دوربین و لنز انتخاب کنم، 30 صفحه که سهل است، شاید 3000 صفحه از فروم و مقالات فارسی و انگلیسی رو مطالعه کردم

اما اگر بخوام به سوالتون پاسخ بدم،
    بنظر بنده این دو لنز تقریبا توی شرایط یکسانی قرار دارند و کیفیت مشابه و خیلی بالایی ارائه میدن
    از نظر خطاهای اپتیکی هم در یک سطح هستند
    فقط در لنز نیکون، گوشه های تصویر شارپ تر هست نسبت به لنز کانن (و جزئی هم کل تصویر باز شارپ تر هست)
    قبول دارم که سوالم یک مقدار کلی بود...

من یکی دوساله که همش دارم نحقیق می کنم...یک دفعه اومدم دوربین بگیرم خورد به کنکور که کلا گفتم بعد از کنکور الآن هم دانشگاه...دیگه این طوری دو سه ساله توی مرحله تحقیقات موندم ! تا حالا چند هزار ضفحه از تایپیکهای این انجمن و ریویو و چندین ساعت ویدئوی ریویو و این طور چیزا خوندمو دیدم و خیلی بهم کمک کرد(ولی کاربرای این انجمن این قدر اطلاعات که هر چی می خونم بازهم احساس می کنم در مقابلشون هیچی نمی دونم)...چشم حتما در اسرع وقت صفحات این تایپیک رو هم می خونم

کسی از دوستان با لنز 65mm ماکرو 5X کنون استفاده کرده ؟ چه طوریه که همه این لنز رو رویایی می دونن ولی هیچ کس ازش استفاده نمی کنه ؟

من که فقط یک بار یک عکس با این لنز توی گالری یکی از اساتید سوپر ماکرو دیدم

ولی مشکل اینه که تو لنز معکوس مقداری از نور در واقع هدر میره
    احتمالا توی این لنز دیگه نباید نوری هدر بره نه ؟
    محـمد عـلی جـعفری

تشکر کرده
    3513

ممنون به خاطر راهنمایی هاتون

قبول دارم که سوالم یک مقدار کلی بود...

من یکی دوساله که همش دارم نحقیق می کنم...یک دفعه اومدم دوربین بگیرم خورد به کنکور که کلا گفتم بعد از کنکور الآن هم دانشگاه...دیگه این طوری دو سه ساله توی مرحله تحقیقات موندم ! تا حالا چند هزار ضفحه از تایپیکهای این انجمن و ریویو و چندین ساعت ویدئوی ریویو و این طور چیزا خوندمو دیدم و خیلی بهم کمک کرد(ولی کاربرای این انجمن این قدر اطلاعات که هر چی می خونم بازهم احساس می کنم در مقابلشون هیچی نمی دونم)...چشم حتما در اسرع وقت صفحات این تایپیک رو هم می خونم

کسی از دوستان با لنز 65mm ماکرو 5X کنون استفاده کرده ؟ چه طوریه که همه این لنز رو رویایی می دونن ولی هیچ کس ازش استفاده نمی کنه ؟

من که فقط یک بار یک عکس با این لنز توی گالری یکی از اساتید سوپر ماکرو دیدم

احتمالا توی این لنز دیگه نباید نوری هدر بره نه ؟
    خواهش میکنم
    این لنز کاربرد اختصاصی داره و دقیقا مخصوص ماکرو ساخته شده (یعنی روی فاصله دور نمیشه فوکوس کرد با این لنز)
    و چون استفاده دیگه ای ازش نمیشه کرد، کاربرد و طرفدار نسبتا کمتری داره (قیمت تقریبا بالا رو هم اضافه کنید به این موارد)
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    102

سلام لنز 18-55 یکی از لنز خیلی خوبی برای لنز معکوس هست که بزرگ نمایی قابل توجه ای داره

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام دوستان

سلام
    اگر قيمت برايتان مهم است من به ترتيب لنزهاي 105 سيگما و 90 تامرون را توصيه مي كنم. لنز 105 سيگما از نظر شارپنس تفاوت قابل توجهي با 100 USM كانون ندارد و از نظر CA وضعيت بهتري از بقيه لنزها دارد. وزن 105 سيگما و 90 تامرون آن به مقدار قابل توجهي كمتر از لنزهاي كانون و نيكون است كه براي عكاسي روي دست در طبيعت ( كه معمولاً چند ساعت هم به درازا مي كشد) مزيت قابل توجهي است. طول لنزهاي تامرون و سيگما در هنگام فوكوس تغيير مي كند كه از اين نظر لنزهاي كانون به اين لنزها برتري دارد.ضمناً در نسل قبلي لنزهاي تامرون 90 و سيگما 105 (كه در ايران بيشتر در دسترس هستند) اولاً لرزشگير وجود ندارد و ثانياً براي تغيير وضعيت از فوكوس دستي به اتوماتيك، مكانيزم كلاج مانند كشوئي اي وجود دارد كه كمي كاركردن با آن را دشوار مي كند و در لنزهاي تامرون اين مكانيزم نسبتاً زود خراب مي شود.
    با همه اين لنزها (از جمله سيگما) عكس پرتره هم مي شود گرفت.
    به نظرم اگر از لحاظ مالي محدوديت داريد، لنزهاي دست دوم سالم سيگما و تامرون مي توانند گزينه هاي مناسبي باشند اگر محدوديت مالي نداريد به نظرم مي توانيد به لنزهاي فوق العاده 180 ماكرو كانن و سيگما هم فكر كنيد.
    ارادت
    K_NMT، rezafh و a.g g.a تشکر می‌کنند.

صفحه 30 از 53 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ... آخرینآخرین