صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 196
Like Tree523تشکر

موضوع: انتخاب لنز ... صرفا جهت بوکه

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    پس از مدتی عکاسی با 58 هلیوس و 200 ژوپیتر به دنبال لنزی با عمق میدان کمتر یا در ژانری دیگر هستم.
    در زاویه های زیر 100 میلیمتر با دیاف باز تر از 2.8 (مثلا 50mm f/1.4) چه لنزی برای ماونت پیچی پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر
    سلام
    اگر محدودیت ماونت ندارید، انتخاب های زیادی وجود داره. توی لنزهای نرمال میتونید از لنز های کانن ماونت FD مثل Canon 50mm f1.4 یا مینولتا های ماونت SR مثل Minolta MC/MD Rokkor 50mm f1.4 استفاده کنید که توی بازار هم معمولا به راحتی پیدا میشن و حدود قیمتشون هم مشخصه. لنزهای پیچی با این دیاف معمولا قیمتهای بالایی دارن و به صرفه نیستن.
    sma075 تشکر می‌کند.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط OptiX نمایش پست ها
    سلام
    اگر محدودیت ماونت ندارید، انتخاب های زیادی وجود داره. توی لنزهای نرمال میتونید از لنز های کانن ماونت FD مثل Canon 50mm f1.4 یا مینولتا های ماونت SR مثل Minolta MC/MD Rokkor 50mm f1.4 استفاده کنید که توی بازار هم معمولا به راحتی پیدا میشن و حدود قیمتشون هم مشخصه. لنزهای پیچی با این دیاف معمولا قیمتهای بالایی دارن و به صرفه نیستن.
    سلام
    با این حساب تفاوت قیمت لنز ها در حدی هست که خرید تبدیل جدید با قیمت حدود 140 تومان به علاوه هزینه خود لنز توجیه داشته باشد؟
    از لحاظ فراوانی لنز ها چطور؟ در این دو ماونت که فرمودید چه لنز های واید و تله ای با دیاف باز وجود دارد؟
    کیفیت و شارپنس لنز های این دو ماونت از ماونت پیچی بالا تر است؟
    و قیمت این لنز ها در چه حدودی است؟
    سایتی سراغ دارید که اطلاعاتی در باره ی لنز های قدیمی به من بدهد؟
    با تشکر
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

تشکر کرده
    605

سلام
    با این حساب تفاوت قیمت لنز ها در حدی هست که خرید تبدیل جدید با قیمت حدود 140 تومان به علاوه هزینه خود لنز توجیه داشته باشد؟
    از لحاظ فراوانی لنز ها چطور؟ در این دو ماونت که فرمودید چه لنز های واید و تله ای با دیاف باز وجود دارد؟
    کیفیت و شارپنس لنز های این دو ماونت از ماونت پیچی بالا تر است؟
    و قیمت این لنز ها در چه حدودی است؟
    سایتی سراغ دارید که اطلاعاتی در باره ی لنز های قدیمی به من بدهد؟
    با تشکر
    سلام
    تبدیل را میتوانید از فروشگاه های آنلاین چینی با قیمت هایی به مراتب ارزان تر تهیه کنید (شاید حدود نصف مبلغی که نوشتید). قیمت منصفانه لنزهای مذکور هم حدود 200 الی 250 تومان هست به نظرم. از لحاظ کیفیت هم عموما تفاوت فاحشی بین برندهای معتبر وجود ندارد.
    در مورد سایت هم اصلی ترین مرجع مورد استفاده، فروم سایت mflenses هست و برای اطلاع از پروفایل لنزهای هر برند و مشخصات لنزها هم میتوانید به سایت های ذیل مراجعه کنید:یک سایت خوب هم راجع به الیمپوس OM دیده بودم که متاسفانه نتونستم پیداش کنم.

MAHDINK، a.g g.a و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    SONY A6000 + 18-55

تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط OptiX نمایش پست ها
    سلام
    تبدیل را میتوانید از فروشگاه های آنلاین چینی با قیمت هایی به مراتب ارزان تر تهیه کنید (شاید حدود نصف مبلغی که نوشتید). قیمت منصفانه لنزهای مذکور هم حدود 200 الی 250 تومان هست به نظرم. از لحاظ کیفیت هم عموما تفاوت فاحشی بین برندهای معتبر وجود ندارد.
    در مورد سایت هم اصلی ترین مرجع مورد استفاده، فروم سایت mflenses هست و برای اطلاع از پروفایل لنزهای هر برند و مشخصات لنزها هم میتوانید به سایت های ذیل مراجعه کنید:یک سایت خوب هم راجع به الیمپوس OM دیده بودم که متاسفانه نتونستم پیداش کنم.

اگر امکان داره لطفا آدرس سایت های فروشنده تبدیل رو برای من پخ کنید. امکان خرید با کارت های عضو شتاب هست؟!
    سایت هایی که معرفی کردید هم در نگاه اول زیاد سر در نیاوردم حالا باید دقیق تر بررسی کنم.
    در واید زیر 25 و تله بالا تر از 70 چه پیشنهادی دارید؟
    با تشکر از راهنمایی ارزنده شما.
    سیدمحمد آقامیرزائی

تشکر کرده
    605

اگر امکان داره لطفا آدرس سایت های فروشنده تبدیل رو برای من پخ کنید. امکان خرید با کارت های عضو شتاب هست؟!
    سایت هایی که معرفی کردید هم در نگاه اول زیاد سر در نیاوردم حالا باید دقیق تر بررسی کنم.
    در واید زیر 25 و تله بالا تر از 70 چه پیشنهادی دارید؟
    با تشکر از راهنمایی ارزنده شما.
    سلام
    مواردی که خودم تجربه کرده ام و نتیجه رضایت بخش بوده و البته امیدی به یافتن آنها در داخل کشور هست Minolta MC w.Rokkor 24f2.8 و Minolta MC Tele-Rokkor 105f2.5 بوده اند.در مورد واید 24 میلیمتری ظاهر ا کانن و الیمپوس هم لنزهای خوبی دارند. در مورد تله های بالای 70 و زیر 135 میلیمتر غیر از لنز فوق و لنز معروف ژوپیتر 9 تجربه لنز دیگری را نداشته ام و گزینه مقرون به صرفه ای سراغ ندارم البته لنزهای گران قیمتی مثل canon fd 85mm f1.2 L رو میشه تو بازار پیدا کرد ولی طبیعتا قیمتشون سربه فلک میکشه. ماکروهای 90 توکینا و تامرون هم باکیفیت هستن.
    a.g g.a تشکر می‌کند.
    SONY A6000 + 18-55

تشکر کرده
    135

سلام
    امروز لنز pentor 135mm f/2.8 به قیمت 120 تومان البته با تخفیف از مشهد خریداری شد.
    ماونت پیچی و دیافراگم 10 پره داشته و شارپنس در f/2.8 از لنز 58 هلیوس در f/2 به وضوح کمتر است و مانند لنز ژوپیتر 200 به فکوس بینهایت نمیرسد متاسفانه
    اگر راهنمایی برای حل این مشکل در هر دو لنز دارید لطفا بفرمایید. ضمنا به نظر شما خرید خوبی بوده؟
    این هم تصاویر لنز
    uploadfromtaptalk1440523883686.jpg
    uploadfromtaptalk1440523945057.jpg
    uploadfromtaptalk1440523956866.jpg
    سیدمحمد آقامیرزائی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

سلام
    جایی بهتر برای زدن این پست پیدا نکردم. بنابراین اینجا مطرحش میکنم:
    عکس زیر با یک لنز ژوپیتر 200 گرفته شده که وقت تست فیزیکی متوجه کمی عدم تقارن توی دو تا از پره های دیافراگمش شدم و به همین علت چند تا عکس با هدف بوکه گرفتم تا مطمئن بشم و این عکس یکی از همون شات هاست. حال مساله این است که با توجه به این عدم تقارن که به وضوح در سمت راست پایین دایره مشهود است (دیافراگم f4 است) آیا خرید این لنز مقرون به صرفه است؟ ناگفته نماند که روی هود سرخود لنز هم در همین قسمت (پایین راست) یک جای ضربه و فرو رفتگی مشهود است. اما لنز از نظر فوکوس در فواصل مختلف مشکلی ندارد (شات هایی از سوژه های مختلف در فواصل 2 متری تا 30 متری در دیاف های گوناگون ثبت شد و همگی در محل مورد نظر فوکوس صحیح داشت)

حال با این اوصاف این لنز ارزش خرید دارد؟ هدف از خرید پرتره گرافی است. ضمن اینکه قیمت نیز مناسب است (100 تومان)

اینم عکس:

booke.jpg

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    دوستان از لنزهای دیجیتال (هر برندی) کدوم بوکه هایی مشابه لنز انالوگ هلیوس 44m ایجاد میکنه.
    منظورم این جنس بوکه است:

534.jpg
    جلال پارسا
    instagram

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان از لنزهای دیجیتال (هر برندی) کدوم بوکه هایی مشابه لنز انالوگ هلیوس 44m ایجاد میکنه.
    منظورم این جنس بوکه است:

534.jpg
    به این نوع بوکه اصطلاحا swirly bokeh گفته میشه که. فقط تو لنز های هلیوس گیر میاد و یکی دو مدل از لنزهای زایس که الگوی لنزهای هلیوس 58/2 بودن. همینطور لنز هلیوس 85/1.8 که فکر میکنم هنوز تولید میشه.
    شرکت لوموگرافی هم به تازگی یه سری لنز petzval با ظاهر قدیمی تولید کرده که همچین بوکه ای تولید میکنن.
    این نوع بوکه در واقع از یه خطای اپتیکی ناشی میشد بخاطر همینه که تو لنزهای جدید دیده نمیشه. تو این نوع لنزها صفحه فوکوس به صورت کروی هست ولی در لنزهای جدید این صفحه به صورت مسطح و موازی با سنسور دوربین هست.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، OptiX و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

mostafa_1366 ممنون برای اطلاعات دقیق و کامل
    یه سوال دیگه هم دارم :
    میزان بوکه و محو شدن پس زمینه، در یک کادر مشابه و دیافراگم مشابه ولی فوکال های متفاوت که با جلو و عقب شدن به کادر مشابه میرسیم به یک اندازه است
    برای مثال همین کادر عکس قبلی که با لنز 58مم ودیاف 2 ثبت کردم رو با یه لنز 135 اف 2 ثبت میکردم بوکه و محوی همین اندازه میشد یا متفاوت خواهد بود.
    جلال پارسا
    instagram

صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین