صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 84
Like Tree94تشکر

موضوع: sigma 10-20 یا canon 10-22

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: sigma 10-20 یا canon 10-22

ازش نمونه عکس دارم. البته خیلی سافت نبود فقط کمی که باز هم خوب بود. ببین این لنز تو کناره های تصویر، Ca بالایی داره که به شارپنس خیلی صدمه می زنه! سعی کن Ca را اصلاح کنی. مطئنم که شارپ تر می شه.

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

سلام
    منم امروز این لنز رو گرفتم و تا حدودی تستش کردم، وسط عکسها واقعا شارپه اما کناره ها نه، نمیدونم دلیلش چیه و تو لنز اولترا طبیعیه یا نه، فکر کنم بخاطر دیستروشن که در گوشه ها ایجاد میشه باید از شارپیش کم بشه( نسبت به وسط تصویر خیلی سافته) البته این کمتر شارپ بودن رو بیشتر تو جاهائی که کناره های عکس درخت پرشاخه ای باشه خیلی خوب خودشو نشون میده، حالا اگه کسی داره یه کراپ از کناره ها بزاره ممنون میشم، اما وسط شارپنس بسیار خوبی داره، تو 10 میلی متر دیستروشن و ویگتنینگ کمی داره که خیلی راحت با فتوشاپ درست میشه و در کل دنیا تو 10 میلی متر خیلی جالبه..
    با سلام
    در درجه اول تبریک بگم خدمت آقای منتظری .واقعا 10-20 لنز با ارزشیه
    کلا" یه مقدار نتیجه گیری در مورد لنزهای الترا واید سخته چون به نسبت رنج های دیگه کادر وسیع تری داره و جزیئات کمتر میشه و سافت بود با نداشتن جزیئات فرق داره ......
    توی این دوتا کراپی که از این عکس میزارم دقت کنید :

کراپ سمت چپ کاملا شارپ بودنش مشخصه ولی در کراپ سمت راست چون باید عکس از جزیئات بشتری برخوردار باشه به نطر سافت میاد و برگها قابل تشخیص نیستن در صورتی که اگه به شاخه های لابه لای برگها دقت کنید میبینید که کراپ راست هم شارپه و نداشتن جزئیات با لا بخاطر کادر وسیع رنج 10 مم هست و ایرادی نیست.
    بنظر من برای تست کردن شارپه لنزتون داخل خونه با استفاده از سه پایه + دکلانشور +قفل آیینه+ سوژه با فاصله کم ( یه متن روی کاغذ خوبه) میتونید به نتیجه برسید و با خیال راحت تست کنید.
    در مورد رنگ گرم لنز , اگه دوست داشته باشید یه فیلتر C2 بجای UV روی لنز ثابت بذارید کاملا مشکلتون حل میشه (مخصوصا رنگ آسمون خیلی خوب میشه ) و فقط زمانی که از فلش استفاده میکنید اگه زیاد حساس باشید باید بر دارید.

ببین این لنز تو کناره های تصویر، Ca بالایی داره که به شارپنس خیلی صدمه می زنه! سعی کن Ca را اصلاح کنی. مطئنم که شارپ تر می شه.
    نمیدونم لنز من مشکل CA نداره یا فقط لنز شما مشکل داشته , اگه به کراپ سمت چپ نگاه کنید میبینید که کمترین تداخل رنگی نداره .

توضیح: کراپها بدون هیچ گونه پروسه از عکس اصلی که با فرمت JPG خود دروبین با کمپرس نرمال وشارپنس و کنتراس 1
    1/125 و F 8 , ISO 100
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

سلام ...
    در مورد 35-16 بیشترین اشکال در گوشه ها در وایدترین حالت لنز (16 میلی متر) و بازترین دیافراگم است. در این شرایط، در گوشه های تصویر نه جزئیات خوب وجود دارد و نه شارپنس کافی. اما با بستن دیافراگم وضعیت به نحو چشمگیری بهبود می یابد. در فواصل کانونی بیشتر، مشکل عمده ای دیده نمی شود. احتمالا" بسیاری از لنزهای التراواید زوم مستعد این گونه اشکالات اند.

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

مرسی آقای زمانی از عکسها..
    منم منظورم همین مقدار سافتی بود که تو کراپ سمت راستی دیده میشه، البته به قول معروف extreme border یعنی کناره کنار، یعنی لبه لبه تصویر، کنارتر از اینجائی که شما کراپ کردین که خوب فکر کنم بخاطر اولترا واید بودنشه، من چند تا تست کردم تو شاخ و برگ درخت مشکل داره اما از دیوار آجری عکس انداختم و از روی نوشته خیلی خیلی بهتره، اما فکر کنم جاهائی که خیلی جزئیات داره بیشتر خورشو نشون بده که اونم بخاطر 10mm بودنشه، اما لنز فوق العاده ای هست و واقعا ازش لذت میبرم و اصلا از خریدش پشیمون نیستم، رنگشم به نظر من مشکلی نداره و منم RAW عکس میگیرم و اصلا مشکلی نداره، به هر حال بازم ممنون
    محمد منتظری

تشکر کرده
    325

سلام دوستان
    امروز یه سری عکس با 20-10 انداختم که به نظرم گوشه های تصویر هر کدوم 1/3 از هر طرف البته بیشتر طرف راست تصویر افتضاح بود، طوری که از توی LCD معلوم بود، نمیدونم این لنز به شاخه درخت حساسیت داره یا چیز دیگشت، رفتم لنز رو عوض کنم گفت تو انبار نداریم فردا بیا، الان تو خونه چند تا عکس انداختم و به نظرم زیاد بد نیست، حس میکنم سمت راست عکسها شارپیش کمتره اما در کل خوبه، خیلی گیج شدم و واقعا نمیدونم چی کار کنم، این عکسهائی که الان انداختنم، عکسهای صبح رو هم میذارم، هر دو سری عکسها روی سه پایه گرفته شده

عکس تو شرایط استاندارد و شارپنسی اعمال نشده
    محمد منتظری

تشکر کرده
    325

محمد منتظری

تشکر کرده
    325

اینم عکسهای تو فضای آزاد، این هم روی سه پایه بوده، فقط یه نکته اینکه عکسهای پست قبلی نوردهی طولانی داشت چون نور کم بود و F8 این عکس پائین هم F8 هست

همینطور که میبینین از یه جای تصویر که تقریبا وسط هم هست یه دفعه فلو میشه.. دوستان راهنمائی کنن ممنون میشم مشکل کجاست و آیا باید عوضش کنم؟؟؟ در ضمن زیر سایه یه درخت بودم و نور مزاخمی نمیخورد به لنز
    محمد منتظری

تشکر کرده
    1259

با سلام
    یه مشکل توی تستتون هست که عمود به سوژه نیستید ( از غیر موازی بودن طبقه کمد مشخصه)

باید شرایطی داشته باشید که مرکز و کوشه تصویر در فوکوس قرار بگیرد و از F 4 تا F 8 تست بگیرید.
    در ضمن بدون فیلتر تست بگیرید .
    چنتا تست هم با فلاش بگیرید بد نیستد...
    .
    آرش زمانی
    5DII A7RII

تشکر کرده
    1259

اصلا" قابل مقایسه نیست

به نظر من از یک منظره بطور ثابت با نوردهی مختلف و دیاف مختلف عکسهای زیادی بگیرید و از بهترینش یه کراپ از گوشه عکس بذارید تا مطمعن تر بشه گفت که لنزتون ایراد داره یا نه.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

amirsooki
    Guest

سلام.
    جناب منتظری.
    دوربینتان مشکل فکوس ندارد ؟
    اما در مجموع ، 400d ظاهرا در حفظ جزئیات اینچنینی مشکل دارد .
    من که اینگونه فکر میکنم.

صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین