صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 149 , از مجموع 149
Like Tree72تشکر

موضوع: انتخاب بین 3 تا ماکرو

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 3 تا ماکرو

من یك نكته ای رو این وسط بگم

من خودم لنز 100 ماكرو كنون رو دارم ( حالا بماند كه از موقعی كه گرفتم زیاد استفاده نكردم) ولی ار اونجایی یكی از دوستان هم قصد خرید ماكرو رو داشت و رفت 150 سیگما رو گرفت
    البته ایشون 5دی داره

میگه كه 150 حتی رو فول فریم فقط به درد ماكرو میخوره نه پرتره
    یعنی 100 ماكرو بهتر كارایی خواهد داشت در دو حالت
    من هم كه با 40دی عكاسی میكنم با 100 راحتتر هستم در ماكرو گرافی (كه كلا كار سختیه این ماكرو گرافی و فكر میكنم فلاش مخصوصش لازمه) و هم در پرتره كه كیفیت و سرعت كاملا قبولی داره
    Amir Mohebi، infinity، Mojtaba-N و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

یکی از دوستان در مورد انتخاب لنز ماکرو از بنده سوالاتی پرسیدند که برای اینکه بحث عمومی تر شود فکر میکنم در اینجا ادامه یابد بهتر است. این پست را هم بنده بعد از ارسال سوالات ایشان حذف میکنم.
    mmft تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا kamipix آواتار ها
    تشکر کرده
    95

من 105 sigma دارم البته لنز خیلی سریعی نیست ولی برای پرتره لنز خوبیه البته برای ماکرو 1.1 کمی گیجی فکوس داره ولی روی هم رفته من راضیم قیمتش هم بین 300 تا 400 است .
    کامبیز رحمانی
    My Photoblog

كاربر جديد mmft آواتار ها
    تشکر کرده
    8

با تشکر از آقای غفاری عزیز
    بنده نکاتی را که آقای غفاری به من گوشزد کردند اینجا ذکر میکنم و از ایشون هم تشکر میکنم که منو متوجه اشتباهم راجع به لنزهای سیگما کردند:
    سیگما لنز زوم ماکرو ندارد. لنز ماکرو به لنزی گفته میشود که بزرگنمایی یک به یک فراهم کند یعنی نسبت سایز تصویر به سوژه 1:1 باشد.
    سیگما یا دیگر سازندگان اصطلاح ماکرو را به لنزهایی که بزرگنمایی 1:3 یا 1:4 هم دارند اطلاق میکنند که هیچیک ماکروی واقعی نیستند.
    حالا سوال من این است هیچ کدام از لنزهای ماکروی سیگما 1:1 ندارند؟
    حالا لنزهای یک به یک واقعی کدام ها هستند؟ کاش میشد یک لیست تهیه بشه دوستانی که تخصص در زمینه لنز دارند 10 لنز برتر ماکرو را به تشخیص خودشون و بین 2 میلیون تا 400 تومان معرفی کنند تا ما راحتتر انتخاب کنیم.

یک سوال دیگه هم داشتم ...
    در سایت فتو دات نت وقتی راجع به بهترین لنز ماکرو یا تله فتو برای نیکون بحثی شده بود من بحثهایی راجع به لنز کیرون 105 دیدم که تصویری که ازش گذاشته شده بود جالب بود .... میخواستم ببینم این لنز آیا در ایران پیدا میشه؟
    البته این تصویر کراپ شده هست و عکس اصلی اینجاست
    قیمتش هم حدود 340 دلار هست! آیا شما اطلاعی از این لنز دارید؟

كاربر جديد mmft آواتار ها
    تشکر کرده
    8

یکی از سایتها بهترین لنز ماکرو برای نیکون رو هم به این ترتیب معرفی کرده بود:

1- Nikon 105mm f/2.8G ED-IF AF-S VR Micro-Nikkor
    قیمت: 897 دلار که بنظر جزء بهترین های ماکرو بشمار میاد و هم لرزشگیر خوبی داره و هم 1:1 هست و هم گویا در محو کردن بکگراند عملکرد خوبی داره

2- Nikon 60mm f/2.8G ED AF-S Micro-Nikkor Lens
    قیمت حدود 550 دلار که برای عکاسی از گلها این لنز پیشنهاد شده

3- Tamron AF 90mm f/2.8 Di SP A/M 1:1 Macro Lens قیمت 469 دلار

4- Tokina AF 100mm f/2.8 AT-X Pro D macro قیمت 400 دلار

5- Sigma AF 105mm f/2.8 EX macro DG
    قیمت حدود 400 دلار که گویا نسبت به 105 نیکون فوکوس داخلی و لرزشگیر نداره. اگه اشتباه نکنم تله فتو هست و 1:1 هم میده

6- Sigma 150mm f/2.8 EX DG HSM APO HSM IF Macro Lens قیمت حدود 600 دلار

نظر دوستان چیه؟ البته در قیمتهای سایتهای خارجی اما و اگر زیاد هست و اگر دوستان قیمت ایران را دارند بفرمایند ممنون میشیم.
    vbigdeli، FarshadPix و alireza orang تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 + 18-105

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

البته یک نکته را اضافه کنم منظور من از ماکروی واقعی نبودن لنزهای زوم سیگما مثل 200-70 و غیره بود و الا سیگما بهترین لنزهای ماکرو را میسازد. سیگما لنزهای ماکروی زیر را دارد:
    50 2.8
    105 2.8
    150 2.8
    180 3.5
    70 2.8
    FarshadPix و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

سلام دوستان عزیز
    من بیشتر ماکروفتوگرافی حشرات رو دنبال میکنم و مواردی رو احساس کردم که لازم میدونم شما رو هم از اونها مطلع کنم البته اینها فقط تجربیات من هستند
    در ماکروگرافی حشرات با 2 حالت کلی مواجه هستید حشرات کمرو حشرات بیخیال
    بطور کلی در مورد فاصله کانونی به شرط یکسان بودن کیفیت و شارپنس هرچه به حشره نزدیکتر باشین دیتیل بهتری رو خواهید داشت بنابر این از این نظر گزینه اول اونهایی خواهند بود که فاصله کانونی کمتری خواهند داشت اما مشکل این مورد ترسیه که در حشره ایجاد میشه و ممکنه اون رو فراری بده و یا تغییر پوزیشنی بده که مورد نظر شما نیست بنابراین اینجاست که فاصله کانونی بالاتر مورد مناسبی خواهند بود

جالبه که این کمرو یا بیخیال بودن تا حدی به جثه این حشرات هم بستگی داره و اتفاقا تناسب خوبی هم با لنزها داره مثلا شما باید از فاصله دورتری از پروانه ها عکاسی کنین و اغلب پروانه ها درشت هستند و اونهایی که کوچک هستند بیخیال ترند و شما از فاصله نزدیکتر هم میتونین از اونها عکاسی کنید!!!

بطور کلی پروانه ها و سنجاقکها و آسیابکها حشرات کمروتر هستند و بنابراین لنزهای 150 و 180 برای اونها عالیه
    اما در مورد کفشدوزک سوسکها و از این قبیل و همینطور اکثر عنکبوتها و این اندازه ها شاید تا 100 میلیمترها گزینه بهتری باشند

در مواردی هم که اندازه حشره کوچکتر از نیم سانتیمتر باشه 50 میلیمتر گزینه مناسبیه مثل شته ها
    بنابراین انتخاب نوع حشراتی که با اونها سروکار دارین در انتخاب لنز بسیار مهم خواهد بود
    مواردی چون عمق میدان مناسب، شارپنس..........هم قطعا در این تاپیک بیشتر بحث شده است

البته این موارد خیلی ساده بود ولی شاید تکرار اون خالی از لطف نبوده باشه
    شاد باشین
    Maysam.P، MehdiM، Rouzbeh Ehsani و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

نقل قول نوشته اصلی توسط mmft نمایش پست ها
    یکی از سایتها بهترین لنز ماکرو برای نیکون رو هم به این ترتیب معرفی کرده بود:

1- Nikon 105mm f/2.8G ED-IF AF-S VR Micro-Nikkor
    قیمت: 897 دلار که بنظر جزء بهترین های ماکرو بشمار میاد و هم لرزشگیر خوبی داره و هم 1:1 هست و هم گویا در محو کردن بکگراند عملکرد خوبی داره

2- Nikon 60mm f/2.8G ED AF-S Micro-Nikkor Lens
    قیمت حدود 550 دلار که برای عکاسی از گلها این لنز پیشنهاد شده

3- Tamron AF 90mm f/2.8 Di SP A/M 1:1 Macro Lens قیمت 469 دلار

4- Tokina AF 100mm f/2.8 AT-X Pro D macro قیمت 400 دلار

5- Sigma AF 105mm f/2.8 EX macro DG
    قیمت حدود 400 دلار که گویا نسبت به 105 نیکون فوکوس داخلی و لرزشگیر نداره. اگه اشتباه نکنم تله فتو هست و 1:1 هم میده

6- Sigma 150mm f/2.8 EX DG HSM APO HSM IF Macro Lens قیمت حدود 600 دلار

نظر دوستان چیه؟ البته در قیمتهای سایتهای خارجی اما و اگر زیاد هست و اگر دوستان قیمت ایران را دارند بفرمایند ممنون میشیم.
    سلام . میشه لطفا اطلاعات کامل تری از این 6 لنز رو در کنار هم بنویسید تا بشه مقایسه کرد منظورم حداقل فاصله فوکوس و بزرگ نمایی و احیانا لرزشگیر هست . مرسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

پیش فرض در انتخاب 105 نيکور شک نکن

سلام دوست من.
    بي مقدمه بگم که در انتخاب 105 نيکون شک نکن.من دارمش.لنز فوق العاده شارپي هست.روي همه بدنه هاي نيکون به خوبي جواب ميده و شارپنس فوق العاده بالايي داره.توي رنکينگ هاي سايت DXOMark هم رنک بسيار بالايي را داره.واسه پرتره هم بسيار مناسبه.توي يک به يک فوق العاده فوق العاده شارپ هست و بوکه فوق العاده محو و يک دستي را داره.لرزه گير نسخه 2 اون هم بسيار عالي کار ميکنه.وزن نسبتا زيادي داره.رينگ فوکوس به خاطر خاصيت لنز چنديدن دور ميچرخه تا از اول لنز به آخرش برسه.نکته مهم اينه که به خاطر فوکال بالا ميتوني از فاصله 31 سانتي(از سطح سنسور) يعني از جايي که روي دوربينت با يک دايره و يک خط روش(قرمز) مشخص شده عکاسي کني که اين واسه نترساندن حشرات خيلي نکته مهمي هست.
    نکته مهم ديگه نانو بودن لنز هست که پوشش نانو داره و رفلکس هاي لنز را به حداقل رسوندن.
    data تشکر می‌کند.
    .عکاسی نقطه آغاز خوب دیدنم شد.

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15