صفحه 23 از 55 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 545
Like Tree1371تشکر

موضوع: اولترا وایدی برای تمام فصول

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

سایت توکینا

لینک نسخه 1

Tokina | Digital Eyes - Visionary technology makes a difference you can see

لینک نسخه 2

Tokina | Digital Eyes - Visionary technology makes a difference you can see

روی گزینه مشخصات (Specifications) کلیک کنید و پترن و چارت MTF دو لنز را مشاهده کنید
    Amir251 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

منم مثل شما هنگام خرید این سایتها را دیدم و تحقیقاتم را انجام دادم از منابع متفاوت. تقریبا اکثر ریوهای این دو لنز را هم در سایتهای متفاوت خوندم و مقایسه کردم از دی پریویو گرفته تا بقیه سایتها.
    این هم خلاصه نتیجه اش در مقایسه با لنزها دیگر بود Tokina 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX II

لطفا توجه فرمائید که دور مورد اول مقایسه بین ورژن اول و دوم هست .

رفتار مشتری در مقایسه با خواسته شدن این لنز و تقاضای آن در بازار هم (حتی برای آنهایی که دوربینشان خودش موتور فوکس دارد) حاکی از تفاوت عملکرد بین این دو دوربین هست و همین امر باعث شد که قیمت اولیه این لنز پس ورود به بازار افزایش داشته باشه .

در جایی هم به صورت خبر مانند خوندم که این شرکت برای جلوگیر از ایجاد تنش و رقابت با لنزهای رده اول دروبین ها (لنز نیکور و کنن) از به چالش کشیدن آنها برای حفظ موضع و جایگاه خود در بازار جلوگیری کرده و از اعلام برخی از مشخصات به صورت آفیشال تا نهایی شدن نتیجه ای قطعی خودداری کرده . (این خبر را هم شایعه فرض میکنم )

در هر صورت بنده با آنالیز تمامی این موارد پرداخت اون مبلغ اضافی را توجیه پذیر دانستم برای خودم. صلاح مملکت خویش را هم دوستان خودشان دانند.

موفق باشید
    Amir251 و fariborz.nz تشکر می‌کنند.
    میم مطهر
    وقتی میشود دنیایی را در نگاهی گنجاند . . .

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

يك نظر شخصي(انتخاب با خودتان است):

http://www.lenstip.com/379.9-Lens_re...nd_flares.html
    http://www.lenstip.com/165.9-Lens_re...nd_flares.html

http://www.the-digital-picture.com/R...74&FLI=0&API=3

شخصا از Flare و ghosting اي كه توكينا 11-16 ايجاد كرده است خوشم نمي آيد! بعضي ها مي گويند زيبايي دارد بعضي مي گويند فاجعه است و بدترين از اين تا به حال نديده اند!! شايد هم من در اين زمينه كم تجربه ام و بايد عكس هاي خوبي كه با توكينا(رو به خوشيد) گرفته شده است را نگاهي بيندازم. (من تجربه كار با سيگما 10-20 f/4-5.6 براي عكاسي منظره را داشته ام)
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

DSC0137s.jpg

اگزیف همراه عکس..

تشکر کرده
    5366

شخصا از Flare و ghosting اي كه توكينا 11-16 ايجاد كرده است خوشم نمي آيد! بعضي ها مي گويند زيبايي دارد بعضي مي گويند فاجعه است و بدترين از اين تا به حال نديده اند...
    متاسفانه این مشکل در توکینا وجود داره ,حتی زیاده درست مانند اعوجاج رنگی که البته این مورد دوم قابل حل و فصل از طریق نرم افزاری هست
    ولی در کل با در نظر گرفتن دیگر برتریهای توکینا مانند کنتراست ,رنگ ,رزولوشن و شارپنس.. ,میتوان با آن کنار آمد
    در بین لنزهای وایدی که من تجربه عملی با آنها را دارم 10-22 کانن کمترین مشکل را از این بابت ایجاد میکند

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

بردیا جان در این عکس فیلتر روی لنز بوده؟ به نظرم این خیلی زیاده. من هم لنز توکینا دارم و خورشید هم زیاد تو کادرهام بوده. در مجموع می تونم بگم خیلی مشکل باهاش ندارم. هود تا میزان زیادی مشکل رو حل می کنه. گاهی هم اگر امکانش باشه از کلاه استفاده میکنم!
    Mashhadi Vahid، Saadat، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    5366

سلام
    فیلتری بسته نشده بود ,در فواصل کانونی مختلف میزان آن نیز متغییر می باشد همچنین در زوایای مختلف..
    وقتی خورشید روبرو باشه هود و کلاه نمیتونه مفید واقع بشه
    مگر اینکه جسمی میان منبع نوری و لنز قرار داده بشه(مثلا انگشت اشاره ) که البته حذف این عنصر اضافی بعدا در مرحله ادیت معمولا آسانتر از حذف این عارضه می باشد.

یک مثال دیگر:

DSC0224s.jpg

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

دوستان کلا با لنزهای dx میانه ای ندارند؟؟؟من به تازگی Nikon AF-S DX NIKKOR 10-24mm f/3.5-4.5G ED خریداری کردم.اگر کسی تجربه این لنز رو داره لطفا بگه شارپترین خروجی لنز در کدام دیاف حاصل میشه؟اینهم با همون قاعده 2 استپ بالای باز ترین دیاف هماهنگه؟ضمنا در انتخابم اشتباه که نکردم؟سوژه های عکاسی من با این لنز بیشتر معماری و سازه ای هستن.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    دوستان کلا با لنزهای dx میانه ای ندارند؟؟؟من به تازگی Nikon AF-S DX NIKKOR 10-24mm f/3.5-4.5G ED خریداری کردم.اگر کسی تجربه این لنز رو داره لطفا بگه شارپترین خروجی لنز در کدام دیاف حاصل میشه؟اینهم با همون قاعده 2 استپ بالای باز ترین دیاف هماهنگه؟ضمنا در انتخابم اشتباه که نکردم؟سوژه های عکاسی من با این لنز بیشتر معماری و سازه ای هستن.
    سلام

بستگی به خودتون داره،من این لنز رو بعد از یک ماه فروختم و معتقد بودم نیکون 24-12 اف 4 و توکینا 16-11 بهتر هستند،ولی حالا که اینو دارید ازش لذت ببرین.

Nikon10-24mm F3.5-4.5G ED
    lamagra و fosoos تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

بستگی به خودتون داره،من این لنز رو بعد از یک ماه فروختم و معتقد بودم نیکون 24-12 اف 4 و توکینا 16-11 بهتر هستند،ولی حالا که اینو دارید ازش لذت ببرین.

Nikon10-24mm F3.5-4.5G ED
    حالا واقعا بهتر بودن؟

صفحه 23 از 55 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین