صفحه 152 از 164 نخستنخست ... 52 102 142 148 149 150 151 152 153 154 155 156 162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط moha mmad نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    اساتید محترم بین دو لنز canon 85mm f/1.2l ii و canon 70-200mm f2.8L IS ii کدام را پیشنهاد میدهید
    با توجه به اینکه میخوام یکی از این دو را داشته باشم
    برای عکاسی مجالس عروسی و عکسهای خانوادگی تو منزل و طبیعت،همونطور که عرض کردم توانایی خرید هر دو لنز را ندارم
    دوربین هم 5D mark 4 هست
    پیشاپیش از راهنمایی و همفکری شما سپاسگزارم.
    در ضمن اگه این انجمن کانال یا گروهی داره لطفا اطلاع بدید.
    سلام دوست گرامی
    لنز 85 1.2 مناسب عکاسی نجومی و پرتره است بدون لرزشگیر و تخصصی این کار ساخته شده و باید حرفه ای این کار باشین لنز 70.200 is بهترین برای این کار است با توجه به لرزشگیر عالی اما لنز بلندی است و ممکن است باعث سختی کار شود اما من پیشنهاد میکنم اول 85 رو تهیه کنید اما حتما به فکر 70.200 هم باشید
    moha mmad تشکر می‌کند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

خودم هرچقدر سبک سنگین میکنم میگم 70-200 ،ولی بدی که این لنز داره وزن زیادش هست و امکان جابجایی زیاد نداره ولی از نظر زوم و کیفیت فوق العاده اش نمیشه گذشت
    درسته 100%
    moha mmad تشکر می‌کند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط artnature نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    لنز 85 1.2 مناسب عکاسی نجومی و پرتره است بدون لرزشگیر و تخصصی این کار ساخته شده و باید حرفه ای این کار باشین لنز 70.200 is بهترین برای این کار است با توجه به لرزشگیر عالی اما لنز بلندی است و ممکن است باعث سختی کار شود اما من پیشنهاد میکنم اول 85 رو تهیه کنید اما حتما به فکر 70.200 هم باشید
    توی پرتره کدوم سرتره؟
    فکر کنم 85 بخاطر دیاف بازتر برنده باشه،اگاه اشتباه نکرده باشم

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

با سلام و عرض ادب
    اساتید محترم بین دو لنز canon 85mm f/1.2l ii و canon 70-200mm f2.8L IS ii کدام را پیشنهاد میدهید
    با توجه به اینکه میخوام یکی از این دو را داشته باشم
    برای عکاسی مجالس عروسی و عکسهای خانوادگی تو منزل و طبیعت،همونطور که عرض کردم توانایی خرید هر دو لنز را ندارم
    دوربین هم 5D mark 4 هست
    پیشاپیش از راهنمایی و همفکری شما سپاسگزارم.
    در ضمن اگه این انجمن کانال یا گروهی داره لطفا اطلاع بدید.
    به نظر من ۷۰-۲۰۰ بگیرید بهتر و کاربردی تره،شنیدم که فکوس ۸۵ میلیمتر کندتره،تو مراسم ها هم همه تکون می‌خورم و هم فکوس سختره و هم جابجایی شما.تنها مشکل ۲۰۰-۷۰ وزن زیادی هست که به نظر من می ارزه.ضمنا حتما حتما بفکرم فلش اسپیدلایت باش.حالا شده یه ۲۰۰ تومنی هم بگیری،بگیر
    moha mmad تشکر می‌کند.
    Ehsan Parsania
    Canon EOS 70D +Eos m3+ Lens EF 70-200 F/2.8 IS II +Lens EF-s 18-135 STM + EF 85mm F/1.8 USM + EF 50mm F/1.8 STM + Sunpak 5000AF TTL Flash + Manfrotto MK190XPRO4+MHXPRO 3Way

كاربر جديد
    تشکر کرده
    38

ضمن تشکر از شما دوستان گرامی
    فلش اسپیدلایت چه مدلی بگیرم برای این دوربین،بدون فلش صورت افراد مخصوصا زیر چشم ها سایه میافته درسته؟
    کلا چه خاصیتی داره فلاشهای اسپیدلایت؟
    ممنون میشم بیشتر توضیح بدین.
    ویرایش توسط moha mmad : Monday 10 April 2017 در ساعت 17:21

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ضمن تشکر از شما گرامی
    حقیقتش من عکاس نیستم فقط به خاطر عشقی که به عکاسی دارم این دو لنز را میخوام با مارک 4 بخرم ،فقط برای عروسی های فامیل و عکسهای تفریحی
    حالا بعدا بقیه لوازم را کم کم خواهم خرید
    در حال حاضر با توجه به نیاز من کدوم لنز را پیشنهاد میدهید؟
    خرید کدام عاقلانه تر هست
    با توجه به سبک عروسی های ايرانی فکر نميکنم هيچ کدوم برای عکاسی داخل به کار شما بياد
    70-200 لنز خيلی خوبيه اما سنگينه و توی فضای بسته بوکه خوبی نداره ، تو کل مراسم من شايد نيم ساعت ازش داخل کليسا استفاده ميکنم که اونجا هم فضا بازه
    واسه بقيه مراسم من اکثراً از 35 1.4 85 1.4 روی 2 تا بدنه استفاده ميکنم
    اگه فقط يک بدنه ميخواهيد داشته باشيد 24-70 يا 50 ميليمتری بگيريد
    من پرايم رو ترجيح ميدم چون اکثر جاهايی که ما عکس ميگيريم 2.8 به اندازه کافی نور و بوکه مناسب نداره
    واسه کار های آماتوری زوم بهتره مخصوصاً اگر لنز و بدنه ديگه هم نداشته باشيد
    Nima Sadigh، mehran2190 و moha mmad تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

ضمن تشکر از شما دوستان گرامی
    فلش اسپیدلایت چه مدلی بگیرم برای این دوربین،بدون فلش صورت افراد مخصوصا زیر چشم ها سایه میافته درسته؟
    کلا چه خاصیتی داره فلاشهای اسپیدلایت؟
    ممنون میشم بیشتر توضیح بدین.
    دوست و سرور گرامی
    به توصیه برادرانه بنده حقیر کمی دقت کنید! کسی که تا کنون با فلاش اکسترنال کار نکرده قطعا با چنین بدنه و لنز هایی دچار مشکلات عدیده میشود از نتیجه کار ناراضی خواهد شد و متاسفانه ممکن است کلا قید عکاسی را بزند
    قبل از خرید چنین بدنه و لنزهایی یک دوره کتابهای پایه عکاسی یا یک دوره کلاس آموزش عکاسی بگذرانید قطعا دیدتان تغییر زیادی خواهد کرد
    آخرین پیشنهاد: بدنه ارزان قیمتی مثل سری ۳xxx نیکون با لنز کیت و یک فلاش و سه پایه تهیه کنید پس از یک سال میتوانید نهایتا با پانصد هزار تومان ضرر بفروشید و دوربین رده بالاتری تهیه کنید
    Moty، sorena_56، naghli و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا M.Navabi آواتار ها
    تشکر کرده
    106

ضمن تشکر از شما گرامی
    حقیقتش من عکاس نیستم فقط به خاطر عشقی که به عکاسی دارم این دو لنز را میخوام با مارک 4 بخرم ،فقط برای عروسی های فامیل و عکسهای تفریحی
    حالا بعدا بقیه لوازم را کم کم خواهم خرید
    در حال حاضر با توجه به نیاز من کدوم لنز را پیشنهاد میدهید؟
    خرید کدام عاقلانه تر هست
    متاسفانه اینجور مواقع همیشه یه کرمی تو وجود آدم میافته که بهترین گزینه رو بخره. مثل الان که دست گذاشتید روی جدیدترین دوربین کانن. به نظر بنده حقیر کلا این مقدار هزینه برای عکاسی تفریحی و فامیلی کار عاقلانه ای نیست. میتونید با هزینه خیلی کمتر برای مثال یه بادی 6D + 24-70 و یه لنز پرایم و البته یه اسپیدلایت تهیه کنید... نهایتا بعد یکسال که عکاسی کردید و نیازهاتونو شناختید، اگه دیدید بادی واسه کارتون جوابگو نیست همون مارک 4 رو میخرید با فیمت مناسب تر.
    درمورد اسپیدلایت هم حتما نیاز نیست از برند اصلی خرید کنید، برندهای چینی موجود با یک سوم قیمت بسیار عالی و جوابگو هستند.
    moha mmad تشکر می‌کند.
    سید محمد نوابی
    5D Mark III + 24-105 L + Godox TT685

كاربر جديد
    تشکر کرده
    38

بازم ممنون از تمامی دوستان که وقت میزارید و جواب میدهید
    کاملا موافقم که خرید همچین دوربینی برای مبتدی کار عاقلانه ای نیست ولی اگه عشق چیزی به سر ادم باشه واویلاست ،یعنی مریضیه واقعا
    خودم هم گیج شدم
    بازم نظرات بقیه دوستان هم محترمه
    تا ببینیم به چه نتیجه ای می رسیم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    49

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید. دوربین Nikon D7200 دارم و تا الان با لنز 18-140 کیت کار کردم.
    قصد خرید لنز برای عکسهای خانوادگی و پرتره مخصوصا در فضای بسته و کم نور داشتم.
    با توجه به کراپدار بودن دوربینم لنز 50mm نیکون رو انتخاب کردم. که چنتا سوال داشتم از خدمتتون :
    1. به نظرتون ورژن G بخرم یا D ؟ (محدودیت بودجه ندارم ولی خواستم ببینم واقعا سری جدید بهتر از قبلی هست یا با توجه به اینکه دوربینم موتور داخلی فوکوس داره تفاوتی بین کارایی دو لنز خواهد بود؟)
    2. در ورژن D امکان تغییر دیافراگم آیا فقط از روی لنز هست و از طریق دوربین نمیشه تغییرش داد ؟
    3. ضمنا نظرتون چیه با اندکی بودجه بیشتر به جای 1.8G لنز 1.4D رو خریداری کنم ؟ تفاوت محسوسی خواهد داشت؟
    پ.ن : کل فروم مربوط به این لنز رو مطالعه کردم برخی سایتها در ریویووشون نسخه جدید رو شارپتر دونستن برخی هم قبلی رو شارپتر و با کیفیت اپتیکی بهتر دونستن. همین بود که گیج شدم !
    پیشاپیش ممنون از توجهتون
    ویرایش توسط Alii. Fath : Saturday 15 April 2017 در ساعت 18:26