صفحه 7 از 17 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 167
Like Tree642تشکر

موضوع: باید‌ها و شایدها و نبایدها در انتخاب لنز

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض پاسخ: باید‌ها و شایدها و نبایدها در انتخاب لنز

ببینم لتزای تامرون خیلی افتضاح اند؟
    به نظرتون بین ِ این سه تا تا با توجه به قیمت و کیفیت کدوم یکی می ارزه؟ و اون توضیحاتی که قبلا دادم هم در نظر بگیرید.
    البته اگه چیز دیگه ای به نظرتون میاد هم بگید. مرسی ;)
    Tamron 70-300mm ====> 195 T
    Canon EF 80-200mm f/4.5-5.6 II====> 180 T
    Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM ====> 250 T

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidh نمایش پست ها
    ببینم لتزای تامرون خیلی افتضاح اند؟
    خير-تامرون نيز مانند برندهاي ديگر لنزهاي خوب، متوسط و ضعيف دارد. مثلا لنزهاي 17-50، 28-75 و 90 ماكرو لنزهاي خوبي هستند و همچنين 70-200. البته از لحاظ كنترل كيفيت قدري ضعيف تر از لنزهاي كنون و نيكون باشند و براي يك لنز هم نسخه خوب و هم نسخه بد موجود باشد (خصوصا در مورد 70-200 كه علي رغم شارپ بودن بسيار زياد، نسخه هاي بد هم در بازار يافت مي شود. (از لحاظ دقت فكوس))
    لنز تامرون 18-250 هم لنز قابل قبولي است كه با كيفيتي متوسط دامنه بسيار خوبي را به شما مي‌دهد و البته از بودجه شما هم بالاتر است (حدود 450). مشكل ديگر اين لنز عدم وجود لرزشگير است كه در قسمت تله لنز، كمبود آن بيشتر احساس مي شود.

به نظرتون بین ِ این سه تا تا با توجه به قیمت و کیفیت کدوم یکی می ارزه؟ و اون توضیحاتی که قبلا دادم هم در نظر بگیرید.
    البته اگه چیز دیگه ای به نظرتون میاد هم بگید. مرسی ;)
    Tamron 70-300mm ====> 195 T
    Canon EF 80-200mm f/4.5-5.6 II====> 180 T
    Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM ====> 250 T
    همان طور كه بارها و بارها توصيه شده، با بودجه اي كه شما داريد لنز 55-250 كنون لنز ارزشمندي است و لرزشگير بسيار موثري هم دارد.
    yaghoobi، A. Mohammadi، Austin.A و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام بازم منم D-:
    بالا خره به این نتیجه رسیدم که برای طبیعت و پرتره باید 2 تا لنز مختلف داشته باشم...
    با توجه به این که یه لنز 18-55 دارم و نحایتا میتونم 300 تومان خرج کنم دو تا راه دارم. توجه داشته باشید که دوربینم canon 1000D هست:
    1- 18-55 رو بفروشم و 2تا لنز ِ دگه بخرم: که حالا بگید چند ازم میخرند؟ و این که با پولش و اون 300 تومان چیا رو بگیرم؟
    2- 18-55 رو به عنوان واید برای طبیعت نگه دارم و با 300 یه تله زوم برای پرتره بگیرم: که حالا بگید چی بگیرم؟
    مرسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

سلام بازم منم D-:
    بالا خره به این نتیجه رسیدم که برای طبیعت و پرتره باید 2 تا لنز مختلف داشته باشم...
    با توجه به این که یه لنز 18-55 دارم و نحایتا میتونم 300 تومان خرج کنم دو تا راه دارم. توجه داشته باشید که دوربینم canon 1000D هست:
    1- 18-55 رو بفروشم و 2تا لنز ِ دگه بخرم: که حالا بگید چند ازم میخرند؟ و این که با پولش و اون 300 تومان چیا رو بگیرم؟
    2- 18-55 رو به عنوان واید برای طبیعت نگه دارم و با 300 یه تله زوم برای پرتره بگیرم: که حالا بگید چی بگیرم؟
    مرسی
    با سلام.
    در مورد شماره 1: 70-80 میتوانید بفروشید.
    شاید بهترین گزینه با این پول لنز 17-70 سیگما باشد.
    هم واید 17 با دیافراگم 2.8 دارید برای طبیعت، هم میتوانید از رنج 50-70 برای پرتره استفاده بکنید. قیمت نوی ان هم فکر کنم 370-380 باشد. دست دوم آن را هم آقای طالبی با قیمت بسیار مناسب برای فروش گذاشته بودند.
    در مورد آن هم در فروم بسیاری مطالب مفید میتوانید پیدا بکنید. لنز محبوب کنونی هاست!
    yaghoobi و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-P نمایش پست ها
    با سلام.
    هم واید 17 با دیافراگم 2.8 دارید برای طبیعت، هم میتوانید از رنج 50-70 برای پرتره استفاده بکنید. قیمت نوی ان هم فکر کنم 370-380 باشد. دست دوم آن را هم آقای طالبی با قیمت بسیار مناسب برای فروش گذاشته بودند.
    در مورد آن هم در فروم بسیاری مطالب مفید میتوانید پیدا بکنید. لنز محبوب کنونی هاست!
    حمید جان ممنون. خدا را شکر ما مدیر نیستیم (با توجه به بحث های اخیر) . وگرنه سرمان را می گذاشتند کنار جوی آب و پخ پخ :biggrin:

سلام بازم منم D-:
    مرسی
    یک نکته که تا حدودی بی ربط به تاپیک است ولی می تواند بی ربط هم نباشد! هم عرض کنم.

بهتر است مطمئن شوید که همین حالا و حتما لنز مناسب پرتره (مثلا برای استفاده در آتلیه) نیاز دارید. اگر اینطور نیست، بهتر است فعلا پولتان را خرج نکنید. با همان 55-18 براحتی می توانید کار کنید و خروجی قابل قبولی داشته باشید. مخصوصا برای طبیعت. (برای پرتره هم با این لنز اوضاع بغرنجی گریبانگیر تان نیست و می توانید یک جوری سر و ته قضیه را جمع کنید!)
    بعدا با دید باز و شناخت بیشتر لنزها و البته بودجه بیشتر ، انتخاب بهتری انجام دهید.
    yaghoobi، Hamid-P و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با سلام.

خوب اگر قرار باشه از 17 برای واید استفاده کنم از 18 ِ لنز خودم استفاده میکنم به جاش مثل خودت یه55-250 کنون میگیرم! هان؟ بهتر نیست؟
    ببینم توی لنزای تامرون و سیگما واید تر از 18 چیزی با قیمت مناسب پیدا نمیشه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

خوب اگر قرار باشه از 17 برای واید استفاده کنم از 18 ِ لنز خودم استفاده میکنم به جاش مثل خودت یه55-250 کنون میگیرم! هان؟ بهتر نیست؟
    ببینم توی لنزای تامرون و سیگما واید تر از 18 چیزی با قیمت مناسب پیدا نمیشه؟
    این یعنی اینکه 300 تومان پول دستتان است و میخواهید حتما حتما خرجش کنید!
    ببینید من دلیل خرید لنز 55-250 را داشتم. یعنی بیشتر لنز تله به کارم میآمد. وگرنه من همان لنز 17-70 را داشتم.
    شما فرمودید لنز برای پرتره میخواهید و منظره. پول شما هم جمعا در بهترین حالت میشود 380 تومان. برای این دو کار فکر کنم بهترین انتخاب 17-70 باشد.
    اگر کار عمومی دارید + تله ارزان میخواهید بله ترکیب مورد انتخاب بنده کار راه انداز است.
    میتوانید پرتره هم بگیرید. واید 18 دارد(کم است. اما بد نیست). تله هم دارید. اما کیفیت در حد خوب با قیمت مناسب.
    قبل از خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید:
    بهتر است مطمئن شوید که همین حالا و حتما لنز مناسب پرتره (مثلا برای استفاده در آتلیه) نیاز دارید. اگر اینطور نیست، بهتر است فعلا پولتان را خرج نکنید. با همان 55-18 براحتی می توانید کار کنید و خروجی قابل قبولی داشته باشید. مخصوصا برای طبیعت. (برای پرتره هم با این لنز اوضاع بغرنجی گریبانگیر تان نیست و می توانید یک جوری سر و ته قضیه را جمع کنید!)
    بعدا با دید باز و شناخت بیشتر لنزها و البته بودجه بیشتر ، انتخاب بهتری انجام دهید.
    در مورد لنزهای واید در تامرون و سیگما اساتید راهنمایی میکنند. من اطلاعی ندارم./
    موفق باشید.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

این یعنی اینکه 300 تومان پول دستتان است و میخواهید حتما حتما خرجش کنید!
    ببینید من دلیل خرید لنز 55-250 را داشتم. یعنی بیشتر لنز تله به کارم میآمد. وگرنه من همان لنز 17-70 را داشتم.
    شما فرمودید لنز برای پرتره میخواهید و منظره. پول شما هم جمعا در بهترین حالت میشود 380 تومان. برای این دو کار فکر کنم بهترین انتخاب 17-70 باشد.
    اگر کار عمومی دارید + تله ارزان میخواهید بله ترکیب مورد انتخاب بنده کار راه انداز است.
    میتوانید پرتره هم بگیرید. واید 18 دارد(کم است. اما بد نیست). تله هم دارید. اما کیفیت در حد خوب با قیمت مناسب.
    قبل از خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید:

در مورد لنزهای واید در تامرون و سیگما اساتید راهنمایی میکنند. من اطلاعی ندارم./
    موفق باشید.
    چشم. بچه که زدن نداره!
    ببخشید اگه سوال میکنم حمل بر بی ادبی نشه قصدم فقط یادگیری و اضافه شدن اطلاعاتمه
    مرسی از کمکتون دوستان ;)

كاربر جديد meysam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام بازم منم D-:
    مرسی
    سلام
    برای منظره یه لنز واید خوب مثل 10-20 سیگما یا 10-22 کنن عکسهای خوبی بهت میده یعنی به نظر من جزء لازماته البته یه تله خوب هم به کارت میاد.اگه هدفت طبیعته.
    ویرایش توسط meysam : Tuesday 12 January 2010 در ساعت 11:39 دلیل: اشتباه تایپی
    بودن یا نبودن . . . .

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam نمایش پست ها
    سلام
    برای پرتره یه لنز واید خوب مثل 10-20 سیگما یا 10-22 کنن عکسهای خوبی بهت میده یعنی به نظر من جزء لازماته البته یه تله خوب هم به کارت میاد.اگه هدفت طبیعته.

لنز اولترا واید برای پرتره!!؟؟
    آره خیلی خوبه فقط نباید عکسهاش رو به سوژه نشون بدی چون میشه یه چیزی تو مایه های کاریکاتور!!

ویرایش توسط M.Mobin : Tuesday 12 January 2010 در ساعت 11:52
    NASSIRI4080، ME، shabab و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 7 از 17 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین