صفحه 6 از 17 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 167
Like Tree642تشکر

موضوع: باید‌ها و شایدها و نبایدها در انتخاب لنز

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

پیش فرض پاسخ: باید‌ها و شایدها و نبایدها در انتخاب لنز

امیدوارم سوالم را در جای درست مطرح کرده باشم.

آیا تعداد شات های گرفته شده با لنز از عمر لنز کم میکنه؟ در قسمت فروش زیاد دیدم که شخصی لنزی را برای فروش گذاشته و خریدار هم از تعداد شات های گرفته شده سوال کرده که مثلا چندتا شات گرفتید؟!!!

واقعا اگه بخواهم لنز دست دومی را بخرم حتما باید تعداد شات های گرفته شده را بپرسم یا اینکه به سالم بودم وضعیت ظاهری و سالم بودم ان اکتفا کنم؟
    با تشکر
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
    امیدوارم سوالم را در جای درست مطرح کرده باشم.

آیا تعداد شات های گرفته شده با لنز از عمر لنز کم میکنه؟ در قسمت فروش زیاد دیدم که شخصی لنزی را برای فروش گذاشته و خریدار هم از تعداد شات های گرفته شده سوال کرده که مثلا چندتا شات گرفتید؟!!!

واقعا اگه بخواهم لنز دست دومی را بخرم حتما باید تعداد شات های گرفته شده را بپرسم یا اینکه به سالم بودم وضعیت ظاهری و سالم بودم ان اکتفا کنم؟
    با تشکر
    تعداد شات های زده شده به طور مستقیم ارتباطی با سالم بودن لنز ندارد بلکه یک تخمین تقریبی از میزان کارکرد لنز به شما میدهد. مواردی مانند چگونگی نگه داری لنز و شرایط استفاده عوامل مهمتری هستند. اما در زمانی که شما نمیتوانید از صاحب لنز بپرسید که شرایط کاری شما یا لنز چگونه بوده است تنها سوالی که باقی می مماند این است که چندتایی شات با ان زده اید.
    همه اینها زمانی است که لنز را ندیده اید و ان را تست نکرده اید والا زمانی که بتوانید لنز را از نزدیک ببینید و ان را بر روی دوربین تست کنید دیگر مهم نیست که چندتا شات زده چون خود لنز به راحتی میزان کار کردش را نشان مدهد.
    در مورد خرید لنز دست دوم نظرات متفاوتی هست اما به نظرم میشود با دیدنش تصمیم گرفت که البته باید یک تبصره اضافه کنم و انهم لنزهای 3rd party مثل سیگما است. یعنی من یک لنز دست دوم کنون و نیکون را که ظاهر خوبی داشته باشد و خط و خش نداشته باشد و روی دوربین هم مشکلی نشان ندهد را با خیال راحت میخرم اما اگر قرار باشد برای یک لنز سیگما کار کرده که چندان ارزان هم نباشد پول بدهم کمی درنگ میکنم علتش هم کنترل کیفیت ضعیف سیگما است چرا که ممکن است این لنز مادر زاد مشکل داشته باشد و تعمیر شده باشد یا معایبی داشته باشد که اصلا با یک تست ساده قابل فهمیدن نباشد و بعد از مدتی متوجه ان بشوید.
    برای مثال لنز 300-100 که اقای فراهانچی موردی را خریده بودند که در نور زیاد هاله ای بر روی تصویر ایجاد میکرد و احتمال زیادی دارد که در تست معمول متوجه ان نشوید.
    A_Maddah، yaghoobi، Kholeno و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ضمن تاييد حرف هاي عليرضا بايد بگم كه خريد لنز دست دوم بايد با احتياط زيادي صورت پذيرد. گاهي به لنز ضربه اي وارد مي شود كه ممكن است باعث ايجاد زاويه اي خيلي كوچك ( در حد دهم راديان) در قرار گيري عدسي هاي لنز شود. چنين ايرادي قابل تعمير نيست ولي اثرات تخريبي در عكس خواهد داشت ( اعم از فوكوس نادرست و CA و دويدگي رنگ و .... ) پس حتما لنز دست دوم را با عكس گرفتن تست كنيد.
    ME، Persian، A_Maddah و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

با سلام
    می خواستم بدونم آیا میشود فهمید که یک لنز چند تا شات زده است؟ یا نه باید به گفته صاحب لنز اعتماد کرد.
    از اساتید خواهشمندم که رهنمائی فرمایند.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط elaty نمایش پست ها
    با سلام
    می خواستم بدونم آیا میشود فهمید که یک لنز چند تا شات زده است؟ یا نه باید به گفته صاحب لنز اعتماد کرد.
    از اساتید خواهشمندم که رهنمائی فرمایند.
    تا انجا که اطلاع دارم تعداد شات زده شده توسط لنز قابل شمارش نیست
    دقیق تر هم نگاه کنیم اصلا قابل شمارش نیست
    اگر بحث فوکاس لنز باشد که ممکن است که برای یک شات چند بار فوکاس شود
    شاتی که دوربین میزند از عمر شاتر و قطعات مکانیکی آن کاسته می شود و اکثر کمپانی ها حدااکثر شات زده شده توسط بادی را مشخص کرده اند
    در مورد لنز ها بیشتر به وضعیت بدنه المان اول و اخر و وضعیت گردخاک داخل لنز و مشکل نداشتن فوکوس در هنگام خرید دقت کنید
    بیشتر به انصاف فروشنده بر می گردد

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    ...
    شاتی که دوربین میزند از عمر شاتر و قطعات مکانیکی آن کاسته می شود و اکثر کمپانی ها حدااکثر شات زده شده توسط بادی را مشخص کرده اند
    در مورد لنز ها بیشتر به وضعیت بدنه المان اول و اخر و وضعیت گردخاک داخل لنز و مشکل نداشتن فوکوس در هنگام خرید دقت کنید
    ...
    سلام،

البته، به‌غیر از فوکوس که همونطور که گفتید یک فعالیت مکانیکی است، در لنزِدوربین‌های SLR به‌طور معمول پره‌های دیافراگم در گشادترین حالت ممکن قراردارند (برای رساندن حداکثر نور به ویزور) و با چکاندن هر شات (یا فشردن دکمه‌ی پیش‌نمایش عمق‌میدان) این پره‌ها تا اندازه‌ی تنظیم شده تنگ می‌شوند و دوباره به‌حالت حداکثر باز بر می‌گردند و این یک فعالیت مکانیکی است، در بیش‌تر دوربین‌های جدید موتورِ کنترلِ پره‌هایِ دیافراگم درون لنز است -یعنی لنز با دریافت یک سیگنال الکتریکی از بنده پره‌ها را بسته و باز می‌کند- و در دوربین‌های قدیمی‌تر این عمل به‌صورت مکانیکی از طریق بدنه کنترل می‌شود.

اصولاً پره‌های دیافراگمی که رنگ‌ِ مات‌ِشان شان دراثر فعالیتِ ممتد رفته‌باشد (و براق شده‌باشند) و یا پره‌هایی که به‌خاطر سرویسِ ناشیانه روغنی شده‌اند مشکل‌زا هستند.

شاد باشید.
    nmroshan، SBadri، yasin-m و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

سلام.
    یکی از اقوام بنده از شهرستان تماس گرفته و گفته که یک بدنه nikon F301 همراه با چند لنز از خارج از کشور برایش آورده اند.
    گویا لنزها Sigma 70mm و nikon 50mm f1.8 و دیگری sigma 75-200 f2.8 است. (بیشتر نتوانستم اطلاعات بگیرم چون تلفنی بود و طرف هم از من ناشی تر! :biggrin: )

می خواهم بدانم آیا این لنزها روی دوربین های DSLR Nikon کار می کنند؟

کلاً کدام گروه از لنزهای دوربینهای آنالوگ روی DSLR ها کار می کنند؟ این لنزها چه مشخصه ای دارند؟ (علامتی؟ حروفی؟ کلمه ای؟ ...)

برای خودم (canon) ، کدامیک از لنزهای دوربینهای فیلمی را می توانم استفاده کنم؟

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    گویا لنزها Sigma 70mm و nikon 50mm f1.8 و دیگری sigma 75-200 f2.8 است

برای خودم (canon) ، کدامیک از لنزهای دوربینهای فیلمی را می توانم استفاده کنم؟

سیگما لنز 75-200 با اف ثابت 2.8 ندارد و نسخه مشابه داری دیافراگم متغیر 2.8 تا 3.5 می باشد

برای دوربین های DSLR کنون لنز های با مانت EF , EFs قابل استفاده هستند در بازار رینگ مبدلی وجود دارد که می توانید از لنز های با مانت FD هم استفاده کنید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

Question پاسخ: باید‌ها و شایدها و نبایدها در انتخاب لنز

سلام دوستان
    نمیدونم اینجا جای مناسبیه برای پرسش این سوال یا نه
    ولی به خدا گیج شدم از بس گشتم تا جای مناسب رو پیدا کنم...
    سوال: :biggrin:
    من لنز برای عکاسی از طبیعت و پرتره میخوام آیا میشه که دو تا خاصیت در یک لنز باشه؟ البته یه انز 18-55 دارم اون به چه دردی میخوره؟ ( ببخشید من خیلی مبتدی ام)
    دوربینcanon 1000D دارم با لنز 18-55 و فیلتر پلاریزه
    حالا میخوام یه لنز دیگه با فیمت حدوده 250 تومان بخرم که ترجیحا دو تا خاصیت رو باهم داشته باشه...
    چی بهم پیشنهاد میکنید؟ :confused:

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نمیدونم اینجا جای مناسبیه برای پرسش این سوال یا نه
    ولی به خدا گیج شدم از بس گشتم تا جای مناسب رو پیدا کنم...
    سوال: :biggrin:
    من لنز برای عکاسی از طبیعت و پرتره میخوام آیا میشه که دو تا خاصیت در یک لنز باشه؟ البته یه انز 18-55 دارم اون به چه دردی میخوره؟ ( ببخشید من خیلی مبتدی ام)
    دوربینcanon 1000D دارم با لنز 18-55 و فیلتر پلاریزه
    حالا میخوام یه لنز دیگه با فیمت حدوده 250 تومان بخرم که ترجیحا دو تا خاصیت رو باهم داشته باشه...
    چی بهم پیشنهاد میکنید؟ :confused:
    سلام.
    اگر بحث کیفیت لنزها را کنار بگذاریم، شما باید بدانید در هر مورد استفاده، یک رنج از فاصله کانونی را باید داشته باشید.
    مثلا برای عکس برداری در طبیعت (اگر منظور لنسکپ یا چشم انداز در طبیعت باشد ، نه از جزئیات و عناصر موجود در طبیعت) استفاده از لنزهای واید بسیار لذت بخش است. 18mm در لنزی که شما دارید مناسب است. ولی 10mm چیز دیگری است!
    برای عکاسی پرتره باید از لنزهای با فاصله کانونی بیش از 100mm استفاده کنید. (به خاطر عدم ایجاد اعوجاج و پرسپکتیو در چهره و ...) مثلا در دوربینهای کراپدار ، لنز 85mm canon ، یکی از بهترین انتخابهاست.
    معمولاً لنزهای با فاصله کانونی بسیار متغیر (رنج بسیار وسیع) ، کیفیت اپتیکی متوسطی دارند. ولی می توانید به 85-15 به طور جدی فکر کنید. (البته قیمت آن بالا تر از بودجه شماست.)

صفحه 6 از 17 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین