صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 167
Like Tree642تشکر

موضوع: باید‌ها و شایدها و نبایدها در انتخاب لنز

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ممنونم
    مقایسه شارپنس در بازترین دیاف مشابه. البته جناب انوش عزیز تابحال من هم هرچه بوده شنیده ام که 50 f1.4 g برتر از 1.8 g هست ولاکن دلیل منطقیی هم نمیبینم که حتما بهترباشد. طبق نتیجه ۱.۸ شارپنس بهتری داردوالبته خیلی غیرطبیعی نیست اگرازبرادربزرگش بهترباشد. ؟!؟!
    ضمنا"علیرضاجان این دولنزازنظرسرعت فوکوس وکیفیت ساخت هم یکسان هستند.
    باتشکر

درود

البته سرعت Focus در f1.8G بیشتر است ( دوبرابر )

اما در بکار گیری آن اصلا نمیتوان متوجه این فرق شد

نقل قول نوشته اصلی توسط moein_m نمایش پست ها
    بدنه d800 هست از جهت قیمت فکر کنم زیاد تفاوت ندارن لنز14-24 رو دوستان داشتن تست کردم ولی14 فیکس رو کسی نداشته و اطلاعاتی ازش ندارم یکی از فروشنده های ناصرخسرو خیلی تعریف می کرد ولی خوب اینجا دوستان حرفه ای حتما تست کردن و می تونن نظر حرفه ای بدن

اصلا جایی برای مقایسه این دو لنز نیست ، چه از نظر کاربرد چه از نظر کیفیت اپتیکی 14mm را فراموش کنید
    moein_m و kiavash تشکر می‌کنند.

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

با سلام به دوستان عزيز
    نياز به لنزي مخصوص پرتره و همينطور تله فوتو دارم و بودجمم محدوده (600-700)
    از دوستان عزيز راهنمايي مي خوام. مني كه لنز نرمال ندارم آيا خريد يك لنز تله ي كارآمد بهتره يا لنز نرمال اف 1.8؟
    كارم عكاسيه و الانم مشغوله كارم در آتليه برج ميلاد. در كل اينو مي خوام به عنوان يه بي تجربه بدونم كه مني كه فقط يه لنز كيت بدرد نخور دارم كدوم لنز رو بگيرم؟ به هر حال لنز تله هم پرتره بدي خروجي نميده و كلا كارآمده چه عكاسي طبيعت ساير موضوعات. از طرفي هم از اف 1.8 نميشه گذشت.
    خواهشي دارم از با تجربه هاي فروم كه منو از تجربشون بي بهره نرارند.
    با تشكر
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر آشنا moein_m آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزيز
    از دوستان عزيز راهنمايي مي خوام. مني كه لنز نرمال ندارم آيا خريد يك لنز تله ي كارآمد بهتره يا لنز نرمال اف 1.8؟
    كارم عكاسيه و الانم مشغوله كارم در آتليه برج ميلاد. در كل اينو مي خوام به عنوان يه بي تجربه بدونم كه مني كه فقط يه لنز كيت بدرد نخور دارم كدوم لنز رو بگيرم؟ به هر حال لنز تله هم پرتره بدي خروجي نميده و كلا كارآمده چه عكاسي طبيعت ساير موضوعات. از طرفي هم از اف 1.8 نميشه گذشت.
    با تشكر
    دوست عزیز فکر نمی کنم با این بودجه که عنوان کردین لنز مناسبی برای پرتره بتونین بگیرین مگر 50 f1.8

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

با سلام به دوستان عزيز
    با تشكر
    سلام بنده هم نظرم اینه که با این بودجه فقط میتونید 50 میلی 1.8 بگیرین مگه اینکه لنز معمولیتون رو هم بدید بره و علاوه بر مبلغ 600-700+پولی که از راه فروش لنز کیت خودتون که احتمالا 18-55 باشه+باز هم یه مبلغ اضافه دیگه شاید بتونید بگیرید.شما بهتره دو لنز 50 میلی 1.8+اگر علاقه به تله قتو دارید یه لنز 55-250 البته هر دو رو دست دوم بگیرید تا اینکه دست و بالتون که باز شد اینها رو بفروشید(هر دو خوش فروش هستند و بابت فروختنشونم نگران نباشسد چون رو هوا میخرند) و لنزر بهتر بخرید .باز هم منتظر نظرات اساتید باشید
    photographِer تشکر می‌کند.

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط moein_m نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر نمی کنم با این بودجه که عنوان کردین لنز مناسبی برای پرتره بتونین بگیرین مگر 50 f1.8
    اون كه قطعا. من كلا سوالم اين بود كه با پولي كه دارم برم لنز تله بگيرم (مثلا 55-250) يا نه ،برم يه لنز 50 اف 1.8 بگيرم. بحث اينه كه كدوم لنز براي شروع كار آمد تره.

سلام بنده هم نظرم اینه که با این بودجه فقط میتونید 50 میلی 1.8 بگیرین مگه اینکه لنز معمولیتون رو هم بدید بره و علاوه بر مبلغ 600-700+پولی که از راه فروش لنز کیت خودتون که احتمالا 18-55 باشه+باز هم یه مبلغ اضافه دیگه شاید بتونید بگیرید.شما بهتره دو لنز 50 میلی 1.8+اگر علاقه به تله قتو دارید یه لنز 55-250 البته هر دو رو دست دوم بگیرید تا اینکه دست و بالتون که باز شد اینها رو بفروشید(هر دو خوش فروش هستند و بابت فروختنشونم نگران نباشسد چون رو هوا میخرند) و لنزر بهتر بخرید .باز هم منتظر نظرات اساتید باشید
    فكر كنم منظورمو بد رسوندم. من فقط مي خوام يكي از اين دو گزينه رو انتخاب كنم براي شروع. يا 50 اف 1.8 يا يه لنز تله ارزون قيمت. حالا اينو ميخواستم بدونم كه كدوم كار آمد تره با توجه به اينكه پرتره هم زياد ميگيرم و علاقه هم زياد دارم.
    ممنون از نظرتون
    bijan_darvishi تشکر می‌کند.
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

با سلام به دوستان عزيز
    با تشكر
    این به این بستگی داره که به چه نوع پرتره‌ای علاقه دارید.
    برای پرتره‌های استودیویی شما باید از دیافراگمهای بسته استفاده کنید در این شرایط لنز 50 مم مزیتی با یک تله برای شما نخواهد داشت مگر کمی شارپنس بیشتر. در عوض شما به فاصله های کانونی بلندتر لنز تله برای پرترهای بسته نیاز دارید چون 85 م م (50 روی دی40) کمی کوتاه است.
    پیشنهاد برای لنز در مورد پرترهای محیطی کمی سخت است چون لنزهایی فیکس و تله کارایی خودشان را در این مورد دارد. درست است که 50 مم اف نامبر 1.8 را در اخیار شما میگذارد ولی برای مشاهده افکت عمق میدارن روی دی40 شاید خیلی بلند نباشد و لنزهای تله با اف نامبر بسته تر به دلیل امکان استفاده از اف نامبر بالاتر ممکن است زمینه محوتری را در اختیار شما بگذارند.
    البته همانطور که گفتم اینها جای همدیگر را نمیگیرند ولی روی هم رفته من لنز تله را برای شما مناسبتر میدانم.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام
    من دوربین 450d دارم ، و چند سالی هست که ازش استفاده می کنم
    از اونجا که امکان خرید دوربین جدید ندارم اگر بخوام برای همین دوربین لنز بگیرم آیا منطقی هست؟
    البته بنده فقط عکس می گیرم و نیازی به فیلم برداری هم ندارم و با همین دوربین هم عکس های خوبی گرفتم
    اگر بخوام لنز بگیرم با توجه به نیازی که دارم و طبق تحقیقی که کردم و لنز 85-15 مد نظرم هست ، آیا محصول قابل قبولی با این بدنه بدست میاد؟
    با سپاس از توجه شما

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedbastami نمایش پست ها
    با سلام
    من دوربین 450d دارم ، و چند سالی هست که ازش استفاده می کنم
    از اونجا که امکان خرید دوربین جدید ندارم اگر بخوام برای همین دوربین لنز بگیرم آیا منطقی هست؟
    البته بنده فقط عکس می گیرم و نیازی به فیلم برداری هم ندارم و با همین دوربین هم عکس های خوبی گرفتم
    اگر بخوام لنز بگیرم با توجه به نیازی که دارم و طبق تحقیقی که کردم و لنز 85-15 مد نظرم هست ، آیا محصول قابل قبولی با این بدنه بدست میاد؟
    با سپاس از توجه شما
    چنانچه به نيازتان واقف هستين از جانب لنز 15-85 خيالتان راحت باشد...تقريبا بهترين است در رده خود روي سنسور كراپ حتي گاهي با لنز ال 24-105 نيز به لحاظ كيفيت و خروجي رقابت ميكند.
    موفق باشيد
    Dariush Chegini، alloy21 و saeedbastami تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

جایی برای سوالم پیدا نکردم و اینجا میپرسم
    سوالم نمیدونم اصلا درسته یا غلط ولی میپرسم!!!
    در چه فاصله کانونی در لنزها هیچ زومی نداریم ؟
    در واقع در چه فاصله ای اون چیزی که با چشم میبینیم همون چیزی هست که با دوربین میبینیم؟

نیکون d5100

ممنون

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط sami62 نمایش پست ها
    جایی برای سوالم پیدا نکردم و اینجا میپرسم
    سوالم نمیدونم اصلا درسته یا غلط ولی میپرسم!!!
    در چه فاصله کانونی در لنزها هیچ زومی نداریم ؟
    در واقع در چه فاصله ای اون چیزی که با چشم میبینیم همون چیزی هست که با دوربین میبینیم؟

نیکون d5100

ممنون
    آگه اشتباه نکنم در 30 mm
    با توجه به کراپ دوربینتون
    sami62 تشکر می‌کند.
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 آخرینآخرین