صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 167
Like Tree642تشکر

موضوع: باید‌ها و شایدها و نبایدها در انتخاب لنز

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط m21067 نمایش پست ها
    با سلام.
    در صورت امکان اساتید محترم در مورد اختلافات Canon EF 70-200mm f/4L IS و Canon EF 70-200mm f/4L USM توضیح دهید. و برای من که یک زوم تله میخواهم، کاربرد خاص و منحصر به فردی هم مد نظر نیست کدوم پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر
    اختلافش در همون عبارت دو حرفی IS است. IS سیستمی الکترومکانیکی و "درون-لنزی" است که بدنبال جنبش های بسیار ریز ناشی از دست که در حین عکسبرداری به لنز و دوربین منتقل میشود، میگردد و سعی در خنثب نمودن آنها دارد. نمونه ی این سیستم در برند Sony، بجای اینکه درون لنز باشد، روی ساختار نگاهدارنده ی Sensor در خود دوربین تعبیه شده است. یک طراحی هوشمندانه که همچون ضریبی از تمامی لنزهای شما، فاکتور گرفته میشود
    برای مطالعه ی بیشتر: Image Stabilizer

پی نویس:

1. داشتن یا نداشتن IS در لنزهای فوق الذکر، سوای بحث اختلاف کیفیت در شارپنس تصاویر ثبت شده، اختلاف قیمت تقریباً قابل ملاحظه ای را نیز به خریدار تحمیل میکند.
    2. معادل IS در برند نیکون، VR است.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    مدتیه ذهنم مشغول لنزهای اولترا واید برای عکاسی منظره هست و یکی از لنزایی که نظر من و به خودش جلب کرده 16 8 سیگماست . من تا بحال تجربه کار با لنزهای فیش ای رو نداشتم ولی با توجه به نمونه عکسهایی که دیدم پرسپکتیو خاصی داره که البته با نرم افزارهای مختلف قابل اصلاح هست حالا سوالم اینه ایا کلا این نوع لنز ها برای عکاسی منظره کاربرد دارند ؟ و اگه بله ایا امکان نصب فیلتر های مختلف مثل فیلتر nd روشون هست ؟
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    اختلافش در همون عبارت دو حرفی IS است. IS سیستمی الکترومکانیکی و "درون-لنزی" است که بدنبال جنبش های بسیار ریز ناشی از دست که در حین عکسبرداری به لنز و دوربین منتقل میشود، میگردد و سعی در خنثب نمودن آنها دارد. نمونه ی این سیستم در برند Sony، بجای اینکه درون لنز باشد، روی ساختار نگاهدارنده ی Sensor در خود دوربین تعبیه شده است. یک طراحی هوشمندانه که همچون ضریبی از تمامی لنزهای شما، فاکتور گرفته میشود
    برای مطالعه ی بیشتر: Image Stabilizer

پی نویس:

1. داشتن یا نداشتن IS در لنزهای فوق الذکر، سوای بحث اختلاف کیفیت در شارپنس تصاویر ثبت شده، اختلاف قیمت تقریباً قابل ملاحظه ای را نیز به خریدار تحمیل میکند.
    2. معادل IS در برند نیکون، VR است.

البته همۀ آن اختلاف قیمت به خطار IS نیست و البته تفاوت دو لنز نیز فقط آن مورد نیست.
    بوکۀ ورژن ISدار بسیار دلنشین‌تر است و از نظر شارپنس نیز 70-200 F4 IS جزو برترین‌ها در تله‌زوم‌های شرکت معظم Canon است.
    yaghoobi، lamagra و Ali Bayati تشکر می‌کنند.
    .

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    مدتیه ذهنم مشغول لنزهای اولترا واید برای عکاسی منظره هست و یکی از لنزایی که نظر من و به خودش جلب کرده 16 8 سیگماست . من تا بحال تجربه کار با لنزهای فیش ای رو نداشتم ولی با توجه به نمونه عکسهایی که دیدم پرسپکتیو خاصی داره که البته با نرم افزارهای مختلف قابل اصلاح هست حالا سوالم اینه ایا کلا این نوع لنز ها برای عکاسی منظره کاربرد دارند ؟ و اگه بله ایا امکان نصب فیلتر های مختلف مثل فیلتر nd روشون هست ؟
    ایمان جان، بخاطر تحدب بیش از حد Front Element این لنزها، عموماً نمیتوان جلوی لنز، فیلتر بست. در مواردی مثل Sigma 12-24، شیاری در ته لنز تعبیه شده که فیلترهائی کوچک و به نازکی طلق و ابعادی حدود 20x20mm (دقیقش رو نمیدونم)، میتوان در آن شیار قرار داد.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ایمان جان اول اینکه 16-8 سیگما فیش آی نیست.
    و دوم اینکه چرا استفاده نداره.اتفاقا از نظر اپتیک بهترین اولترا واید بین کراپدارهاست و همینطور وایدترین در دنیا.جز فیلتر پلارایز باقی فیلتر ها رو میشه با هولدر استفاده کرد که البته خود این مورد بحث هایدیگری رو پیش میاره.ولی من بعد از چدن ماه طولانی تحقیق در نهیات این لنز ارزشمند رو خریدم و انتخابم به شدت راضیم.
    جوزا هم این اواخر از این لنز استفاده میکنه.حتما گالری جوزا رو هم ببینید.
    yaghoobi، m.a.i، ehsan+ و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    البته همۀ آن اختلاف قیمت به خطار IS نیست و البته تفاوت دو لنز نیز فقط آن مورد نیست.
    بوکۀ ورژن ISدار بسیار دلنشین‌تر است و از نظر شارپنس نیز 70-200 F4 IS جزو برترین‌ها در تله‌زوم‌های شرکت معظم Canon است.
    حتماً همینطوره ... احتمالاً بخاطر تکنولوژی جدیدتر، 4 المان بیشتر نسبت به ورژن بدون IS و شاید تفاوت احتمالی در شکل Diaphragm Blades، بوکه بهتری میده

آف تاپیک: یه اصطلاح زیر Review ای از 85f1.2 میخوندم که نویسنده، اینطور گفته بود: "Melting the background down، like the cream with the widest aperture" ... خودمونیش میشه: "پس زمینه رو مثل کره آب میکنه با بازترین اندازه ی دیافراگمش" ... (بوکه ی کره ای-خامه ای، به این میگن )
    ویرایش توسط Ali Bayati : Friday 6 July 2012 در ساعت 00:06
    yaghoobi و Vahid تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AliAk آواتار ها
    تشکر کرده
    3315

لنز بسیار خوبیست
    ولی کمی ویگنت و اعوجاجش بالاست که البته بعد از یه مدت کوتاه دستت میاد که چطور خطاها رو به حداقل برسونی
    و اینکه فیلتر ژله ای هم نمیشه روش بست
    اگر بعدا قصد کوچ به فول فریم داری میتونی 12-24 بگیری
    m.a.i و iman mehr تشکر می‌کنند.

گفتم به گوشه‌ای بنشینم ولی دلم
    ننشیند از کشیدن خاطر به سوی دوست

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_n21 نمایش پست ها

- من با هر دو لنزی که دارم چند شب پیش عکاسی کردم، اما در هر دو گاهی در عکسها انعکاس و لکه ای از مثلاً ماه یا یه چراغ روشن دیده میشه، با وجودی که مثلا روی 105-18 از هود هم استفاده کرده بودم

درود

این نقیصه بخاطر استفاده از فیلتر های ارزون قیمت هست ( بیشتر باید گفت شیشه نه فیلتر ! )
    برای اینکه متوجه بشوید در موقعیتی که عکسها چنین میشود هم با فیلتر عکس بگیرید و هم بدون آن
    و نتیجه را مقایسه کنید...

موفق باشید

نمیدانم دوستان به این مورد اشاره کرده اند یا
    خیر فرصت مطالعه همه پست ها را نداشنم..

yaghoobi، p3in و iman_n21 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    ایمان جان اول اینکه 16-8 سیگما فیش آی نیست.
    و دوم اینکه چرا استفاده نداره.اتفاقا از نظر اپتیک بهترین اولترا واید بین کراپدارهاست و همینطور وایدترین در دنیا.جز فیلتر پلارایز باقی فیلتر ها رو میشه با هولدر استفاده کرد که البته خود این مورد بحث هایدیگری رو پیش میاره.ولی من بعد از چدن ماه طولانی تحقیق در نهیات این لنز ارزشمند رو خریدم و انتخابم به شدت راضیم.
    جوزا هم این اواخر از این لنز استفاده میکنه.حتما گالری جوزا رو هم ببینید.
    ممنون از توضیح منم استفاده کردم
    من مدتیه قصد خرید 22-10 دارم دوربینم هم 7دی هست
    به نظر شما سیگما 16-8 میتونه انتخاب بهتری باشه یا 22-10 کنون ؟
    در حال حاضر 105-24 کنون دارم و 50 اف 1.8
    m.a.i تشکر می‌کند.

كاربر همراه iman_n21 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    در هیچ بدنه ای از نیکون و کانن لرزشگیر تعبیه نشده ؟!
    اگر اینطوره که جای تعجب داره

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    این نقیصه بخاطر استفاده از فیلتر های ارزون قیمت هست ( بیشتر باید گفت شیشه نه فیلتر ! )
    برای اینکه متوجه بشوید در موقعیتی که عکسها چنین میشود هم با فیلتر عکس بگیرید و هم بدون آن
    و نتیجه را مقایسه کنید...
    نکته ظریفی بود، فکر میکنم علت همین باشه، حتماً چک میکنم، مرسی
    فیلتری که روی 50mm گذاشتم از همین معمولی و ارزون قیمت هاست (هدفم فقط محافظت در برابر گرد و غبار بوده)
    روی 105-18 هم که فیلتر Hama گذاشتم (فکر میکردم فیلتر خوبیه!)

صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین