صفحه 271 از 285 نخستنخست ... 171 221 261 267 268 269 270 271 272 273 274 275 281 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,701 تا 2,710 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    درود بر مصطفی عزیز
    فکر کنم منظورشون مد پانورامای داخلی دوربینشون باشه که احتمالا با انتخابش دوربین خودش دست به کار میشه و عکس میگیره
    بله
    در مود عکاسی پنورامای دوربین بنده ، تمامی تنظیمات به عهده ی دوربین هست و نه iso نه شاتر اسپید و نه اپرچر دست بنده نیست
    اما خزان عزیز با این شرایط عکس پاناروما از ستارگان ثبت کرده!
    بسیار تعجب برانگیز

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود بر مصطفی عزیز
    فکر کنم منظورشون مد پانورامای داخلی دوربینشون باشه که احتمالا با انتخابش دوربین خودش دست به کار میشه و عکس میگیره
    درود و عرض ادب
    بله متوجه شدم
    در عکاسی شب این مود بیشتر برای سرگرمی خوبه
    دقت کار دست رو بدلیل نبود المانهای دقیق نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    بله
    در مود عکاسی پنورامای دوربین بنده ، تمامی تنظیمات به عهده ی دوربین هست و نه iso نه شاتر اسپید و نه اپرچر دست بنده نیست
    بسیار تعجب برانگیز

ثبت پانوارما شدنیه!
    سختی خاصی هم نداره
    کافیه کادرتون را مشخص کنید و با در نظر گرفتن یک بازه Overlap در مود دستی با تنظیم های مورد نظر عکاسی کنید و در نهایت با کمک خود فتو شاپ و یا نرم افزارهای تخصصی تر مثل ptgui این کار را انجام دهید.
    amir.komeily، خزان و Aier تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

بله
    بسیار تعجب برانگیز
    نه بنده با مد اتوماتیک اصلا عکس نمیگیرم ! چون نه 3200 مد داخلی پانوراما داشت و نا 7100 این مد رو داره که اگه هم داشت اصلا نیازی نبود ! کافیه یکم تمرین کنید تا یاد بگیرید خیلی راحت تز از چیزیه که به نظر میاد من عکس رو بیشتر از یک سال قبل گرفتم ولی گمان کنم تقریبا 8 یا 10 شات زدم و با نرم افزار PTGUI که آقا مصطفی راهنمایی کرده بودن به نتیجه خوبی رسیدم هرچند تو فوتوشاپ هم شدنیست کافیه هر عکس که میگیرید قسمتی از عکس قبل رو همپوشونی بکنه بقیش با نرم افزار....
    شما اگه ساکن تهران هستید آخر هفته یه سفر دماوند برید نتیجه خیلی متغیر میشه
    msh2200، amir.komeily و Aier تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

و سوال آخر که اگه اشتباه نکنم توی همین تاپیک به صورت اتفاقی خوندم که گفتید لنز35 مناسب عکاسی نجومی نیست و نمیشه شاتراسپید بالای 10 برد و غیره

این به چه دلیله ؟ اپرچرش که 1.8 هست و فکر میکنم عالی باشه برای عکاسی نجومی قیمتش هم که فوق العادست
    مگه لنز 35 پرایم با یه لنز پرایم واید تر چه تفاوتی میتونه داشته باشه
    اگه قضیه فقط محدوده ی کوچیکشه فکر نمیکنم مشکلی داشته باشم با محدوده، سالهای زیادیه که با فوتوشاپ سروکار دارم.

تشکر کرده
    3572

و سوال آخر که اگه اشتباه نکنم توی همین تاپیک به صورت اتفاقی خوندم که گفتید لنز35 مناسب عکاسی نجومی نیست و نمیشه شاتراسپید بالای 10 برد و غیره

این به چه دلیله ؟ اپرچرش که 1.8 هست و فکر میکنم عالی باشه برای عکاسی نجومی قیمتش هم که فوق العادست
    اگه قضیه فقط محدوده ی کوچیکشه فکر نمیکنم مشکلی داشته باشم با محدوده، سالهای زیادیه که با فوتوشاپ سروکار دارم.
    به خاطر حرکت زمین
    بستیگی داره شما چه نوع از عکاسی مد نظر داشته باشید اگه از رد ستاره ها بخواهید عکس بگیرید که هیچ با هر لنزی میشه اما اگه بخواهید از ستاره ها تو آسمون تو همون حالتی که هستن و سر جاشون ثابت هستن + کهکشان عکس بگیرید بر حسب فاصله کانونی و ضریب سنسور ( کراپ یا فول فریم ) بیشتر از یه حد نمیتونید نوردهی کنید چون رد حرکت ستاره ها ثبت میشه تو عکس که
    شما اگه با لنز 35 بیش از این مقدار - 10 ثانیه - نوردهی کنید حرکت ستاره ها ثبت میشه و در نتیجه عکسی که ثبت میکنید ستاره ها به صورت خطی نورانی ثبت میشن و ثاب نیستن به خاظر همین 35 با اینکه دیاف مناسبی داره اما به خاطر فاصله کانونی برای ثبت مناسب نیست چون تو 10 ثانیه ایزو باید خیلی بالا بره و نویز زیاد میشه
    این عکس رو ضمیمه میکنم :
    1413311545_5.jpg
    ----
    تمام این توضیحاتی که میدم بیشترش رو بزارید پای آقا مصطفی تقریبا تمامشونو از ایشون یاد گرفتم
    msh2200، amir.komeily و Aier تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

توضیح کامل رو خدمتتون دادند!
    اما در مورد قانون 500 یا 600 کمی بحث متفاوته.
    برای ثبت ستارگان بصورت ثابت در تصاویر نجومی از فرمول خاصی استفاده می شه که بصورت زیر هست
    این فرمول ناشی از تقسیم عدد 1000 بر فاصله کانونی (در صورت کراپ بودن دوربین ضرب در فاکتور کراپ) بدست میاد.
    برای فوکال 35 حداکثر نوردهی روی یک دوربین با کراپ 1.5 عدد 17 ثانیه خواهد بود که با در نظر گرفتن مقداری برای اطمینان عدد 15 مناسبه.
    اگر از این مقدار بیشتر نوردهی کنید ستاره ها حالت کشیدگی پیدا می کنند.
    اما فوکال 35 با فاکتور کراپ حدود 60 خواهد شد که این عدد برای آسمان بصورت منفرد مناسب نیست و باید پانوراما تصویر ثبت بشه و این یعنی نیاز به اشنایی با پست پروسس تصاویر.
    بنده نمونه تصویری از یک لنز 50 در بادی کراپ را در همین تاپیک که بصورت پانوراما ثبت شده قرار دادم که می توانید مشاهده کنید.

تمام این توضیحاتی که میدم بیشترش رو بزارید پای آقا مصطفی تقریبا تمامشونو از ایشون یاد گرفتم
    نظر لطف شماست!
    یک پیام خصوصی هم خدمتتون ارسال کرده بودم مطالعه کردید؟
    ارادتمند
    ShahramUae، Jalal Parsa و Aier تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    توضیح کامل رو خدمتتون دادند!
    اما در مورد قانون 500 یا 600 کمی بحث متفاوته.
    برای ثبت ستارگان بصورت ثابت در تصاویر نجومی از فرمول خاصی استفاده می شه که بصورت زیر هست
    این فرمول ناشی از تقسیم عدد 1000 بر فاصله کانونی (در صورت کراپ بودن دوربین ضرب در فاکتور کراپ) بدست میاد.
    برای فوکال 35 حداکثر نوردهی روی یک دوربین با کراپ 1.5 عدد 17 ثانیه خواهد بود که با در نظر گرفتن مقداری برای اطمینان عدد 15 مناسبه.
    اگر از این مقدار بیشتر نوردهی کنید ستاره ها حالت کشیدگی پیدا می کنند.
    اما فوکال 35 با فاکتور کراپ حدود 60 خواهد شد که این عدد برای آسمان بصورت منفرد مناسب نیست و باید پانوراما تصویر ثبت بشه و این یعنی نیاز به اشنایی با پست پروسس تصاویر.
    بنده نمونه تصویری از یک لنز 50 در بادی کراپ را در همین تاپیک که بصورت پانوراما ثبت شده قرار دادم که می توانید مشاهده کنید.

نظر لطف شماست!
    یک پیام خصوصی هم خدمتتون ارسال کرده بودم مطالعه کردید؟
    ارادتمند
    سلام آقا مصطفی
    مدل هارو دیدم و فکر میکردم جواب دادم ! الان که گفتین چک کردم دیدم جواب ندادم!!!
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

سلام
    برای عکاسی نجومی با حضور سوژه انسانی در کادر باید به چه روشی مراحل عکاسی و ویرایش انجام بشه؟
    چون در نوردهی بالا عموما سوژه تار میشه.
    با تشکر
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    برای عکاسی نجومی با حضور سوژه انسانی در کادر باید به چه روشی مراحل عکاسی و ویرایش انجام بشه؟
    با تشکر
    سلام
    میتونید شات های نجومی رو طبق روال انجام بدید در نهایت برای سوژه انسانی تو همون کادر یک شات بر اساس انسان با نوردهی مورد نیازتون بزنید و تلفیق کنید

كاربر همراه rez4 آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر
    شما باید 2 شات در منطقه زمانی متفاوت بگیرید و عکس را با هم ادغام کنید.