صفحه 23 از 83 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    جناب 7777
    سلام

صحبت شما در مورد مانیتورهای LCD تا حدودی درست است.قبلا این اختلاف ها بیشتر بوده و در حال حاضر بسیار بسیار کمتر شده اند. اکثر مانیتورهای CRT فعلی موجود در بازار ایران با قیمت پایین و معمولی هم اصلا کیفیت ای خوب ندارند.

در مورد EIZO نکته بسیار مهم پردازش تصویر در مانیتور و Look Up Table آن است

Look-Up Table : 12 bits per color
    Internal Processing :16 bits per color

البته لازم نیست یک مانیتور EIZO تهیه کنیم. آن برند را مثال زدم چون تقریبا بهترین است. اما مانیتور های LCD بسیار خوبی با پنل های با کیفیت از برندهای معمولی تر و دم دست تر هم تقریبا در بازار موجود است (Apple HP DELL NEC و... )

البته نکته مهم ایت است که وقتی بحث سر ویرایش تصویر است قبل از مانیتور ، داشتن کالیبراتور سخت افزاری بسیار مهم خواهد بود. ( امیدورام در آن لابراتورهای حرفه ای از کالیبراتورهای سخت افزاری استفاده کنند ! )

مانیتور های CRT را اگر فعلا منقرض شده ندانیم بعید است که تا 2-3 سال دیگر منقرض نشده باشند !

شاد باشید.
    در تکمیل فرمایش جناب حسینیان حتما نیاز نیست مانیتوری با قیمت سرسام آور تهیه کنیم ولی اگر توقع تفاوت داشته باشیم باید مبلغش رو هم پرداخت کنیم
    یکی از دوستان که کارش گرافیکه و اکثر پروژه هاش چاپی هستن چند ماه پیش یک ال سی دی hp گرفت 700 هزار تومان مدلش هم 2509 بود واقعا از عمر آدم حساب نمیشد وقتی پشت اون مونیتور مینشست
    من اگر جای شما باشم یا همچین گزینه هایی رو مد نظرم قرار میدم یا اینکه یک مونیتور معمولی میگیرم و بابت یک جنس متوسط پولم رو هدر نمیدم من 23700 سامسونگ دارم 260 خریدم و واقعا ازش راضی هستم ولی در حد کار خودم و به همین اندازه هم ازش توقع دارم :cool:
    SIAMAK™ تشکر می‌کند.
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط saremi.ali نمایش پست ها
    سلام
    راستش یه کم گرونه انگار
    با این سی پی یو های Quad چی می تونم بگیرم ؟مادربرد و cpu که خوب مچ بشه؟و بعدن چقدر میتونم سیستم رو ارتقا بدم(البته مثلن دو سال دیگه )به عنوان مثال استفاده از رم ddr3 و یا غیره...

راستی واسه مانیتور چیکار کنم؟درسته که CRT بهتره و من خودم هم تا به حال یه FLATRON LG F700B داشتم که چون شش ساله شبانه روز روشنه حالا بالا و پایینش خط افتاده و پرش داره واسه همین باید عوض کنم و با توجه به کمبود جا و این حرفا LCD باید بگیرم.
    ممنون
    ببین دوست عزیز من هم پارسال سر دو راهی بین انتخاب قطعات بودم و با موج ورود سی پی یوهای corei7 هم همراه شده بود و به شدت راغب بودم که سیستم رو بر اساس این سی پی یو ببندم , اما بعد از کلی بررسی به این نتیجه رسیدم که توان این سی پی یو به درد کارایی که من میخوام نمیخوره و خیلی بیشتره ! پس بیخودی نیازی به هزینه کردن اضافی نبود اما باز ته دلم یه جورایی میخواستم همینو بگیرم که دست آخر به رفیقم تهران زنگ زدم تا مشورت کنم و همون موقع ایشون با یکی از عمده فروشان بازار پایتخت تماس گرفت و از ایشون راجب این سی پی یوها سوال کرد و ایشون هم پاسخ رو دادن ( گفت فلانی خودت که بهتر میدونی اینا به درد من و امثال شما نمیخوره و بیشتر یه موجی از تبلیغات راه افتاده که نشان از برتری این سی پی یو ها داره , نه اینکه برتری نداره کاملا برتره اما آیا شما از این برتری ها میتونی بهره ببری یا نه ! من هم که این سی پی یو ها رو دارم برای فروش باید تعریف کنم جلو مشتری :biggrin: )

در هر صورت نظر من برگشت و از خرید این سی پی یو منصرف شدم و همین مدل سی پی یو پیشنهاد شده به شما یعنی Intel Core2Duo E8400 رو برداشتم که باید بگم انصافا از انتخابم راضیم و واقعا از برترین سی پی یو های دو هسته ای اینتل هستش , تو کاراهای گرافیکی که عمدتا برای من کار با عکس هست اصلا کم نمیاره و حتی یکبار برای یک عکس پانوراما 15 شات TIFF ( با حجم تقریبی هر کدوم 70 مگ ) رو با هم ترکیب میکردم که اصلا فشاری بهش نمیومد و نهایت استفاده هسته های سی پی یو زیر این فشار 40-50 و نهایتا 60 درصد بود !
    اما نکته حائز اهمیت این بود که چون رمم 2 گیگ هست از لحاظ رم کم میاوردم بنابراین پیشنهاد من به شما رم 4 گیگ هست

اینا رو گفتم تا از لحاظ سی پی یو خیالتون جمع باشه که جوابگوی شما خواهد بود و شما بیشتر روی رم تمرکز داشته باشین

در مورد اینکه بعدا بتونید ارتقا بدین اگه دو هسته ای یا مدلهای quad رو بردارین چون سوکت مادربردشون یکی هست بعدا میتونید از هر کدوم از این سی پی یو ها استفاده کنید و ارتقا بدین اما برای ارتقا به cori7 چون سوکتشون فرق داره باید مادربرد تعویض بشه که فکر نمیکنم کار منطقی باشه
    این مادربردی هم که به شما معرفی شده Asus P5E3 PRO که ddr3 رو ساپورت میکنه و میتونید از این رمها بهره ببرید که مادربرد واقعا عالیی هست البته مادربردهای دیگه ای هم که ddr3رو ساپورت کنن با قیمت کمتر هم موجوده

حتی باور بفرمایید تفاوت رمهای ddr3 دربرابر ddr2 چندان محسوس نیست که بعضا دوستان خیلی بهش اشاره میکنن و دلیل بر پر سرعتتر بودن یک سیستم میدونن و عملا توی کار تفاوت محسوسی نداره با ddr2 نداره !

جمع بندی :
    شرمنده بابت پر حرفیم , ولی دیدم شما هم مثل خود من سر دوراهی موندین گفتم تجریبات خودمو بهتون بگم امیدوارم به دردتون بخوره , من به شخصه همین سی پی یو 8400 رو با رم 4 گیگ به شما پیشنهاد میدم , مادربرد هم میتونید همین که تو لیست بهتون پیشنهاد دادن رو بردارین که ddr3 ساپورت هست و یه کم قیمتش به نسبت بالا باید باشه ( فکر کنم حدود 200-250 ) یا میتونید از مدلهای دیگه که ddr2 رو ساپورت میکنن که مدلهای کاملا موفقی هم بودن مثل ASUS P5QC و یا ASUS P5Q Deluxe که خودم همین دومی رو دارم استفاده کنید
    پاور رو هم 600 وات گرین عالیه برای شما
    و چون تو نخ بازی های سنگین گرافیکی نیستین ( متل خود من ) میتونید ATI RADEON HD 5570 - 1GB با قیمت تقریبی 130-150 رو تهیه کنید , من خودم HD4650 رو دارم و اصلا هم کم نمیاره الانم قیمتش خیلی ارزون شده ( بین 90-100 ) اگه خواستین اونم میتونید تهیه کنید
    بقیه چیزا مثل هارد و ... هم به انتخاب خودتون و بسته به نیازتون میتونید انتخاب کنید ;)
    موفق و پیروز باشید
    Sama01، MehdiM، saremi.ali و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

نقل قول نوشته اصلی توسط SIAMAK™ نمایش پست ها
    اما نکته حائز اهمیت این بود که چون رمم 2 گیگ هست از لحاظ رم کم میاوردم بنابراین پیشنهاد من به شما رم 4 گیگ هست
    و باز هم نکته حائز اهمیت اینه که اگر مایل به استفاده از سیستم عامل 64 بیتی هستید مقدار رم رو افزایش بدید والا همون 2 گیگ کافیه
    ببینید با نرم افزارهای روتینی که کار میکنید هیچ کدوم با سیستم عامل 64 بیتی منافات نداره؟اگر نداره 4 گیگ رم و این سیستم عاملها سرعت خوبی در اختیارتان قرار میدهند
    saremi.ali و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    جناب 7777
    سلام

صحبت شما در مورد مانیتورهای LCD تا حدودی درست است.قبلا این اختلاف ها بیشتر بوده و در حال حاضر بسیار بسیار کمتر شده اند. اکثر مانیتورهای CRT فعلی موجود در بازار ایران با قیمت پایین و معمولی هم اصلا کیفیت ای خوب ندارند.

در مورد EIZO نکته بسیار مهم پردازش تصویر در مانیتور و Look Up Table آن است

Look-Up Table : 12 bits per color
    Internal Processing :16 bits per color

البته لازم نیست یک مانیتور EIZO تهیه کنیم. آن برند را مثال زدم چون تقریبا بهترین است. اما مانیتور های LCD بسیار خوبی با پنل های با کیفیت از برندهای معمولی تر و دم دست تر هم تقریبا در بازار موجود است (Apple HP DELL NEC و... )

البته نکته مهم ایت است که وقتی بحث سر ویرایش تصویر است قبل از مانیتور ، داشتن کالیبراتور سخت افزاری بسیار مهم خواهد بود. ( امیدورام در آن لابراتورهای حرفه ای از کالیبراتورهای سخت افزاری استفاده کنند ! )

مانیتور های CRT را اگر فعلا منقرض شده ندانیم بعید است که تا 2-3 سال دیگر منقرض نشده باشند !

شاد باشید.
    با سلام
    برای من نوعی چیزی که کارم رو درست انجام میده بیشتر اهمیت داره تا چیزی که مثلا به روز است.
    من با مانیتورهای LCD مشکل ندارم ولی در این بخش کار کردن با مانیتورهای منقرض شده را ترجیح میدهم چون عکسی که من در این مانیتورها میبینم به چاپ خیلی نزدیک تر است.(منظورم مانیتورهاLCD سامسونگ و LG است)

و فکر نمی کنم لابراتوارها که هزینه هنگفتی برای دستگاه های چاپ میکنند این مورد را نادیده گرفته باشند.
    اتفاقا لابراتوار روز در یوسف آباد(که به نظر خیلی اساتید یکی از پنج لابراتوار خوب ایران است) با داشتن مانیتورهای Apple هنوز با اون منقرض شده ها کار میکنند وبه این اعتقادند که تصویر درمنقرض شده ها به چاپ نزدیک تر است. راست ودروغش پای خودشان.

پایینده باشید
    مجید صادقی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    و باز هم نکته حائز اهمیت اینه که اگر مایل به استفاده از سیستم عامل 64 بیتی هستید مقدار رم رو افزایش بدید والا همون 2 گیگ کافیه
    ببینید با نرم افزارهای روتینی که کار میکنید هیچ کدوم با سیستم عامل 64 بیتی منافات نداره؟اگر نداره 4 گیگ رم و این سیستم عاملها سرعت خوبی در اختیارتان قرار میدهند
    سلام و تشکر
    1-یعنی اگه سیستم عاملم 64 بیتی باشه سرعت و پردازش سیستم سریعتره.
    2- برای هارد چه مارکی پیشنهاد می کنید؟ وسترن یا چیز دیگری؟

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای عکاسی

يك نكته به صحبتهاي آقا سيامك در پست 222 اضافه مي كنم و اون اينكه اگر مي خواهيد از سوكت LGA775 استفاده كنيد ( يعني به جز i7,i5,i3) بعضي مادربوردهاي گيگابايت كه با پسوند UD3 نوشته مي شوند هم DDR3 را ساپورت مي كنند و حتي دو تا از آنها زير 100 هزار تومان قيمت دارد.
    پيشنهاد من:

MoBo: Gigabyte GA-EP45-UD3R 135000
    RAM: PNY DDR3 2GB 1333 62000
    HDD: 1TB SEAGATE 100000
    CPU: INTEL QUAD Q9400 2.66GHZ 200000
    CASE:30000
    POWER: GREEN 535A 57000
    VGA: ATI SAPPHIRE 4850 190000
    اين قيمتها حدودي هست و كمتر هم پيدا ميشه، تا تا اينجا حدود 770 هزار تومان از بودجه شما رفت بقيه آن هم مانيتور.

پ.ن. : كارت گرافيك رو مي تونيد از انواع ارزانتر هم تهيه كنيد.
    ویرایش توسط MehdiM : Thursday 17 June 2010 در ساعت 20:08 دلیل: پ.ن
    saremi.ali و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    يك نكته به صحبتهاي آقا سيامك در پست 222 اضافه مي كنم و اون اينكه اگر مي خواهيد از سوكت LGA775 استفاده كنيد ( يعني به جز i7,i5,i3) بعضي مادربوردهاي گيگابايت كه با پسوند UD3 نوشته مي شوند هم DDR3 را ساپورت مي كنند و حتي دو تا از آنها زير 100 هزار تومان قيمت دارد.
    پيشنهاد من:

MoBo: Gigabyte GA-EP45-UD3R 135000
    RAM: PNY DDR3 2GB 1333 62000
    HDD: 1TB SEAGATE 100000
    CPU: INTEL QUAD Q9400 2.66GHZ 200000
    CASE:30000
    POWER: GREEN 535A 57000
    VGA: ATI SAPPHIRE 4850 190000
    اين قيمتها حدودي هست و كمتر هم پيدا ميشه، تا تا اينجا حدود 770 هزار تومان از بودجه شما رفت بقيه آن هم مانيتور.

پ.ن. : كارت گرافيك رو مي تونيد از انواع ارزانتر هم تهيه كنيد.
    خب دوستان فکر کنم به کمک شما دارم به یه جاهایی می رسم.یک مقاله بروز تحت عنوان انتخاب CPU خوندم که اگر چه طولانیه اما اطلاعات مفیدی داره و آب پاکی روی دست آدم می ریزه.
    بر این اساس و بر اساس پیشنهاد دوستان فکر کنم Intel Core 2 Quad ها گزینه مناسبی باشند اما مسئله ای که توی این مقاله مذکور بهش اشاره شده :

اگر رایانه را جهت نرم افزارهای خاص طراحی ، مهندسی و محاسباتی ، انیمیشن سازی و مشابه آن میخواهید حتما بررسی فرمایید که آن برنامه خاص توانائی استفاده بهینه از Quad را دارد یا خیر زیرا در اینصورت ممکن است کارائی نرم افزار شما با استفاده از چهار هسته بطرز چشمگیری افزایش یابد ، از جمله چهار هسته ایهای مشهور Q8300 ، Q9300 ، Q9450 و Q9550 هستند.
    و باز در پایین تر گفته:
    اگر طراح گرافيك و يا تدوين‌گر فيلم و انيميشن هستيد يا بنحوي دستگاه را فقط براي كار با يكي دو نرم‌افزار خاص ميخواهيد ، حتما بررسي كنيد كه آيا آن نرم‌افزارها توان استفاده از چهار هسته را دارند يا خير ، ممكن است شما با Quad كارائي عالي بدست آوريد
    حالا می خواستم بدونم لایت روم و فتوشاپ اون جوری که این مقاله گفته هستند یعنی توان استفاده از چهار هسته را دارند يا خير؟

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    اتفاقا مشکل من الان اینه که با سیستم عامل 64 بیتی و رم 2 گیگ کار میکنم و همچین فشاری رو به سیستم میارم :biggrin:
    اما برای سیستم عامل 64 بیتی رم حداقل 4 و بهتر از اون 8 خیلی تاثیر گذاره که باز بسته به نوع کاربرد داره اما اکثرا همون 4 کافیه

برای هارد چه مارکی پیشنهاد می کنید؟ وسترن یا چیز دیگری؟
    وسترن و سامسونگ هر دو عالی هستن
    saremi.ali و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

حالا می خواستم بدونم لایت روم و فتوشاپ اون جوری که این مقاله گفته هستند یعنی توان استفاده از چهار هسته را دارند يا خير؟
    بله قابليت استفاده از هسته ها رو دارند ولي تفاوت در سرعت عملكرد آنها در كارهاي سنگينتر مثل كار با پانوراماها يا ادوب پريمير واضحتر هست در هر حال اين نتيجه يك تست سرعت نه چندان استاندارد هست در اين شرايط:
    Speed Test. The test does basic photo editing; there are a couple of color space conversions, many layer creations, color curve adjustment, image and canvas size adjustment, unsharp mask, and finally a gaussian blur performed on the entire image.

حالا يك مطلب ديگه كه نشون ميده بيشتر از دو هسته تفاوت چنداني در نتيجه نحواهد داشت!!، دوستان ديگر فروم اگر تستهاي ديگري رو مشاهده كردند لطفا قرار بدن:

We were a little surprised at how well Photoshop CS4 performed on quad-core CPUs. A 2.66GHz Q9450 runs our suite of Photoshop tests at the same performance as the 3.3GHz E8600. Core i7, of course, runs away in Photoshop. After Effects is even more optimized for quad-core, and if you're running this application, having more than two cores is beneficial.
    کد:
    http://www.extremetech.com/article2/0,2845,2336860,00.asp
    راستي در مورد تاثير GPU در فوتوشاپ CS5 دكتر روشن مطالبي رو در يكي از مقالات گفته بودند، حالا اگر اون تاثيرات رو يك كارت گرافيك 4670 هم از پسش بر بياد اختلا قيمت 100 توماني رو ميشه يك رم دو گيگ ديگه تهيه كرد.
    saremi.ali و M. Ali Farajian تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

خیلی دارید سخت میگیرید...
    cpu دو هسته ای و 4 گیگ رم ddr2 به همراه یک کارت گرافیک سری 8xx Nvidia و یک پاور 500 وات کار فتوشاپ رو با تمام پلاگینها و متعلقاتش به خوبی و با سرعت بالا انجام میده، احتیاجی به این همه جدول و مقایسه صدم ثانیه ای هم نیست.
    A_Maddah، MehdiM، saremi.ali و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 23 از 83 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 ... آخرینآخرین