صفحه 22 از 83 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 72 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    مانیتور های خوبی به نظر می رسه. قیمت هاشون رو در ایران دارین؟

ولی مشکلی که داره برای من که خیلی چیز های رو آدم از دست میده بخاطر این خاصیت گرافیکی. مثلا Full HD و کنتراست بالا. و این چیز هاییه که من خیلی نیاز دارم.

مانیتور گرافیکی ای هست که FullHD باشه؟

علیرضا جان
    سلام

این ها مانیتور های بسیار حرفه ای برای عکاسی، ویرایش تصویر، Soft Proofing هستند.
    کلا در ایران فکر نکنم باشند ولی مثلا مدل CG243W حدود 2.400 - 2.500 دلار قیمت دارد
    A_Maddah و saremi.ali تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    علیرضا جان
    سلام

این ها مانیتور های بسیار حرفه ای برای عکاسی، ویرایش تصویر، Soft Proofing هستند.
    کلا در ایران فکر نکنم باشند ولی مثلا مدل CG243W حدود 2.400 - 2.500 دلار قیمت دارد
    پس چرا پیشنهاد دادین؟
    ---
    ویرایش: خودم فهمیدم چرا!
    saremi.ali تشکر می‌کند.
    عليرضا تارا

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

توی یک تاپیکی توی یکی از فروم ها نوشته بود که تصویر LCD با LED هیچ فرقی نداره و فرق تنها در باریکی و مصرف کمتر برقه. و LED ابزاریه برای تبلیغ، نه چیزی بیشتر. البته LED ها کنتراست بیشتری دارند اما اگه دو مانیتور LCD و LED رو با مشخصات یکسان کنار هم بزارید تفاوت چشم گیری ندارند.

cpu اصلا به روز نیست و فکر کنم دیگه C2D تولید نمیشه. من به شما Intel I7 860 2.8 رو معرفی می کنم. یک مادر بورد 150 تومنی کار این رو راه می اندازه اما اگه پول بیشتری داشتید I7 930 2.8 هم هست که قیمتش با 860 یکیه اما برای مادر بورد در همون رده 250 تومن اینا باید بدین.

گرافیک 2 تا؟ سری که درد نمی کنه رو چرا ببندی؟ اگه اهل بازی نیستید یک Sapphire 5770 خیلی خوبه اما اگه اهل بازی هستید 5870 بگیرید.

سیستم های پک شده معمولا تکنولوژی شون کمی عقب تر هستند. جدا جدا تهیه کنید بهتر است.
    دوست عزيز چند نكته:
    اولا به 2تا گرافيك دقت نكرده بودم، نكته بعد اينكه ايشون هنوز نگفتن مي خوان بازي كنن، وقتي بودجه مشخص هست چرا بايد قطعات گرانتر رو پيشنهاد بديم!
    و اما E8400 و دو پردازنده بعد از اون كه فقط در فركانس اختلاف كمي دارند قوي ترين پردازنده هاي دو هسته اي اينتل هستند در نمودارهاي زير مي بينيد كه قدرت كمي ندارد:
    کد:
    http://www.tomshardware.com/charts/2009-desktop-cpu-charts-update-1/3DMark-Vantage-1.0.2,1396.html
    saremi.ali و artara74 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

مانیتور های بسیار زیادی هستند که LCD هستند و برای کارهای ویرایش تصویر استفاده می شوند و توصیه می شوند.

اما چون شما به نظرم همیشه دنبال بهترین ها هستید ! (برداشت شخصی من در این دنیای مجازی )

پیشنهاد میکنم به محصولات Eizo مخصوصا سری Color Edge را یک نگاهی بیاندازید.
    اطمینان دارم نظرتان عوض می شود.

کد:
    http://www.eizo.com/global/
    ColorEdge Product Page

کد:
    http://www.eizo.com/global/products/coloredge/index.html
    شاد باشید
    با سلام
    من با تجربه ای که در موقع ویرایش وبعدموقع چاپ در این مورد داشتم اینرو گفتم.
    حالا به قول شما ممکن یک مانیتوری با یک قیمت بالا وجود داشته باشه که استاندارد هم باشه ولی فعلا چون در ایران نیست نمیتوان قضاوت کرد.

من نمیدانم LCD ها رو چه کسانی پیشنهاد میدن. ولی چیزی که من در بهترینهای این LCD ها دیدم رنگ ونور کاذب وجود دارد.
    من در همه لابراتوارهای حرفه ای در ایران ندیدم که از LCD استفاده کنند چون اونها هم با من هم نظر بودند.

حالا اصلا چه اصراری برای استفاده از LCD ها است در صورتی که مانیتورهای فلت LG و سامسونگ با قیمت خیلی پایینتر وکیفیت بهتر وجود دارد.

آرزوی موفقیت برای شما آقا نوید وتیم محبو بتون.
    saremi.ali و Navid7h تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

تشکر کرده
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    دوست عزيز چند نكته:
    اولا به 2تا گرافيك دقت نكرده بودم، نكته بعد اينكه ايشون هنوز نگفتن مي خوان بازي كنن، وقتي بودجه مشخص هست چرا بايد قطعات گرانتر رو پيشنهاد بديم!
    و اما E8400 و دو پردازنده بعد از اون كه فقط در فركانس اختلاف كمي دارند قوي ترين پردازنده هاي دو هسته اي اينتل هستند در نمودارهاي زير مي بينيد كه قدرت كمي ندارد:
    کد:
    http://www.tomshardware.com/charts/2009-desktop-cpu-charts-update-1/3DMark-Vantage-1.0.2,1396.html
    خوب ما منتظریم بگن بازی می کنن یا نه؟

4 هسته ای توی این کار ها بیشتر به کار میان. توی این مقایسه اسمی از 860 برده نشده.

استفاده از 2 گرافیک کمی دردسر دارد. مصرف زیاد برق و صدای کمی بیشتر. نیازی هم به 2 تا گرافیک نیست! مگه قراره چه کار کنند؟

راستی من هم سیستم در دست خریدم رو بزارم اگه مشکلی بود بگید. با مشورت در یک فروم دیگه به این ها رسیدم:
    CPU:Intel Core i7 860=310
    M.B:Gigabyte P55A-UD3=185
    RAM:Cruise Blood Iron 6Gb 1600 CL8 (3x2Gb)=210
    VGA:Sapphire 5850 1Gb=300
    HDD:WD Caviar Black 1Tb 64Mb Buffer=110
    DVD RW:HP 1270i=34
    Power:Memonex 600W game=84
    Case:Green Magnum 2=37
    Monitor:LG W2262VP=210
    Speaker:Logitech X-540=130
    All:1610
    saremi.ali و M. Ali Farajian تشکر می‌کنند.
    عليرضا تارا

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    دوست عزيز چند نكته:
    کد:
    خیلی سپاسگذارم از همه دوستان .
    توی خوندن همین چند پست هم کلی چیزا دستگیرم شد.راستش من اون لیست رو به این دلیل که گفته بود مناسب کارهای گرافیکی هست اونجا گذاشتم.
    خب اگه بخواییم از اون لیست بگذریم و کار من هم با سیستم همین ویرایش عکس و ... باشه و اهل بازی که هیچی اصلن دل و حوصله ای برای بازی نمونده باشه و بخوام یه سیستم بگیرم که گرون هم درنیاد (حداکثر البته حداکثر با فرض مانیتور 200 تومان کلن بشه یک میلیون) اون وقت پیشنهاد دوستان چیه؟

من یه سری به این سایت RayanSaba زدم و این سه تا cpu رو دیدم.

Intel Core i7 - 2.66GHz - 920

و
    Intel Core 2 Quad Q8300 - 2.5GHz - 45 nm
    و
    Intel Core 2 Duo E7500 - 2.93GHz - 45 nm

که البته انگار سه مدل مختلف هستند و با قیمت های مختلف.
    حالا با توجه به اینکه Intel Core i7 انگار جدیدتره و بودجه منم محدود هستش و اون جوری که دوستمون گفت اگه Intel Core i7 بگیرم بایستی یه مادربرد حداقل 250 هزارتوامنی بگیرم گه خب خود همین دوتا میشن 500 هزار تومان و نصف بودجه من هم رفته آیا Intel Core i7 گزینه مناسبی هست؟

و اگر از اون دو تای دیگه بگیرم بعدن چقدر میتونم سیستم رو ارتقا بدم(البته مثلن دو سال دیگه )به عنوان مثال استفاده از رم ddr3 و یا غیره...

و در نهایت اینکه من اگه یکی دو ماه دیگه صبر کنم ممکنه تغییر خاصی صورت بگیره(تکنولوژی جدیدتر) یا نه همین الان بگیرم؟

منتظر راهنمایی دوستان با سخاوت هستم.
    ویرایش توسط saremi.ali : Thursday 17 June 2010 در ساعت 16:19

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

نقل قول نوشته اصلی توسط saremi.ali نمایش پست ها
    توی خوندن همین چند پست هم کلی چیزا دستگیرم شد.راستش من اون لیست رو به این دلیل که گفته بود مناسب کارهای گرافیکی هست اونجا گذاشتم.
    خب اگه بخواییم از اون لیست بگذریم و کار من هم با سیستم همین ویرایش عکس و ... باشه و اهل بازی که هیچی اصلن دل و حوصله ای برای بازی نمونده باشه و بخوام یه سیستم بگیرم که گرون هم درنیاد (حداکثر البته حداکثر با فرض مانیتور 200 تومان کلن بشه یک میلیون) اون وقت پیشنهاد دوستان چیه؟

و
    و

حالا با توجه به اینکه Intel Core i7 انگار جدیدتره و بودجه منم محدود هستش و اون جوری که دوستمون گفت اگه Intel Core i7 بگیرم بایستی یه مادربرد حداقل 250 هزارتوامنی بگیرم گه خب خود همین دوتا میشن 500 هزار تومان و نصف بودجه من هم رفته آیا Intel Core i7 گزینه مناسبی هست؟

و اگر از اون دو تای دیگه بگیرم بعدن چقدر میتونم سیستم رو ارتقا بدم(البته مثلن دو سال دیگه )به عنوان مثال استفاده از رم ddr3 و یا غیره...

سلام دوست عزیز
    پیشنهاد میکنم فعلا سمت i7 نرید من حدودا 3 ماه پیش یک سیستم بستم با همین سی پی یو به نسبت هزینه ای که پرداخت کردم چیز خارق العاده ای نصیبم نشد ضمن اینکه همه قطعات با هم مچ هستن و از بهترین برندها و آخرین مدلها استفاده کردم کار اصلی من گرافیکه برای همین میخواستم یه سیستم ببندم که تا 2 سالی حداقل راحت باشم و دغدغه ارتقا نداشته باشم ولی همچین اتفاقی نیفتاد عملا هیچ فرقی بین سیستمی که بستم با یک سیستم 1 میلیونی نمیبینم
    پیشنهاد من یه سی پی یو 4 هسته ای Quad هست یک مادربرد خوب و کار را انداز( نه یک مادربرد لوکس با کلی امکانات که هیچوقت مورد استفاده بهینه قرار نمیگیره )از برند ایسوس یا اینتل هست
    حداکثر 4 گیگا بایت رم که اونم برای اینه که احساس بهتری نسبت به سیستم داشته باشید و الا عملا 2 گیگا بایت هم کافیه مگر اینکه بخواین برید سمت سیستم عاملهای 64 بیتی
    یک هارد با ظرفیتی که نیاز دارید با بافر 32 میتونه توی سرعت انتقال اطلاعات راضیتون کنه برای کارت گرافیک هم پیشنهاد میکنم سمت گرافیکهای غول پیکر نرید چون در حال حاضر به میزان پولی که بابتش پرداخت میکنید براتون کارایی نخواهد داشت و 2 نکته مهم:
    برای انتخاب منبع تغذیه وسواس داشته باشید برندهای معتبری که در ایران هم یافت میشه کولر مستر و گرین هست که فکر میکنم حداکثر 600 وات کافی باشه البته با توجه به آینده نگری و ارتقا احتمالی سایر قطعات در آینده
    یک فن برای پردازنده هم میتونه آپشن خوبی برای نگهداری از سی پی یو و جلوگیری از گرم شدن اون باشه
    ویرایش توسط jahangir : Thursday 17 June 2010 در ساعت 16:20 دلیل: اشتباه تایپی
    shabab، MehdiM، saremi.ali و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

تشکر کرده
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط saremi.ali نمایش پست ها

و
    و

و در نهایت اینکه من اگه یکی دو ماه دیگه صبر کنم ممکنه تغییر خاصی صورت بگیره(تکنولوژی جدیدتر) یا نه همین الان بگیرم؟

قطعا i7 بهتره. و اینکه شما اگه مدل 860 رو بگیرید دیگه نیازی به مادربورد گرون ندارید و همون طور که گفتم مادربورد Gigabyte P55A-UD3 که 180 تومنه کارش رو راه می اندازه و خوبی ای که داره USB3 رو پشتیبانی می کنه و شما اگه یک کارت پر سرعت با یک کارت ریدر USB3 بگیرید برای انتقال عکس ها خیلی خوبه. قیمت Core i7 860 ا 310 تومنه. ولی خوب دوباره جمعش میشه 490. اما خوبه.

من سی پی یو 6 هسته ای AMD رو هم پیشنهاد می کنم که مدل 1055 که 2.8 گیگاهرتزه و قیمت 310 تومن که با مادر بورد GIGABYTE MA785GT-UD3H که 120 تومنه می تونید بگیرید. البته شنیده ام که با بعضی از برنامه ها مشکل داره. همون i7 بهتره.

خوب Cpu و مادر بورد Ok شد؟
    عليرضا تارا

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

قطعا i7 بهتره. و اینکه شما اگه مدل 860 رو بگیرید دیگه نیازی به مادربورد گرون ندارید و همون طور که گفتم مادربورد Gigabyte P55A-UD3 که 180 تومنه کارش رو راه می اندازه و خوبی ای که داره USB3 رو پشتیبانی می کنه و شما اگه یک کارت پر سرعت با یک کارت ریدر USB3 بگیرید برای انتقال عکس ها خیلی خوبه. قیمت Core i7 860 ا 310 تومنه. ولی خوب دوباره جمعش میشه 490. اما خوبه.

من سی پی یو 6 هسته ای AMD رو هم پیشنهاد می کنم که مدل 1055 که 2.8 گیگاهرتزه و قیمت 310 تومن که با مادر بورد GIGABYTE MA785GT-UD3H که 120 تومنه می تونید بگیرید. البته شنیده ام که با بعضی از برنامه ها مشکل داره. همون i7 بهتره.

خوب Cpu و مادر بورد Ok شد؟
    سلام
    راستش یه کم گرونه انگار
    با این سی پی یو های Quad چی می تونم بگیرم ؟مادربرد و cpu که خوب مچ بشه؟و بعدن چقدر میتونم سیستم رو ارتقا بدم(البته مثلن دو سال دیگه )به عنوان مثال استفاده از رم ddr3 و یا غیره...

راستی واسه مانیتور چیکار کنم؟درسته که CRT بهتره و من خودم هم تا به حال یه FLATRON LG F700B داشتم که چون شش ساله شبانه روز روشنه حالا بالا و پایینش خط افتاده و پرش داره واسه همین باید عوض کنم و با توجه به کمبود جا و این حرفا LCD باید بگیرم.
    ممنون

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    با سلام
    من با تجربه ای که در موقع ویرایش وبعدموقع چاپ در این مورد داشتم اینرو گفتم.
    حالا به قول شما ممکن یک مانیتوری با یک قیمت بالا وجود داشته باشه که استاندارد هم باشه ولی فعلا چون در ایران نیست نمیتوان قضاوت کرد.

من نمیدانم LCD ها رو چه کسانی پیشنهاد میدن. ولی چیزی که من در بهترینهای این LCD ها دیدم رنگ ونور کاذب وجود دارد.
    من در همه لابراتوارهای حرفه ای در ایران ندیدم که از LCD استفاده کنند چون اونها هم با من هم نظر بودند.

حالا اصلا چه اصراری برای استفاده از LCD ها است در صورتی که مانیتورهای فلت LG و سامسونگ با قیمت خیلی پایینتر وکیفیت بهتر وجود دارد.

آرزوی موفقیت برای شما آقا نوید وتیم محبو بتون.

جناب 7777
    سلام

صحبت شما در مورد مانیتورهای LCD تا حدودی درست است.قبلا این اختلاف ها بیشتر بوده و در حال حاضر بسیار بسیار کمتر شده اند. اکثر مانیتورهای CRT فعلی موجود در بازار ایران با قیمت پایین و معمولی هم اصلا کیفیت ای خوب ندارند.

در مورد EIZO نکته بسیار مهم پردازش تصویر در مانیتور و Look Up Table آن است

Look-Up Table : 12 bits per color
    Internal Processing :16 bits per color

البته لازم نیست یک مانیتور EIZO تهیه کنیم. آن برند را مثال زدم چون تقریبا بهترین است. اما مانیتور های LCD بسیار خوبی با پنل های با کیفیت از برندهای معمولی تر و دم دست تر هم تقریبا در بازار موجود است (Apple HP DELL NEC و... )

البته نکته مهم ایت است که وقتی بحث سر ویرایش تصویر است قبل از مانیتور ، داشتن کالیبراتور سخت افزاری بسیار مهم خواهد بود. ( امیدورام در آن لابراتورهای حرفه ای از کالیبراتورهای سخت افزاری استفاده کنند ! )

مانیتور های CRT را اگر فعلا منقرض شده ندانیم بعید است که تا 2-3 سال دیگر منقرض نشده باشند !

شاد باشید.
    QashQai و jahangir تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 22 از 83 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 72 ... آخرینآخرین