صفحه 26 از 83 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    فن و هیت سینک باکس ، یه چیز حداقلیه و اصلا کارآمد نیست
    مخصوصا توی سری های جدید اینتل و AMD که هیت سینک رو کوتاه کردن
    ارتفاع هیت سینک های جدید اینتل در دو مدلی که من دیدم 15 میلیمتر بوده در حالیکه قبلا 30 میلیمتر بوده
    سلام
    دوست عزیز چند سئوال

جنس بدنه ؟ آلیاژ مصرف شده ؟ میزان انتقال حرارت ؟ تعداد پره ها ؟ فاصله پره ها ؟ متفاوت بودن ضخامت پره ها از پایین به بالا ؟ دبی هوای جابجا شده با فن جدید و پره های جدید را محاسبه کرده اید؟

همه اینها و هزار نکته دیگر را حساب کرده اید ؟!
    (ماشین آمریکایی های قدیمی هم شاسی تیر آهنی داشتند حال اگر BMW و Audi از شاسی های سبکتر یا منعطف تر یا مثلا صندق عقب کامپوتزیتی SMC استفاده کنند نمی شود گفت قدیمها بهتر بوده اند!)

تغییرات در تجهیزات در این سطح اصلا به معنی بد بودن نیست ! ما چون عادت کرده ایم به تولید کنندگانی مانند ایران خودرو و سایپا، شاید این ذهینیت را داشته باشیم که سری قبلی فلان ماشین یک چیز دیگری است ! اما مطمئن باشید در این سطح از تجهیزات در خارج از ایران این اتفاق نمی افتد( یا به ندرت رخ میدهد آن به دلیل اشتباهات مهندسی نه کم فروشی ! )

سیستم های خنک کننده Cooler Master و ... بسیار سیستم های معتبر عالی و حرفه ای هستند و برای کارهای حرفه ای و Over Clocking های بسیار حرفه ای استفاده میشوند.
    اما اینطور نیست که CPU موجود در BOX ناکار آمد باشد.مطمئن باشید برای کارهای عادی و نیمه حرفه ای به صورت مطلوبی جوابگو خواهند بود

سیستم فعلی بنده با پردازنده Q9550 حدود 2 سال است بدون هیچ مشکلی دارد کار میکند ( بعضی اوقات با همین فن کمی Over Clock هم میکنم )

شاد باشید
    MehdiM و arash1988 تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه Austin.A آواتار ها
    تشکر کرده
    2192

البته دوستان نباید فراموش کرد که با تعویض فن استوک و ارتقا اون به مدل های ویژه مثلا از پکیج های شرکت کولر مستر یا غیره ، میزان نویز و سر و صدا شدیدا پایین میاد . من الان 2 سالی هست که روی یکی از سیستم ها از فن استوک استفاده میکنم ( 8650 فنوم ) و مشکلی هم نداره غیر از نویز بالا . روی سیستم دیگری ( محل کار ) باز هم فن استوک هستش اما با لوله های مسی ( 955 فنوم ) که با اینکه بسیار قدرتمند تر هستش ( 3.2 گیگاهرتز ، 8 مگا کش ) ولی صدای کمتری ایجاد میکنه .

روی سیستم خونگی برای گیم و اینها هم یک فن کولر سری ورتکس دارم ... هم برای Intel و هم AMD جواب میدهند با قطعاتی که همراهشون هست . بسیار عملکرد خوبی دارند و بسیار قیمت بصرفه و مناسبی هم .

موفق باشید .
    علامه
    " Canon XXD + Some Stuffs "

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز چند سئوال

جنس بدنه ؟ آلیاژ مصرف شده ؟ میزان انتقال حرارت ؟ تعداد پره ها ؟ فاصله پره ها ؟ متفاوت بودن ضخامت پره ها از پایین به بالا ؟ دبی هوای جابجا شده با فن جدید و پره های جدید را محاسبه کرده اید؟

همه اینها و هزار نکته دیگر را حساب کرده اید ؟!
    (ماشین آمریکایی های قدیمی هم شاسی تیر آهنی داشتند حال اگر BMW و Audi از شاسی های سبکتر یا منعطف تر یا مثلا صندق عقب کامپوتزیتی SMC استفاده کنند نمی شود گفت قدیمها بهتر بوده اند!)

تغییرات در تجهیزات در این سطح اصلا به معنی بد بودن نیست ! ما چون عادت کرده ایم به تولید کنندگانی مانند ایران خودرو و سایپا، شاید این ذهینیت را داشته باشیم که سری قبلی فلان ماشین یک چیز دیگری است ! اما مطمئن باشید در این سطح از تجهیزات در خارج از ایران این اتفاق نمی افتد( یا به ندرت رخ میدهد آن به دلیل اشتباهات مهندسی نه کم فروشی ! )

سیستم های خنک کننده Cooler Master و ... بسیار سیستم های معتبر عالی و حرفه ای هستند و برای کارهای حرفه ای و Over Clocking های بسیار حرفه ای استفاده میشوند.
    اما اینطور نیست که CPU موجود در BOX ناکار آمد باشد.مطمئن باشید برای کارهای عادی و نیمه حرفه ای به صورت مطلوبی جوابگو خواهند بود

سیستم فعلی بنده با پردازنده Q9550 حدود 2 سال است بدون هیچ مشکلی دارد کار میکند ( بعضی اوقات با همین فن کمی Over Clock هم میکنم )

شاد باشید
    خب مسئله اینجاست که شما از دو سال پیش میگید و من از الان
    هیت سبنک هم همون هیت سینک قبلیه. با همون جنس و همون پره و همون شکل و فقط از ارتفاعش کلی کم شده

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

خب مسئله اینجاست که شما از دو سال پیش میگید و من از الان
    هیت سبنک هم همون هیت سینک قبلیه. با همون جنس و همون پره و همون شکل و فقط از ارتفاعش کلی کم شده
    سلام
    فکر کنم در پست قبل اشاره ای کرده ام....

شاد باشید.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

پیش فرض پاسخ : پاسخ: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

سلام
    فکر کنم در پست قبل اشاره ای کرده ام....

شاد باشید.
    سلام
    نگاه شما بیش از حد خوش بینانه است
    کافیه سری به بازار بزنید و فن و هیت سینک باکس یه پردازنده چهار هسته ای پر مصرف رو با فن و هیت سینک باکس یه پردازنده دو هسته ای معمولی و فن و هیت سینک باکس یه پردازنده تک هسته ای کم مصرف مقایسه کنید و اگه تفاوتی بین اونها دیدید بیایید برای ما تعریف کنید
    جالبه که فرقی اگه باشه ممکنه در جهت عکس باشه
    فن و هیت سینک پردازنده 2 هسته ای که من 5 ماه پیش خریدم از فن و هیت سینک پردازنده چهار هسته ای که یک ماه پیش خریدم بزرگتر و مرغوبتر بود، در حالی که پردازنده دو هسته ای 65 وات بود و چهار هسته ایه 95 وات

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

سلام
    نگاه شما بیش از حد خوش بینانه است
    کافیه سری به بازار بزنید و فن و هیت سینک باکس یه پردازنده چهار هسته ای پر مصرف رو با فن و هیت سینک باکس یه پردازنده دو هسته ای معمولی و فن و هیت سینک باکس یه پردازنده تک هسته ای کم مصرف مقایسه کنید و اگه تفاوتی بین اونها دیدید بیایید برای ما تعریف کنید
    جالبه که فرقی اگه باشه ممکنه در جهت عکس باشه
    فن و هیت سینک پردازنده 2 هسته ای که من 5 ماه پیش خریدم از فن و هیت سینک پردازنده چهار هسته ای که یک ماه پیش خریدم بزرگتر و مرغوبتر بود، در حالی که پردازنده دو هسته ای 65 وات بود و چهار هسته ایه 95 وات
    دوست عزيز براي اينكه دوست ندارم پستهام به تاپيك معروف منتقل نشوند قصد ادامه بحث رو نداشتم ولي جواب شما داده شد، با توجه به علم روز مكانيك و مهم تر از اون يكي از شاخه هاي اصلي اون يعني انتقال حرارت به راحتي اندازه رو ميشه توجيه كرد (اگر نياز مي بينيد بحثها و فرمولهاي مكانيك رو در پيام خصوصي ادامه مي ديم)، در ضمن شما فن دو هسته اي رو با چهار هسته اي مقايسه كرديد، در پست قبل هم درباره محاسبات من چيزهايي گفتيد در صورتي كه محاسبات من نبود، حداقل من مدرك علمي آوردم ولي شما اينكار رو نمي كنيد.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    9

به نظرم بهتر است در مورد هارد western green تحقيقات بيشتري بكنيد تا انجايي كه من در اينترنت سرچ كردم اين نوع هارد بيشتر به عنوان هارد دوم ( هاردي كه براي ارشيو استفاده مي شود ) استفاده مي كنند نه به عنوان هارد اصلي سيستم و بيشتر افراد از نوع خاويار بلك وسترن براي هارد اصلي استفاده مي كنند و در اين دو ادرس هم بحث هاي جالبي براي انتخاب هارد شده است

http://forum.p30world.net/showthread.php?t=303001

http://forum.p30world.net/showthread.php?t=330076

اما در مورد فن باكس cpu من هم با پست 251 و هم با پست 255 موافقم درست است كه همه مواردي در پست 251 گفته شده قابل محاسبه است ( و در واقع محاسبه شده است ) اما در واقع براي جبران افزايش حرارت (به خاطر افزايش توان cpu) از افزايش دور فن استفاده شده و نه افزايش حجم هيت سينك cpu و نتيجه اش همان طور كه در پست 252 اشاره شده توليد نويز زياد در حالتي كه بار زيادي روي cpu است ( كه متاسفانه اين صدا در بعضي موارد بسيار ازاردهنده است )
    روي سيتم من يك اتلن 630 ( 4 هسته اي و فركانس 2.8 گيگاهرتز ) است كه خيلي وقتها بالاي 4000 دور در دقيقه مي زند كه اين امر باعث نويز زيادي مي شود
    Canon 350D 18-55 IS

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

دنبال یه مادربرد می گردم که سی پی یو های AMD Athelon 64 تک هسته ای رو پشتیباتی که (دست دو) از دوستان کسی هست که گذرش به همچین مادربردی خورده باشه ؟
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

BEN
    BEN آنلاین نیست
    كاربر آشنا BEN آواتار ها
    تشکر کرده
    314

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    دنبال یه مادربرد می گردم که سی پی یو های AMD Athelon 64 تک هسته ای رو پشتیباتی که (دست دو) از دوستان کسی هست که گذرش به همچین مادربردی خورده باشه ؟
    درود

من همین سی.پی.یو رو دارم با مادر بورد ASUS M2N 4 sli ... سرعتش و همخوانی اون با سیستم جی فورس بی نظیره ... و همچنین قابلیت استفاده از دو کارت گرافیک PCI express رو داره ....

خلاصه من ازش خیلی راضیم بنظرم همین رو تهیه کنید (البته نمی دونم دست دوش گیرتون بیاد یا نه !! )

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

درود

من همین سی.پی.یو رو دارم با مادر بورد ASUS M2N 4 sli ... سرعتش و همخوانی اون با سیستم جی فورس بی نظیره ... و همچنین قابلیت استفاده از دو کارت گرافیک PCI express رو داره ....

خلاصه من ازش خیلی راضیم بنظرم همین رو تهیه کنید (البته نمی دونم دست دوش گیرتون بیاد یا نه !! )
    بله، من هم همچین سیستمی داشتم، ولی متاسفانه مادربردم سوخت (نوسان برق) البته بعد از 4 سال خدمت صادقانه، و حالا همچین سی پی یویی مونده رو دستم، مادربردی که سی پی یو های تک هسته ای رو پشتیبانی کنه کمیاب شده، سخت پیدا می شه، واسه همین گفتم شاید از بچه های تالار کسی همچین مادربردی داشته باشه.
    محصولات AMD در مقابسه با Intel به تناسب قیمت هایی که دارن خیلی به صرفه ترن، سرعت بالا+قیمت کم از ویژگی های AMD محسوب می شه، و همچنین برای کار های گرافیکی خیلی خوب جواب می ده، واسه همین نمی تونم از AMD دل بکنم.
    shabab، mreza1001 و naser_2200 تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

صفحه 26 از 83 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... آخرینآخرین