صفحه 31 از 83 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 81 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    162

با سلام خدمت اساتید
    تا چند روز دیگه میخوام imac 27inch i5 بخرم میخواستم بدونم برا کارهای عکاسی مناسب هست یا نه؟
    اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    ضمن تشکر از جناب نادر عزیز بنظرم کمی بیش از حد بدبین هستید . واقیت اینه که الان اکثر تولیدات مادر برد رم و vga و .... در ملت دوست و برادر چین انجام میشه و البته صرف چینی بودن نمیتواند دلیل بر خوب نبودن یک قطعه باشد . کما اینکه همان مادر برد مورد اشاره 8ID533 که بنده از 8 سال قبل تا این لحظه و در آب هوای مرطوب و گرم جنوب استفاده میکنم و مشکل خاصی نداشتم (و البته فکر کنم ساخت تایوان باشد). و یا یادم هست زمانی در یک شرکت سخت افزاری کار می کردم بعضی مشتریها وقتی می دیدند سی پی یو اینتل منتها ساخت سنگاپور در سیستمشان نصب شده با کلی داد و بیداد آنرا مرجوع می کردند و به هیچ صراتی هم مستقیم نمی شدند که این سی پی یو های فاقد گارانتی منتها پک شده سنگاپوری , اصل هستند و آن سی پی یو بدون پک(فله ای) اینتل که اتفاقا دارای گارانتی مادام العمر هم بودند و قیمت کمتری هم داشتند تقلبی (یا سرریز کارخانه ای یا ..) اما باری به هرجهت بقول دوستی اگر قرار است یک برادر چینی بتواند مادربردی با مشخصات ظاهری و (شاید باطنی) با نمونه اصلی بسازد که کسی نتواند آنرا از اصل تشخیص دهد و شرکت تلاونگ هم آنرا گارانتی کرده و بعنوان نمونه اصلی دست مشتری بدهد و مانند 8id 533 بیش از 8سال هم کار کند خوب می شود همان داستان دوست مبل فروش شما که هم مشتری راضی است و هم فروشنده و هم خدا و هم بنده خدا ... و البته تا کنون در مورد گوشی و MP3 پلیر و دوربین و جارو برقی و ... چنان نبوده که تقلبی آن در بازار باشد و لی براحتی قابل تشخیص نباشند مگر در مواردی خاص برای قطعات صنعتی ...
    مادر برد مذکور گیگا در زمان خود جزو پر فروش ترین مادر بردهای این شرکت بود و اولین یا یکی از اولینهای گیگا بود که رمهای DDRI را ساپورت می کرد والبته بنده وجود برخی مشکلات جزیی فقط در بایوس این مادربرد را تایید میکنم(مثلا مشکل در قرار دادن پسورد سوپروایزری روی بایاس ویا مساله usb که فرمودید بعدها با آضافه نمودن یک پچ به درایور مادر برد توسط خود گیگا حل شد) اما در کل این مساله کلی بود و به خود شرکت گیگا بایت و طراحی مادربرد برمی گشت نه به تقلبی بودن آن . در نهایت گیگا بایت نسبت به بعضی برندهای جهانی محبوبیت بیشتری در ایران دارد و دلیل آن فقط به آسیایی الاصل بودن شرکت مذکور و خدمات پس از فروش مناسب در ایران برمی گردد
    با تشكر از توضيحات خوب شما
    شركت گيگا حتي امروزه از چند نكته در ساخت بردهايش رنج ميبرد و البته اين مسئله در طول زمان به من ثابت شده و نه يك روزه:
    1- باد كردن خازنهاي برد اصلي كه چندين برد را من دور انداخته ام. بيش از 15 نفر از مشتريان بنده تحت اين اشكال مجبور به تعويض برد شدند.
    2- مدل مذكور به هيچ عنوان حتي با آپگريد باياس مشكلش ريشه اي حل نشد. ضمن اينكه USB2.0 كار نميكرد با برخي تجهيزات ورژن يك نيز مشكل داشت.
    3- مادربرد را بعد از برداشتن و نصب در كيس هاي ديگر به مشكل ميخورد. يعني بعد از مثلا سه سال مادربرد را نميشد دست زد. مثل اينكه خشك شده باشد چون با كوچكترين انعطافي مشكل پيدا ميكرد. اتفاقا همين مشكل را دو روز پيش روي يك برد نزد دوستانم به مشكل برخورد نمود. دائم مانند اينكه باطري باياس تمام شده باشد در شروع همه چيز ريست شده كه با تعويض باطري هم حل نشد.
    4- شركت آو... يك بار كه ترانزيستورهاي قدرت روي برد آتش گرفته بود...بله دقيقا آتش گرفت--- فقط بردي را كه سوختگي شديد داشت با تعويض تراياكها با سالم و به شكل فضاحت باري به مشتري بنده برگرداند. نتيجه : مشتري زد برد را خرد كرد.
    5- محبوبيت گيگا به دورهاي بازميگردد كه رقيباني كم وجود داشت ولي بازار به تدريج به شركتهاي حوبي همچون ايسوس -I WILL - ... واگذار شده.
    متاسفانه بازار غير تخصصي كامپيوتر يكي از عوامل اين قضيه شده. يعني اگر بازار رضا يا پايتخت سيستمي را بست نميشود نتيجه گرفت گيگا برد خوبيست.
    به هر حال هدف فقط كسب نتيجه است و خداي ناكرده قصد رويارويي نيست شباب جان. من نه از ايسوس حقوق ميگيرم نه گيگا ولي متاسفانه حتي 10 سال پيش گيگا به همين مشكل خازنها اشاره كرده بود و سازنده تايواني خازنها اشتباهي را كرده بود كه اين شركت را نابود كرد.
    shabab تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    با تشكر از توضيحات خوب شما
    شركت گيگا حتي امروزه از چند نكته در ساخت بردهايش رنج ميبرد و البته اين مسئله در طول زمان به من ثابت شده و نه يك روزه:
    1- باد كردن خازنهاي برد اصلي كه چندين برد را من دور انداخته ام. بيش از 15 نفر از مشتريان بنده تحت اين اشكال مجبور به تعويض برد شدند.
    2- مدل مذكور به هيچ عنوان حتي با آپگريد باياس مشكلش ريشه اي حل نشد. ضمن اينكه USB2.0 كار نميكرد با برخي تجهيزات ورژن يك نيز مشكل داشت.
    3- مادربرد را بعد از برداشتن و نصب در كيس هاي ديگر به مشكل ميخورد. يعني بعد از مثلا سه سال مادربرد را نميشد دست زد. مثل اينكه خشك شده باشد چون با كوچكترين انعطافي مشكل پيدا ميكرد. اتفاقا همين مشكل را دو روز پيش روي يك برد نزد دوستانم به مشكل برخورد نمود. دائم مانند اينكه باطري باياس تمام شده باشد در شروع همه چيز ريست شده كه با تعويض باطري هم حل نشد.
    4- شركت آو... يك بار كه ترانزيستورهاي قدرت روي برد آتش گرفته بود...بله دقيقا آتش گرفت--- فقط بردي را كه سوختگي شديد داشت با تعويض تراياكها با سالم و به شكل فضاحت باري به مشتري بنده برگرداند. نتيجه : مشتري زد برد را خرد كرد.
    5- محبوبيت گيگا به دورهاي بازميگردد كه رقيباني كم وجود داشت ولي بازار به تدريج به شركتهاي حوبي همچون ايسوس -I WILL - ... واگذار شده.
    متاسفانه بازار غير تخصصي كامپيوتر يكي از عوامل اين قضيه شده. يعني اگر بازار رضا يا پايتخت سيستمي را بست نميشود نتيجه گرفت گيگا برد خوبيست.
    به هر حال هدف فقط كسب نتيجه است و خداي ناكرده قصد رويارويي نيست شباب جان. من نه از ايسوس حقوق ميگيرم نه گيگا ولي متاسفانه حتي 10 سال پيش گيگا به همين مشكل خازنها اشاره كرده بود و سازنده تايواني خازنها اشتباهي را كرده بود كه اين شركت را نابود كرد.
    دوست عزیز:
    1 باد کردن خازن در همه قطعاطی که از خازن استفاده میکنند وجود دارد مختص گیگا نیست چند سالی هست که برای رفع این مشکل از خازن های جامد استفاده میشه با عمر مفید 50 هزار ساعت (اطلاعات بیشتر)

2 مدل مذکور یکی از پر طرفدار ترین مادربرد ها بود و مشکل USB نیز احتملا از پاور شما ناشی شده که ولتاز +5 را تامین نمیکرده بسیاری از پاور های نا مرغوب در بازار این مشکل را بعد از مدتی پیدا خواهند کرد
    3 استفاده گیگا از 2 لایه مس در PCB برای خنک سازی برد بهتر یکی از عواملی هست که کسانی که به دنبال اورکلاک سیستم هستند به این مورد توجه بسیاری دارند
    خشک شدن برد بدلیل گرمای زیاد در داخل کیس و تهویه نا مناسب اتفاق می افتد
    4 اتش گرفتن mofset !!! زمانی که ولتاژ بالا روی سیستم اعمال شود اتفاق می افتد خوبه باز شرکت برد رو قبول کرده !!
    5 Asus Giga EVGA جز شرکتهای هستند که کیفت بالای در ساخت دارند و قیمت های بالایی شرکتهای مثل Asrock Biostar foxconn ECS getway شاید قیمت پایینی داشته باشند اما حرفی برای گفتن در مقابل این 3 شرکت ندارند
    این 3 شرکت هستند که جز تولید کننده های مادر بردهای High End هستند
    بهتر هست با ارایه دلایل عملی دوستان رو راهنمایی کنیم
    با دلایل غیر عملی بسیاری از دوستان گمراه خواهند شد
    پیشنهاد میکنم در فرمهایی تخصصی مثل : این فروم و این فروم مطالعه بفرمایید و بحث های اینچنینی را دنبال کنید

و پیشنهاد میکنم حتما !! مقالات شرکت را مطالعه بفرمایید
    shabab تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrlp نمایش پست ها
    دوست عزیز:
    1 باد کردن خازن در همه قطعاطی که از خازن استفاده میکنند وجود دارد مختص گیگا نیست چند سالی هست که برای رفع این مشکل از خازن های جامد استفاده میشه با عمر مفید 50 هزار ساعت (اطلاعات بیشتر)

2 مدل مذکور یکی از پر طرفدار ترین مادربرد ها بود و مشکل USB نیز احتملا از پاور شما ناشی شده که ولتاز +5 را تامین نمیکرده بسیاری از پاور های نا مرغوب در بازار این مشکل را بعد از مدتی پیدا خواهند کرد
    3 استفاده گیگا از 2 لایه مس در PCB برای خنک سازی برد بهتر یکی از عواملی هست که کسانی که به دنبال اورکلاک سیستم هستند به این مورد توجه بسیاری دارند
    خشک شدن برد بدلیل گرمای زیاد در داخل کیس و تهویه نا مناسب اتفاق می افتد
    4 اتش گرفتن mofset !!! زمانی که ولتاژ بالا روی سیستم اعمال شود اتفاق می افتد خوبه باز شرکت برد رو قبول کرده !!
    5 Asus Giga EVGA جز شرکتهای هستند که کیفت بالای در ساخت دارند و قیمت های بالایی شرکتهای مثل Asrock Biostar foxconn ECS getway شاید قیمت پایینی داشته باشند اما حرفی برای گفتن در مقابل این 3 شرکت ندارند
    این 3 شرکت هستند که جز تولید کننده های مادر بردهای High End هستند
    بهتر هست با ارایه دلایل عملی دوستان رو راهنمایی کنیم
    با دلایل غیر عملی بسیاری از دوستان گمراه خواهند شد
    پیشنهاد میکنم در فرمهایی تخصصی مثل : این فروم و این فروم مطالعه بفرمایید و بحث های اینچنینی را دنبال کنید

و پیشنهاد میکنم حتما !! مقالات شرکت را مطالعه بفرمایید
    سپهر جان با تشكر از پاسخ شما:
    1-شما الان ميفرماييد اين خازنها مشكلشان حل شده ولي بحث بنده بر سر زمان توليد مادربرد هاي 8ID اين شزكت بوده. --توجه زماني بفرماييد.
    2- اين مشكل نه روي يك برد بلكه بر روي بيش از 12 عدد كه در آن زمان بنده سفارش دادم تا بر روي كامپيوترهاي يك شركت قرار گيرد ملاحظه شد. پس از باز كردن بردها اين بردها بر روي 12 پاور و كيس مختلف تست و باعث مرافه بسياري در آن زمان شد.--حدود 10 -11 سال پيش .
    3- يك چيز را يادتان باشد... خاطره جنس بد هيچوقت پاك نميشود. بسياري از كارشناسان فروش معتقد هستند ... يك مشتري خوب 4 مشتري ديگر را جذب و يك مشتري بد بيش از 20 مشتري را از دست ميدهد. خاطرات آن سالها براي من پاك نميشود لذا هر تكنولوژي جديدي رقبايي نيز دارد. DUAL BIOS‌يادتان كه هست؟
    تمام اين ترفندها و تكنولوژيها براي فروش بيشتر ارائه ميگردد و در بردهاي معمولي تر صحبت شود بهتر است نه بردهاي گران قيمت تر شركت.
    عزيز دلم جاي تعجب است كه مسئله تهويه را مطرح ميفرماييد. شايد تصور شما اين است كه بصورت آماتوري و بر روي يك برد نتيجه اعلام ميشود؟ نگاه به كيسهاي الان نكنيد. كيسهاي قديمي مانند FEEL5 FEEL3 FARSSOO .... و حتي گرين مورد تست قرار گرفتند. اتفاقا اين مورد بسيار مورد توجه بنده قرار دارد.
    4- اگر به شما بگويم خود شركت قبول كرد كه مشكل از برد است باز هم مشكلي هست؟
    5- بنده عنوان نكردم شركتهاي بدي هستند. بلكه عرض كردم در بردهاي گران قيمت خوب مايه ميگذارند ولي در بردهاي ارزان متفاوت.
    شما براي خريد آيا برد 200 توماني خريد ميكنيد يا خير؟ عمده خريداران بازار بر روي بردهايي در حدود 100 گردش ميكنند.
    ضمنا اين نظرات تجربياتي بود كه عنوان شد و توصيه خريد به هيچ فردي نيست.
    ممنون از راهنمايي هاي شما سپهر جان
    نادر مسلمی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

1 پس مشکل زمان و تکنولوژی بوده که هنوز انقدر پیشرفت نکرده بوده + شرکت تایوانی تامین کننده خازن ..
    2و3 پس کلا شما با این سری مادربرد مشکل پیدا کرده اید..
    من چند سال پیش با CDRW های MSI به مشکل برخوردم اما هیچ وقت همچین نتیجه ای نگرفتم
    همانطوری که میبینیم در حال حاظر این شرکت مادر بردهای بسیار کارآمد و VGA های با بازده بالا طراحی میکند (VGA های غیر رفرنش)
    من با این جمله که اینها تماما ترفندی برای فروش بیشتر هست موافق نیستم
    اخرین اقدامی که این شرکت انجام داده برگذاری مسابقات Over Clocking به صورت جهانی بوده که یکی از هموطنان ما هم با حمایت شرکت آواژنگ در این مسابقات شرکت داشته و نتایج خوبی به دست آورده بحث اورکلاکینگ و استفاده بهینه از سیستم بحثی است که حدودا 2-3 سالی هست مطرح شده و همه شرکت ها روی آن مانور میدهند
    CPU AMD 1055t با کلاک رفرنس 2.8 زمانی که با کولر استاک خود به فراکانس 4GHz میرسه نیازمند مادربوردی هست که توان مصرفی این CPU رو تامین کنه در Intel هم به همچنین
    CPU INTEl 920 یا 930 یا 960 به راحتی به فرکانس های 3.5 و 4 و 4.5 میرسند و بازده بسیاری پیدا میکنند که این واقعا جنبه تبلیغاتی نداره شما زمانی که یک برد 40 هزار تومانی با VGA انبرد تهیه می کنید نباید توقع داشته باشید که توان مصرفی این CPU رو تامین کتنند و مونم بگم بعد مدت زمانی که تحت فشار جریان قرار بگیرند و با بالا رفتن دمای خود برد دچار مشکل شده و از گارانتی هم کاری بر نمی آید (همان آتش گرفتن Mofset ها..)
    و اما تهویه کیسهای قدیمی هم بسیار متفاوت بودند من در همان زمان هم کیس های تمام الومینیومی بودن که بنده یکی از آنهارا داشتم حدودا 8 کیلو وزن داشت
    بله آن زمان کیسهای بسیار بودند و کیفیت های متفاوت از ورق آهن سفید گرفته تا ........ با قطر های متفاوت که تاثیر بسیاری در دمای کلی سیستم داشتند و دارند
    آن زمان فن های 12 و 14 در کار نبود و برای کم کردن سر و صدا سعی میشد کمتر از فن 8 سانتی استفاده کرد همان کیس تمام آلومینیوم من 8 عدد فن 8 سانتی داشت و واقعا صدای زیادی تولید میشد هر فن حدودا 35-تا40 دسیبل صدا تولید میکرد

آخرین سیستم بسته شده روی اون کیس یک AMD Athlon XP 2400 بود که یکی از داغترین CPU های آن زمان بود من با اورکلاک کردن همان CPU بیشترین دمایی که داشتم 30 درجه بود..قبل از ان هم یک سیستم Intel III 1.2 بود (اولین سیستم ATX من ) قبل از ان هم Mini ATX (pentum 233mmx) ..

4 کلا شما با اون سری مادر برد و آن سری ساخت به مشکل برخورده اید (مانند همان 12 عدد CRW MSI که من با آنها مشکل پیدا کردم)
    5 من برد 350 هزار تومانیGA-890FXA-UD7 رو به تازگی خریداری کردم قیل از ان هم برد Giga GA-MA790FXT-UD5P رو به قیمت 215 هزار تومان

همانطوری که عرض کردم برای پردازش عکس ها واقعا نیاز مند سیستم قدرتمندی هستیم شما در نظر بگیرید با یم سیستم معمولی چقدر زمان می برد چیزی حدود 200-300 عکس Raw هر فایل هم با حجم میانگین 15MB رو با نرم افزار Bibble خروجی بگیریم؟
    یا شما در نظر بگیرید زمان اعمل پلاگین در CS5 چقدر هست .. با توجه به همان چارتی که در 2 پست قبلی قرار داده ام
    فکر نمیکنم اینجا دوستان به دنبال سیستم برای کار های روزمره و گردش توی نت باشند

من برای بردهای زیر 100 هزار تومانی(low Profile - Mid Range) برند های مثل Asrock MSI DFI و Jetway را پیشنهاد میکنم
    با توجه به مبلغ پرداختی بسیار بازده خوبی دارند
    اما در سیستم های high End به هیچ وجه.. مخصوصا زمانی که شما یک CPU 140W رو انتخاب میکنید
    سیستم های High End با تعدا فازهای قرارداده شده خود (در سیستم هاس AMD 10 فاز و Intel تا 24 فاز این امکان رو به شما میدهند که به راحتی توان مصرفی CPU خود را تامین کنید + نصب کارت گرافیکی های High End و ....
    ما در اینجا برای پردازش عکس ها نیاز به سیستم های قدرتمند داریم پس فکر میکنم صحبت بر سر سیستم های Low profile کلا جایی نداشته باشه
    اگر دوستانی که قصد تهیه سیستم دارند مقدار بودجه خودشون رو مشخص کنند من میتونم چندین سیستم رو معرفی کنم با کارایی عکاسی ادیت و پروسس
    و سعی میکنم به زودی هفته ای یک سیستم و قیمت تمام شده و Benchmark اون سیستم رو قرار بدم که به دوستان کمک کند در خرید با چشم باز خرید کنند و به هیچ وجه به حرف فروشنده اعتماد نکنند
    ویرایش توسط sepehrlp : Tuesday 5 October 2010 در ساعت 14:58
    shabab، Austin.A و nadersharp تشکر می‌کنند.

كاربر جديد AliGhz آواتار ها
    تشکر کرده
    226

نقل قول نوشته اصلی توسط navid1361 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    تا چند روز دیگه میخوام imac 27inch i5 بخرم میخواستم بدونم برا کارهای عکاسی مناسب هست یا نه؟
    اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.
    کامپیوترهای اپل بهترین انتخاب برای کارهای عکاسی هستند؛ ضمن این‌که دنیای اپل هم دنیای بسیار جذابی است.
    odesa تشکر می‌کند.
    علي‌اكبر قزويني
    www.alighazvini.com
    Nikon D40/ 18-55; 18-105VR/ Manfrotto 055DB+486RC2/ Nikon ML-L3 Remote
    MacBook Pro 15

تشکر کرده
    2187

سپهر جان با تشكر
    البته عرض كردم بنده حتي مشترياني با سيستمهاي 6.5 ميليوني نيز در اختيار دارم و عرض كردم بنده بر روي سيستمها به شكل عمده بحث ميكنم.
    همانطور كه خريدار دوربين كامپكت اينجا رجوع ميكنند خريداران دوربينهاي چند ميليوني هم اينجا ميبينيد. اغلب افرادي كه سيستم براي فوتوشاپ انتخاب ميكنند و البته بنده ديده ام mid level سير ميكنند و عرض كردم در رده 100 تا 120 مادربردها انتخاب ميشوند. اغلب براي خريد برد پول زيادي پرداخت نميكنند.
    بنده سالهاست عادت كرده ام هر فردي سيستم ميخواهد ميپرسم براي چه كاري؟
    و البته اين گزارش را بر حسب دوستان و همكاران زيادي كه مشكلات خود را بين هم رد و بد ميكنيم عنوان نمودم. گيگا در رده پايين و متوسط رو به پايين حرفي براي گفتن ندارد. و تنها در بردهاي گران قيمت ترش كيفيت خوبي را ارائه نموده.
    بنده در باب استفاده از سيستم خوب در فوتوشاپ به شما حق ميدهم و تاييد ميكنم ولي يك سوال:
    بياييد يك مسئله را به اشتراك و نظرسنجي بگذاريم.
    1- شما كاربران فوتوشاپ چقدر مسئله overclock برايتان مهم است و از آن استفاده ميكنيد؟
    2- اكثر كاربران فوتوشاپ چقدر بر روي سيستمشان تسلط دارند؟
    3- جند درصد از كاربران فوتوشاپ سيستم را براي خودشان و با انتخاب خودشان تهيه ميكنند؟
    4- چقدر از افرادي كه براي آتليه ها كار را آماده ميكنند از سيستمهاي گران قيمت استفاده ميكنند؟
    5- كاربران خانگي چقدر تمايل به تهيه سيستمي با اين قيمتها دارند؟
    باز هم ممنون سپهر جان
    نادر مسلمی

كاربر همراه Austin.A آواتار ها
    تشکر کرده
    2192

1- شما كاربران فوتوشاپ چقدر مسئله overclock برايتان مهم است و از آن استفاده ميكنيد؟
    2- اكثر كاربران فوتوشاپ چقدر بر روي سيستمشان تسلط دارند؟
    3- جند درصد از كاربران فوتوشاپ سيستم را براي خودشان و با انتخاب خودشان تهيه ميكنند؟
    4- چقدر از افرادي كه براي آتليه ها كار را آماده ميكنند از سيستمهاي گران قيمت استفاده ميكنند؟
    5- كاربران خانگي چقدر تمايل به تهيه سيستمي با اين قيمتها دارند؟
    1- با توجه به مشخصات سیستم مورد استفاده هنوز چندان برایم مهم نیست ولی کم کم دارم به سمت این قضیه حرکت میکنم .

2- تجربه من این هستش ... یک سری یوزرهای فوتوشاپ یا چنین برنامه هایی افرادی هستند که تقریبا نحوه کار کامپیوتر رو در آتلیه یا برای استفاده از این برنامه ها یاد گرفتند ! این دوستان معمولا تنها به پروسه های خاص و یک سری اکشن های تکراری و مشخص آشنا هستند ، آشنایی چندانی با سایر موارد و حتی برنامه های سیستم نداشته و البته بعضی از این دوستان کاملا بر سیستم مسلط هستند و استثنا . سری دیگر دوستان که بنده نیز در این گروه جای می گیرم ، کسانی هستند که از دوران کودکی یا نوجوانی با سیستم های کامپیوتری آشنایی کامل داشته و قبل از نیاز به فوتوشاپ و حتی فراگیر شدن اون با بسیاری از موارد سیستم هاشون چلنچ داشته اند . مشخصا در حال حاضر تسلط بالایی در این مورد دارند .

3- تا حدی مشابه و وابسته به سوال قبلیست ! شخصا به غیر از اولین سیستم خریداری شده ، تمامی سیستم های بعدی رو خودم انتخاب و خرید کرده ام . ( از 286 که هنوز پنتیوم معنا نداشت تا حالا که فنوم مناسبی دارم و فعلا کافیست ) . البته مشخصا عوامل مهم دیگری هم برای انتخاب کانفیگ برای افراد مختلف وجود دارد .

4- متاسفانه آمار بالایی ندارد ! شاید 30 درصد سیستم های خوب و حداکثر 5 درصد سیستم های عالی دارند . بسیاری از عکاسی های کوچک از سیستم با پردازنده های تک هسته ای و . . . !!! و بسیاری از آتلیه های مختلف هم از سیستم های بسیار معمولی با رم های 1 یا 2 گیگ DDR2 با باس پایین ، پردازنده های دو هسته ای قدیمی ، هارد دیسک های سرعت پایین و مین بوردهای آنبورد واقعا سطح پایین استفاده می کنند . البته معتقدم که همگی شدیدا در اشتباه یا معذوراتی هستند !

5- مثل سوال قبلی ولی احتمالا اوضاع بسیار بهتر باشد . غیر از خودم که کاملا هزینه کردن برای سیستم هایم رو با توجه به اینکه خیلی کم استفاده تجاری هم از اونها دارم با ارزش میدونم بسیاری از دوستان هم هستند که همینطور فکر می کنند . البته باز هم نسبی ست . شما تصور کن برای دل خودمون یک عکس HDR رو میخوایم تهیه کنیم ... از 3 تا x شات یا یک راو تهیه کردیم . میکس اینها در فوتومتیکس و فایل گنده خروجی و ادیت با لایه های بسیار در فوتوشاپ و تنها یک بار اعمال پلاگین نیاز هستش تا به خودمون دشنام بدیم !! شما طراحی بنرهای بسیار بزرگ و موارد بسیار دیگه رو تصور کن اون هم در تعداد و در آتلیه با زمان محدود !!

موفق باشید .
    nadersharp تشکر می‌کند.
    علامه
    " Canon XXD + Some Stuffs "

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط AliGhz نمایش پست ها
    کامپیوترهای اپل بهترین انتخاب برای کارهای عکاسی هستند؛ ضمن این‌که دنیای اپل هم دنیای بسیار جذابی است.
    ممنون.فقط خواستم بدونم برنامه های فتوشاپ و hdr هم رو سیستم اپل اجرا میشه؟
    اگه پاسخ بدید ممنون میشم

تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط navid1361 نمایش پست ها
    ممنون.فقط خواستم بدونم برنامه های فتوشاپ و hdr هم رو سیستم اپل اجرا میشه؟
    اگه پاسخ بدید ممنون میشم
    بله. ولي ورژن مك آن.
    در دي وي دي هاي كينگ جديد و قبلي ايك دي وي دي مختص اين نرم افزارهاست.
    navid1361 تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

صفحه 31 از 83 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 81 ... آخرینآخرین