صفحه 68 از 83 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 671 تا 680 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

شيار m2 روی لپ تاپ هايی که يک جای هارد دارند کاربرد داره برای پی سی خوب نيست
    چون هارد هايی که از اين پورت استفاده ميکنند سرعت نوشتن خيلی کمی دارند و از نظر قيمت فرقی با هارد های معمولی که سرعت زيادی دارند ندارند

برای فوتوشاپ شما به سيستم مخصوصی احتياج نداريد يه سی پی يو با بنچمارک حدود 6000
    رم 16
    هارد اس اس دی 120
    هارد 7200 به ميزان لازم
    کارت گرافيک هم زياد تأثيری روی اديت عادی نداره مگر اينکه از فيلتر های 3 بعدی استفاده کنيد
    مهم اينه که مانيتور خوبی بگيريد

من لپ تاپ lenovo y510p
    دارم اي 7 4700 رم 16 2 تا گرافيک 755 (که يکيش بيرونه بجاش هارد زدم)
    عکس ها رو 40-50 تايی توی acr باز ميکنم و اديت ميکنم هيچ مشکلی ندارم تنها مسئله اي که هست مانيتوره که به زودی اکسترنال ميگيرم

PassMark - Intel Core i7-4700MQ @ 2.40GHz - Price performance comparison
    a.m.i.r.، filtrmiltr و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    ظاهرا هنوز چشم دوستان با تجربه کم تر به سوالات من افتاده چون پاسخهای کمتری گرفتم ولی با این همه من به پرسش هام ادامه می دم شاید کمکی شد

همینطور که می دونید بعد از نا امید شدن از لپ تاپم یه سیستم صرفا برای کارای عکاسی و استفاده شخصی و عمومی دارم جمع می کنم
    الان تو مرحله گزینشم
    تنها انتخاب من تا اینجا پردازنده است 4690 cor i و یا 4690k
    الان به دنبال انتخاب یه مادربرد مناسبم
    یه سوال عمومی : کلا مادر برد برای منظور من (عکاسی ) چه خصوصیاتی باید داشته باشه ( مثلا شیار m.2 برای اتصال ssd )؟
    یه سوال موردی : با توجه بر پردازنده و موضوعیت کار ، در این شرایط شما چه گزینه های مشخصی رو برای مادر بورد پیشنهاد می دید؟
    و سوال آخر ( البته فعلا ) : بالاخره کارت گرافیک برای فتوشاپ و لایت روم وبریج نیازه و یا همون آنبرد کافیه؟
    من درانتخاب مادر برد به بیشتر به علت سابقه و فروش و اینکه اصلا از دردسرهای بعد از خرید خوشم نمی آد گیگا و ایسوس فکر می کنم نظر بدید لطفا
    بخاطر دردسر و بعضی نا سازگاری قطعات همیشه از لپ تاپ یا سیستم یکپارچه استفاده کردم.در مورد کارت گرافیک تاثیر زیادی داره. اس اس دی تو تدوین فیلم تاثیر زیادی داره.
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

ظاهرا هنوز چشم دوستان با تجربه کم تر به سوالات من افتاده چون پاسخهای کمتری گرفتم ولی با این همه من به پرسش هام ادامه می دم شاید کمکی شد

همینطور که می دونید بعد از نا امید شدن از لپ تاپم یه سیستم صرفا برای کارای عکاسی و استفاده شخصی و عمومی دارم جمع می کنم
    الان تو مرحله گزینشم
    یه سوال عمومی : کلا مادر برد برای منظور من (عکاسی ) چه خصوصیاتی باید داشته باشه ( مثلا شیار m.2 برای اتصال ssd )؟
    یه سوال موردی : با توجه بر پردازنده و موضوعیت کار ، در این شرایط شما چه گزینه های مشخصی رو برای مادر بورد پیشنهاد می دید؟
    و سوال آخر ( البته فعلا ) : بالاخره کارت گرافیک برای فتوشاپ و لایت روم وبریج نیازه و یا همون آنبرد کافیه؟
    من درانتخاب مادر برد به بیشتر به علت سابقه و فروش و اینکه اصلا از دردسرهای بعد از خرید خوشم نمی آد گیگا و ایسوس فکر می کنم نظر بدید لطفا
    پردازنده های اینتل که انتهای اعدادشون حرف K وجود داره برای اوورکلاک مناسب هستن میتونین با یه مین بورد متوسط ضریب فرکانس رو افزایش بدین در صورتی که کاربرد داشته باشه براتون که البت برای اجرای فوتوشاپ به مقادیر بالای فرکانس نیازی نیست
    در مورد هارد های اس اس دی هم اینو بگم که انواع و اقسامشون موجوده بعضی هاشون رو شیار های پی سی آی مین بورد نصب میشن ولی خیلی از این هارد ها از رابط معمول هارد های اچ دی دی استفاده میکنن تجربه شخصی من تو استقامت و استرس و تحت فشار بودن سیستم ایسوس رو بیشتر میپسندم هرچند گیگا هم به شدت معتبره
    راجع به بنچمارک هم درسته که بنچمارک عیاره سی پی یو رو میسنجه ولی دقت کنید که این ازمایش تو چه رزلوشنی و چه سیستمی انجام میشه و این سیستم با سیستمی که شما میگیرید چقدر تفاوت داره چون عملکرد پردازنده به تنهایی ملاک انتخاب نیست
    اگر عجله ای ندارین من تا فردا میتونم بهتون یه سیستم پیشنهادی بدم در صورت تمایل
    الان ساعت کاری رو به اتمامه و بنده هم عازم منزل و مابقی داستان ...
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    پردازنده های اینتل که انتهای اعدادشون حرف K وجود داره برای اوورکلاک مناسب هستن میتونین با یه مین بورد متوسط ضریب فرکانس رو افزایش بدین در صورتی که کاربرد داشته باشه براتون که البت برای اجرای فوتوشاپ به مقادیر بالای فرکانس نیازی نیست
    در مورد هارد های اس اس دی هم اینو بگم که انواع و اقسامشون موجوده بعضی هاشون رو شیار های پی سی آی مین بورد نصب میشن ولی خیلی از این هارد ها از رابط معمول هارد های اچ دی دی استفاده میکنن تجربه شخصی من تو استقامت و استرس و تحت فشار بودن سیستم ایسوس رو بیشتر میپسندم هرچند گیگا هم به شدت معتبره
    راجع به بنچمارک هم درسته که بنچمارک عیاره سی پی یو رو میسنجه ولی دقت کنید که این ازمایش تو چه رزلوشنی و چه سیستمی انجام میشه و این سیستم با سیستمی که شما میگیرید چقدر تفاوت داره چون عملکرد پردازنده به تنهایی ملاک انتخاب نیست
    اگر عجله ای ندارین من تا فردا میتونم بهتون یه سیستم پیشنهادی بدم در صورت تمایل
    الان ساعت کاری رو به اتمامه و بنده هم عازم منزل و مابقی داستان ...
    منتظر پیشنهادتون می مونم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    99

الان تو مرحله گزینشم
    با اجازه اساتید عکاسی صرفا تجربه شخصیمو توی کامپیوتر میگم.

در جواب سوال عمومی تون باید عرض کنم که مین برد توی این زمینه زیاد مهم نیست. فکر نمیکنم اختلاف نهایتا یک یا دو ثانیه ای توی کار فوتوشاپ اختلالی وارد بکنه.
    نه بازی میکننین که تاخیر مهم باشه و نه رندر های سنگین میگیرین که این اختلافات کوچیک در زمان نهایی تاثیر ساعتی و حتی روزی بگذارد.

مواردی که در نهایت در مین برد مهم است به صورت زیره:
    ورژن pci-express ، SATA و برای بعضی ها USB
    حداکثر سرعت QPI
    حداکثر مقدار رم که پشتیبانی میکنه با سرعتشون

در مورد سوال موردی:
    این مورد رو بر اساس نوع cpu باید تصمیم بگیرین. و بر اساس انتخاب cpu تون من میگم از قیافه هر میبنبردی خوشتون اوومد بگیرین :) چون همشون sata 3 ، pci-express 3 و usb 3 دارن و خیلی هاشون تا 32 گیگ رم dd3 باس 1600 ساپرت میکنن.

در مورد سوال فعلا اخریتون . کارت گرافیکی مهم هست.
    در رنگی که نشون میده تفاوت زیادی هست، پشتیبانی از حداکثر رزولوشنی که دارن. و امکان نمایش سریع تغییراتی که توی عکس دارید میدهید.

وقتی هم که سیستمون رو تهیه میکنید حتما باید bios را تنظیم کنید. در غیر این صورت امکان استفاده بهینه از سیستمون رو نخواهید داشت

كاربر جديد FAZEL77 آواتار ها
    تشکر کرده
    7

الان تو مرحله گزینشم
    حداکثر بودجه ای که قصد دارین برای سیستم بزارید بگین
    کیس کامل +مانیتور؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط FAZEL77 نمایش پست ها
    حداکثر بودجه ای که قصد دارین برای سیستم بزارید بگین
    کیس کامل +مانیتور؟
    حدود چهار میلیون

كاربر جديد FAZEL77 آواتار ها
    تشکر کرده
    7

Thumbs up

حدود چهار میلیون

سیستم کاملا مناسب و قدرتمند با بودجه شما

مانیتور عالی ips ایسوز مخصوصا برای ادیت عکس ( با انتخاب مود RGB میتونید عکس رو تقریبابا رنگی که قراره چاپ بشه رو ببینید)

در صورتی که دیدی گرافیک پردازنده جوابگوی کارت نیست(به نظر من برای کارایی شما نیاز نیست) میتونی متناسب با بودجه گرافیک اضافه کنی و با توجه به آینده نگری در مورد پاور تا گرافیک غول 970 هم میتونی با خیال راحت روی این سیستم نصب کنی

کیس X3+ Viper هم با توجه به قیمتش بهترین انتخاب برای قطعات شما هست(ارزشمند‌ترین کیس گرین در سال 94)
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

مانیتور عالی ips ایسوز مخصوصا برای ادیت عکس ( با انتخاب مود RGB میتونید عکس رو تقریبابا رنگی که قراره چاپ بشه رو ببینید)

در صورتی که دیدی گرافیک پردازنده جوابگوی کارت نیست(به نظر من برای کارایی شما نیاز نیست) میتونی متناسب با بودجه گرافیک اضافه کنی و با توجه به آینده نگری در مورد پاور تا گرافیک غول 970 هم میتونی با خیال راحت روی این سیستم نصب کنی

کیس X3+ Viper هم با توجه به قیمتش بهترین انتخاب برای قطعات شما هست(ارزشمند‌ترین کیس گرین در سال 94)
    یه عده می گن 4690 تفاوت چندانی با 4790 نداره
    آیا همینجوریه به نظر شما ؟

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

ازتون تشکر میکنم اما میشه سیستم به نوعی بهینه تر از این هم با اون هزینه تهیه کرد سی پی یو 4790 رو سوکت 1150 توسعه داده شده و در حال حاضر سوکت 1151 تو بازار هست که به روزتره و امکانات مادربوردهای این سوکت به نصبت بهتر از مدل قدیمی تره مخصوصن که معماری سی پی یو 4790 بر اساس لیتوگرافی 22 نانومتری طراحی شده اما 1151 ها بر اساس 14نانو
    طبیعتن وقتی سیستم از گرافیک مجتمع استفاده میکنه آنچنان فشاری به سی پی یو وارد نمیشه که نیاز به خنک کننده ای غیر از خنک کننده معمول سی پی یو باشه پس اون هزینه رو هم میشه صرف قسمت دیگه ای کرد
    رم های جی اسکیل عالین مخصوصن اون مدل هایی که همراهش یه کیف فلزی هم هست آدم احساس گانگستر بودن بهش دست میده! اما باز برای کاربرد ایشون میشه مارک دیگه منتهی با ظرفیت بالاتر پیشنهاد داد
    شما بیشتر از یک چهارم بودجه ایشون رو صرف قطعاتی کردید ( کیس - پاور - خنک کننده سی پی یو ) که به طور جد برای مصرف ایشون کاربرد ندارن ( اگه پای گیمینگ در میانه بود خیلی فرق داشت )
    ویرایش توسط خزان : Wednesday 9 September 2015 در ساعت 10:13 دلیل: اشتباه در مقادیر لیتوگرافی
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

صفحه 68 از 83 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 ... آخرینآخرین