صفحه 69 از 83 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 681 تا 690 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

cpu : Intel i5 -6600 k چون از این سی پی یو تفاوت پردازشی زیادی با 4790 نداره منتهی چون از سری K هست با کمی مطالعه به راحتی میشه فرکانس سی پی یو رو در صورت نیاز بالاتر از حد نرمال برد از نظر گرافیکی هم به نصبت 4790 وضعیت بهتری داره
    Mainboard : Asus Z170 Pro Gaming کافیه به امکانات و طراحی فازی این مین بورد تو عکساش دقت کنی تا متوجه عالی بودنش بشی بازه ی خیلی زیدی از انواع و اقسام پورت ها رو هم ساپورت میکنه علاوه بر این از رم دی دی آر 4 پشتیبانی میکنه که به نصبت مدل پیشنهادی دوستمون یه کلاس بالاتره پورت های تصویری کاملی هم داره ولی از نظر قیمتی سی پی یو و مادربورد معرفی شده از هردوی ما تو یه رنج قیمتی هستن !
    Ram : Patriot 16 gig ( 8*2 ) 2400 Mhz قیمت رم نصبت به مدل پیشنهادی دوستمون بیشتره که البت با توجه به جدیدتر بودن تکنولوژی دی دی آر 4 و فرکانس بالاتر و البته کارایی بیشتر کاملا طبیعیست قیمت حدودی 800
    در مورد مابقی قطعات هم بیشتر سلیقه شخصی تایین کننده میشه میشه با گپ و گفت به نتایج بهتری هم رسید
    این لیست قطعات اصلیست و دوستان هم میتونن تکمیلش کنن یا ایراد های وارده رو گوشزد کنن
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر جديد FAZEL77 آواتار ها
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    ازتون تشکر میکنم اما میشه سیستم به نوعی بهینه تر از این هم با اون هزینه تهیه کرد سی پی یو 4790 رو سوکت 1150 توسعه داده شده و در حال حاضر سوکت 1151 تو بازار هست که به روزتره و امکانات مادربوردهای این سوکت به نصبت بهتر از مدل قدیمی تره مخصوصن که معماری سی پی یو 4790 بر اساس لیتوگرافی 32 نانومتری طراحی شده اما 1151 ها بر اساس 22 نانو
    طبیعتن وقتی سیستم از گرافیک مجتمع استفاده میکنه آنچنان فشاری به سی پی یو وارد نمیشه که نیاز به خنک کننده ای غیر از خنک کننده معمول سی پی یو باشه پس اون هزینه رو هم میشه صرف قسمت دیگه ای کرد
    رم های جی اسکیل عالین مخصوصن اون مدل هایی که همراهش یه کیف فلزی هم هست آدم احساس گانگستر بودن بهش دست میده! اما باز برای کاربرد ایشون میشه مارک دیگه منتهی با ظرفیت بالاتر پیشنهاد داد
    شما بیشتر از یک چهارم بودجه ایشون رو صرف قطعاتی کردید ( کیس - پاور - خنک کننده سی پی یو ) که به طور جد برای مصرف ایشون کاربرد ندارن ( اگه پای گیمینگ در میانه بود خیلی فرق داشت )
    در مورد مادربورد و سوکت 1151
    با توجه به تازه وارد شدن این نسخه تو ایران متاسفانه مدل های مختلف پردازنده وارد نشده هنوز و پردازنده غیر k هنوز موجود نشده و با پیشنهاد دادن مادربورد و سوکت 1151 برای ایشون که فکر نکنم بخوان اور کنن سیستم رو چنان اختلاف پرفرمنسی نداره با توجه به کاری که میخوان انجام بدن
    corei7 6700k +ASUS Z170-K LGA1151 Z170 Mainboard
    این باندل حدود 1750 تومان

باندل معرفی شده هم حدود 1450

اختلاف قیمت حدود 300... در صورتی که فرق چنان زیادی با هم ندارن و این اختلاف اصلا تو کار ایشون احساس نمیشه

مادربورد معرفی شده رو شما بررسی کنید متوجه میشید که مادر بورد خیلی خوبیه

کیس پاور و خنک کننده سی پی یو قطعات مهمی هستن

کیس نا مناسب با توجه به قطعات انتخابی در دراز مدت به قطعات آسیب میرسونه... با توجه که میخوان حدود 4 تومان هزینه قطعات کنن 220 تومن برای یکی از ارزونترین کیس های استاندارد که قیمتش به کاراییش عالی هست هزینه زیادی نیست و معقوله
    در مورد رم هم با توجه به اینکه مینبورد h97 برداشتیم بیشتر از باس 1600 به کارمون نمیاد و دو ماژول 8 گیگ با زمان تاخیر 10 با این قیمت انتخاب خیلی خوبیه (بیشتر از 16 گیگ هر جوری حساب کنب به کارشون نمیاد)

در صورتی که که ایشون بخوان در آینده گرافیک اضافه کنن(گرافیک متوسط برای کارایی ایشون) یک پاور مناسب 550 وات حدود 220 تومن میشد که اختلاف قیمت با پاور 650 وات حدود 50 تومن بود و من 650 رو پیشنهاد دادم و مطمئن باشید ضرر نخواهند کرد و در آینده در صورت ارتقا سیستم یا اضافه کردن گرافیک های پر مصرف تر به مشکلی نخورن

در ضمن پردازنده های هزول رفرش 22 نانومتری هستن و سری جدید اسکای لیک 14 نانومتری(بخاطر اطلاع رسانی گفتم)
    Majix، filtrmiltr و خزان تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7

اختلاف سلیقه زیاده به نظر من و ایشون با توجه به اینکه میدونم در فروم های کامپیوتری هم مشاوره های زیادی گرفتن فکر کنم کم کم خودشون همه چیز دستشون بیاد و در آخر قطعات مناسبی رو با توجه به بودشون انتخاب کنن
    سیستم های معرفی شده چه دوستمون که 1151 معرفی کردن چه من که 1150 معرفی کردم مطمئن باشید نا امنیدتون نمیکنه و تصمیم آخر با شماست با شناختی که از قطعات و بازار دستتون میاد
    filtrmiltr و خزان تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط FAZEL77 نمایش پست ها
    در مورد مادربورد و سوکت 1151
    با توجه به تازه وارد شدن این نسخه تو ایران متاسفانه مدل های مختلف پردازنده وارد نشده هنوز و پردازنده غیر k هنوز موجود نشده و با پیشنهاد دادن مادربورد و سوکت 1151 برای ایشون که فکر نکنم بخوان اور کنن سیستم رو چنان اختلاف پرفرمنسی نداره با توجه به کاری که میخوان انجام بدن
    corei7 6700k +ASUS Z170-K LGA1151 Z170 Mainboard
    این باندل حدود 1750 تومان

باندل معرفی شده هم حدود 1450

اختلاف قیمت حدود 300... در صورتی که فرق چنان زیادی با هم ندارن و این اختلاف اصلا تو کار ایشون احساس نمیشه

مادربورد معرفی شده رو شما بررسی کنید متوجه میشید که مادر بورد خیلی خوبیه

کیس پاور و خنک کننده سی پی یو قطعات مهمی هستن

کیس نا مناسب با توجه به قطعات انتخابی در دراز مدت به قطعات آسیب میرسونه... با توجه که میخوان حدود 4 تومان هزینه قطعات کنن 220 تومن برای یکی از ارزونترین کیس های استاندارد که قیمتش به کاراییش عالی هست هزینه زیادی نیست و معقوله
    در مورد رم هم با توجه به اینکه مینبورد h97 برداشتیم بیشتر از باس 1600 به کارمون نمیاد و دو ماژول 8 گیگ با زمان تاخیر 10 با این قیمت انتخاب خیلی خوبیه (بیشتر از 16 گیگ هر جوری حساب کنب به کارشون نمیاد)

در صورتی که که ایشون بخوان در آینده گرافیک اضافه کنن(گرافیک متوسط برای کارایی ایشون) یک پاور مناسب 550 وات حدود 220 تومن میشد که اختلاف قیمت با پاور 650 وات حدود 50 تومن بود و من 650 رو پیشنهاد دادم و مطمئن باشید ضرر نخواهند کرد و در آینده در صورت ارتقا سیستم یا اضافه کردن گرافیک های پر مصرف تر به مشکلی نخورن

در ضمن پردازنده های هزول رفرش 22 نانومتری هستن و سری جدید اسکای لیک 14 نانومتری(بخاطر اطلاع رسانی گفتم)
    کاملا موافقم ولی با همین هزینه وقتی میشه سیستم به روز تری داشت چرا که نه ؟ من با همون قیمتی که شما مین و سی پی یو معرفی کردین ترکیب به روزتری معرفی کردم و توجه کنید که برای کار ایشون رم قطعه مهمی محسوب میشه و دی دی آر 4 با دی دی آر 3 ارجحیت داره و باز از مدل پیشنهادی شما قیمت پایینتری داره که اون 300 تومن رو میشه رو رم اورد و از مدل به روز تری استفاده کرد
    در اینکه برای فن و کیس نباید کم گذاشت کاملا هم عقیده هستم خودم هم به شدت به فن های آبی که بیرون کیس باشن علاقه دارم البت نیتروژن مایع رو از همه بیشتر دوست دارمدر مورد گرافیک هم نسل جدید سی پی یو ها گرافیک قابل احترامی دارن مخصوصن این مدل که کاملا از دایرکت ایکس 12 هم پشتیبانی میکنه در آینده هم به تناسب میشه گرافیک بهتری رو به سیستم اضافه کرد هرچند باز من فکر میکنم برای کار ایشون هارد اس اس دی به گرافیک ارجحیت داشته باشه
    در کل سیستم پیشنهادی شما خیلی خوب بود بنده فقط یه مقدار به روز ترش کردم تو معرفی هم همون قطعه ها رو نام بردم که تو ترکیب با قطعاتی که شما معرفی کردین سیستم خوبی میشه بزارین اینجوری بگیم نیمه ی بالایی جدول شما رو بنده تغییر دادم اما نیمه پایین دست نخورده باقی موند
    راجع به لیتوگرافی هم یحتمل قبل تصحیح پست بنده خوندید چون تو متن اصلاح کرده بودم
    filtrmiltr تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    7

کاملا موافقم ولی با همین هزینه وقتی میشه سیستم به روز تری داشت چرا که نه ؟ من با همون قیمتی که شما مین و سی پی یو معرفی کردین ترکیب به روزتری معرفی کردم و توجه کنید که برای کار ایشون رم قطعه مهمی محسوب میشه و دی دی آر 4 با دی دی آر 3 ارجحیت داره و باز از مدل پیشنهادی شما قیمت پایینتری داره که اون 300 تومن رو میشه رو رم اورد و از مدل به روز تری استفاده کرد
    در اینکه برای فن و کیس نباید کم گذاشت کاملا هم عقیده هستم خودم هم به شدت به فن های آبی که بیرون کیس باشن علاقه دارم البت نیتروژن مایع رو از همه بیشتر دوست دارمدر مورد گرافیک هم نسل جدید سی پی یو ها گرافیک قابل احترامی دارن مخصوصن این مدل که کاملا از دایرکت ایکس 12 هم پشتیبانی میکنه در آینده هم به تناسب میشه گرافیک بهتری رو به سیستم اضافه کرد هرچند باز من فکر میکنم برای کار ایشون هارد اس اس دی به گرافیک ارجحیت داشته باشه
    در کل سیستم پیشنهادی شما خیلی خوب بود بنده فقط یه مقدار به روز ترش کردم تو معرفی هم همون قطعه ها رو نام بردم که تو ترکیب با قطعاتی که شما معرفی کردین سیستم خوبی میشه بزارین اینجوری بگیم نیمه ی بالایی جدول شما رو بنده تغییر دادم اما نیمه پایین دست نخورده باقی موند
    راجع به لیتوگرافی هم یحتمل قبل تصحیح پست بنده خوندید چون تو متن اصلاح کرده بودم
    متوجه اصلاح پست شما نشدم

در کل با توجه به اینکه دوستمون با پیشنهاد های مختلف در فروم های دیگه هم روبه رو شده فکر کنم کمی سر در گم شده

من به ایشون پیشنهاد میکنم از این پست های اخیر ما استفاده کنن و در انتخاب سیستم خودشون به کار ببرند
    مینبورد و سی پی یو رو میتونن یا خودشوت انتخاب کنن یا به همین مشاوره ها رو انتخاب کنن

بقیه قطعات رو پیشنهاد میکنم حتما مثل لبست بردارند مخصوصا اس اس دی و مانیتور رو
    بهترین انتخاب در رنج 700 تومن این مانیتوره برای کارهای گرافیکی

امیدوارم که در نهایت سیستم خوبی برای خودتون ببندین
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط FAZEL77 نمایش پست ها

سیستم کاملا مناسب و قدرتمند با بودجه شما

مانیتور عالی ips ایسوز مخصوصا برای ادیت عکس ( با انتخاب مود RGB میتونید عکس رو تقریبابا رنگی که قراره چاپ بشه رو ببینید)

در صورتی که دیدی گرافیک پردازنده جوابگوی کارت نیست(به نظر من برای کارایی شما نیاز نیست) میتونی متناسب با بودجه گرافیک اضافه کنی و با توجه به آینده نگری در مورد پاور تا گرافیک غول 970 هم میتونی با خیال راحت روی این سیستم نصب کنی

کیس X3+ Viper هم با توجه به قیمتش بهترین انتخاب برای قطعات شما هست(ارزشمند‌ترین کیس گرین در سال 94)
    cpu : Intel i5 -6600 k چون از این سی پی یو تفاوت پردازشی زیادی با 4790 نداره منتهی چون از سری K هست با کمی مطالعه به راحتی میشه فرکانس سی پی یو رو در صورت نیاز بالاتر از حد نرمال برد از نظر گرافیکی هم به نصبت 4790 وضعیت بهتری داره
    Mainboard : Asus Z170 Pro Gaming کافیه به امکانات و طراحی فازی این مین بورد تو عکساش دقت کنی تا متوجه عالی بودنش بشی بازه ی خیلی زیدی از انواع و اقسام پورت ها رو هم ساپورت میکنه علاوه بر این از رم دی دی آر 4 پشتیبانی میکنه که به نصبت مدل پیشنهادی دوستمون یه کلاس بالاتره پورت های تصویری کاملی هم داره ولی از نظر قیمتی سی پی یو و مادربورد معرفی شده از هردوی ما تو یه رنج قیمتی هستن !
    Ram : Patriot 16 gig ( 8*2 ) 2400 Mhz قیمت رم نصبت به مدل پیشنهادی دوستمون بیشتره که البت با توجه به جدیدتر بودن تکنولوژی دی دی آر 4 و فرکانس بالاتر و البته کارایی بیشتر کاملا طبیعیست قیمت حدودی 800
    در مورد مابقی قطعات هم بیشتر سلیقه شخصی تایین کننده میشه میشه با گپ و گفت به نتایج بهتری هم رسید
    این لیست قطعات اصلیست و دوستان هم میتونن تکمیلش کنن یا ایراد های وارده رو گوشزد کنن
    دوستان از توجه و زحمتی که کشیدید سپاس گزارم
    من یه طرز فکری تو خرید وسایل دارم که سعی می کنم تجهیزاتی رو خریداری کنم که بهترین و بالاترین کارایی رو برای من داشته باشند
    این یعنی اینکه با خرید حتی 6700K با یه مین عالی و یا 16 و حتی 32 گیگ رم DDR4 عالی و بازهم حتی گرافیک قوی مشکلی ندارم و حتی اگر بودجم هم کم باشه اندکی صبر می کنم و بعد می رم بازار
    منتهی وقتی برای خرید یک وسیله فوق العاده پیش می رم که گنجایش بالای اون وسیله متعادل با نیاز من باشه
    مثلا اگه من به اندازه یک پیکان وانت بار برای حمل دارم سراغ بنز ده تن نمی رم
    .................................................. .................................................. .................................................. ...........
    حالا سوال من اینه 4790 و 6600K و 6700K با ظرفیت کاری من متناسب هست ؟ بیشتر از احتیاجات من هست ؟ کمتر هست ؟....
    من خودم در این مسایل نا واردم پس دست به دامن با تجربه ها می شم

بیشتر افرادی که مشورت کردم گفتن حتی 4690 هم از نیازت بیشتره و به راحتی و بدون مشکل می تونی ازش استفاده کنی ( حتی بسیاری گفتن مدل های پایین تر هم کارت رو خیلی قشنگ راه می ندازه )
    البته در این بین دوستان دیگری هم بودند که کافی بودن 4690 رو تایید کردند و فقط به منظور آینده نگری و آپدیت بودن 6600K پیشنهاد دادند
    ( داخل پرانتز باید بگم من یه سیستم سال 92 با پردازنده 4670K که اور لاک هم نشده و رم 16 و یه SSD جمع کردم که الان زیر دست یه طراح حرفه ای است و دیروز محض امتحان رفتم پشتش نشستم تا نیازهای خودم رو بررسی کنم دیدم کاملا و بدون وقفه کارم رو راه می اندازه تازه حدود 4 گیگ رم هم بیشتر استفاده نمی کرد )
    .................................................. .................................................. .................................................. ............
    حال اگر فرض بالا (مناسب بودن قدرت 4690 ) درست باشه من ترجیح می دم از 4690استفاده کنم تا گزینه های دیگه و به نظرم معقوله
    حالا از دوستان خواهش می کنم در مرود کارایی 4690 اگه نظری دارند بفرمایند
    .................................................. .................................................. .................................................. .............
    اگر 4690 قطعی بشه (که با اوصاف بالا 80 ، 90 قطعی شده ) من سیستم آقای FAZEL77 رو با تغییراتی تا الان مناسب می دونم

مادر برد ASUS H97-PRO GAMER خوبه یا یه چیزی شبیه اون و باحدود اون قیمت رو می پسندم
    پردازنده 4690 cor i
    رم مدلش خوبه ولی به نظر می آد 8 گیگ هم کافی باشه
    هارد خوبه
    مانیتور خوبه ولی تمایل دارم بهتر ازاینو بخرم ملهای بهتر چی پیشنهاد می دید؟
    SSD موافقم
    کارت گرافیک موافقم فعلا نگیرم ( یعنی برایند مشورت ها تا کنون این بوده )
    سی دی رام :اصلا درموردش بی اطلاع هستم فقط خیلی اصرار دارم سرعت خواندن بالایی داشته و اپتک قوی داشته باشه که به نظر می آد انتخاب دوستمون خوبه ولی پیشنهادی با حساسیت من دارید بفرمایید.
    با پاور کاملا موافقم درسته که ظاهرا از نیاز من بیشتره ولی چون تفاوت قیمتش کمه موافقم
    کیس : با کیس خیلی خیلی موافقم یه ریویو خوندم خوشم اومد قبلا هم X1 خریده بودم به نظر کیس مورد نظر من همینه
    واما کولر و فن : تا اینجا برایند مشاوره ها می گه نیاز به کولر ندارم در این مورد یه خورد هنوز مرددم ( البته تجربه سیستم که سال 92 جمع کردم می گه نیازی نیست )

حالا از هم اساتید دعوت می کن تا در مورد کلیات و جزییات انتخاب ها منو راهنمایی کنند
    با سپاس فرا وان

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

چون چند وقتیه تو فکر آپگرید سیستمم هستم و مشورت هایی از این ور و اونور گرفتم و با سیستم حاضر خودم قیاس می کنم، چیزی که به ذهنم می رسه رو میگم امیدوارم مفید باشه:
    CPU قوی برای PS نیاز نیست مگر اینکه بخواهید از قابلیت های 3d استفاده کنید یا اینکه دنبال ادیت فیلم باشید.
    رم هر چقدر بیشتر بهتر، حقیقتاً فکر نمی کنم حد کافی ای برای رم برای کار با این نرم افزارها قابل تصور باشه، وقتی فایل ها سنگین بشه مسلماً رم زیاد به کار میاد مگر اینکه ادیت هاتون خیلی پیچیده نباشه و ... . مضاف بر اینکه رم بیشتر قابلیت استفاده از ramdisk رو برای کارهای فوق سنگین برای شما افزایش خواهد داد.
    گرافیک عملاً مثل CPU تأثیر میذاره یعنی تا زمانی که بحث رندرینگ و ادیت ویدئو پیش نیامده به گرافیک قوی ای احتیاج ندارید و اگر هم در آن مواقع نیازتون بشه نیازی به گرافیک های معمول بازار ندارید و باید به سراغ quadro ها بروید.
    به SSD نیاز هست که نرم افزار و سیستم عامل بر روی آن نصب شده و سرعت اجرای نرم افزار سریع تر باشه.
    به HDD با ظرفیت بالا برای آرشیو نیاز دارید تا کمتر مثل من مشغول backup گیری بر روی اکسترنال باشید.
    کیس خوب و خنک به سلامت قطعاتتون کمک بیشتری خواهد کرد.
    کولر cpu به دلیل اینکه نیازی به OC ندارید بیشتر از حد معمولش نیازی نیست.

سیستم الان من الان pentium cpu intel نسل sandy bridge و 8 گیگ رم و بدون ssd و ... مشکل جدی ای ندارم اما اگر فایلا سنگین بشه کاملاً کند میشه و بیشتر بار م بر روی رم میره یعنی cpu چندان تأثیری نداره.

چیزی که با موجودی بازار تو ذهنمه توی تصویر باهاتون به اشتراک میذارم اما نکاتی در موردش قابل تغییره! اینکه حجم رم از باس رم اهمیت بیشتری داره و لذا اگر رمی با باس پایین تر همین حجم یا بالاتر دیدید ارجحه.
    cpu های بدون K ضریب باز نسل جدید skylake به زودی زود وارد بازار میشه و قیمتشون پایین تر از موجودهاست و با توجه به عدم نیاز به OC می تونید صبر کنید و اون ها رو با قیمت کمتر تهیه کنید.
    رم های بازار اکثراً طراحی شده برای x99 ها بودند و quad هستند و هنوز dual برای z170 نیامده، که اگر بیاد احتمالاً ماژول های 2 در 8 هم خواهند داشت و این سیستم های 4 در 4 ای نیازی نیست و لذا انتخاب رم اشاره شده در عکس هم به دلیل کمبود رم در بازار است که جدیداً افزایش قیمت هم به همین دلیل داشتند و احتمالا با بار جدید قیمت هاشون به خوبی افت خواهد کرد.
    1.jpg
    خوبی نسل skylake اینه که گرافیک مجتمع بسیار قوی و خوبی داره و شما نیازی به هزینه ی ابتدایی برای کارت گرافیک ندارید و بزرگترین مزیتشون نسبت به نسل های قبلی همین پیشرفت در گرافیک مجتمع است که خرید این نسل رو توجیه پذیرتر از نسل قبلی می کند.
    case همان x3 که دوستان فرمودند.
    مانیتور هم دوستمون جناب سعید در بخش مانیتور راهنمایی های بسیار حرفه ای دارند و به نظرم از نظراتشون میتونید بهره بگیرید.
    این رو هم اشاره کنم که قیمت ها رو از روی سایت اینترنتی برداشتم و چون پاور سیستم خودم green 535 هست، پاور جزء اقلام نیست و با توجه به بهینه بودن مصرف انرژی در skaylake نیازی به پاور قوی هم ندارید و اینکه آیا بعداً نیاز باشه گرافیک تهیه کنید یا نه به نظرم نیازی نیست فکر الانتون باشه و اگر روزی گرافیک نیازتون شد یه پاور قوی تر اگر!!! نیاز بود بخرید فکر کنید. بعید می دونم با سیستم گفته شده پاور بیشتر از 430a نیاز داشته باشید.
    خزان و ben163s تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    دوستان از توجه و زحمتی که کشیدید سپاس گزارم
    من یه طرز فکری تو خرید وسایل دارم که سعی می کنم تجهیزاتی رو خریداری کنم که بهترین و بالاترین کارایی رو برای من داشته باشند
    این یعنی اینکه با خرید حتی 6700K با یه مین عالی و یا 16 و حتی 32 گیگ رم DDR4 عالی و بازهم حتی گرافیک قوی مشکلی ندارم و حتی اگر بودجم هم کم باشه اندکی صبر می کنم و بعد می رم بازار
    منتهی وقتی برای خرید یک وسیله فوق العاده پیش می رم که گنجایش بالای اون وسیله متعادل با نیاز من باشه
    مثلا اگه من به اندازه یک پیکان وانت بار برای حمل دارم سراغ بنز ده تن نمی رم
    .................................................. .................................................. .................................................. ...........
    حالا سوال من اینه 4790 و 6600K و 6700K با ظرفیت کاری من متناسب هست ؟ بیشتر از احتیاجات من هست ؟ کمتر هست ؟....
    من خودم در این مسایل نا واردم پس دست به دامن با تجربه ها می شم

بیشتر افرادی که مشورت کردم گفتن حتی 4690 هم از نیازت بیشتره و به راحتی و بدون مشکل می تونی ازش استفاده کنی ( حتی بسیاری گفتن مدل های پایین تر هم کارت رو خیلی قشنگ راه می ندازه )
    البته در این بین دوستان دیگری هم بودند که کافی بودن 4690 رو تایید کردند و فقط به منظور آینده نگری و آپدیت بودن 6600K پیشنهاد دادند
    ( داخل پرانتز باید بگم من یه سیستم سال 92 با پردازنده 4670K که اور لاک هم نشده و رم 16 و یه SSD جمع کردم که الان زیر دست یه طراح حرفه ای است و دیروز محض امتحان رفتم پشتش نشستم تا نیازهای خودم رو بررسی کنم دیدم کاملا و بدون وقفه کارم رو راه می اندازه تازه حدود 4 گیگ رم هم بیشتر استفاده نمی کرد )
    .................................................. .................................................. .................................................. ............
    حال اگر فرض بالا (مناسب بودن قدرت 4690 ) درست باشه من ترجیح می دم از 4690استفاده کنم تا گزینه های دیگه و به نظرم معقوله
    حالا از دوستان خواهش می کنم در مرود کارایی 4690 اگه نظری دارند بفرمایند
    .................................................. .................................................. .................................................. .............
    اگر 4690 قطعی بشه (که با اوصاف بالا 80 ، 90 قطعی شده )
    دوست عزیز مسعله اینجاست که 4690 و 6600 از نظر قیمتی اختلاف ناچیزی دارن ( حدود 70 تا 100 ) و از نظر بازه فرکانسی هم مشابه هم هستن ولی از دو نسل متفاوت
    6600 هم امکان اورکلاک رو داره ( حتی در صورت استفاده نشدن جزو قابلیت های این مدله ) از نظر پردازش گرافیکی از 4690 قویتره مصرف بهینه تری هم داره
    منظور بنده این نیست که حتمن 6600 تهیه کنید اما در حال حاضر منطقی تره که سی پی یو رو بر اساس نسل جدیدتر تهیه کنید
    در صورت انتخاب 4690 باید از دی دی ار 3 استفاده کنید در صورت انتخاب 6600 از دی دی ار 4 طبیعیه که کار شما با 4690 هم راه میفته ولی با همون هزینه میتونید از تکنولوژی جدیدتری استفاده کنید
    در هر حال این شما هستید که انتخاب میکنید خیالتون بابت انتخاب ها راحت باشه حتی در صورت انتخاب 4690 هیچ مشکلی نخواهید داشت
    ویرایش توسط خزان : Wednesday 9 September 2015 در ساعت 15:49
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3572

ایمان جان ماژول های دوال هم موجوده با همین قیمتی که شما معرفی کردین
    Iman.sh و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

ایمان جان ماژول های دوال هم موجوده با همین قیمتی که شما معرفی کردین
    متأسفانه معدوده و گرون، زمانی که x99 آمد به دلیل حرفه ای بودن اون پلتفرم، زیاد هم ازشون تولید و وارد نشد اما انتظار میره با تولید و ورود z170 که سطح پایین تری داره و برای کاربران عادی تره رم های ddr4 رونق بیشتری بگیره و بیشتر تولید بشه. در مقام قیاس بگیریم برای z97 که ddr3 می خورد مثل نقل و نبات رم های باس بالا و با ظرفیت های گوناگون از هر شرکت وجود داشت و داره اما z170 هنوز چیزی از معرفیش نگذشته و رم های ddr4 کافی تو بازار موجود نیست تا قیمتاش انقدر بالا نره.
    همین رم های ddr4 در عرض 3 4 هفته ی گذشته نزدیک به 100 تا 200 تومن افزایش قیمت داشتند به دلیل کمبود در بازار که به نظر میرسه به زودی زود با ورود بارهای جدی این مشکل مرتفع شه و حداقل به قیمت قبلی برگرده.
    خزان تشکر می‌کند.

صفحه 69 از 83 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 ... آخرینآخرین