صفحه 72 از 83 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 711 تا 720 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    بودجه را بفرمایید
    من دنبال کارت گرافیکی هستم که با دو مقوله تناسب داشته باشه
    ۱. نوع کاربری سیستم که صرفا جهت کارهای معمولی و عمومی درکنار عکاسی و نرم افزارهای مربوطه مثل فتوشاپ و لایت روم و پیکاسا و بریج و....است
    ۲.تناسب با دیگر قطعات سیستم باشه
    (پردازنده i5 4690 ,مادربرد ایسوس pro_gamer ,پاور 650 گرین ،رم 16 )

بنابراین هزینه اولویتی نداره به جاش کیفیت و تناسب و کارایی بالا مهمه مخصوصا اینکه در حال حاضر سیستم به کارش مشغوله بنابراین اگر هم مشکل مالی بود صبر می کنم تا سر وقتش تا خرید درستی انجام بدم
    (البته درسته هزینه اولویت نداره ولی اصلا راضی به پرداخت هزینه بی مورد و الکی زیاد هم نیستم)

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    من دنبال کارت گرافیکی هستم که با دو مقوله تناسب داشته باشه
    ۱. نوع کاربری سیستم که صرفا جهت کارهای معمولی و عمومی درکنار عکاسی و نرم افزارهای مربوطه مثل فتوشاپ و لایت روم و پیکاسا و بریج و....است
    ۲.تناسب با دیگر قطعات سیستم باشه
    (پردازنده i5 4690 ,مادربرد ایسوس pro_gamer ,پاور 650 گرین ،رم 16 )

بنابراین هزینه اولویتی نداره به جاش کیفیت و تناسب و کارایی بالا مهمه مخصوصا اینکه در حال حاضر سیستم به کارش مشغوله بنابراین اگر هم مشکل مالی بود صبر می کنم تا سر وقتش تا خرید درستی انجام بدم
    (البته درسته هزینه اولویت نداره ولی اصلا راضی به پرداخت هزینه بی مورد و الکی زیاد هم نیستم)
    تنوع و مدل زیاد هستش با توجه به CPU و مین برد شما ایسوس رادئون را پیشنهاد میکنم الیته جی فورس و برندهای دیگر هم عالی هستند ولی بشخصه به ایسوس رادئون علاقه دارم
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    درود
    از کنترل پنل ایکون NVIDIA CONTROL PANEL را انتخاب کنید در تب programe setting فتوشاپ را انتخاب کرده و در حالت hitgh performance porcessor قرار دهید
    اینکار را کردم را کرده ام دوست عزیز. ولی در اجرا تفاوتی دیده نمیشود. حداقل تغییری حس نمیشود.
    Majix تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    جناب دانش پایه انویدیا تکنولوژی سوییچ دوگانه رو داره به خاطر مصرف کمتر گرافیک مجتمع در صورتی که به توان پردازشی نیاز نباشه خود به خود از گرافیک مجتمع استفاده میکنه به خاطر بهره وری بهتر و مصرف کمتر انرژی که تو زمان معرفی به Optimus معروف شد
    این لینک از خود انویدیا که توضیح میده
    این هم یه سایت داخلی با توضیح مختصر و مفید
    در صورتی که روشی که احسان عزیز فرمودن استفاده بشه اون نرم افزار به کل با گرافیک غیر مجتمع اجرا میشه
    در صورت امکان خروجی لپ تاب رو به مانیتور وصل کنید ببینید باز هم مقادیر برای هر دو کارت ثابت هستن یا نه
    امکان تست روی مانیتور را ندارم ولی تنظیمات فتوشاپ روی کارت گرافیک است و کارت گراقیک هم روی بیشترین پرفورمنس تنظیم شده است. ولی اصولا با تغییر کارت گرافیکی متوجه تغییری در اجرای فتوشاپ نمیشوم. اگر کسی از دوستان سیستمی با دو کارت گرافیک دارد تست کند تا به نتایج بهتری در این مورد برسیم.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    امکان تست روی مانیتور را ندارم ولی تنظیمات فتوشاپ روی کارت گرافیک است و کارت گراقیک هم روی بیشترین پرفورمنس تنظیم شده است. ولی اصولا با تغییر کارت گرافیکی متوجه تغییری در اجرای فتوشاپ نمیشوم. اگر کسی از دوستان سیستمی با دو کارت گرافیک دارد تست کند تا به نتایج بهتری در این مورد برسیم.
    با آپدیت درایور/درایورهای کارت گرافیک هم تغییری ایجاد نمیشه؟

یه نکته رو هم اضافه کنم شاید مفید بود ... تجربه ای هست که من در جای دیگه ای دارم ...
    موقع استفاده از نرم افزارهای سه بعدی که رندرینگ رو تحت GPU انجام میدن نه پردازنده، در مورد سیستم هایی که از چند کارت گرافیک استفاده می کنند و مثلا در مورد کارت های گرافیک برند NVIDIA به این چینش به اصطلاح SLI میگن، یکی از شروط برای اینکه از تمامی قدرت کارت گرافیک ها (که در اون کاربرد از هسته های CUDA کارت گرافیک استفاده میشه) استفاده بشه اینه که میزان رم مصرفی اون نرم افزار این توانایی رو داشته باشه که بتونه در تمام کارت گرافیک ها لود بشه، به این معنی که اگر مثلا دو کارت گرافیک روی یه سیستم SLI شده باشن ویکی 4 گیگ حافظه داشته باشه و دیگری 2 گیگ و میزان رم مورد نیاز جهت لود شدن اون پروژه مثلا 3 گیگ باشه عملا فقط از گرافیکی که رم بالاتری داره استفاده میشه. امیدوارم سرنخی به شما بده برای حل شدن مشکل ...
    m.daneshpayeh و خزان تشکر می‌کنند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

تشکر کرده
    1982

والا زمانی که لپتاپ را تازه گرفته بودم اصلا فتوشاپ با کارت گرافیک کار نمیکرد و بعد از تعریف چی پی یو در تنظیمات فتوشاپ نرم‌افزار هنگ میکرد. تا اینکه در اپیدیتهای بعدی حل شد. فعلا هم با فتوشاپم مشکلی ندارم.
    منتها سوال این است که اصولا مشکلی هست یا خیر! با توجه به اینکه فتوشاپ کار گرافیک سه بعدی نمیکند، آیا با کارت گرافیک بهتر باید انتظار پرفورمنس بالاتری از فتوشاپ داشت یا خیر.
    تجربه من روی روی سیستمم این بود که اختلافی بچشم نمیاید.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

والا زمانی که لپتاپ را تازه گرفته بودم اصلا فتوشاپ با کارت گرافیک کار نمیکرد و بعد از تعریف چی پی یو در تنظیمات فتوشاپ نرم‌افزار هنگ میکرد. تا اینکه در اپیدیتهای بعدی حل شد. فعلا هم با فتوشاپم مشکلی ندارم.
    منتها سوال این است که اصولا مشکلی هست یا خیر! با توجه به اینکه فتوشاپ کار گرافیک سه بعدی نمیکند، آیا با کارت گرافیک بهتر باید انتظار پرفورمنس بالاتری از فتوشاپ داشت یا خیر.
    فتوشاپ که قسمت سه بعدی هم داره، احتمالا به کارتون نیومده.. اگر اشتباه نکنم از ورژن CS5 Extended اضافه شد ...

در مورد جمله ی آخرتون فکر می کنم این توضیحات مفید باشه :

Re: Does graphics card matter in photo editing?: Retouching Forum: Digital Photography Review

این اطلاعات هم مفید می تونه باشه :

How important is a graphics card for photo editing - Graphics Cards - Graphics Cards

Is GPU or CPU more important for Photoshop and Lightroom? - Photography Stack Exchange

https://www.google.com/webhp?sourcei...or%20photoshop
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

خب شما در حال حاضر دارید از قدرت گرافیکیتون تو رزلوشن محدود لپ تابتون استفاده میکنید و هرچقدر این مقدار افزایش داشته باشه به قدرت پردازشی بیشتری هم نیاز خواهد بود برای مثال من یه سری بازی رو خود لپ تاب انجام میدم به راحتی اجرا میشن و تنظیمات رو میتونم بالا ببرم اما در صورتی که بخوام لپ تاب رو به تی وی یا مانیتور جداگانه ای متصل کنم و رزلوشن افزایش پیدا کنه به وضوح کارت تحت فشار بیشتری قرار میگیره حتی افت فریم مشاهده میشه
    نرم افزارهایی مثل فوتوشاپ هم برای اجرای بهتر با هسته های پردازشی سی پی یو و جی پی یو هماهنگ شده هستن
    البت منکر این نیستم که در حال حاضر بدون داشتن گرافیک مجزا هم میشه به راحتی خیلی از نیازها رو براورده کرد
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    با آپدیت درایور/درایورهای کارت گرافیک هم تغییری ایجاد نمیشه؟

یه نکته رو هم اضافه کنم شاید مفید بود ... تجربه ای هست که من در جای دیگه ای دارم ...
    موقع استفاده از نرم افزارهای سه بعدی که رندرینگ رو تحت GPU انجام میدن نه پردازنده، در مورد سیستم هایی که از چند کارت گرافیک استفاده می کنند و مثلا در مورد کارت های گرافیک برند NVIDIA به این چینش به اصطلاح SLI میگن، یکی از شروط برای اینکه از تمامی قدرت کارت گرافیک ها (که در اون کاربرد از هسته های CUDA کارت گرافیک استفاده میشه) استفاده بشه اینه که میزان رم مصرفی اون نرم افزار این توانایی رو داشته باشه که بتونه در تمام کارت گرافیک ها لود بشه، به این معنی که اگر مثلا دو کارت گرافیک روی یه سیستم SLI شده باشن ویکی 4 گیگ حافظه داشته باشه و دیگری 2 گیگ و میزان رم مورد نیاز جهت لود شدن اون پروژه مثلا 3 گیگ باشه عملا فقط از گرافیکی که رم بالاتری داره استفاده میشه. امیدوارم سرنخی به شما بده برای حل شدن مشکل ...
    در مورد SLI باید هر دو کارت از انویدیا باشن یه سری لپ تاب با چینش SLI هست که بیشتر برای گیم طراحی شدن اما تو لپ تاب آقای دانش پایه کارت مجزا NVIDIA و کارت مجتمع Intel HD تا حد اطلاع من امکان استفاده از SLI تو همچین چینشی نیست
    برای استفاده بهتر از کارت گرافیک تو قسمت رندرینگ باید دنبال سری های Quadro از Nvidia و یا FirePro از ATI باشید
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

منم 2 تا 755 دارم رو لپ تاپ هيچ تأثيری نداره گرافيک رو چی باشه
    حتی سرعت فن هم تغييری نميکنه
    در صورتی که بازی های سبک مثل pes 2015 اجرا کنم زود فن راه ميوفته
    از نظر تنظيمات هم هم برای اجرا ست کردم هم توی خود فتوشاپ
    شايد توی رندر های 3 بعدی تأثيری بزاره اما برای کارهای عادی که نداره
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid