صفحه 59 از 83 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

دوستان همونطوری که دوستمون عرض کرد من سیستمم رو 2 ماه پیش خریداری کردم به جای i7 هم i5 4690 با 8 گیگ رم و مادربورد ایسوس z87 aو یه پاور فک کنم حدود 600 گرین گرفتم خدا روشکر سیستم تا الان به راحتی کارهامو راه انداخته.اما درباره مادربورد ایسوس که دوستمون عرض ما خودمون وارد کننده مادربورد ایسوس هستیم و خدا رو شکر تا الان مشکلی ندیدیم
    msh2200 تشکر می‌کند.
    سید سجاد میری

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

خیلی خوب بحثی ندارم که موارد صحیح را ثابت کنم
    میتوید بفرمائید در پاورهای قدیمی و مدل پایین کدامیک از اینها موجودند lowripple
    تازه در مورد موارد کیفی چیزی نمیگم heat delay ssi eps pfc 0 load high current over clock turbo
    در مورد استاندارد های مدیریت پاور هم چیزی نمیگم چون هر نسل کلا اصلاح میشود

بر اساس استاندارد شما پراید چون چرخ دارد و موتور و راه میرود پس خودرو است و بر اساس همین استاندارهای شما سالی 500 هزار تاش به مردم تحمیل میشود در صورتی که در اروپا اجازه نمیدن حتی انرژی صرف فکر کردن بهش بشود چه برسد به این بحث ها
    در مورد بنزین لطفا دیگه چیزی نگید که مفهوم اکتان از نظر شما کاملا مشهوده
    بنزینی که توی پیکان میریزید رو توی بنز هم میریزید
    کسی اشکالی نگرفت بریزید

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    پاور با خروجی واقعی الان در بازار به وفور وجود دارد
    i5 رده نیمه حرفه ای هستن پس اگر مدل های آخر باشند و از سیستم کار کشیده بشود اون پاور براشون کمه(جواب داده یعنی شما دستگاه زدید خروجی رو چک کردید!!)
    برند هایی مثل گرین به خوبی بازار را تامین میکنند
    برند های خارجی هم که از نماینده خریداری میشن اصل هستند بنابراین مثل فیلتر بازار پاور دچار مشکل نیست
    زمانی ما در مورد آخرین مدل پردازنده و گرافیک صحبت میکنیم بحث به میان آوردن خروجی واقعی خنده دار است چون غیر از این دور از ذهن است
    وقتی آدم میخواهد مشاوره بدهد حداقل باید در آن زمینه اطلاعات کافی داشته باشد(نه اینکه بگویم شما بی اطلاع هستید)
    بعنوان کسی که سالهاست با فروش کامپیوتر سرو کار دارم و از قابلیت های مختلف سیستم اطلاعات کافی دارم اون پیشنهاد پاور را هنوز شوخی میدانم
    مثال آن مثل این است که بگوییم با 1 میلیون تومان چه دوربین حرفه ای میتوان خرید مثلا canon 1100D بنظرم برای کار حرفه ای خوب باشد
    200 تومان آخه برای پاور !!! الان زیر 350 پاور خرید کردید در مورد حرفه ای و این موارد حرفی برای گفتن باقی نمی ماند مقداری با اندیشه حرف بزنیم

چی بگم شاید حق باشماست!!!!!
    ولی من که دارم یک سرور با CPU i7 , گرافیک Geforce 210، رم 8GB ، مادربرود GigaByte (مدلش رو اصرارداشتید فردا که پای سرور بودم می زنم)، 3 هارد 6TB بصورت 24 ساعته با 20 تصویر Full HD دوربین مداربسته و RealTime OutPut بر روی دو مانیتور استفاده می کنم و مدت زمان کارکردش هم بدون خاموشی از سال 1390 برج 6 تا حالاست!!
    دستگاه I5 هم دستگاه شخصی محل کارمه که از قضا دارای 4G رم و 1TB هارد و گرافیک G610 هست و از قضا مجدد دو مانیتور و realTime در حال دریافت تصویر از 20 دوربین بصورت full HD و load سه VM هست به همراه پاور 350 گرین و تامین کننده شماست! مشکلی هم ندارم! (محض اطلاع جنابعالی Cpu Usage بین 75 الی 90 درصد)
    حالا نمی دونم نیاز هست در مورد سرور های دارای Cpu Xenon هم حرفی بزنم یا نه ! می ترسم بگید تا حالاندیده!
    حالا اگر منظور شما از نیمه حرفه ای بودن I5 این باشه که Xenon هم هست بحثتون جداست!

ببنید اینجا در این فروم خوبه افراد به هم احترام بگذارند! البته دوستان قدیمی این کار را می کنند!
    خوب اصلا فرض که من اشتباه کردم حداقل لحن صحبتتون را چک کنید!
    در کل این مدتی که در فروم فعالیت می کنید بنده تمام پست های شما را خواندم و برخی موارد هم که نیاز به توضیح بوده و یا اشتباه کردید بدون حتی یک مورد تمسخر پاسخ گفتم
    البته افتخار می کنم از اساتید فروم تو این 10 سال یاد گرفتم!!!
    محض اطلاع جنابعالی فکرنمی کنم سابقه کار کردن با انواع تجهیزات از pentium mmx 200 سال 72-73 یک میلیون تومانی تا به حال کم باشه!البته شما شاید تجربه ای به اندازه تاریخ کامپیوتر داشته باشید که بنده بی اطلاعم!
    اگر لحنم هم تند شد از دوستان پوزش می طلبم!

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjjad نمایش پست ها
    دوستان همونطوری که دوستمون عرض کرد من سیستمم رو 2 ماه پیش خریداری کردم به جای i7 هم i5 4690 با 8 گیگ رم و مادربورد ایسوس z87 aو یه پاور فک کنم حدود 600 گرین گرفتم خدا روشکر سیستم تا الان به راحتی کارهامو راه انداخته.اما درباره مادربورد ایسوس که دوستمون عرض ما خودمون وارد کننده مادربورد ایسوس هستیم و خدا رو شکر تا الان مشکلی ندیدیم
    مبارکتون باشه!
    ببخشید یک جورایی تاپیک را کالبدشکافی کردیم
    ویرایش توسط msh2200 : Friday 22 August 2014 در ساعت 11:59
    S_Mahdi و sajjjad تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

خیلی خوب بحثی ندارم که موارد صحیح را ثابت کنم
    میتوید بفرمائید در پاورهای قدیمی و مدل پایین کدامیک از اینها موجودند lowripple
    تازه در مورد موارد کیفی چیزی نمیگم heat delay ssi eps pfc 0 load high current over clock turbo
    در مورد استاندارد های مدیریت پاور هم چیزی نمیگم چون هر نسل کلا اصلاح میشود
    low ripple رو شما استاندارد ميدونيد؟ به نظر مياد شما کاتالوگ پاور ها رو ميخونيد هر کدوم تبليغ بيشتری کرده بود رو بهتر ميدونيد
    من نگفتم پاور ها با هم تفاوتی ندارند گفتم اين تفاوت مربوط به پايدار بودن خروجی تو شرايط مختلف ميشه که اسمش استاندارد نيست و کيفيت اون پاور رو نشون ميده
    استاندارد ها خيلی دقيق تر از يک کلمه low ripple مشخص ميشن
    heat delay ssi eps pfc 0 load high current over clock turbo
    در اين مورد هم کمی توضيح بديد ممنون ميشم

در مورد پرايد هم اسم اصليش فورد فستيوا بوده و به صورت هاتچ بک هنوز هم در اروپا ديده ميشه (اما چون توليدش برميگرده به سال 1986 اکثراً به کارخونه های بازيافت رفتند)
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

عزیزم وقتی پست بالا میاد دیگه بروز شده یعنی خیلی ها اون رو میخونن و بر اساس اطلاعاتش تصمیم میگیرن
    وقتی اطلاعات غلط داده شده باید اصلاح بشود
    وقتی ما از دوربین صحبت میکنیم داریم در مورد برند صحبت می کنیم بنابراین پاور بدون برند اساسا برای من قابل درک نیست (سیستم و سلامت آن وابسته به خروجی های دقیق پاور است)
    پاور زیر 500 (بله 500 واقعی) برای کاربری های سبک طراحی میشود و بخش های اساسی در کنترل ولتاژ و خروجی های فیلتر شده از آن حذف می شوند بنابراین برای سیستم های بروز و قدرتمند اساسا نباید استفاده شوند پاور تنها یک منبع برق ساده نیست و هر ساله استاندارد هایی در آن تغییر میکند بنابراین وقتی پردازنده جدید و بورد جدید استفاده میشود این تجهیزات بر اساس طراحی های جدید پاور طراحی میشوند ولی خیلی ها وقتی میخواهند سیستم ارتقا دهند همان پاور 5 سال پیش را روی سیستم جدید استفاده میکنند(بدلیل بی اطلاعی)
    دوست عزیز، من حتی 1 کلمه هم از ارتباط پاسخ شما با حرف خودم را متوجه نشدم!!!
    یکبار دیگر و واضح عرض میکنم: بنظرم استفاده از پاور های معروف که درصد خرابی و مرجوعی آن بمراتب کمتر است، بهتر از استفاده از پاور های بینام و نشان است ولو به قیمت پایینتر و عدد توان بالاتر.
    ضمنا اگر قرار بود با تغییر به قول شما استاندارها، همه چی عوض بشه حتما شرکت های تولید کننده سخت افزار آن را اطلاع رسانی میکنند.
    هر گاه هم نیاز به اینکار باشد قطعا خود سازنده ها اقدام به تعویض کانکتور برق مثلا مادربرد خواهند کرد، یا آن چیزی که در سال های قبل برای کارت های گرافیک شاهدش بودیم و برق جداگانه نیاز داشت، خوب هر که پاورش توان ساپورت نداشت ناچارا پاور تعویض میکرد. فکر نمیکنم خیلی حرف پیچیده ای باشه!!
    ضمنا پیشنهاد میکنم قوانین را مجددا مطالعه فرمائید.(علی الخصوص بند 4.9)
    مقررات سایت عکاسی | عکاسی

موفق باشید.
    msh2200 و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اپل دیروز مدل جدید iMac رو با صفحه نمایش رتینای ۲۷ اینچی معرفی کرد!
    رزولوشن مانیتور این مک All in One جدید که ضخامت‌ش در لبه ها به ۵ میلی‌متر می‌رسه، ۵۱۲۰*۲۸۸۰‌ه که میشه ۱۴.۷ مگا پیکسل…
    قیمت پایه این کامپیوتر بی‌نظیر ۲۵۰۰ دلار‌ـه
    اگه این رو با یه مانیتور 4K (با رزولوشن ۸.۸ مگاپیکسل) و قیمت حدود ۳۰۰۰ دلار مقایسه کنیم… میشه گفت که دارید یه مانیتور 5K رو به قیمت کمتر از 4K می‌خرید و یه کامپیوتر با مشخصات عالی (پردازش گر ۴ هسته‌ای Core i5 با سرعت 3.5GHz، رم ۸ گیگی با سرعت ۱۶۰۰ مگاهرتز، یک ترابایت هارد فیوژن (ترکیب اتوماتیک هارد و SSD)، کارت گرافیکی AMD R9 M290X با دوگیگ حافظه GDDR5، وب کم Facetime HD، کارت صا، کارت خوان SD، میکروفون و اسپیکر، پورت صدای دو منظوره (ورودی-خروجی) سه تا USB3، دو تا Thunderbolt2، بلوتوث نسخه ۴، وای‌فای 802.11ac، کی‌بورد آلومینیومی بی‌سیم، مجیک موس و…) رو هم رایگان بهتون می‌دن !!!
    suzanfire، kiavash و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

خوب، اگر با یک مانیتور 4k با قیمت 600دلار مقایسه کنید چی؟!
    انوقت همه اینها را با قیمت 1900 دلار گرفته اید که زیاد است. تازه این به شرطی است که صفحه نمایش این محصول کیفیت قابلیت رقابت با یک مانیتور را داشته باشد. درضمن این حداقل یک سیستم مناسب است و برای داشتن رم 16 گیگ، اس اس دی با ظرفیت مناسب و پردازنده بهتر باید بیشتر بپردازید. امکان آپ گرید، سیستم عامل و ... هم بکنار.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

موضوع اینه که محصولات اپل به دلیل یکپارچگی ویکدستی نرم افزار-سخت افزار همیشه چندگام به نسبت یک سیستم معادل درسایردیوایس ها کارایی روانتروسریعتری دارند. ضمن اینکه دراین مک,اپل ازنام جدیدی استفاده کرده است. به نام Fusion Drive .دراین سیستم اپل ازادغام سرعت دیسک های فلش درکنار حجم بالای دیسک های سخت استفاده کرده است و ای مک را باظرفیت بسیار خوب 3ترابایت وسرعت بسیار بالای دیسکهای فلش عرضه نموده است. برای صفحه نمایش هم مانند ایپدجدید که تا50% کاهش انعکاس نورداشته, 75% کاهش انعکاس نور دارد.تراکم پیکسل بالادر اندازه27 اینچی ,چیزی ست که درهیچ نمایشگری با چنین قیمت وزیبابی یافت نمی شوداقامهدی.همچنین نرم افزارهای زیادی که اپل روی این دستگاه قرارداده بسیارازنیازهای کابرا را رفع میکند.به همراه icluod والبته زیبایی منحصربه فرد بدنه الومینیومی باضخامت تنها5میلیمتری درلبه ها , قیمت2500دلاری ان را کاملا وبیشتراز انتظارتوجیه میکندبه نظرمن.
    135132.jpg

درمجموع من فکرمیکنم درمورد ارزش کالا دربرابرپول پرداختی ,محصولات هیچ شرکتی به نسبت اپل ارزش خرید ندارد.این را وقتی فهمیدم که ایفون3G مرحومم(که دبی یک پاکستانی عزیز ازم سرقت فرمودند)را بااخرین قدرت ودراوج عصبانیت به زمین کوبیدم امادرکمال ناباوری دیدم همه چی سرجاشه ومشکلی نیست . ایفون قبلی(4)روهم که بازهمچین بلایی سرش اوردم اینبار دوربین وسنسورحرارت سنج نمایشگرش ازکف رفت که با یه خرج195تومنی درست شد البته حالا ببینم این 5s بیچاره کی دچاربشه؟!کلا من درزمان عصبانیت کمی ازخوی انسانی دورمیشم متاسفانه!
    ایناروگفتم چون برخی, ویدیوهای مقایسه تحمل درد ایفون ودیگر گوشی ها رو باور نمیکنند.وگرنه قصدتبلیغ یابرندبازی بیجا نداشتم.عذرمیخوام.
    m.daneshpayeh و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا 2105 آواتار ها
    تشکر کرده
    3461

سلام دوستان
    چند وقته تصمیم به خرید سیستم جدیدگرفتم البته بعد چند سال کار با یه سیستم هندلی .
    تواین زمینه هم هیج تخصصی ندارم
    خواستم دوستانی که تو این زمینه تخصص دارن راهنمایی کنن با در نظر گرفتن بودجه چهارتا پنج میلیون چه کانفیگی برای ادیت فایلهای سنگین عکس و کار 3d خوبه که حداقل تا دوسال نیاز به ارتقا نداشته باشه
    مانیتور هم dell u 2713 h 27 انتخاب کردم
    پیشاپیش ممنون
    filtrmiltr و MA.KA تشکر می‌کنند.
    علی اسدی

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط 2105 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند وقته تصمیم به خرید سیستم جدیدگرفتم البته بعد چند سال کار با یه سیستم هندلی .
    تواین زمینه هم هیج تخصصی ندارم
    خواستم دوستانی که تو این زمینه تخصص دارن راهنمایی کنن با در نظر گرفتن بودجه چهارتا پنج میلیون چه کانفیگی برای ادیت فایلهای سنگین عکس و کار 3d خوبه که حداقل تا دوسال نیاز به ارتقا نداشته باشه
    مانیتور هم dell u 2713 h 27 انتخاب کردم
    پیشاپیش ممنون
    قطعات اصلی رو براتون مینویسم، مابقی رو با توجه به مانده بودجه خریداری کنید.
    Mainboard :ASUS X99-Pro LGA2011-3 X99
    Processor : Core i7-5820K Haswell-E
    Ram : Gskill Ripjaws 4 16GB 4GBx4 2666Mhz DDR4
    SSD : Samsung 850 Pro 120GB
    گرافیک رو ننوشتم چون با توجه به نیازتون برای گیم و یا کارهای دیگه میتون متغیر باشه.
    Amir Abdolpanah و 2105 تشکر می‌کنند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

صفحه 59 از 83 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین