صفحه 16 از 71 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 706
Like Tree725تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح متوسط

كاربر فعال M.Rahimizadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    4549

این پسوند فایل‌های سیستم‌عامل مکینتاش می‌باشد.
    شما اگر از سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنید از لینک زیر استفاده نمایید:
    hesamg59 تشکر می‌کند.
    محمد رحیمی‌زاده

كاربر جديد MovementX آواتار ها
    تشکر کرده
    188

Question مشکل تغییر رنگ در فایل JPEG خروجی

سلام

مشکل بزرگی که من در مورد ذخیره عکس با فرمت jpeg دارم، تغییر رنگ ها در فایل jpeg خروجی هست.

-وقتی از گزینه Save as استفاده میکنم و فرمت خروجی رو jpeg تعیین میکنم، در عکس خروجی رنگ ها تغییر کرده اند نسبت به رنگهای اصلی عکس
    داخل خود محیط فتوشاپ. ( میزان اشباع رنگها در عکس خروجی میاد پایین)

-اما وقتی از گزینه Save for web استفاده میکنم رنگها تغییری نمیکنند و نتیجه کاملا مطلوب هست.

با توجه به اینکه گزینه Save for web اطلاعات Exif عکس رو از بین میبره، نمیخوام ازین گزینه استفاده کنم.
    میخوام از Save as استفاده کنم ولی این مشکل تغیر رنگ وجود داره.

--------

این مشکل در حالی برام وجود داره که من موارد زیر رو رعایت میکنم:

-در Color Setting محیط کاری رنگ رو روی Adobe RGB 1998 تنظیم کردم و Intent رو هم روی Perception قرار دادم.

- حتی از گزینه Convert to profile برای تبدیل عکس های با پروفایل متفاوت به پروفایل Adobe RGB 1998 هم که استفاده بکنم، باز همین مشکل تغییر رنگ در خروجی وجود داره.
    (در واقع چه این کار رو انجام بدم چه ندم باز این مشکل وجود داره.

ممنون میشم راهنماییم کنید، الان مشکل دارم برای آپلود عکس هام در این سایت و سایت های عکاسی دیگه.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

بارها شده دوستان همین سوال رو پرسیدن، شما باید پروفایل تصویرتون رو به sRGB تغییر بدهید.

اگر می‌خواهید از گزینه Save As استفاده کنید باید قبل از این کار از sRGB بودن پروفایل تصویر اطمینان حاصل کنید، برای این کار از منوی Edit گزینه Convert to Profile را کلیک کنید.
    پنجره‌ای به این شکل باز می‌شود.

اگر قسمت Source Space روی sRGB بود که پنجره را Cancel کنید و Save as را انجام دهید.
    اما اگر Source Space روی sRGB نبود باید گزینه Destination Space را روی sRGB تنظیم کنید و دکمه OK را بزنید.

روش دوم که من همیشه برای عکس‌های اینترنتی استفاده می‌کنم خروجی گرفتن توسط Save as for Web است.
    در این روش نیازی به تبدیل پروفایل عکس به sRGB نیست. چون در گزینه‌های این پنجره قابلیت تبدیل پروفایل هم وجود دارد.
    تنظیمات رو مثل تصویر زیر انتخاب کنید:

گزینه Convert to sRGB را تیک بزنید که پروفایل عکس شما با sRGB ذخیره شود.
    در قسمت Quality (بالا) عدد را از 100 شروع کنید، و به حجم فایل که زیر تصویر نشان داده شده (پایین سمت چپ) دقت کنید، برای اینترنت بهترین حالت این است که حجم فایل کمتر از 300 کیلوبایت باشد. اگر این عدد بیشتر از 300k بود باید عدد Quality را انقدر کم کنید که حجم فایل خروجی نزدیکترین عدد به 300k شود. مثلا در این عکس من Quality را روی 81 تنظیم کردم تا حجم فایل به 281.9k رسید که مناسب برای اینترنت است.

گزینه Metadata همون Exif است. اگر روی حالت All قرار بدین Exif عکس در فایل خروجی ذخیره می‌شود و اگر روی None قرار بدین Exif در فایل ذخیره نمی‌شود.

انتخاب بین Save as و Save as for Web بسیار ساده است، اگر تصویر شما در ابعاد بزرگ قرار است ذخیره شود از روش اول Save as استفاده کنید.
    اگر تصویر شما قرار است برای نمایش در اینترنت استفاده شود و ابعاد کوچکتری دارد از گزینه Save as for Web استفاده کنید.
    زمانی که می‌خواهید از روش Save as for Web استفاده کنید بهتر است ابعاد تصویر را قبل از این مرحله کوچکتر کرده باشید، یعنی تصویر را از منوی Image -> Image Size به اندازه دلخواه کوچک کنید سپس مراحل Save as for Web را انجام دهید.
    Hoda Zaeimi، M.Khalili، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

مشکل شما استفاده از مود خروجی رنگ می باشد یعنی مرورگر مورد استفاده شما از مود رنگ sRGB استفاده می کنه درحالی که شما از مود رنگ Adobe RGB استفاده می کنید که این مود یا این طیف رنگ دیگر زیادبه کارنمی رود و نسبت به sRGB از تعداد رنگ کمتری برخوردار می باشد .

برای تغییر این کار از Image - Mode - کنترل کنید که نوع مود رنگ برروی RGB Color باشد .

معمولا برنامه ای که برای نمایش رنگ استفاده می کنید به دلیل تفاوت درنوع نمایش و تنظیمات کلا همه باهم فرق دارند که اگر مورد شما بیش از اندازه تفاوت نداشت لازم نیست نگران باشید که این مورد درهمه برنامه ها معمول هست .

درمورد ریسایز هم بهتر است از Image - Imege size اقدام به این کار کنید .
    و یا بافشردن Alt +Ctrl +I نیز می توانید از این مورد استفاده کنید که بعد از ریسایز و سیواز می توانید با کنترل مراحل کیفیت میزان حجم عکس را تعیین کنید .

كاربر آشنا arambigharar آواتار ها
    تشکر کرده
    122

سلام بر همه دوستان
    من میخوام عکس هام رو از تکنیک cross-processing ادیت کنم و الان از طریق cuves این کار را میکنم
    ولی میخوام ببینم آیا پلاگینی هست که این کار را انجام بده ؟ اگر هست اسمش رو بگید ممنون

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مشکل شما استفاده از مود خروجی رنگ می باشد یعنی مرورگر مورد استفاده شما از مود رنگ sRGB استفاده می کنه درحالی که شما از مود رنگ Adobe RGB استفاده می کنید که این مود یا این طیف رنگ دیگر زیادبه کارنمی رود و نسبت به sRGB از تعداد رنگ کمتری برخوردار می باشد .
    این حرفها را نزنید. زیبنده یک تالار حرفه‌ای عکاسی نیست.
    A. Mohammadi، Navid7h، nejadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط arambigharar نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان
    من میخوام عکس هام رو از تکنیک cross-processing ادیت کنم و الان از طریق cuves این کار را میکنم
    ولی میخوام ببینم آیا پلاگینی هست که این کار را انجام بده ؟ اگر هست اسمش رو بگید ممنون
    با سلام

پلاگین نه ولی یه سری اکشن جناب میلانی در تاپیکی گذاشته بودن یادم نیست اسمه تاپیکشو
    فردا(یعنی امروز) آپشون میکنم لینکشو میذارم

ضمن اینکه یه سری اکشن ها برای ویرایش ضربدری رو هم میتونید از سایت زیر بگیرید

کد:
    www.deviantart.com
    شاد و موفق باشید.....
    arambigharar تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه S.M.Noorbakhsh آواتار ها
    تشکر کرده
    5438

نقل قول نوشته اصلی توسط arambigharar نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان
    سلام دوست عزیز
    پلاگین هایی برای ویرایش ضربدری وجود داره ولی یکی از آسون ترین و پر کاربرد تریناش که علاوه بر ویرایش ضربدری افکت های متنوع دیگری هم در اختیار شما قرار میده پلاگین Color Efex Pro 3.0 برای شرکت Nik Software است. از آدرس های زیر میتونید دانلودشون کنید.
    کد:
    http://forum.akkasee.com/showthread.php?t=15331
    http://forum.akkasee.com/showthread.php?t=13796
    پیروز باشید.
    Mehdi Rojaie، Walkman، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید میثم نوربخش

كاربر آشنا arambigharar آواتار ها
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط mayssam32 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    پلاگین هایی برای ویرایش ضربدری وجود داره ولی یکی از آسون ترین و پر کاربرد تریناش که علاوه بر ویرایش ضربدری افکت های متنوع دیگری هم در اختیار شما قرار میده پلاگین Color Efex Pro 3.0 برای شرکت Nik Software است. از آدرس های زیر میتونید دانلودشون کنید.
    کد:
    http://forum.akkasee.com/showthread.php?t=15331
    http://forum.akkasee.com/showthread.php?t=13796
    پیروز باشید.
    این پلاگین را دارم ولی این کار را نمیکنه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

سلام دوستان
    میشه من رو راهنمایی کنید . من میخوام فتوشاپ یاد بگیرم و خیلی هم نمیتونم زمان بذارم برای همین نیاز به یه آموزش منسجم دارم . به نظرتون کلاس برم بهتره یا خودم مطالعه کنم . و اگه بخوام خودم مطالعه کنم چه منبعی رو پیشنهاد می کنید ؟ (اگه کتاب چاپ شده باشه برام خیلی راحت تره )

البته فتوشاپ رو در حد معمولی بلدم میخوام خوب یاد بگیرم مخصوصا روتوش و اصلاحات رنگ و نور و کنتراست

صفحه 16 از 71 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین