صفحه 98 از 755 نخستنخست ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 101 102 108 148 198 598 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 971 تا 980 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    ادریس خان عکس زیبایی است اما یک سئوال برایم پیش آمده ایا شما دلیل خاصی داشته مرکز تابش نور را در قسمت سینه (یقه باز )تنظیم کرده اید. چون نور روی چهره تاکید نداشته .مورد بعدی اینکه با چه دوربینی شما عکس گرفته اید .فکر کنم کاپشن سوژه دچار پیچازی (خطوط نیمداریره ای )شده است .البته من عکس رابزرگ کردم ولی دیدم این مشکل باز هم وجود داشت .مشکل پیچازی (اصطلاح صحیحتر را نمی دونم )بیشتر در دوربین دی 70 نیکون دیده می شود .البته دی 70sهم این مشکل را دارد ولی به مراتب خیلی کمتر .وحید جان تیرگی صورت هم بهمین دلیل است (مرکز نور در روی سینه قرار گرفته است )

بله من نميخاستم تاکيد روی صورت باشه و دوست داشتم صورت در تاريکی کمی فرو بره ضمناً سعی در ايجاد سايه اي تند در پشت مدل داشتم که موفق به اين کار شدم .در عکاسی مد ايجاد سايه های تند کاربرد فراوانی داره .دوربين هم 5d بود در مورده سؤال دوم چون کيفيت عکس خيلی بالاست اگه عکس رو کوچيک کنيد اين مشکل پيشه مياد .من تمايل با کات کردن عکس نداشتم چون ميخواستم فول شات باشه .ولی برای اثبات حرفم در زير نمونه کات شده عکس رو ميتونيد ببينيد که اين مشکل رو نداره
    [IMG]http://i28.*******.com/2uzoyzn.jpg[/IMG]
    A_Maddah و ben163s تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

ادريس جان، اين تغيير رنگ گردن و صورت به خاطر نوع نورپردازي بوده يا پوست خود سوژه از گردن به بالا آفتاب سوخته شده؟؟
    تا درصد زيادی مربوط به رنگ پوست ميشه که در اين جور مواقع با استفاده از فون 7 يا 8 ميشه رنگ گردن رو هم رنگ صورت کرد که من در اون زمان فون نداشتم ،البته تا حد اي هم مربوط به نور پردازی ميشه .
    A_Maddah، Mashhadi Vahid و ben163s تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام
    .مورد بعدی اینکه با چه دوربینی شما عکس گرفته اید .فکر کنم کاپشن سوژه دچار پیچازی (خطوط نیمداریره ای )شده است .البته من عکس رابزرگ کردم ولی دیدم این مشکل باز هم وجود داشت .مشکل پیچازی (اصطلاح صحیحتر را نمی دونم )بیشتر در دوربین دی 70 نیکون دیده می شود .البته دی 70sهم این مشکل را دارد ولی به مراتب خیلی کمتر .وحید جان تیرگی صورت هم بهمین دلیل است (مرکز نور در روی سینه قرار گرفته است )
    اسد خان ببخشید که فضولی میکنم این مورد رو من قبلا برخورد داشتم پیگیر قضیه شدم ظاهرا داستان از این قرار است:

زمانی که سنسور میخواهد ثبت( دیتیل هایی را که از تراکم بیشتری نسبت به پیکسل ها برخوردارند) انجام دهد این پدیده رخ میدهد. در این موضوع از دیده من چند مورد دخیل است مگاپیکسل + سنسور سایز + پیکسل سایز + ریسایز + شارپنس.

چیزی که اتفاق می افتد الان حضور ذهن ندارم که به چه نام شناخته میشود:( به نوعی موج تعبیر میشد)) این تنها درD70 نیست مربوط به همه دوربین ها است نسبت به تراکم دیتیل ها.... شاید چون D70 از مگاپیکسل پایین تری برخوردار است شما بیشتر این موضوع را میبینید.

من با دوربین خودم این موضوع را داشتم زمانی که شارپنس را بیشتر از حد نرمال انجام دهم یا ریسایز کنم اثر آن بیشتر است بخاط اینکه تاپیک به بیراهه نرود از گذاشتن آن عکس صرف نظر میکنم

در عکس ادریس عزیز هم اگر دقت شود در عکس ریسایز شده اثر آن زیاد است در عکسی هم که کپچر شده از سایز واقعی است من با ادریس موافق نیستم که کاملا حذف شده اگر دقت کنید اندکی هنوز اثر آن روی آستین هست! که نشات گرفته از بافت های ریز و موازی کت میباشد اگر با یک 1دی اس عکس گرفته شود یا با مدیوم فرمتهایی چون هاسلبلاد قطعا اثر آن کمتر خواهد شد یا کلا از بین میرود

به هر حال اسد خان این چیزی بود که به ذهن من رسید میشود اثر انرا کمتر کرد ( اثر آن روی ریسایز بحثی است جدا صحبت اصلی من بیشتر سر سایز واقعی عکس است که آنجا هم احتمال دیده شدن این موضوع است) ولی با کاهش شارپنس مواجه خواهید شد

ارادتمند شما دوست خوب
    rezakh، Simaei، A_Maddah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    اسد خان ببخشید که فضولی میکنم این مورد رو من قبلا برخورد داشتم پیگیر قضیه شدم ظاهرا داستان از این قرار است:

زمانی که سنسور میخواهد ثبت( دیتیل هایی را که از تراکم بیشتری نسبت به پیکسل ها برخوردارند) انجام دهد این پدیده رخ میدهد. در این موضوع از دیده من چند مورد دخیل است مگاپیکسل + سنسور سایز + پیکسل سایز + ریسایز + شارپنس.

چیزی که اتفاق می افتد الان حضور ذهن ندارم که به چه نام شناخته میشود:( به نوعی موج تعبیر میشد)) این تنها درD70 نیست مربوط به همه دوربین ها است نسبت به تراکم دیتیل ها.... شاید چون D70 از مگاپیکسل پایین تری برخوردار است شما بیشتر این موضوع را میبینید.

من با دوربین خودم این موضوع را داشتم زمانی که شارپنس را بیشتر از حد نرمال انجام دهم یا ریسایز کنم اثر آن بیشتر است بخاط اینکه تاپیک به بیراهه نرود از گذاشتن آن عکس صرف نظر میکنم

در عکس ادریس عزیز هم اگر دقت شود در عکس ریسایز شده اثر آن زیاد است در عکسی هم که کپچر شده از سایز واقعی است من با ادریس موافق نیستم که کاملا حذف شده اگر دقت کنید اندکی هنوز اثر آن روی آستین هست! که نشات گرفته از بافت های ریز و موازی کت میباشد اگر با یک 1دی اس عکس گرفته شود یا با مدیوم فرمتهایی چون هاسلبلاد قطعا اثر آن کمتر خواهد شد یا کلا از بین میرود

به هر حال اسد خان این چیزی بود که به ذهن من رسید میشود اثر انرا کمتر کرد ( اثر آن روی ریسایز بحثی است جدا صحبت اصلی من بیشتر سر سایز واقعی عکس است که آنجا هم احتمال دیده شدن این موضوع است) ولی با کاهش شارپنس مواجه خواهید شد

ارادتمند شما دوست خوب

[IMG]http://i28.*******.com/25eyy4l.jpg[/IMG]

عکس قبلی رو باز هم کمی کوچيک کرده بودم ولی اين عکس تکه اي از سايز واقعه اي عکس بدون کوچيک کردن هست ،شما چيزی مشاهده ميکنيد؟
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: عكس های پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    .....
    .
    .
    چیزی که اتفاق می افتد الان حضور ذهن ندارم که به چه نام شناخته میشود:( به نوعی موج تعبیر میشد))
    ??? Moire
    A_Maddah، Minoosepehr، Delbaz و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نه ادریس جان اینجا اصلا دیده نمیشود

ولی آن مورد یک قانون کلی است در مورد تراکم دیتیل های ثبت شده نسبت به مگاپیکسل. که اثر آن در هر جایی متفاوت است. اگر یادم باشد با کادری ثابت در ابعاد متفاوت عکسهایی گرفته شود امکان تفاوت بین عکسهای یک دوربین خاص هم میتواند باشد. این قسمت آخر را مطمین نیستم(الان حضور ذهن ندارم)

و اما ریسایز..... در ریسایز چون اطلاعات دقیقا به تناسب عکس اصلی از دست نمیرود( خطای نرم افزاری و بسته به قابلیت برنامه ای که ریسایز میکند) این اثر خودش را بیشتر نشان میدهد در این عکس آخر شما هیچ موردی رویت نمیشود...دقیقا مگاپیکسل نسب به آن تراکم عامل تعیین کننده ایست که در همین عکس های شما به وضوح معلوم است....

ارادتمندتان افشین
    A_Maddah، Aryan و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

سلام
    .مورد بعدی اینکه با چه دوربینی شما عکس گرفته اید .فکر کنم کاپشن سوژه دچار پیچازی (خطوط نیمداریره ای )شده است .البته من عکس رابزرگ کردم ولی دیدم این مشکل باز هم وجود داشت .مشکل پیچازی (اصطلاح صحیحتر را نمی دونم )بیشتر در دوربین دی 70 نیکون دیده می شود .البته دی 70sهم این مشکل را دارد ولی به مراتب خیلی کمتر )
    سلام جناب مداح این پیچازی به قول شما فکر کنم اسمش Moiré باشه
    توضیحات بیشتر

http://www.akkasee.com/articles/12022/
    Amir Mohebi، A_Maddah، yasin-m و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

تشکر کرده
    84

اين عکس همون آقا کوچولو هست که وقتی نوزاد بود ازش عکس گرفتم .الان کلی بزرگ شده .عکس نوزاديش هم يک بار ديگه ميزارم که بتونيد مقايسه کنيد .

[IMG]http://i31.*******.com/o0a0s1.jpg[/IMG]

[IMG]http://i31.*******.com/2ufehxw.jpg[/IMG]
    ویرایش توسط Aryan : Sunday 20 April 2008 در ساعت 03:09
    Nader Kohansal، eksir، Simaei و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

GAM
    GAM آنلاین نیست
    كاربر همراه GAM آواتار ها
    تشکر کرده
    266

1/6
    F5.6
    ISO/400
    66mm
    [IMG]http://i31.*******.com/mihs8o.jpg[/IMG]
    javid.ghasemi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    جناب ادریس خان عکس های زیبایی شده اند .جناب Gam وایت بالانس تنظیم نیست یا اینکه به عمد اینگونه تنظیم کرده اید ویا اینکه با ویرایش پرتره را زرد کرده اید ؟ در ضمن نتونستم با نگاه سوژه ارتباط برقرار کنم .نفمیدم نگاه ایشون نگاه یک ادم کنجکاوی را نشون می ده یا دمق یا پکر یا .........
    ben163s تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

صفحه 98 از 755 نخستنخست ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 101 102 108 148 198 598 ... آخرینآخرین