صفحه 101 از 755 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 151 201 601 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

خوب چون این بحث مطرح شد بنده هم دو تا سوال بپرسم...

اول اینکه برای پرتره هایی که یک طرف صورت کاملا روشن و یک طرف دیگر کاملا تاریک باشد چه نوع نورپردازی توصیه می شود ( البته بدون توجه به پروسس )

و بعد اینکه برای داشتن نور بر روی بدن و لبه های بدن بدون اینکه باقی بدن روشن باشد چه نوع نورپردازی باید انجام دارد.
    ben163s تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

اول اینکه برای پرتره هایی که یک طرف صورت کاملا روشن و یک طرف دیگر کاملا تاریک باشد چه نوع نورپردازی توصیه می شود ( البته بدون توجه به پروسس )

و بعد اینکه برای داشتن نور بر روی بدن و لبه های بدن بدون اینکه باقی بدن روشن باشد چه نوع نورپردازی باید انجام دارد.
    در مورد اول تو پرزنته آقاي محبي نحوه نورپرداز گفته شده فكر كنم با چتر يا حتي فلاش معمولي هم جواب بگيري يه عكس زيبا هم گذاشته شده بود

در مورد دوم من تو يه فايل ديده بودم واسه مشخص كردن مرز بدن از يه نور تقريبا با زاويه هاي Hairlight يكم پايينتر با تاكيد بر روي بدن با يه سافت باكس كوچك اينكار رو كردن منتها تو تنظيم فلاش يكم كار داره چون تعيين ميزان انحراف فلاش به پشت سوژه خيلي مهمه اينطوري مرز بدن از بك گراند درومد بيرون و خيلي هم نتيجه عالي بود نكته مهم ديگه اينكه تو يه عكس فقط از اين نور و يه رفلكتور استفاده كردن و صورت رو هم مقداري نور دادن يه بدن تاريك با مرزهاي روشن و صورت سايه دار خيلي رويايي بود
    Kaveh Ghobadi و ben163s تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

جناب قبادی عزیز

سوال شما در قسمت اول دقیقا سوال منهم هست.

اما در مورد دوم تجربه ای دارم که ذیلا بیان میکنم. البته جسارت بنده را ببخشید فقط در حد خودم و روش سعی و خطا که در گذشته به آن رسیده ام را بیان می کنم.

1- کلا این نوع عکسها را من ضد نور میگرفتم

2- منبع نور را پشت سوژه قرار میدادم (البته طوری که ایجاد فلیر نکند) یعنی تا حد امکان منبع نور اسپات رو نزدیک به سوژه می کردم.

3- معمولا نورسنجی رو یکی دو گام پایین تر از حد معمول در نظر می گرفتم که غیر از لبه های بدن بقیه قسمتها و خود سوژه تیره تر شوند

4- دیافراگم را برای حصول شارپنس تصویر روی 5.6 به بالا تنظیم می کردم

5- و در نهایت تا جایی که فیلم اجازه بدهد یعنی 36 شات می زدم تا یکیش قابل قبول در بیاد.

پ .ن : مورد 5 در عکاسی دیجیتال کاربرد ندارد
    پ.ن 2: عجب مصیبتی داشتیم سر چاپ کردن این عکسها (یادش بخیر)
    پ.ن 3: اینها فقط تجربه بنده و به روش سعی و خطا بوجود آمده است ، اصلا هدف از طرح این روش این بوده که دوستان غلطهای ما را اصلاح کنند. لطفا اساتید به بزرگواری خویش بنده حقیر را به خاطر این جسارت عفو بفرمایند.

با تشکر

ارادتمند

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

كاوه جان:

1. Split Lighting رو توصيه مي‌كنم. نورپردازي سختي است از آنجا كه جاي نور اصلي به سختي به دست مي‌آيد علاوه برآن تنظيم نور به نحوي كه نور وارد شده از گودي دماغ، چشم موجود در سايه را روشن كند كمي سخت و وقت گير است.

2. Rim Lighting ، كه نوعي نورپردازي از پشت است. با چتر بسيار راحت تر انجام مي شود (با Softbox احتمال فلر بسيار است) اين نوع نورپردازي نيز مشكل است و مقدار فيل لازم بايد بسيار به دقت تنظيم شود.

اين تازه اول كار است، بايد عرض كنم كه پست پروسس اين دو نوع نورپردازي بسيار بسيار مهم و از خود نورپردازي زمان‌بر تر و سخت‌تر است.

پي‌نوشت: پست بنده با آقايان ديناروند و وطن‌دوست هم‌زمان شد!
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Tuesday 22 April 2008 در ساعت 17:35
    A_Maddah، babakdin543، Kaveh Ghobadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    1522

بعد از مدتها عكاسي بلاخره جرات كردم تو اين تاپيك اولين پرترم رو بزارم
    ايراداتش رو بگيريد لطفا
    اينم بگم كه نورپردازي نداشتم با استفاده از فلاش سر خود دوربين و نور لوستر آشپزخانه بهتر از اين نميشد چون سوژه آماده پرتره نبود و بدون هماهنگي عكس رو گرفتم مجبور شدم پروسس زيادي رو پوست صورت داشته باشم حالا به همه اينها مشغول به كار بودن سوژه تو اشپزخانه رو هم اضافه كنيد
    اميدوارم مشكل رنگ نداشته باشه چون تو مانيتور شركت رنگها رو تنظيم كردم ممكنه تنظيم نباشه

[IMG]http://i31.*******.com/30tnk7r.jpg[/IMG]
    ویرایش توسط babakdin543 : Tuesday 22 April 2008 در ساعت 16:50
    Amir Mohebi، Simaei، A_Maddah و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Question پاسخ: عكس های پرتره

سلام

چرا اينقدر چشم و ابرو شارپه و هر چه به سمت پايين ميريم به طرز شديدي سافت شده؟؟؟ مخصوصا" در لبه ها؟؟؟
    ben163s تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

چرا اينقدر چشم و ابرو شارپه و هر چه به سمت پايين ميريم به طرز شديدي سافت شده؟؟؟ مخصوصا" در لبه ها؟؟؟
    بله معمولا تو پرتره ها بايد مقداري چشمها و لب ها شارپ بشه چون تو ويرايش ها جلوه خودش رو از دست ميده من متاسفانه چون رو فايل JPEG پروسس رو انجام دادم يكم دستم بسته بود شايد بهتر باشه رو RAW دوباره پروسس كنم و با TIFF كار رو تموم كنم اما اين كار رو به عنوان مشق انجام دادم ببينم نظر دوستان چيه خودم هم موندم آيا اصلا ارزش نظر دادن نداشت يا نه عكس بي نقصيه !!!!!!!!!!!
    من واسه شارپ كردن چشمها لب و دندانها از يه ماسك استفاده كردم دليل ايجاد اين حالت هم همينه حالا برام سئواله وقتي كه تو پروسس لب و چشمها جدا ميشن و شارپ تر ميشن مرز ماسك با پوست مشخص ميشه يعني حد ماسك و بافت صورت بعد از شارپ سازي مشخص ميشه من معمولا واسه جلوگيري از اين حالت تو شارپ سازيRadios رو تا جايي كه به نتيجه برسم كم ميكنم حالا نميدونم اين كارم درسته يا روش بهتري وجود داره
    ویرایش توسط babakdin543 : Wednesday 23 April 2008 در ساعت 08:51
    ben163s تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

خب منم نظر خودمو میگم
    اول اینکه پرتره قشنگی شده

چشم ها و ابروها یه ذره زیادی شارپ شده ( یعنی خیلی طبیعی نیست همچنین سفیدی کره چشم)
    یک خطی در بالای پیشانی ( یعنی جایی که موها روییده ) وجود داره که انگار مثلا آثار باقیمانده یک ماسکه
    خط جدا کننده بینی از صورت هم به نظرم زیادی محو شده

اما برای اینکه لبه ماسک در کار معلوم نباشه:
    1 - ماسک رو با لبه های نرم انتخاب کنید
    2- بعد از ایجاد افکت , در صورتیکه باز هم لبه ها معلومه , ماسک رو دوباره با یه قلموی نرم اصلاح کنید
    3- در آخر ماسک رو با لایه خودش یکی کنید ( نه با لایه اصلی ) و از ابزار پاک کن با یک قلموی نرم میتونید استفاده کنید و لبه ها رو کمی اصلاح کنید
    4- در صورتی که با لایه اصلی یکی کردید میتونید از ابزار History Brush استفاده کنید

اما من معمولا برای ویرایش پوست از ابزار Select / Color Range استفاده میکنم و با قطره چکان افزایشی سعی میکنم تمام تن رنگ پوست صورت رو انتخاب کنم و در یک لایه بالاتر قرار بدم
    سپس لایه صورت رو به طور جداگانه ویرایش و روتوش میکنم یا از پلاگین استفاده میکنم
    و لایه پائین رو جداگانه شارپ یا اصلاح میکنم

و در صورت لزوم لبه ها رو با ابزار پاک کن با لایه پائینی یکنواخت میکنم
    کلا در فتوشاپ برای رسیدن به یک هدف ممکنه چندین و چند راه وجود داشته باشه .
    Amir Mohebi، Persian، Soha.T و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1522

باشه دو باره پروسس ميكنم ببينم كار چطوري ميشه
    M.vatandoost و ben163s تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

به فرمایشات کامل یاسر این نکته را هم اضافه کنم که برای اصلاح دقیق ماسک، گاهی اوقات، استفاده از رنگ‌های خاکستری ( بسته به نیاز، نزدیک به سیاه یا سفید) می‌تواند اثرات خوبی داشته باشد.

همچنین اگر ویرایشهای مریوط به صاف کردن پوست را در یک لایه مجزا انجام دهید، بعد می‌توانید براحتی با کاهش Opacity این لایه، جزئیات مورد نظر را از لایه زیرین، احیاء کنید.
    Amir Mohebi، A_Maddah، Soha.T و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan