صفحه 20 از 755 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 120 520 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر آشنا Hadi.F آواتار ها
    تشکر کرده
    7

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

با سلام:
    خانم maryami هرگز منظورم از آن پست این نبوده که شما پارازیت تاپیک شده اید بلکه منظورم این بود که اگر عکسی را که خودتان اعتقاد دارید از نظر شما اشکالی ندارد قرار دهید و بعد اعضا نکات دیگری به آن اضافه کنند قطعا باعث پیشرفت شما خواهد شد البته خوب ممکن است فردی عکسی بگذارد و این گونه مطرح کند که با این که می دانم این عکس مثلا اینجاش اشکال دارد ولی نحوه برطرف کردن آن نمی دانم و درخواست راهنمایی می کند نه نظر که فکر نمی کنم اشکالی داسته باشد . در ضمن بهتر است از تله ترین حالت لنز برای پرتره استفاده کنید(آخرین زوم).
    hamid ir : خواهش میکنم
    ben163s تشکر می‌کند.
    My Gears:
    Gluttony * Greed * Sloth * Envy * Wrath * Pride * Lust and Other Demons

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

تپل:)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

سلام...
    این همون جیگر منه فقط یه خورده بزرگ شده.

ben163s تشکر می‌کند.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

خدا براي خودت و خانواده ات نگرش داره
    ben163s تشکر می‌کند.
    عليرضا وحيد
    Canon EOS350D,Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II
    Canon EOS500, EF 28-80mm f/3.5-5.6 MC
    Flash:Canon Speedlite 220EX
    عاشق طبيعت و گردشگري

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

سلام به همه دوستان
    لطفا نظر بدید...

ben163s تشکر می‌کند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    لطفا نظر بدید...
    سلام کامیار عزیز،

پرتره خوبی هست فقط دو تا نکته سریع:
    1- با توجه به رنگ موها و بک گراند اگه می*تونستی با یک بوم یه نور متمرکز رو به موها بتابونی بسیار به هویت بخشی به عکس کمک می*کرد و اونو از پس زمینه جدا می*کرد، البته نوری اونقدر کم و بسته که به ترکیب بندی فعلیت خللی وارد نمی*کرد.

2- البته به ظاهر دوستمون عینکش شیشه داره (از تیرگی سایه زیر چشم می*گم) ولی به هر ترتیب وجود Catch Light تو چشم خیلی مهمه برای به تصویر کشیدن جاری بودن زندگی توی وجود طرف (چی شد!) و شما هم اینطور که من دیدم زحمت کشیدی و نورهاتو طبق اصول تنظیم کردی و Catch Light هم داری اما توی سفیدی چشم افتاده جای اینکه تو سیاهی بیوفته و اثر بر عکس می*گذاره رو بیننده.

به هر ترتیب به نظر من (که کوچیک شما هستم) در مسیر صحیحی قرار دارید و کارتون خیلی خوب هست و با همچین نکات کوچیکی می*تونید پرتره*های عالی بگیرید. در ضمن یک چیز دیگه هم هست که بعداً در موردش می*تونیم خیلی با هم صحبت کنیم ولی مختصر و مفید، روحیات سوژه*هم بسیار مهم هستن و اینکه تو چه حالتی و موقعیتی عکسی می*گیرید ازش، گمان می*کنم این سوژه*هم فقط و فقط به فکر خود عکس و عکاسی بوده و می*بایست با دور کردن فکرش از این موضوع با یک عکس بی*خبر در لحظه مناسب سورپرایزش می*کردید.

ممنونم.
    ben163s تشکر می‌کند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام کامیار جان.. پرتره خیلی خوبی شده فقط اگه میشه بگو که نورپردازیش رو چجوری انجام دادی، ممنون..
    ویرایش توسط Doncorleone : Friday 12 January 2007 در ساعت 12:14
    ben163s تشکر می‌کند.
    محمد منتظری

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    پرتره خوبی هست فقط دو تا نکته سریع:
    1- با توجه به رنگ موها و بک گراند اگه می*تونستی با یک بوم یه نور متمرکز رو به موها بتابونی بسیار به هویت بخشی به عکس کمک می*کرد و اونو از پس زمینه جدا می*کرد، البته نوری اونقدر کم و بسته که به ترکیب بندی فعلیت خللی وارد نمی*کرد.
    .
    سلام عرض میکنم جناب کاوه و ممنون از نقد به جا و نظرات مفیدتون اگر ممکنه در مورد این قسمت کمی تو ضیح بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    به هر ترتیب به نظر من (که کوچیک شما هستم) در مسیر صحیحی قرار دارید و کارتون خیلی خوب هست و با همچین نکات کوچیکی می*تونید پرتره*های عالی بگیرید. در ضمن یک چیز دیگه هم هست که بعداً در موردش می*تونیم خیلی با هم صحبت کنیم ولی مختصر و مفید، روحیات سوژه*هم بسیار مهم هستن و اینکه تو چه حالتی و موقعیتی عکسی می*گیرید ازش، گمان می*کنم این سوژه*هم فقط و فقط به فکر خود عکس و عکاسی بوده و می*بایست با دور کردن فکرش از این موضوع با یک عکس بی*خبر در لحظه مناسب سورپرایزش می*کردید.

ممنونم.

قربان شما بزرگوارید من سپاسگزارم از نظرتون قطعا راهنمایی های مفید جنابعالی من رو در مسیر بهتر عکس گرفتن رهبری خواهد کرد
    در مورد سوژه هم با شما موافقم چون بیشتر در حال تست کردن بودیم هردو حواسمون بیشتر به عکس و عکاسی بود تا فیگور مناسب که به نظر خودم دیدم این عکس شاید تا حدی قابل قبول باشه گفتم اینجا قرار بدم که مورد بررسی قرار بگیره باز هم بینهایت سپاسگزار ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    سلام کامیار جان.. پرتره خیلی خوبی شده فقط اگه میشه بگو که نورپردازیش رو چجوری انجام دادی، ممنون..
    ممنون محمد جان
    در مورد نورپردازی : فلاش رو کنار سوژه قرار دادم خودم هم روبروی سوژه قرار گرفتم با فلاش سر خود دوربین بعد با یک پرفلاش فلاش سیگما رو فعال کردم بعد یک نگاتیو سوخته جلو فلاش سر خود دوربین قرار دادم بعد هم شلیک
    ben163s تشکر می‌کند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

سلام،

چند روزی بود می خواستم این مطالب را ارسال کنم ولی نشد.(چون سرعت تایپ فارسی من فوق العاده است!) راستش بنده در اندازه های بحث در این مورد نیستم و دایره اطلاعاتی زیادی هم ندارم و در ضمن سخنان آقای کاوه (که متاسفانه فامیل خود را ننوشته اند!) تقریبا" بیان یک استاندارد بود و به نوعی صحبت های ایشان در مورد نورها مثل یک قرارداد نانوشته است. من وقتی در آرشیو عکس های پرتره معروف که در کامپیوترم دارم نگاه کردم تقریبا" نتوانستم مثال خوبی برای رد قسمت اول صحبت های ایشان پیدا کنم و تقریبا" مثالی از این بهتر یافت نشد ولی نظر شخصی که داشتم این است که آن بحث نورمتمرکز رو به مو، می شود گاهی رعایت نشود! (باز هم مطمئن نیستم!). عزیزان گرامی اگر توانستند راهنمایی بیشتری انجام دهند.(عکس شماره 1)
    در مورد سفیدی چشم هم کاوه خان باز هم فرمودند و حرف من تکرار مکررات است.
    در مورد عینک هم می شود از شکستی که پدید آورده متوجه شد که عینک شیشه دارد، ولی نکته ای که می خواهم اینجا بگویم این است که گاهی می شود از چیزهایی مثل عینک استفاده ی مفیدی کرد (عکس شماره 2)، یا اینکه در صورتی از آن استفاده کرد که جزیی خاص از ماهیت سوژه باشد (عکس شماره 3) و یا حتی آن را به شیوه ای غیر نرمال به کار برد (عکس شماره 4).
    اما مسئله مهم در عکاسی پرتره (البته به نظر من) این است که شما بتوانید قسمتی از ابعاد سوژه و یا به طور کلی یک بخش منحصر به فرد از وی را از طریق یک عکس منتقل کنید.( دقت فرمایید : تنها یک فریم ). این می تواند خنده منحصر به فرد یک آدم (حال دالایی لاما باشد یا نباشد)، ژست سیاسی یک مقام سیاسی، یک موسیقیدان در کنار ابزارش، درماندگی یک انسان (عکس مربوطه را به دلیل مکدر نشدن روحیه افراد پست نکردم.) و یا ... باشد. این کار به نظر من اصلا" آسان نیست و مستلزم اطلاعات فرعی است که گاهی اصلا" ارتباطی به عکاسی هم ندارد. بنابراین اعتقاد دارم که عکاسی پرتره یک هیجان ذاتی دارد که می شود آن را اینگونه بیان کرد : لذت مستمر شناخت سوژه و نزدیکی به ابعاد مختلف زندگی وی! حال در این مسیر نورپردازی یک ابزار است نه همه آن، گاهی نور طبیعی است و گاهی استودیویی.
    چند تا مثال هم برایتان پیوست کرده ام تا شاید کمکی به زبان الکن من بکند. سعی کرده ام عکس ها را از بین مشاهیر انتخاب کنم تا برای دوستان ملموس تر باشد.
    راستی یک سوال هم دارم : مرز عکاسی پرتره کجاست؟ یا بهتر بگویم به چه عکسی می گوییم پرتره؟ آیا اینکه سوژه از عکس گرفتن ما آگاه باشد شرط است؟
    در ضمن کاوه خان این پستهای آموزشی و بسیار مفیدتان را لطفا" یک مقدار رنگارنگ فرمایید. بسیار استفاده می کنیم. ممنون!

موفق باشید
    ben163s تشکر می‌کند.
    -

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

ادامه عکس ها ...
    ben163s تشکر می‌کند.
    -

صفحه 20 از 755 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 120 520 ... آخرینآخرین