صفحه 327 از 755 نخستنخست ... 227 277 317 323 324 325 326 327 328 329 330 331 337 377 427 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,261 تا 3,270 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خیلی بهتر شد.

عجب چشم‌های نافذی دارد سوژه شما.

عکس را با چه نوری گرفته‌اید؟ فرمتش چیست؟ Raw است؟ شاید بتوان بهتر پروسس و هایلایت ریکاوری‌اش کرد.
    siamak1681، m.a.i، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    خیلی بهتر شد.

عجب چشم‌های نافذی دارد سوژه شما.

عکس را با چه نوری گرفته‌اید؟ فرمتش چیست؟ Raw است؟ شاید بتوان بهتر پروسس و هایلایت ریکاوری‌اش کرد.
    یک لامپ کم مصرف 20 W و یک فویل آلمینوم در سمت چپ کادر.عکس با 600 دی و با فرمت خام گرفته شده.برای این ویرایش از اول از فایل خام شروع کردم.
    m.a.i تشکر می‌کند.
    حسینی

كاربر همراه peiman_h آواتار ها
    تشکر کرده
    3198

نام: IMG_2555-2.jpg نمایش: 893 اندازه: 213.6 کیلو بایت

Camera Model: Canon EOS 1100D - Lens: 50-200mm - Focal Length: 95mm - Aperture: f/5.6 - Exposure Time: 1/160 - ISO equiv: 100

Saeed Barikani، sanagoblin، mohammad-reza و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وقتی آنچه را دارید می بخشید ، آنچه را نیاز دارید به دست خواهید آورد
    پیمان هاشم زاده

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

دوستان لطفا علاوه بر انتقاد .پیشنهاد هم بدن .مثلا اگر رتوش خوب نیست چرا اینجوری شده ؟بافت صورت از بین رفته ؟اگر از بین رفته بهترین و راحت ترین راه برای رفع مشکل چیه؟اگه فلوست چرا؟اگر اوور اکسپوزه چرا ؟اگر اندر اکسپوزه چرا ؟اگه به دل میشینه چرا؟اگر دل رو میزنه چرا؟چکار میکردیم عکس بهتر میشد؟

این یکی را امروز گرفتم و کمتر هم رتوش کردم
    yaghoobi و sanagoblin تشکر می‌کنند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

دوستان لطفا علاوه بر انتقاد .پیشنهاد هم بدن .مثلا اگر رتوش خوب نیست چرا اینجوری شده ؟بافت صورت از بین رفته ؟اگر از بین رفته بهترین و راحت ترین راه برای رفع مشکل چیه؟اگه فلوست چرا؟اگر اوور اکسپوزه چرا ؟اگر اندر اکسپوزه چرا ؟اگه به دل میشینه چرا؟اگر دل رو میزنه چرا؟چکار میکردیم عکس بهتر میشد؟
    سلام
    این چرا ها را که باید خود عکاس جواب بده!
    اما راجع به عکس شما. به نظر من اولین چیزی که توی ذوق می زند رنگهای موجود در عکس است. اگر رنگ بکگراند با لباس سوژه هماهنگی داشت یا حداقل خنثی بود خیلی بهتر بود. حتی به نظر من دقت در ترکیب لباس و رنگ آنها هم وظیفه عکاس است. اون شال به اون لباس نمی خورد! کادر از پایین از بد جایی قطع شده است. یا باید نیم تنه می شد یا از بالای زانو کراپ می کردید. در مورد رتوش با این اندازه مشکل خاصی به نظر نمی رسد اما دست راست کمی نور بیشتری دیده که در پروسس میشه اصلاح کرد. میزان accent light به نظرم زیاد است و یک استاپ می تونست کمتر باشد.
    yaghoobi، masoudrejae، Rouzbeh Ehsani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها

این یکی را امروز گرفتم و کمتر هم رتوش کردم
    سلام جناب رجایی (امیدوارم درست نوشته باشم)
    عرض کنم که اگر کمی صورت سوژه بالاتر بود نور بیشتر به عینک و چشم ها میرسید جذابیت بیشتری داشت
    به دست بالایی که دقت میکنم ، کار انگار کمی لبه دار شده بیش از حد (امیدوارم متوجه منظورم شده باشید) و کمی هم اور شده میشد توی ادیت ریکاوری کردش
    بریده شدن دست پایین رو نمی پسندم و رگ روی دست پایین به نظرم برای یه سوژه ی خانم زیاد مناسب نیست
    من قطعا برش میداشتم
    و در نهایت بینی سوژتون فرم جالبی نداره شاید با یکم ادیت روی بینی عکس جالب تر میشد

موفق باشید
    masoudrejae، Rouzbeh Ehsani، ssobhdel و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر جديد Sedi آواتار ها
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها

سلام. یک چیزی توجهم رو جلب کرد. اون هم انتخاب هوشمندانه ی زاویه ی فلش هاست، که باعث شده کوچکترین رفلکسی تو عینک مشاهده نشه! از معدود عکسهاییه که سوژه عینک به چشم داره، و بازتاب آزاردهنده س فلش چتر و سافت باکس تو شیشه ی عینک مشاهده نمیشه.

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

قبلا این عکس را با ادیت متفاوت و کادربندی متفاوت توی تاپیک عکس کودکان ارسال کرده بودم.این شکل به نظرم بهتر امد.

نام: _DSC027171.jpg نمایش: 860 اندازه: 272.4 کیلو بایت
    yaghoobi، SinaVT، Amin ShirAli و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

سلام خدمت همه اساتيد
    داشتم عكسهاي عالي اين فروم رو نگاه ميكردم يه سوالي برام پيش اومد وقتي يه عكس پرتره (اكثرا اونهايي كه صورت و قسمتي از شانه توي كادر هست ) ثبت ميشه خيلي زياد ديده ميشه كه قسمت كمي از بالاي سر يا موي مدل توي كادر نيست يا گراف شده آيا اين براي تمركز بيشتر روي سوژه است يا بهتره تا جايي كه ميشه مدل كامل تو كادر باشه؟ آيا اصلا ميشه اينو ضعف عكس حساب كرد؟

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

البته این عکس رو خیلی‌ نمی‌شه تو دست بندی پرتره قرار داد.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    Kaveh Ghobadi، MMehdikhani، merdax و 29 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever