صفحه 512 از 755 نخستنخست ... 12 412 462 502 508 509 510 511 512 513 514 515 516 522 562 612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,111 تا 5,120 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    ممنون از این که عکس نقد میکنید
    این عکس در 11 شات مختلف گرفته شده که با مشورت اساتید این انتخاب شده
    در مورد جملات شما من کم سواد متوجه نشدم دقیقا جملات شما برای 2تا از اساتیدم خوندم اونا هم درست متوجه منظور شما نشدند
    شاید من بد خوندم که نفهمیدن یا شاید در سطح سوادشون نبود که متوجه منظور شما بشن
    به هر حال هدف از گذاشتن این عکس ها هم هست که من نوعی اشتباهات از اساتید مثل شما بفهمم
    با سلام ... کاش عوض این متن 5 خطی خودتون لطف می کردید ( یا حداقل اساتیدتون) .. که دقیقا کجاش نا مفهومه تا من توضیحات بیشتری بدم...
    mohammad_elec، lamagra، AshegheDVB و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

بله درست می فرمایید ادیت نهایی این عکس اصلا با این بک نیست بی دقتی کردم و این عکس ارسال کردم
    اما حق با شما است اگر ایراد دیگر می بینید بفرمایید خوشحال میشم
    قسمت پائین حد فاصل دامن و اون تور که تا زمین نورانی شده هم اگر مثل بالا یکدست تیره بود تا روی زمین به نظرم بهتر میشد.
    ممنون
    ehsaniran و Mahdi Sadri تشکر می‌کنند.
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

چند نفر هم که عکس خوب ميزارند از بس ايراد های عجيب غريب ميگيريد که طرف ديگه چيزی نفرسته
    هر چيزی که با سليقه شما جور در نمياد ايراد محسوب نميشه
    اگر به سايت های معروف عکاسی سر بزنيد همين مدل عکس ها رو ميبينيد
    به نظر من بهتره يک نگاهی به عکس های خودمون بکنيم......
    Fereidoon، ehsaniran، Omidep و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا arianvalipoor آواتار ها
    تشکر کرده
    95

ممنون از توجه کمی که داشتید
    اصلا سوژه از بک جدا نشده بک طبیعی با قطرات آب است
    به هر حال موها مشکل دارند. زحمت بکشید عکس را جایی دیگر با رزولوشن بالاتر آپلود کنید.
    Mahdi Sadri تشکر می‌کند.

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    بعد از این همه زحمت که در ادیت کشیدم میفرمایند: خوشم نمیاد از عکسم...شبیه خاتونهای قجر شدم!

فایل پیوست 63699
    خسته نباشید میگم به شما بخاطر این ادیت زیبا.
    بنظرم پوزی که سوژه گرفته یا شما انتخاب کردید شاید مناسب این صورت و اندام و مو نباشه. شاید اگر با زاویه یا نیم رخ میگرفتید،نتیجه حداقل برای ایشون رضایتبخش تر بود
    ارادتمند
    Digital Lover، a.g g.a و Mahdi Sadri تشکر می‌کنند.
    بهنام ورشوساز
    Canon EOS 600D , EF-S 18-55 IS II , EF 50 f/1.8 II , EF-S 55-250 IS STM , Hahnel Triad 40 Tripod

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    ضمن اینکه از پست یکی از دوستان هم که گفته‌اند اشکال از خود سوژه است ، انتقاد دارم ...
    بیان این جمله حتی به شوخی هم جالب نیست ...
    چهره انسان‌ها ، چیزی نیست که دست خودشان باشد و ما نمی‌توانیم آن را تایید را رد کنیم ...
    .
    وقتی یک سوژه به عکاسی اعتماد می‌کند و بخشی از حق شخصی خود را به او واگذار می‌کند هم انتظار امانت‌داری دارد و هم انتظار اینکه عکاس با چهره او متعهدانه رفتار کند ...
    این عکاس است که باید بتواند ویژگی‌های چهره هر کسی را کشف کند و با نور و امکانات خود برای بهتر دیده شدن آن ( البته در کار پرتره آتلیه و مدلینگ و فشن نه مستند اجتماعی ) تلاش کند ...
    چون برای این کار استخدام شده ...
    دوست عزیز من، انتقاد شما می پذیرم. فقط به یک نکته توجه داشته باشیم. اگر من یک صفت ذاتی ( همون طور که در بالا خودتون نیز اشاره کردین ) داشته باشم و عیان باشه، آیا میشه منکر بشم ؟
    بنظرت امکان پذیره اگر من قد کوتاه یا مثلاً موهای بسیار کم پشت ( عملاً کچل ) داشته باشم، از عکاس انتظار داشته باشم خود واقعی من رو حفظ کنه اما این صفت ذاتیمو هم در عوض برطرف کنه ؟؟
    اگه عکاس عزیز بخواد قیافه طبیعی منو ثبت کنه که طبیعتاً یا کوتوله هستم یا کچل !
    از طرفی اگه من بیام گله کنم که چرا این جوری هستم، پس باید ظاهرم! عوض بشه !

صاحب عکس، این تصویر حال حاضر خودش رو شبیه به " خاتونهای قجر " میدونه. بنظر من هم این شباهت بسیار نزدیکه و فقط این نکته رو تایید کردم که فقط ذره ای مزاح قاطی لحنم بود. اون هم نه به قصد توهین یا تمسخر، صرفاً چهت همخوانی با علامت تعجب دوستمون که در انتهای جمله اومده بود.

در آخر، نه اهل لج بازی هستم که یک بحث رو 4 صفحه در تاپیکی تخصصی ادامه بدم، نه اینکه اومدم اینجا تا کسی رو خدای نکرده مورد تمسخر و توهین قرار بدم

اگر در پایان باز هم از حقیر گله مندید، بنده هم از شما، هم از دوست عزیزمون Digital Lover، هم از شخص سرکار خانوم محترم عذرخواهی میکنم.
    یا علی
    Digital Lover، davoud maani، a.g g.a و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

درود
    تشکر میکنم بابت نمایش عکس زیباتون ، اگر اجازه بدید به چند نکته کلی اشاره کنم :
    نکات مثبت عکس شما ویرایش خیلی خوب و خلاقیت در استفاده از فلشه... یادمه از سری عکسهایی که در 500px میدیدم ، یک عکاس خلاق پشت سوژه آب فواره میکرد و با استفاده از فلش اکسترنال موج های شگفت انگیزی رو پشت سوژه با قطرات آب خلق میکرد. حتما با تمرین و تکرار میتونید نتایج بهتری رو به دست بیارید ، بدونه شک با یک شات میتونید به نتیجه برسید.
    موها بنظر من خیلی هم شلخته نیست و در کل ایرادات به اندازه ای نیست که بخوام انگشت اشاره روش بزارم ،شاید خورده موها روی گردن بیشتر به چشم میاد تا اطراف سر
    نکات منفی بنظر من دست سوژه و رسوندن یک پیام کلیشه ایه ، در قسمتی هم که دست گرد شده (در وسط چرخش انگشتان به سمت داخل) یه انگشت اون وسطه که نمیتونم چشم ازش بردارم.
    در سایه سازی هر دو گونه یکی دو لکه روشن به جا مونده که کاملا به چشم میاد ، سایه بینی هم خیلی قرینه نیت و مقداری بینی رو کج نشون میده ، از فرق سر نزدیک پیشانی هم یک خط روشن به سمت راست جا مونده ...
    در کل کار زیبایی شده و من میپسندم , جنس عکستون رو دوست داشتم
    و اما یک نصیحت دوستانه به شما : استاد یا اساتید چه کسانی هستند ؟ آیا من صلاحیت اینو دارم که ویژگی استاد بودنو به کسی نسبت بدم ؟ منش شاگردی میطلبه در جواب نقد ( چه درست چه غلط ) مخاطب بتونه از عکسش دفاع کنه ، نه اینکه بگه چیزی متوجه نشدم برای بقیه هم خوندم چیزی متوجه نشدن ... حالا منش استادی دیگه جای خودشو داره..
    بنظر من ، منظور سهراب عزیز کاملا مشخص بود و مطلب عجیبی نگفت ... دفاع از عکستون کار سختی نیست ... مثلا میشد بگید شلوغی بک ، در هم ریختگیه موها رو پوشش میده و اصلا ترکیب عکسو جذابتر میکنه ... اینطور نیست ؟ در مورد کادر بندی هم کسی نگفته که نباید سوژه وسط قرار بگیره !!! بایدی وجود نداره !!! کادر بندی وابسته به خیلی گزینه هاست و این صلیقه و هنر عکاسه که المانها رو چگونه در کادر جا بده...
    بیاید صحبتهامون با اندیشه و خالی از حس شخصی نگری باشه ...
    با تشکر پدرام
    Christ Melikian، mSafdel، ehsaniran و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوست عزیز من، انتقاد شما می پذیرم. فقط به یک نکته توجه داشته باشیم. اگر من یک صفت ذاتی ( همون طور که در بالا خودتون نیز اشاره کردین ) داشته باشم و عیان باشه، آیا میشه منکر بشم ؟
    بنظرت امکان پذیره اگر من قد کوتاه یا مثلاً موهای بسیار کم پشت ( عملاً کچل ) داشته باشم، از عکاس انتظار داشته باشم خود واقعی من رو حفظ کنه اما این صفت ذاتیمو هم در عوض برطرف کنه ؟؟
    اگه عکاس عزیز بخواد قیافه طبیعی منو ثبت کنه که طبیعتاً یا کوتوله هستم یا کچل !
    از طرفی اگه من بیام گله کنم که چرا این جوری هستم، پس باید ظاهرم! عوض بشه !

صاحب عکس، این تصویر حال حاضر خودش رو شبیه به " خاتونهای قجر " میدونه. بنظر من هم این شباهت بسیار نزدیکه و فقط این نکته رو تایید کردم که فقط ذره ای مزاح قاطی لحنم بود. اون هم نه به قصد توهین یا تمسخر، صرفاً چهت همخوانی با علامت تعجب دوستمون که در انتهای جمله اومده بود.

در آخر، نه اهل لج بازی هستم که یک بحث رو 4 صفحه در تاپیکی تخصصی ادامه بدم، نه اینکه اومدم اینجا تا کسی رو خدای نکرده مورد تمسخر و توهین قرار بدم

اگر در پایان باز هم از حقیر گله مندید، بنده هم از شما، هم از دوست عزیزمون Digital Lover، هم از شخص سرکار خانوم محترم عذرخواهی میکنم.
    یا علی
    من از پذیرش انتقاد من از شما و واکنش منطقی شما تشکر می کنم.
    نمی خواهم موضوع را علیرغم این واکنش کش بدهم. فقط چون پرسشی پرسیده اید که حاوی نکته ای فنی و آموزنده است نکته ای را عرض می کنم.
    در پاسخ به شما باید بگویم بله ، ما باید چنین کنیم. هر انسانی چهره اش ویژگی هایی دارد . من در دوران دانشکده سال هفتاد استادی داشتم که در فیلم برداری با بازیگران سناره ان زمان کار می کرد . یکی از بازیگران زن ستاره آن سال ها ، علیرغم زیبایی اما سوراخ های بینی بزرگی داشت. ایشان مدتها و از زوایای مختلف و نورهای مختلف تست می گرفت و به ما آموزش می داد چطور باید یک چهره را ، هم زیبایی هایش را و هم اشکالاتش را کشف کنیم. چون وقتی آن قطعات فیلم در پرده عریض پخش می شد همان سوراخ هاي بینی اگر از زاویه غلط دیده می شدند هر کدام چندمتر بزرگتر دیده می شدند.
    این مجموعه ای است از زوایا و نورها.
    این موضوع فقط به استاد من بر نمی گردد. بلکه در سینمای هالیوود نمونه ها فراوان اند. سیستم ستاره سازی به همین دانش و تجربه مرتبط است. و این دانش یک شبه و یکی دو ساله هم به دست نمی أید.
    اصلن فرق یک عکاس هنرمند با یک عکاسی که دارد ورشکست می شود از بیکاری در همین جامعه ما به همین نکات به ظاهر ریز ول خیلی خیلی مهم
    باز مي گردد . اگر اين خانم مورد نظر چهره فريهي دارند يا كمي پل بيني ايشان قوس دارد ، يا چشمان كوچكتر. اين را ما بايد كشف كنيم فارغ از قضاوت. و ببينيم با همين چهره چه بايد بكنيم؟ آنگاه تازه متوجه زيبايي هاي همين چهره هم خواهيم شد. كار هنرمند اين است. كشف زيبايي.
    و مطلبي كه اينك من دارم مي گويم يك نكته آموزشي است. اين را سر كلاس ده ها ساعت بايد تمرين كرد. درست مثل يك مجسمه ساز كه پيكره را درون سنگ زمخت حتي مي بييند و بيرون مي كشد. چه برسد از صورت يك بانو كه در خود زيبايي هايي دارد.
    من پيش از اين هم گفتم كه بنا بر دلايل شخصي و باوري فردي، تمايلي هرگز به آپلود كردن كارهاي پرتره خود ندارم و چون بيشتر اين دوستان بازيگر هستند و بايد حفاظت كرد از حريم شخصي افراد.
    اما اگر فرصتي بود و به اميد خدا با همت مديران سايت شرايطي براي دوره هاي حضوري فراهم شود ، مي شود اين مطالب را روي داوطلبان نشان داد كه چطور با تغييرات نور و زوايا و پرسپكتيو مي شود چهره را كاملن تغيير داد.
    ما در همين سايت ، افرادي را داريم كه سالهاست در اين زمينه فعالند و من از كارهاي پرتره ايشان لذت مي برم. ( يا در تاپيك هاي ديگر چون حيات وحش و خياباني و ... ) اسم نمي آورم ولي مشخص است. هم از تعداد تشكرهاي كاربران و هم از خود آثار ايشان. آنها را با دقت ببينيد و مطالعه كنيد. و اگر هم اينجا چيزي مي نويسند ، كسي كه اهل آموختن باشد حتمن خواهد آموخت.
    مگر كساني كه هرگز تمايلي به آموختن ندارند و يا در باد غرور خوابيده اند. و يا اصلن قصد فعاليت جدي ندارند و موضوع براي ايشان باري به هر جهت است.
    به ويژه اينكه اينجا يك تعداد افراد حرفه اي دارند مفت و مجاني تجربه و دانش خود را ارايه مي دهند.
    ویرایش توسط کوروش : Wednesday 12 November 2014 در ساعت 20:42 دلیل: اشكال تايپي
    macans3، Fereidoon، Digital Lover و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    منظور سهراب عزیز کاملا مشخص بود و مطلب عجیبی نگفت ... دفاع از عکستون کار سختی نیست ... مثلا میشد بگید شلوغی بک ، در هم ریختگیه موها رو پوشش میده و اصلا ترکیب عکسو جذابتر میکنه ... اینطور نیست ؟ در مورد کادر بندی هم کسی نگفته که نباید سوژه وسط قرار بگیره !!! بایدی وجود نداره !!! کادر بندی وابسته به خیلی گزینه هاست و این صلیقه و هنر عکاسه که المانها رو چگونه در کادر جا بده...
    بیاید صحبتهامون با اندیشه و خالی از حس شخصی نگری باشه ...
    با تشکر پدرام
    البته به اضافه حرفای شما یه چیزی رو اضافه کنم که من همیشه تاکید می کنم که مواردی که ذکر می کنم نظر شخصی منه و در ادامه هم تاکید کردم این نظر راجع به این عکس با این حس خاصه .. وگرنه در هنر هیچ! بایدی وجود نداره
    lamagra، davoud maani، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو

تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    چند نفر هم که عکس خوب ميزارند از بس ايراد های عجيب غريب ميگيريد که طرف ديگه چيزی نفرسته
    هر چيزی که با سليقه شما جور در نمياد ايراد محسوب نميشه
    اگر به سايت های معروف عکاسی سر بزنيد همين مدل عکس ها رو ميبينيد
    به نظر من بهتره يک نگاهی به عکس های خودمون بکنيم......
    چقد جالب که باز هم! در جواب یه بحث انتقادی ساده باز هم دوستان لطف میکنن و اونرو به حاشیه های بیمورد میبرند! بحث بین چند عکاسه که دارن نظرات شخصیشون رو راجع به عکسی تبادل میکنند ! اگر علاقه ای ندارید یا نمیتونید در بحث به صورت صحیح شرکت کنید ترجیحا پست نذارید یا اصن نخونیدشون و اما....

وقتی کسی داره نظر شخصیشو میده! در واقع داره به مخاطبش لطف میکنه! هیچ وظیفه ای هم نداره وقت بذاره و انتقاد کنه ... به نظر من بهتره اگه کسی دلش نمیخواد راجع به عکسش انتقاد بشنوه یا عکس نذاره یا بالای عکسش بنویسه آقا انتقاد نکنید ! جالبه که این بحثا بارها شده هنوزم بعضی دوستان انگار به بحث های بی مورد و حاشیه ای علاقه شدیدی دارن ! به نظر منم بهتره وقتی میخوایم چیزی رو بنویسیم قبلش ببینیم آیا این بحث چندین بار در سایت شده یا نه؟... بعدشم اینجا داره درباره عکس صحبت بشه چیزی که زیاد در تاپیک پرتره اتفاق نمیوفته و هربارم که میشه !!!! چند نفر همیشه باید بحث راه بندازند و موضوع رو به حاشیه ببرند ... در نهایت اگه قراره کسی با چند تا انتقاد ساده دیگه عکس نذاره توضیه می کنم همون تو خونه به دوستان و آشنایان نشون بده و فکر کار در فضای مجازی رو از سرش بیرون بکنه!...در آخر !!!! خواهش خواهش خواهش!!! میکنم اینقدر دوستان از پله اساتید و سایت های بزرگ دنیا بالا نرن! اگر سعی دارید از کار اونها ایده بگیرید و تقلید کنید یه حرفه(کاری که خودم میکنم)! ... ولی سعی نکنید هی بگید کار من مث اوناست!
    ویرایش توسط sohrab-gh : Thursday 13 November 2014 در ساعت 10:14
    lamagra، a.g g.a، کوروش و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو