صفحه 187 از 755 نخستنخست ... 87 137 177 183 184 185 186 187 188 189 190 191 197 237 287 687 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,861 تا 1,870 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanbar نمایش پست ها
    Aryan جان

ببخشيد كه اين را مي گويم يعني شما با توجه به مطلبي كه گفته ايد وارد اين دنيا شده ايد و متوجه اين استاندار شده ايد !؟
    تا آنجا كه من مطالعه داشته ام و از صاحب نظران فن در اين مورد سئوال كردم همگي بر يك نكته تاكيد داشته اند و آن اينكه ببينيد مشتري از شما چه مي خواهد و شما بعنوان عكاس فقط نظر خود را اعلام كنيد و اصول عكاسي (نور و نرم افزار و سخت افزار ) را رعايت كنيدتنيجه و خروجي كار مهم است با هر وسيله و امكاناتي كه داريد فقط به نتيجه فكر كنيد و از ابزار ها به خوبي استفاده نمائيد. .
    دوست عزيز وقتی شما به عنوان يک عکاسی برای modeling agency کار ميکنيد و قبول پروژه ميکنيد شما هستيد که تعيين ميکنيد چه سبک عکاسی از مدل بگيريد و portfolio مدل رو درست کنيد .
    حرف شما مثل اين هست که بگيد برای ساختن فيلم سينمايی کارگردان از هنر پيشه ميپرسه شما چه نقشی دوست داريد بازی کنيد بعد با توجه به سليقه هنر پيشه فيلم رو درست ميکنه در حالي که به هيچ عنوان به اين صورت نيست .
    فکر ميکنم قبلاً به اين موزوع اشاره کردم ولی 2 باره عنوان ميکنم.
    اصولا شما به چند حالات ميتونيد عکاسی کنيد :
    1-يک اتليه داريد و مخاطب شما مردم هستند .در اين صورت شما از اونها عکس ميگيريد يا با توجه به سليقه و شخصيت اونها يا خودتون بهشون نظر ميديد که تو ايران تقريبا 90% اينطوری هست همونطور که خودم بودم .

2-شما به عنوان عکاس با يک اژانس کار ميکنيد که در اون صورت برای مدل ها پرفايل عکس درست ميکنيد که اين شما هستيد که مشخص ميکنيد چه نوع عکس از مدل بگيريد .در حقيقت اژانس به شما يک پيشينه از مدل ميده و شما با توجه به فيزيک مدل متوجه ميشيد که بايد روی صورت مدل تاکيد بشه يا فيزيک مدل .

3-شما به عنوان عکاس يک شرکت تبليغاتی مشغول به کار هستيد و در اين صورت وقتی شرکت پروژ اي
    رو ميگيره يک تيم مشغول به کار ميشند .
    فرض کنيد عکاسی برای يک کاتالوگ لباس هست .پس تيم زير عبارت هستند از :
    1-عکاسی
    2-مدل
    3-آرايشگر مو
    4-آرايشگر صورت
    5-ديزاينر لباس
    6-کارگردان عکس
    7-دستيار عکاس

اين نحوه انجام دادن يک پروژه حرفه اي هست .
    در مورد فرمايش اول شما هم ،اگه از طريق گوگل اژانس های مدلينگ معتبر دنيا رو پيدا کنيد و در قسمت ثبت نام به عنوان مدل وارد بشيد تمام استاندارد ها رو ميتونيد ببينيد .
    موفق باشيد
    rezakh، A_Maddah، kooshanjazayeri و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

Aryan جان

ممنون هستم از پاسخ شما . با توجه به راهنمايي كه كرديد

اگه از طريق گوگل اژانس های مدلينگ معتبر دنيا رو پيدا کنيد و در قسمت ثبت نام به عنوان مدل وارد بشيد تمام استاندارد ها رو ميتونيد ببينيد .
    موفق باشيد
    ميروم دنبالش و تحقيق مي كنم اميد وار هستم كه همچنان من را همراهي و راهنمايي نمايئد.
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

آرین جان تمام مطالب شما کاملاً درسته این درصورتی صدق میکنه که کارفرما دست عکاس و باز گذاشته باشه
    در این حالت مطالبی که در ذیل ذکر کردین کاملاً صحیح
    ولی پس شما می فرمائید : اگر سوژه عکسی خواست که با دید عکاس نسبت به سوژه متفاوت بود پس ... ؟
    صحبت ما اینجاست عزیزم
    مواقعی که سوژه دوست داره عکسش فلان جور باشه عکاس موظف به ارائه همون عکسی هست که سوژه میخواد حلا هرچند از نظر عکاس اشتباهه
    در همون عکاسی مدی که شما گفتین شما در عکسهاتون موضف به گرفتن عکسهایی با موضوع کارفرما هستید
    شما میتونی بگی نه من از این یکی کادر که فلان موضوع توشه بخاطر حس بصری X خوشم می یاد پس اینو میگیرم
    شما میتونی از تکنیکتون و تجربتون در بهتر شدن عکسهاتون کمک بگیرین
    کارفرما میگه من n تا عکس EX-long shot با فلان پز میخوام شما میگی نه باید پزش فلان باشه یا کادر ش close shot باشه
    در مورد مثالتون در مورد فیلمبرداری بنظرم مثالتون کاملاً اشتباه ، در این موضوع عکاس نقش فیلمبردار و داره نه کارگردان ( در صورتی که کارفرکا دست سوژرو باز نزاشته باشه ) ، شما میتونی در مورد نما ها نظر بدی تصمیم گیرنده کسی دیکست ولی نمیتونی لوکیشنو تغییر بدی یا توگریم دست ببری یا بگی کی بیاد کی بره یا حتی صحنرو کلیک بزنی
    NASSIRI4080، ghanbar و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_mohsen_shahidi نمایش پست ها
    مواقعی که سوژه دوست داره عکسش فلان جور باشه عکاس موظف به ارائه همون عکسی هست که سوژه میخواد حلا هرچند از نظر عکاس اشتباهه
    شخصا هرگز خودم رو اينقدر دست پايين نميگيرم که اين کار رو بکنم .يعنی کاری که بدونم اشتباه هست و انجام بدم .اگر کسی عنوان عکاس حرفه اي رو يدک ميشه و اينقدر کارش رو بلد هست که قبول پروژ کنه با اين کار فقط خودش و هنرش رو زير سؤال ميباره .
    ظاهرا شما برای دفاع از عکس تون رو عقيده خودتون پا فشاری ميکنيد .ضمن احترام به عقيده شما اين بحث رو تمام شده ميدونم .
    با تشکر
    tanhatanha، 6319، ahmad_sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    شخصا هرگز خودم رو اينقدر دست پايين نميگيرم که اين کار رو بکنم .يعنی کاری که بدونم اشتباه هست و انجام بدم .اگر کسی عنوان عکاس حرفه اي رو يدک ميشه و اينقدر کارش رو بلد هست که قبول پروژ کنه با اين کار فقط خودش و هنرش رو زير سؤال ميباره .
    ظاهرا شما برای دفاع از عکس تون رو عقيده خودتون پا فشاری ميکنيد .ضمن احترام به عقيده شما اين بحث رو تمام شده ميدونم .
    با تشکر
    بحث در مورد عکس بنده نیست عزیزم، در مورد نظر اتمون در این مورد خاص هستش
    شما بنظرم متوجه موضوع نشدین من گفتم از تکنیک وتجربتون در بهتر شدن عکس استفاده کنید نه که عکس اشتباه بگیرین
    شما نمیتونید که عقایدتون رو به کارفرما تحمیل کنید فقط میتونید نظرتونو در مورد موضوع بهشون ارائه بدین حالا اگر به این میگن کار غیر حرفه ای که نتیجه گیری و میذارم به عهده دوستان
    امید وارم که بقیه دوستان هم از این گفتگو استفاده کرده باشند
    NASSIRI4080، A_Maddah، Meisam و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

پیش فرض نور سنجی دستی

سلام بر اساتید ارجمند

چگونه می توان در عکاسی پرتره از سوژه ای که به صورت سه رخ فیگور داریم، با نورسنجی دستی بخشی از سوژه را (مثل موی سر) را براق و پرنورتر نشان دهیم؟! آیا این تکنیک صرفا با ادیت و روتوش امکان پذیر است و یا با خود آپشن های دوربین می توان این امکان را تا حدی فراهم نمود؟
    قبلاً عکس دختربچه ای دیده بودم که در حالت سه رخ موهای سمت چپ بسیار زیبا و براق و پرنور گرفته شده بود اما سایر قسمت ها نیز Over Ex یا Under Ex نشده بودند!
    با احترام
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

ben163s تشکر می‌کند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: نور سنجی دستی

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    سلام بر اساتید ارجمند

چگونه می توان در عکاسی پرتره از سوژه ای که به صورت سه رخ فیگور داریم، با نورسنجی دستی بخشی از سوژه را (مثل موی سر) را براق و پرنورتر نشان دهیم؟! آیا این تکنیک صرفا با ادیت و روتوش امکان پذیر است و یا با خود آپشن های دوربین می توان این امکان را تا حدی فراهم نمود؟
    قبلاً عکس دختربچه ای دیده بودم که در حالت سه رخ موهای سمت چپ بسیار زیبا و براق و پرنور گرفته شده بود اما سایر قسمت ها نیز Over Ex یا Under Ex نشده بودند!
    با احترام
    آیا منظور شما Hair Light است ؟
    ben163s تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط 6319 نمایش پست ها
    جناب آروین
    با سلام و خسته نباشید.

احساس میکنم در عکس ارسالی ،روی بلوکهای سیمانی سمت چپ تصویر، فکوس انجام شده و چهره مدل خارج از فکوس قرار گرفته است.
    jebrahim و ben163s تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه 6319 آواتار ها
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    جناب آروین
    با سلام و خسته نباشید.

احساس میکنم در عکس ارسالی ،روی بلوکهای سیمانی سمت چپ تصویر، فکوس انجام شده و چهره مدل خارج از فکوس قرار گرفته است.
    سلام.

ممنون از توجه شما.خطای دید بوده در سایز کوچک.این یه کراپ ریسایز شده از اصل عکس هست

ben163s تشکر می‌کند.
    Nikon D80 + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + Nikkor AF-S 50mm f/1.4G.............................................. .......................Arvin Azima