صفحه 530 از 755 نخستنخست ... 30 430 480 520 526 527 528 529 530 531 532 533 534 540 580 630 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,291 تا 5,300 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

سلام
    به نظرم خوبه یه تاپیک مجزا برای این مقایسه ها درست بشه.
    چون سوال های زیادی برای همه وجود داره.
    ضمنا اگه امکان داره در باره پنتاکس 645z هم یه توضیحاتی بدین چون جزو معدود مدیوم فرمت هاست که از سنسور سی موس استفاده میکنه و ایزو بالا رو به همراه نویز کم داره.
    mreza1001، Nima Sadigh و Pedram.m تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

یک عکس از همان روز با 70-24 در اف 8

نام: 5U3W8086 100.jpg نمایش: 934 اندازه: 274.6 کیلو بایت

به جز مساله لنز که 85 اف 1.2 چندان لنز شارپی نیست و کمی لرزش احتمالی که ضمن احترام به نظر دوستان با توجه به طوسی بودن دیوار و سقف استدیو و استفاده از فلاش چندان اثری ندارد نتیجه همان است .متاسفانه به دلیل اینکه عکس ها با فلاش گرفته شده همه سری با 1/125 است و چون سینار رو روی سه پایه میذاشتم اس ال آر روی دست بوده لینکی که در پست 5315 هست مساله را روشن میکند. . عکس ها بدون کراپ بسیار شارپ و عالی هستند. خروجی هم خروجی خود دوربین در حالت استاندارد است.
    Digital Lover، کوروش، Kavian.Karimi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian.Karimi نمایش پست ها
    پدرام عزیز ممنون از اینکه تجربه های خودتون را با ما به اشتراک می گذارید.
    سوالی برام پیش اومده...
    با توجه به تجربه شما در عکاسی پرتره و تبحری که در این نوع ادیت دارید، اگر برای این شات از دوربینی مثل Canon 450D و یا دوربینی در این لِوِل استفاده می کردید باز هم می توانستید به این خروجی نهایی (بعد از ادیت) برسید یا خیر؟
    ممنون
    درود و سپاس از توجه دوستان عزیز
    ضمن تایید صحبتهای جناب میلانی
    اجازه بدین جواب سوالتونو بدم بعد به چند نکته اشاره کنم :
    ببینید من میتونم عکسیو که مثلا با دوربین 450d گرفته شده رو به صورت قابل قبول ویرایش کنم ولی در چه ابعادی ؟ تمام تلاش من تنها در محدوده وب و در سایز کوچک قابل استفاده است ... چرا ؟ چون اگر کمی عکسو زوم کنید متوجه میشید که چقدر در نقاط تیره اطلاعات تصویر از دست رفته (نویز) دارید و من نمیتونم جزئیات زیادی رو ویرایش کنم .. چون جزئیات حتی در بهترین حالت فوکاس هم وجود ندارند... با ذره ای دستکاری حداقل جزئیات تخریب میشن ، ولی در فایل هاسل بلاد شما غرق در جزئیات هستید به هر اندازه ای که دلتون میخواد بدون این که ذره ای افت کیفیت داشته باشید وقتی عکسو در سایز مثلا 2 متر در 4 متر چاپ میکنید با خودتون میگید.... آقاا مگه چنین کیفیتی میشه... میرید جلو میاید عقب... دوباره نگاه میکنید... کیفیت در این سایز فوق لعادست ( این عکس العمل خودم بود بعد دیدن یه چاپ 4 متری )
    در عکاسی با هاسل بلاد چند نکته اساسی وجود داره
    1.سطح رنج دینامیکی بسیار بالا : ثبت و پردازش سطح نوری در این دوربین بسیار گستردست علاوه بر اون شما قادر به رکاوری شگفت انگیز جزئیات از درون تیرگی یا روشن هستید بدون اینکه ذره ای نگران تخریب پیکسلی یا نویز باشید .
    2.قدرت فوکاس فوق العاده : در شرایط ثابت یا روی سه پایه شما قادر خواهید بود که روی پرز زبان فوکاس کنید .. طوری که دانه های پرز فوکاس شده رو با بیشترین جزئیات ببینید ..
    3.جزیات فراوان و قابل دسترس : ترکیب بک 40 mp با کیفیت سنسور مدیوم فرمت دسترسی شمارو به جزئیات در بالا ترین سطح خودش میرسونه ... ایطوری بگم که فقط زوم کنید و روی هر قسمت که خواستید کار ویرایش رو انجام بدید.
    حالا فکر کنید این نکات چه تاثیری در سطح خروجی کار شما نسبت به دوربین 450D یا هر دوربین دیگه ای داره ...
    با تشکر از همراهیتون
    ویرایش توسط Pedram.m : Sunday 18 January 2015 در ساعت 23:41
    merdax، Fereidoon، mreza1001 و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نام: DSC_2831.jpg نمایش: 1151 اندازه: 259.9 کیلو بایت
    shabab، Behin Nazem، M-Yousefi و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر همراه Kavian.Karimi آواتار ها
    تشکر کرده
    6007

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    تا خود پدرام بیاد توضیح بده بنده عرض کنم که خیر . جنس خروجی کاملاً متفاوت است. 450دی که هیچ 1ds mkiii هم توان برابری نداشت.
    ممنون از پاسخ کامل شما جناب میلانی
    در اینکه خروجی این دوربین چه از نظر ثبت جزئیات چه جنس رنگ و داینامیک رنج متفاوت با سایر دوربین ها است حرفی نیست، منظور من در مورد جنس کار خود پدرام هست، به نظر من کیفیت این کار با سایر کارهایی که از عکاس دیدم تفاوتی نداره (در این اندازه ای که در فروم آپلود شده) . درسته قضاوت در این اندازه برای این دوربین درست نیست و باید روی کارهای چاپ شده قضاوت کرد. اما از این جهت سوال کردم که اگر قرار باشه عکسی چاپ نشود و نه با این اندازه محدود در فروم و نه سایز اصلی خروجی دوربین، (بینابین) ارائه شود باز هم تفاوتی هست یا خیر. اگر اشتباه نکنم عکس های قبلی پدرام با 5D mark ii ثبت شده بودند. به نظر من اگر این عکس با 5d گرفته شده بود پدرام باز هم بعد از ادیت دقیقا مشابه این عکس را تحویل می داد
    امیدوارم پدرام عزیز از حرف های من دلخور نشه، پیشاپیش عذرخواهی می کنم...

مقایسه خروجی مارک 3 و H4D: آقای میلانی مارک 3 خیلی هم بد نیست :)
    نام: 123456.jpg نمایش: 1022 اندازه: 153.3 کیلو بایت
    عکس چپ مارک 3
    نام: compare.jpg نمایش: 1055 اندازه: 224.1 کیلو بایت

لینک مقایسه
    mreza1001، Digital Lover، lamagra و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاویان کریمی Instagram

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    درود و سپاس از توجه دوستان عزیز
    ضمن تایید صحبتهای جناب میلانی
    اجازه بدین جواب سوالتونو بدم بعد به چند نکته اشاره کنم :
    ببینید من میتونم عکسیو که مثلا با دوربین 450d گرفته شده رو به صورت قابل قبول ویرایش کنم ولی در چه ابعادی ؟ تمام تلاش من تنها در محدوده وب و در سایز کوچک قابل استفاده است ... چرا ؟ چون اگر کمی عکسو زوم کنید متوجه میشید که چقدر در نقاط تیره اطلاعات تصویر از دست رفته (نویز) دارید و من نمیتونم جزئیات زیادی رو ویرایش کنم .. چون جزئیات حتی در بهترین حالت فوکاس هم وجود ندارند... با ذره ای دستکاری حداقل جزئیات تخریب میشن ، ولی در فایل هاسل بلاد شما غرق در جزئیات هستید به هر اندازه ای که دلتون میخواد بدون این که ذره ای افت کیفیت داشته باشید وقتی عکسو در سایز مثلا 2 متر در 4 متر چاپ میکنید با خودتون میگید.... آقاا مگه چنین کیفیتی میشه... میرید جلو میاید عقب... دوباره نگاه میکنید... کیفیت در این سایز فوق لعادست ( این عکس العمل خودم بود بعد دیدن یه چاپ 4 متری )
    در عکاسی با هاسل بلاد چند نکته اساسی وجود داره
    1.سطح رنج دینامیکی بسیار بالا : ثبت و پردازش سطح نوری در این دوربین بسیار گستردست علاوه بر اون شما قادر به رکاوری شگفت انگیز جزئیات از درون تیرگی یا روشن هستید بدون اینکه ذره ای نگران تخریب پیکسلی یا نویز باشید .
    2.قدرت فوکاس فوق العاده : در شرایط ثابت یا روی سه پایه شما قادر خواهید بود که روی پرز زبان فوکاس کنید .. طوری که دانه های پرز فوکاس شده رو با بیشترین جزئیات ببینید ..
    3.جزیات فراوان و قابل دسترس : ترکیب بک 40 mp با کیفیت سنسور مدیوم فرمت دسترسی شمارو به جزئیات در بالا ترین سطح خودش میرسونه ... ایطوری بگم که فقط زوم کنید و روی هر قسمت که خواستید کار ویرایش رو انجام بدید.
    حالا فکر کنید این نکات چه تاثیری در سطح خروجی کار شما نسبت به دوربین 450D یا هر دوربین دیگه ای داره ...
    با تشکر از همراهیتون
    ضمن تشکر از مطالب خوب شما و جناب میلانی عزیز، این سوال برای من پیش اومده که در دوربینهای مدیوم فرمت قطعا با یک لنز ماکرو چنین فوکاس دقیقی خواهیم داشت یا با همه لنزها چنین است؟ مسئله دیگه اینکه عمق میدان در دیافهای بازتر در مدیوم فرمت با فوکال و دیاف همسان چه تفاوتی با فول فریم دارد؟ آیا عمق میدان در مدیوم فرمت نسبت به فول فریم به مراتب کمتر می شود یا بیشتر ؟ سوال دیگر من اینه که آیا شما و جناب میلانی تجربه کار با مدیوم پنتاکس و لنز ماکروی آند داشتید یا نه؟
    با تشکر و سپاس فراوان
    mreza1001، mSafdel و Pedram.m تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

از نظر من خیر در اون صورت فرقی نخواهند داشت. من تست هایی انجام داده بودم (در شرایط و توانی که موجود بود) و عملا دیدم بیهوده است. تازه از سایز 1 متر به بالا تفاوت ها کم کم مشخص میشه و هرچی چاپ بزرگتر میشه تفاوت بیشتر معلوم میشه.
    اتفاقا دنبال این لینک بودم پیداش نکردم که بگذارم. ولی بحث عمق میدان هم دخیل شده توش و چندان جالب نیست.

قطعا وان دی اس مارک تری یکی از لذت بخش ترین دوربین هاست گرچه خروجی بسیار شبیه به 5دی مارک 2 است . بحث تفاوت جنس جزئیات و توان ثبت است
    Digital Lover، mSafdel، r0otsharp و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نام: image.jpg نمایش: 940 اندازه: 31.8 کیلو بایت
    yaray، shabab، merdax و 53 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نام: DSC_4780 as Smart Object-1 3.jpg نمایش: 1176 اندازه: 173.9 کیلو بایت
    yaray، nicebluesky، hrmf و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    نام: DSC_4780 as Smart Object-1 3.jpg نمایش: 1176 اندازه: 173.9 کیلو بایت
    با سلام
    به نظرم سیاه و سفید این عکس خیلی جالب از اب درمیاد.
    Digital Lover و akimora تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram