صفحه 601 از 755 نخستنخست ... 101 501 551 591 597 598 599 600 601 602 603 604 605 611 651 701 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,001 تا 6,010 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

سلام
    همیشه پرتره های خود را کارگردانی کنید. اگر امکان چنین امری نیست آنوقت در فشردن دکمۀ شاتر تامل کنید و منتظر رسیدن لحظه های بهتر برای گرفتن عکس باشید. نمایش زیبایی و یا ایجاد شرایطی که منجر به برداشت چنان حسی شود بخشی از یک فرایند هنری است.
    هیشه بهترینهایتان را به نمایش بگذارید و صد البته عکاسی را جدی تر بگیرید.

شاد باشید
    hkhaghani، obsidiyan، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط *HMN* نمایش پست ها
    سلام دوستان و جناب Majix
    اون قسمتی که بولد کردم رو متوجه نمیشم من...آیا بین های اسپید شدن و کاهش یافتن قدرت فلاش رابطه ای هست؟! و اینکه اون نسبت 1/3 چطور به دست آمده؟

ممنون میشم مختصر اشاره ای بفرمایند دوستان
    در حالت عادی و با سرعت شاتر زير ليميت سينک اسپيد شاتر ها کاملاً باز ميشن و چيزی جلو سنسور نيست و فلش زده ميشه که توی خط اول عکس زير مشخصه
    و چون فقط يک فلش زده ميشه فلش از حداکثر قدرت خودش استفاده ميکنه و مهم نيست چند ثانيه طول بکشه که دوباره شارژ بشه

در حالت های اسپيد به خاطر سرعت زياد شاتر هيچوقت پرده ها کاملاً از جلو سنسور کنار نميرن و هميشه بخشی از سنسور زير پرده ميمونه
    به همين خاطر بسته به نوع فلش ، فلش قدرت رو کمتر ميکنه که بتونه چند بار فلش بزنه و هر بار بخشی از سنسور رو نور بده و چون اين عمل خيلی سريع اتفاق ميوفته فرصتی نيست که فلش دوباره شارژ بشه ,برای همين فلش ها قدرتشون رو پايين ميآرن که بتونن برای چند بار فلش زدن از شارژی که داخل خازن هست استفاده کنند
    1/3 يک عدد حدوديه و برای هر فلش ممکنه فرق کنه

بعضی از فلش های رده پايين تر که تکنولوژی ضعيفتری دارند هم بجای چند بار فلش زدن دائم روشن ميمونند که همون کار رو ميکنه اما قدرت رو کمتر ميکنه
    توی عکس زير مثلاً با 3 بار فلش زدن کل سنسور پوشش داده ميشه
    هرچی سرعت شاتر بيشتر باشه فاصله 2 پرده به هم نزديک تر ميشه و به فلش های بيشتری نيازه

نام: 01-02_r14_c4.gif نمایش: 562 اندازه: 14.3 کیلو بایت
    نام: screenshot3.jpg نمایش: 533 اندازه: 63.5 کیلو بایت
    K_NMT، S_Mahdi، miladn1370 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نام: screenshot3.jpg نمایش: 527 اندازه: 63.5 کیلو بایت
    نقل قول نوشته اصلی توسط *HMN* نمایش پست ها
    سلام دوستان و جناب Majix
    اون قسمتی که بولد کردم رو متوجه نمیشم من...آیا بین های اسپید شدن و کاهش یافتن قدرت فلاش رابطه ای هست؟! و اینکه اون نسبت 1/3 چطور به دست آمده؟

ممنون میشم مختصر اشاره ای بفرمایند دوستان
    در حالت عادی و با سرعت شاتر زير ليميت سينک اسپيد شاتر ها کاملاً باز ميشن و چيزی جلو سنسور نيست و فلش زده ميشه که توی خط اول عکس زير مشخصه
    و چون فقط يک فلش زده ميشه فلش از حداکثر قدرت خودش استفاده ميکنه و مهم نيست چند ثانيه طول بکشه که دوباره شارژ بشه

در حالت های اسپيد به خاطر سرعت زياد شاتر هيچوقت پرده ها کاملاً از جلو سنسور کنار نميرن و هميشه بخشی از سنسور زير پرده ميمونه
    به همين خاطر بسته به نوع فلش ، فلش قدرت رو کمتر ميکنه که بتونه چند بار فلش بزنه و هر بار بخشی از سنسور رو نور بده و چون اين عمل خيلی سريع اتفاق ميوفته فرصتی نيست که فلش دوباره شارژ بشه ,برای همين فلش ها قدرتشون رو پايين ميآرن که بتونن برای چند بار فلش زدن از شارژی که داخل خازن هست استفاده کنند
    1/3 يک عدد حدوديه و برای هر فلش ممکنه فرق کنه

بعضی از فلش های رده پايين تر که تکنولوژی ضعيفتری دارند هم بجای چند بار فلش زدن دائم روشن ميمونند که همون کار رو ميکنه اما قدرت رو کمتر ميکنه

نام: 01-02_r14_c4.gif نمایش: 562 اندازه: 14.3 کیلو بایت
    ahmad.abaee، hkhaghani، fh791@yahoo.com و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

سلام و ممنون
    البته مورد پرسش بنده همان کاهش قدرت بود که با توضیحات شما راجع به دلایل نیاز و عملکرد آن مسلماً برای دوستانی که اصلاً با اون آشنایی ندارند هم مفید خواهد بود.

جالبتر آنکه مثلاً در مورد SB 900، حداکثر قدرت فلاش در شرایط های اسپید، 1/8 است!!!
    سپاس
    obsidiyan و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نام: 01.jpg نمایش: 501 اندازه: 145.5 کیلو بایت
    rainman1061، M-Yousefi، hrmf و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر آشنا So heil آواتار ها
    تشکر کرده
    1040

نام: DSC_0591ff.jpg نمایش: 491 اندازه: 223.8 کیلو بایت

به علت برودت هوا امکان کارگردانی زیاد روی سوژه نبود ! باد وحشتناکی هم میوند !
    mreza1001، sh.khani، hosseinhmj و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط meamarr نمایش پست ها
    سلام
    یک بار دیگر هم این عکس را ارسال کرده بودید که قاعدتا الان باید حذف شود. از آن گذشته اگر بشود در آلبوم عکس‌های خانوادگی مثلا این عکس را در هارد نگه داشت، اما قطعا جایش در یک فروم عمومی و تخصصی عکاسی نیست!
    K_NMT، KHAKSAR، M.Mobin و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    186

نقل قول نوشته اصلی توسط Kholeno نمایش پست ها
    سلام
    یک بار دیگر هم این عکس را ارسال کرده بودید که قاعدتا الان باید حذف شود. از آن گذشته اگر بشود در آلبوم عکس‌های خانوادگی مثلا این عکس را در هارد نگه داشت، اما قطعا جایش در یک فروم عمومی و تخصصی عکاسی نیست!
    سلام دوست عزیز
    من عکس قبلی رو ندیدم و فکر کردم که اپلود نشده است
    در ضمن در همین فروم تخصصی عکسهای بسیار ضعیفی را دیدم که تعجب انگیز بود، با توجه به دیگر عکسها داوری نمی شود این فروم از حالت قبلی خارج شده است. تمام عکسها را می توان در البوم خانوادگی نگه داشت. در ضمن بهتر است نقاط ضعف را کامل بگویید تا بنده در عکسهای بعدی با رعایت نکات ذکر شده عکسی غیر خانوادگی بگیرم. فروم تخصصی بهتر است به جای لایک کردن عکسها نقاط ضعف و قوت آنها گفته شود تا مبتدیانی همچون ما از آن بهره ای ببیریم. با زهم ممنو، با جمله شما متوجه شدم عکس خوبی نیست، ولی به من حس خوبی میداد.
    hosseinhmj و ali.hosseini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

سلام دوست عزیز
    من عکس قبلی رو ندیدم و فکر کردم که اپلود نشده است
    در ضمن در همین فروم تخصصی عکسهای بسیار ضعیفی را دیدم که تعجب انگیز بود، با توجه به دیگر عکسها داوری نمی شود این فروم از حالت قبلی خارج شده است. تمام عکسها را می توان در البوم خانوادگی نگه داشت. در ضمن بهتر است نقاط ضعف را کامل بگویید تا بنده در عکسهای بعدی با رعایت نکات ذکر شده عکسی غیر خانوادگی بگیرم. فروم تخصصی بهتر است به جای لایک کردن عکسها نقاط ضعف و قوت آنها گفته شود تا مبتدیانی همچون ما از آن بهره ای ببیریم. با زهم ممنو، با جمله شما متوجه شدم عکس خوبی نیست، ولی به من حس خوبی میداد.
    سلام
    دوست عزیز
    ببینید عکس شما شارپنس خوبی داره، اما نه کادر بندی درستی داره و نه حالت جذاب قرارگیری سوژه بعنوان پرتره.
    از این عکسها من از پسرم خیلی دارم و از دیدنش لذت می برم.
    اما... فقط خودم لذت می برم و لزومی نداره دیگران نیز از عکس بدون جنبه های هنری من لذت ببرند و با قرار دادن اینگونه عکسها در فروم توقع داشته باشم دیگران هم به آن به به و چه چه بگند. از صحبت بنده ناراحت نشید و به کارتون ادامه بدید و سعی کنید مثل من که عین شما در حال آموختن هستم تا وقتی که عکسی با رعایت قواعد و قوانین این هنر نینداختم از آپلود آن نه در این فروم و نه در دیگر فروم های تخصصی خودداری کنم.
    بازهم ببخشید که رک گفتم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

سلام دوست عزیز

البته اساتید باید نکات مرتبط با این ثبت شما را متذکر شوند

ولی از نظر بنده بهتر بود زاویه عکس خود را تغییر میدادید و از فاصله کانونی کوچکتری استفاده می کردید تا اینقدر کادر بسته نباشد

با توجه به اینکه سوژه عکستان نگاه به سمت چپ و بالا دارد بهتر بود سوژه را متمایل به سمت راست کادر قرار میدادید و مقداری فضا برای زاویه نگاه سوژه در نظر می گرفتید

و نکته آخری که به نظرم آمد اینکه آرایش موهای سوژه میتوانست منظم تر باشد.

ارادت
    hosseinhmj، miladn1370، M.smaelnedjad و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.