صفحه 59 از 90 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 894
Like Tree4569تشکر

موضوع: عكاسي صنعتي و تبليغاتي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام علی جان

میشه پلان نورپردازی هم رو هم بذارید ؟!

ممنون
    پلان نورپردازی، به دستور رضای عزیز:
    نور سافتباکس، دقیقاً به موازی محور Z+ به زیر شیشه تابانیده شده است و موقعیت جام (سوژه) نسبت به آن، به نحوی انتخاب شده که انعکاس سافتباکس، بر روی دیواره ی عقبی جام، به سمت دوربین، هویدا باشد.

نام: EmptyCrystalWineGlassLightingDiagram_w450.jpg نمایش: 681 اندازه: 58.3 کیلو بایت

شات های قبل و بعد از ویرایش:

نام: CrystalWineGlass_Before&After Retouching_w450.jpg نمایش: 672 اندازه: 92.1 کیلو بایت

پنجم که نمی دانم شدنی است یا خیر: شکل رفلکت در پایین حباب به شکل یک چهار ضلعی با اضلاع منحنی است، اگر بتوان با تغییر زاویه یک سه ضلعی با اضلاع منحنی تشکیل داد به نظرم زیباتر خواهد شد.
    امیر عزیز، پیشنهاد شما مبتنی بر رفلکس تک-گوش، بجای رفلکس دو گوش، پیشنهاد جالب و شدنی ای است. متاسفانه، صحنه مربوط به دیروز بوده که جمع آوری شده، وگرنه همین الان اکسپوز میکردم و تصویر مقایسه ای را به پست حاضر پیوست میکردم

سوم انعکاس قسمت پایه در حباب اصلی چندان جالب نیست، و همین طور وجود رفلکت سافت باکس و نیم رفلکت در کنار هم، عکس را کمی شلوغ کرده است.
    دیدن آن انعکاس برای خودم، خیلی ظریف و جالب بنظر رسید ... میتوانیم آن را در ادیت حذف کنیم. درهر حال، همانطور که در عکس قبل و بعد از ویرایش مشاهده میشود، سعی کردم کمترین دخل و تصرف را در انعکاس ها و رفلکس ها داشته باشم. به همان منظور، رفلکتهای مجدد (انعکای منعکسات) را نیز دست نخورده باقی گذاشتم تا رفتار نور، از لحظه ی ورود به جام تا خروجش از آن، قابل مطالعه بماند. طبیعت این جام را در معرض نور، بسیار دوست داشتنی یافتم ... حتی پر شده ی آنرا با آب نیز عکاسی نمودم ... روئیت رفتار نور دیفیوز شده در آب درونش نیز، برایم جالب بود. میشه گفت این عکس، از منظر ادیت حداقلی که رویش به انجام رسیده، بیشتر حال و هوای صنعتی دارد، تا تبلیغاتی.

چهارم در مورد تقارن! به میزان بسیار کمی به سمت راست باید بچرخد تا تقارن کامل حاصل شود.
    الان با مش بندی افقی و عمودی، عکس را کنترل کردم ... نشانی مبنی بر عدم تقارن مشاهده ننمودم ... ضمن اینکه خط افق هم (و متعاقباً، خط نشیمن جام) کاملاً تراز است.

اول اینکه تلاش شما و پیشرفتتون در عکاسی صنعتی بسیار قابل توجه است.
    شنیدن این جمله از عزیزی چون شما، مایه مسرت و مباهات بنده است

كاربر جديد hmd921 آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نام: DSC_4698-2.JPG نمایش: 632 اندازه: 112.9 کیلو بایت
    MZITech، Digital Lover، khoddami و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حامد زرندی

http://bokeh.ir/

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

BLACK & DECKER
    Electric Citrus Juicer

نام: Black_N_Decker_Retouched_Layouted_w750.jpg نمایش: 1080 اندازه: 169.4 کیلو بایت

Camera Model: Canon EOS 5D Mark II
    Lens: EF70-200mm f/2.8L IS II USM
    Focal Length: 115mm
    Focus Distance: 1.62m
    Aperture: f/2.8
    Exposure Time: 1/160sec
    ISO equiv: 100
    Exposure: Manual

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها

الان با مش بندی افقی و عمودی، عکس را کنترل کردم ... نشانی مبنی بر عدم تقارن مشاهده ننمودم ... ضمن اینکه خط افق هم (و متعاقباً، خط نشیمن جام) کاملاً تراز است.
    منظورم این نبود که تراز نیست، منظورم این است که در همان پلان نورپردازی که نشان دادید، جام باید کمی به صورت پاد ساعت گرد بچرخد. (در عکس اصلی به تراش قسمت واصل پایه و حباب دقت کنید.)
    Ali Bayati تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط hmd921 نمایش پست ها
    نام: DSC_4698-2.JPG نمایش: 632 اندازه: 112.9 کیلو بایت
    حامد عزیز

این واترمارک هایی که روی عکس ها میذاری به شدت به عکس آسیب میزنه!

نگران نباش! اندازه عکس ها به درد چاپ نمیخوره و حداکثرش اینه که یکی در اینترنت ازش استفاده میکنه!!

بدون شوخی گفتم!! ما که بعد از چندین سال عکس گذاشتن تو سایت های مختلف و سایت های استوک تا حالا فقط یک مورد دیدیم که از عکس هامون بدون اجازه استفاده شده باشه. که با یک تذکر حل شد. هرچند که عکس های ما به زیبایی عکس های شما نیست ولی از من میشنوی خیلی سخت نگیر.

اگر بحث اینه که بوکه تبلیغ بشه که یک لوگوی کوچک یا آدرس سایت گوشه عکس کفایت میکنه.

Kaveh Ghobadi، MZITech، mreza1001 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر جديد hmd921 آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    حامد عزیز

این واترمارک هایی که روی عکس ها میذاری به شدت به عکس آسیب میزنه!

نگران نباش! اندازه عکس ها به درد چاپ نمیخوره و حداکثرش اینه که یکی در اینترنت ازش استفاده میکنه!!

بدون شوخی گفتم!! ما که بعد از چندین سال عکس گذاشتن تو سایت های مختلف و سایت های استوک تا حالا فقط یک مورد دیدیم که از عکس هامون بدون اجازه استفاده شده باشه. که با یک تذکر حل شد. هرچند که عکس های ما به زیبایی عکس های شما نیست ولی از من میشنوی خیلی سخت نگیر.

اگر بحث اینه که بوکه تبلیغ بشه که یک لوگوی کوچک یا آدرس سایت گوشه عکس کفایت میکنه.

والا راستش یه خاطره بد از این موضوع دارم.
    معمولا 70% عکسایی که صنعتی از من دیدین سفارش بوده بعد چون طرف داره پول پرداخت میکنه انتظار داره عکسش محفوظ بمونه.
    ابتدای کار که بی تجربه بودم یه بار پروژه ای رو تونستم رو دست یک عکاس دیگه بردارم. بعد اتمام پروژه یدونه از عکسارو تو فیس بوک گذاشتم!
    نمیدونم از کجا ( فک کنم همون عکاسه حسود :دی ) به گوش کارفرما رسونده بود! این قضیه برای ما شر شد تقریبا. البته اشتباه از من بود.
    کارفرما حرفش این بود اگه هم میخواین استفاده کنید یا لوگوی ما یا لوگوی خودتون رو استفاده کنید ( استدلالش این بود همین سایز کوچیک واسه تراکت های کوچیک قابل استفادس )
    این واترمارک ها اونقد تو ذوق میزنه که کسی از عکس استفاده نتونه بکنه!
    ولی حرفتون کاملا درسته خیلی به عکس ضربه میزنه.
    خیلی ممنون
    Nima Sadigh، Ali Bayati و mohammad-reza تشکر می‌کنند.
    حامد زرندی

http://bokeh.ir/

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

معمولا 70% عکسایی که صنعتی از من دیدین سفارش بوده بعد چون طرف داره پول پرداخت میکنه انتظار داره عکسش محفوظ بمونه.
    ابتدای کار که بی تجربه بودم یه بار پروژه ای رو تونستم رو دست یک عکاس دیگه بردارم. بعد اتمام پروژه یدونه از عکسارو تو فیس بوک گذاشتم!
    نمیدونم از کجا ( فک کنم همون عکاسه حسود :دی ) به گوش کارفرما رسونده بود! این قضیه برای ما شر شد تقریبا. البته اشتباه از من بود.
    کارفرما حرفش این بود اگه هم میخواین استفاده کنید یا لوگوی ما یا لوگوی خودتون رو استفاده کنید ( استدلالش این بود همین سایز کوچیک واسه تراکت های کوچیک قابل استفادس )
    خیلی ممنون
    خب من دقیقا نمیدونم شرایط اون عکس چی بوده. ولی کلا شما به عنوان عکاس صاحب عکس هستید و اجازه دارین به عنوان نمونه کار خودتون اون رو انتشار بدین. مگر اینکه قراردادی با مشتری داشته باشید که تمام حقوق عکس رو واگذار کرده باشید. که معمولا این طور نیست. شما به عنوان عکاس باید از این حق خودتون دفاع کنید.

البته در کارهای عکاسی تجاری یا گرافیک در صورت لزوم با شخص اجرا کننده قرارداد حفظ اسرار و اطلاعات امضا میشه که اجازه نداشته باشه تا زمانی که محصول توزیع شد یا تصویر گرافیکی یا عکس مورد استفاده در اون انتشار پیدا نکرده، کار انجام شده را در محیط های عمومی به نمایش بگذاره. ولی در طی همین قرارداد ها هم مشکلی جهت نمایش به اشخاص محدودی جهت ارائه نمونه کار نیست.

به نظر من دلیل مشتری شما خیلی منطقی نیست و در این طور مواقع میتونید درخواست هزینه اضافی از مشتری داشته باشید و حقوق عکس رو به اون واگذار کنید. و بعد طبق خواسته اون عمل کنید. هرچند که این مسائل هنوز در ایران جا نیافتاده ولی شما باید تلاشتون رو بکنید که تا جایی که به کارتون لطمه زیادی نخوره از حقوقتون دفاع کنید.
    K_NMT، M. Beyrami، saadi126 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

خیلی ممنون
    جناب زرندی درود ...

اگر کسی بخواهد از عکس دیگری استفاده کند، واتر مارک هم نمیتواند جلویش را در بیشتر موارد بگیرد. بنده جسارت کرده و واتر مارک عکس شما رو با ویرایش در Ps حذف کردم. مهارت زیادی در ویرایش با Ps ندارم و اینکه عکس مورد بحث ما، از منظر ویرایش واترمارک، عکس چندان چالش برانگیزی نبود. اما یقین دارم که واترمارکهای سخت تر را، رتوش حرفه ای، بهر حال از بین خواهد برد

مجدد از باب جسارتی که برای ویرایش و حذف واترمارک بخرج دادم، عذر خواهی میکنم.
    لطفاً در صورت صلاحدید مدیران، به نمایش در نیاید.

نام: DSC_4698-21.jpg نمایش: 643 اندازه: 179.5 کیلو بایت

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

اگر منظورتان فقط ماترمارک باشد با شما موافق نیستم:
    نام: DSC_4698-4.jpg نمایش: 835 اندازه: 175.6 کیلو بایت

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

فرساد جان شما که خودت استادی
    با توجه به پیشرفتهایی که در امر ریسایز کردن عکس و تکنیکهای مربوطه بوجود آمده امکان تغییر اندازه همین عکس در حد و اندازه های چاپ و طراحی های بروشور ,کاتالوگ و منوهای... میتواند کافی هم باشد

صفحه 59 از 90 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین