صفحه 232 از 530 نخستنخست ... 132 182 222 228 229 230 231 232 233 234 235 236 242 282 332 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,311 تا 2,320 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

سلام جناب موسوی
    فکر می کنم اگه عکسهاتون (و در کل همه عکسهای تاپیک) با یه اگزیف مختصری همراه باشه بار آموزشیش واسه ما بیشتر بشه :biggrin:
    ممنون
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط BERLANO نمایش پست ها
    سلام جناب موسوی
    فکر می کنم اگه عکسهاتون (و در کل همه عکسهای تاپیک) با یه اگزیف مختصری همراه باشه بار آموزشیش واسه ما بیشتر بشه :biggrin:
    ممنون
    اقای مطهری عزیز

این کار را انجام دادم عکس را جایگزین کردم lens 300mlm f 2/8 lisplus 1/4xtlc

با احترام
    بابک
    A_Maddah، farsad، shabab و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط babakwlp نمایش پست ها
    خرس قهوه ای ایران که در منطقه گلستانک تیر امسال عکاسی شده است . این حیوان زیبا نر است . خزس قهوه ای ایران کوچکترین زیر گونه خرس قهوه ای در دنیا است و بر خلاق همنوعان درشت جثه امریکای شمالی اش و تا حدی اروپایی ها ظریف و روشنتر است من بجای این که ازشون بترسم بیشتر به نظرم با مزه بودند این یکی داشت دنبال یک ماده می کرد من ار مسیر اب داشتم به ماده نزدیک می شدم این اقا پسر هم همبازی اش را گم کرده بود تا اومدم به یک فاصله مناسب برسم این اقا تشریف اوردند سوژه ما فرار کرد این هم مشغول دویدن بود یک لحظه متوجه من شد از ترس روی پاهاش ایستاد که من چند شات گرفتم بعد با سر و صدای زیاد دور شد چنان با این هیکل گنده شان میدوند که غیر قابل باور است . بسیار دنبال هم می کنند توی تیر ماه نمیدانم برای چی . احنمالا برای بازی است و گرنه در ان موقع سال دلیلی ندارد فکر کنم این اولین عکس روی نت باشد از خرس قهوه ای ایران در محیط وحشی .

با احترام
    بابک
    سلام اقای موسوی وقت بخیر:

چون میدانم بطور علمی در بحث های حیات وحش فعالیت میکنید یا عکاسی میکنید و این احتمال هست که این عکس به عنوان یکی از ریفرنس های شما جهت نشان دادن این گونه از خرس ( در ایران ) باشد؟

از این روی مشکل اصلی این ثبت به عنوان یک ریفرنس نبود چیزی برای قیاس ابعاد خرس مورد نظر است. که در ثبت شما این ابعاد قابل ارزیابی نیست. بنظرم اگر تقریبی ابعاد گفته شود شاید بد نباشد.

حدودا این خرس چه اندازه است؟ چون همکاران من رویت یک خرس در استان كهگيلويه و بويراحمد را چیزی به مراتب بزرگتر گزارش کردند البته این احتمال هست شرایط محیطی آنها با توجه به ترسی که ممکن بوده است بر آنها غالب شده باشد اینگونه روی این موجود قضاوت کرده اند...

موفق باشید
    mreza1001 و Pooyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام اقای موسوی وقت بخیر:

چون میدانم بطور علمی در بحث های حیات وحش فعالیت میکنید یا عکاسی میکنید و این احتمال هست که این عکس به عنوان یکی از ریفرنس های شما جهت نشان دادن این گونه از خرس ( در ایران ) باشد؟

از این روی مشکل اصلی این ثبت به عنوان یک ریفرنس نبود چیزی برای قیاس ابعاد خرس مورد نظر است. که در ثبت شما این ابعاد قابل ارزیابی نیست. بنظرم اگر تقریبی ابعاد گفته شود شاید بد نباشد.

حدودا این خرس چه اندازه است؟ چون همکاران من رویت یک خرس در استان كهگيلويه و بويراحمد را چیزی به مراتب بزرگتر گزارش کردند البته این احتمال هست شرایط محیطی آنها با توجه به ترسی که ممکن بوده است بر آنها غالب شده باشد اینگونه روی این موجود قضاوت کرده اند...

موفق باشید
    سلام اقای قشقایی اسم کامل زیر گونه ایران Ursus arctos syriacus است و به عنوان کوچکترین زیر گونه خرس قهوه ای شناخته می شود و متاسفانه در معرض خظر انقراض است در سطح جهانی . برای اینکه متوجه شوید چقدر کوچکتر است باید با خرس قهوه ای زیر گونه گریزلی یا روسیه مقایسه شود وزن گریزلی به 720 کیلوگرم هم می رسد ولی وزن خرس ما جداکثر 190 کیلوگرم است اینهایی که من دیدم حداکثر 1/5 متر و در خوشبینانه ترین حالت هم قد من بودند 1/9 متر البته این مربوط به بزرگترین هاست . اندازه جمحمه نر بین 30-39 سانتیمتر است بسیار روشن است رنگ خرس ما البته تنوع رنگ هم دارند من حیوان کاملا سیاه هم دیدم و لی معمولا شبیه عکسی هستد که اینحا برایتان گذاشتم . اما درمورد خطراتش بابا اینها بوی ادم را احساس کنند از فاصله بسیار دور فرار می کنند :(متاسفانه من بیچاره شدم تا همین عکسها را هم گرفتم . ولی توانایی حمله به انسان را دارند این کار را نمی کنند مگر شما مابین توله و مادر قرار بگیرید یا احساس کنند راه فراری ندارند یا به شدت غافلگیر شوند خوب اگر من هم احساس کنم که کسی به بچه من می خواهد صدمه بزند بهش حمله می کنم;) این مختص خزسها نیست! عکسی دیگر از ارشیو من از این گونه :

با احترام
    بابک
    nmroshan، NASSIRI4080، Amir Mohebi و 53 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

D90+18-105 @105mm, f/5.6, 1/5s, ISO 800, No flash
    Aperture priority
    Spot metering
    ویرایش توسط picolo : Thursday 18 February 2010 در ساعت 17:44 دلیل: علاوه کردن اگزیف
    NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

پی‌کولو

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام. این اولین تجربه من با لنز 150-500 سیگماست و اولین بار هم هست که از حیوانات عکس می گیرم.تا قبل از این فقط طبیعت کار می کردم.
    کارم در حد کارهای دوستان نیست.اما اگر راجع به عکس نظر بدین و ایراد هامو بگین ممنون میشم.
    یک سوال هم از داشتم. آیا کراپ کردن و کمی افزایش کنتراست در عکاسی از حیوانات کار درستیه یا نه ؟
    و چطور میشه با سایت هایی همچون imagehost عکس رو آپلود کرد
    آیا سایتی بهتر از imagehost هست؟
    راستی،اسم این پرنده رو کسی میدونه؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    ویرایش توسط oveis : Thursday 18 February 2010 در ساعت 19:47 دلیل: اضافه کردن متن
    A_Maddah، reza_Bahman، Behin Nazem و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

آقای موسوی ممنون بابت ارسال عکس زیبای خرس. آنهم از فاصله نزدیک و در روز روشن . تبریک می گم.

دوستانی که از کمبود عکس پستانداران گلایه می کنند شاید خبر ندارند که حتی دیدن پستانداران در شب خیلی سخت است چه برسد به روز روشن و بواسطه تعداد کمشان بسیار کم اتفاق می افتد. مطمئن باشید آقای موسوی برای ثبت این عکس نادر زحمت زیادی محتمل شده اند و وقت زیادی برای اینکار گذاشته اند.

آقای موسوی آیا این احتمال وجود دارد که به دلیل گرمای نسبی هوا در زمستان یا کوتاه بودن اتفاقی یک زمستان ، خرسها به خواب زمستانی نروند؟

آیا صحیح است که در اوایل بهار خرسها حالت هجومی بیشتری دارند ؟ به دلیل گرسنگی و کم کردن وزن در طول خواب زمستانی.

-----

تابستان امسال یکی از دوستان که در سایت ژئوترمال کار می کند گفت که شبها یک خرس و توله اش به نزدیکیهای کمپ بالایی سایت میایند برای پیدا کردن غذا بین زباله ها ! یه شب مهتابی رفتم و نیمه های شب در داخل ماشین بودم که سر و کله شان پیدا شد فاصله حدود 30 متر بود ولی به واسطه تنها بودن از عکس العمل خرس نسبت به فلاش ترسیدم و عکس نگرفتم .

در اواخر شهریورماه چند تن از دوستان در تاریکی شب در محوطه پناهگاه در ارتفاع 3750 متری موفق به عکاسی با دوربین فیلمی معمولی از فاصله نزدیک شده بودند حتی تکه ای نان سنگگ هم جلوی توله انداخته بودند که نسخه ای از همان عکس را دارم.

الان دوربین ندارم :( و اسکنر هیچوقت نداشته ام ، برای همین از همان عکس با موبایل عکس گرفتم :

عکسی ناراحت کننده که شاید نشانگر اندازه خرس باشد (بابت دادن لینک این عکس از همه دوستان عذرخواهی می کنم) :

ببخشید.
    NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 30 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    2760

نقل قول نوشته اصلی توسط oveis نمایش پست ها
    سلام. این اولین تجربه من با لنز 150-500 سیگما هستش.
    البته در حد کارهای دوستان نیست.اگر راجع به عکس نظر بدین و ایراد هامو بگین ممنون میشم.
    یک سوال هم از داشتم. آیا کراپ کردن و کمی افزایش کنتراست در عکاسی از حیوانات کار درستیه یا نه ؟
    و چطور میشه با سایت هایی همچون imagehost عکس رو آپلود کرد
    آیا سایتی بهتر از imagehost هست؟
    اسم این پرنده رو کسی میدونه؟
    اسم پرنده اگه اشتباه نکنم دم جنبانک ابلقه
    کراپ کردن برای بدست آوردن کادر بهتر بد نیست و گاهی اوقات ضروری، ولی به شرطی که بیش از حد نباشه تا باعث افت کیفیت بشه، مثلا در مورد عکس خودتون، کادر نسبتا ایده آلی شده اما کیفیت مقداری افت کرده و نویز مشهوده

در مورد افزایش کنتراست و اشباع و شارپ از اونجایی که تمام عکاسان طبیعت با فرمت Raw عکاسی می کنن، یه امر کاملا ضروریه، حتی اگه با jpeg عکاسی کنن

موفق باشید
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

ممنون از راهنماییتون آقای مطهری.
    البته قبل از اینکه کراپ هم کنم عکس یکم نویز داشت.
    امیدوارم با راهنماییهای شما دوستان بتونم عکسهای بهتری بگیرم.

تشکر کرده
    2760

سلام در مورد پست 2316
    فکر می کنم عکس به شدت ته رنگ داشته باشه، آیا سعی بر برطرف کردن اون داشتین؟
    عکس زیر از جوزاست، برای درک بهتر تنظیم رنگ (Color balance) ایده آل روی این جانور آپ می کنم

موفق باشید
    unforgiven و picolo تشکر می‌کنند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears