صفحه 4 از 77 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 770
Like Tree8449تشکر

موضوع: عکس هاي HDR

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: بررسي عکس هاي HDR

خوب اين يه مقاله در اين زمينه
    کد:
    http://www.outbackphoto.com/CONTENT_2007_01/section_hdr_and_tonemapping/20080119_PM30_Merging/index.html
    Kaveh Ghobadi و Pooyan تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    52

پیش فرض با هم پشت ما کوهه !

كاربر همراه
    تشکر کرده
    52

پیش فرض بررسي عکس هاي HDR آقاي حمزه‌اي

از انجائيکه دوست خوب‌مان آقاي حمزه‌اي تاکيد کرده‌اند که عکس دومشان را با بي‌دقتي درست کرده‌اند، نمي‌شود به قطعيت درباره اين دو عکس نظر داد. اما به نظر من عکس اولي عمق بيشتري دارد و دومي کمي تخت شده است. اگرچه برخي از دوستان مثل آقاي دلباز يکنواختي کنتراست را بيشتر مي‌پسندند (حداقل من از گفته‌هاي‌شان اينطور برداشت مي‌کنم و همينطور از نمونه عکسي که به عنوان نمونه توزيع مناسب کنتراست ارسال کرده بودند)، اما شايد لازم به توضيح باشد که مفهوم آميختگي لايه‌هايي با نوردهي متفاوت و حذف دستي بخشي از لايه‌ها، يا ترکيب لايه‌ها با شفافيت (Opacity) متفاوت، تکنيکي جداي از تکنيک HDR است.
    اگرچه تکنيک آميختگي لايه‌ها، با استفاده از جلوه‌هاي لايه مي‌تواند روي عکس هايي که مرز‌هاي روشن و تاريک مشخص دارند، مثل آسمان و کوه، يا مثلا در همين عکس پايين تخته سنگ‌ها و دشت، اما استفاده از اين تکنيک روي عکس هايي با جزئيات پيچيده‌تر ممکن نيست.

جداي از وقت و زماني که بايد براي استفاده از تکنيک آميختگي لايه‌ها بگذاريد، در برخي از شات‌ها حتي با صرف مدت زمان زياد نيز نمي‌توان به چيزي که از دل HDR بيرون مي‌آيد دست پيدا کنيد. به عنوان مثال در يک عکس HDR که از زمينه يک مزرعه گندم گرفته مي‌شود، استفاده از تکنيک آميختگي لايه‌ها بسيار بسيار مشکل است.

تصور مي‌کنم عکس دوم جناب حمزه‌اي جزو کنتراست‌هاي پايين به حساب مي‌آيد و احتمالا ايشان به تصويري کم کنتراست‌تر علاقه بيشتري دارند. اما جداي از اين بحث، در هر دو تکنيک مي‌توان به کنتراست بالا يا پايين رسيد که هيچيک از انها معيار برتري يک تکنيک بر تکنيک ديگر به حساب نمي‌آيد.

امير ياري 22 مردادماه 87
    Delbaz، Kholeno و R.Asgari تشکر می‌کنند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

اما استفاده از اين تکنيک روي عکس هايي با جزئيات پيچيده‌تر ممکن نيست.
    راههای برای حل این مشکل هم وجود دارد. سوای اینکه HDR با blending فرق داره اما منظور من استفاده از یکی از این روشها برای عکسهایی که در محدوده داینامیک رنج دوربین نیست، بود. برای عکسهایی که مرز مشخصی بین مناطق روشن و تاریک وجود ندارد و انتخاب نواحی به صورت دستی مشکل است (مثل شاخ و برگ درختان) هم میشه از این روش استفاده کرد. حالا اسم این روش عکس با داینامیک رنج بالا یاexposure blending یا HDR یا هر چیز دیگه من نمی دونم. میشه راجع به فرق این مفاهیم هم صحبت کرد.
    ابتدا عکس تاریکتر رو روی عکس روشنتر به صورت یک لایه جداگانه قرار می دهیم. لایه بالایی یعنی عکس تاریک رو خاموش کنید و در حالی که روی لایه پایینی هستید به کانالهای رنگ بروید و بروی load channel as selection کلیک کنید. در واقع شما با یک کلیک ساده تمام نقاط هایلایت و روشن عکس رو انتخاب می کنید.

حالا به لایه ها بر می گردیم و لایه بالایی (عکس تاریک) رو انتخاب می کنیم و در همون حالت selection یک ماسک ایجاد می کنیم. می بینید که در حالتی که انتخاب دستی این نواحی به صورت دستی تغییر غیر ممکن است اما با این روش به سادگی یک ماسک دقیق روی نواحی روشن ایجاد کردید.

حالا روی همین لایه gaussion blur رو با اندازه مناسب،با توجه به نوع عکس و نواحی انتخاب شده، اعمال می کنید. حتی برای کنترل دقیقتر میشه روی ماسک alt+click کنید. حالا به خوبی نواحی ماسکه رو می بینید و می تونید با یک براش نرم جاهایی رو که می خواهید ترمیم و یا کم و زیاد کنید.

در پایان هم کنتراست کلی و یا موضعی دلخواه رو می تونید روی کل عکس اعمال کنید. من روی این عکس طبق معمول به دلیل تنبلی و عجله با دقت کار نکردم فقط خواستم مراحل کار رو نشون بدم. با کمی دقت و حوصله نتایج خیلی خوبی گرفته میشه.

البته احتمالا این روش هم در فروم گفته شده. با وجود دوستان و اساتیدی مثل دکتر روشن و دلباز عزیز، تو این فروم حرف جدیدی نمیشه زد.
    راستی در همون photomatix هم exposure blending هم به صورت جداگانه وجود داره.
    nmroshan، A_Maddah، babakdin543 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

من که هنوز در مرحله شاگردی هستم پیام جان

این روشی که گفتی من خیلی دوست دارم . یکی از علائق ام قبل از دستور Shadow/Highlight بود . البته به منظور دیگه ای استفاده میکردم . اون موقع چیزی از عکاسی به حالت bracketing نمیدونستم .

غیر از HDR های واقعی توی فتوشاپ HDR های مجازی هم وجود داره که تقریبا همان روش اغراق آمیز رو دنبال میکنه . فکر کنم یک اکشن قبلا در این مورد داشتم . اگه پیداش کنم اینجا میذارمش.
    Kholeno، FoadKhanlar، minaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    A_Maddah تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

شامل دو عكس عمودي

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    A_Maddah تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اينم اولين تجربه ي HDR منه كه يك ساعت پيش گرفتمش. البته توضيحا اضافه كنم كه چون تا به حال علاقه ي چنداني به موضوع نداشتم اصلا نمي دونستم چه جوري و با چه نرم افزاري بايد كار كنم و هيچ مطالعه اي در اين زمينه نداشتم. ديشب رفتم توي گوگل HDR Software رو سرچ كردم اولين سافتوري كه اومد Photomatrix بود كه داون لودش كردم و امروز همينجوري الله بختكي باهاش كار كردم. حالا اگه كسي Crack اش رو داره يا برنامه ي بهتري هست ممنون مي شم به من بگه. بعد هم برم توي سايت و فوروم بگردم كمي راجع به HDR مطالعه كنم

nmroshan، A_Maddah، matthew و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

UserID = Team AGGRESSiON
    Key = 4743-5435-64HQ-37Y7
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    farhad44، QashQai، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط reza999 نمایش پست ها
    UserID = Team AGGRESSiON
    Key = 4743-5435-64HQ-37Y7
    سلام

رضا جان متاسفانه فايل ويروسي بود

صفحه 4 از 77 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین