صفحه 14 از 77 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 64 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 770
Like Tree8449تشکر

موضوع: عکس هاي HDR

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

پیش فرض پاسخ: بررسي عکس هاي HDR

البته منظور من تک شات نبود.
    در این مورد مطمئن نیستم اما به نظر hdr حاصل از برکتینگ سه شات نتیجه بهتری خواهد داشت تا اینکه یک تک شات raw ثبت کنیم و در نرم افزار با اختلاف + و - 1ev و یا بیشتر سیو کنیم و با یکدیگر ادغام کنیم.
    اگر این طور بود احتمالا دیگه نیازی به استفاده از روش برکتینگ نبود و همه hdr هارو با تک شات ایجاد می کردند.
    من هم با نظر ايشان موافق هستم . با يك تك شات كه نمي توان تمام نور و پتانسيل هاي مربوطه را ذخيره كند . شايد در برخي از عكس ها بتوان با تك شات كار هاي را صورت داد ولي بطور بسيار محدود . بازي كردن با محدوده هاي + و - 1ev و ... باعث ايجاد روند تخريبي در عكس تك شات خواهد شد و شايد نتوان به آن اختلاف نور كه مد نظر است رسيد به وضوح مي توان با ديدن نمونه كارهاي كه در گالري خود برنامه ساخت HDR مي باشد به اين موضوع رسيد.

کد:
    http://www.hdrsoft.com/gallery/index.php
    aphrodite تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    سلام بر دوستان

1- آیا می توان بدون سه پایه عکس های hdr تهیه کرد؟؟ ( در کتابی خواندم که لزوما برای عکس های hdr سه پایه را جزو تجهیزات صد در صد تلقی نکرده بود.)

2-در مورد عکس هایی که در آنها سوژه متحرک است ( برای مثال عکاسی از بنایی که در پیش زمینه آن مردم در حال حرکتند یا هر موجود زنده) یا عکس هایی که محل عکاس ممکن است دچار حرکت شود (به عنوان مثل در دریا روی قایق از حاشیه ساحل در حال عکاسی است که موج هر چند هم کم اما وجود دارد و به هر حال محل عکاس تغییر می کند) در این موارد چه طور میشه عکس های hdr تهیه کرد؟؟
    سلام؛

در مورد سوال اول همان طور كه دوستان فرمودند؛ براكتينگ به خوبي جواب مي دهد، به شرطي كه با توجه به شرايط نوري سه شات براي هر فريم (البته بعضي دوربينها قابليت تعداد فريم بالاتر در براكتينگ دارند) كافي باشد و در اين حالت نورسنجي به خوبي و با تفكر انجام پذيرد. البته خيلي بايد دقت كرد مخصوصا در EV+ سرعت شاتر بيش از حد پايين نيايد.

در مورد سوال دوم، اگر از نرافزارهاي معمول HDR استفاده مي كنيد (Photomatix و Dynamic Photo HDR) هر دو داراي امكاناتي براي تشخيص و حذف المانهاي متحرك كادر دارند كه البته اثربخشي آنها صد در صد نيست.
    aphrodite تشکر می‌کند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛

در مورد سوال اول همان طور كه دوستان فرمودند؛ براكتينگ به خوبي جواب مي دهد، به شرطي كه با توجه به شرايط نوري سه شات براي هر فريم (البته بعضي دوربينها قابليت تعداد فريم بالاتر در براكتينگ دارند) كافي باشد و در اين حالت نورسنجي به خوبي و با تفكر انجام پذيرد. البته خيلي بايد دقت كرد مخصوصا در EV+ سرعت شاتر بيش از حد پايين نيايد.

در مورد سوال دوم، اگر از نرافزارهاي معمول HDR استفاده مي كنيد (Photomatix و Dynamic Photo HDR) هر دو داراي امكاناتي براي تشخيص و حذف المانهاي متحرك كادر دارند كه البته اثربخشي آنها صد در صد نيست.
    فکر می کنم متوجه منظور من نشدید منظور من حرکاتی است که ناشی از دوربین روی دست بودن یا متحرک بودن سوژه است.
    منظور من زمانی است که بدون سه پایه از برکتینگ استفاده می کنیم و کادر ما چون دوربین روی دست هست ، ممکنه کمی تکان بخورد.در چنین مواردی چه باید کرد؟؟
    من برای گرفتن یک عکس hdr در جایی بودم که سه پایه نداشتم و بعد از تنظیم برکتینگ ، پشت سر هم و بی درنگ عکس گرفتم ، احساس کردم که دستم هم هیچ لرزشی نداشت. ( منظورم اینه که سریع عکس گرفتم تا کادر به هم نخوره)
    اما در نهایت بعد از مخلوط شدن عکس ها در برنامه ، دیدم که عکس ها روی هم مچ نیست و شاید چند میلیمتر اختلاف دارند باعث شده بود که به نظر بیاد عکس دولایه است.نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه ،
    منظورم اینه که اگر بدون سه پایه عکس بگیریم چه طور میشه این حالت ایجاد نشه ،
    اگر لازمه عکس رو آپلود کنم؟؟؟
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

فکر می کنم متوجه منظور من نشدید منظور من حرکاتی است که ناشی از دوربین روی دست بودن یا متحرک بودن سوژه است.
    منظور من زمانی است که بدون سه پایه از برکتینگ استفاده می کنیم و کادر ما چون دوربین روی دست هست ، ممکنه کمی تکان بخورد.در چنین مواردی چه باید کرد؟؟
    من برای گرفتن یک عکس hdr در جایی بودم که سه پایه نداشتم و بعد از تنظیم برکتینگ ، پشت سر هم و بی درنگ عکس گرفتم ، احساس کردم که دستم هم هیچ لرزشی نداشت. ( منظورم اینه که سریع عکس گرفتم تا کادر به هم نخوره)
    اما در نهایت بعد از مخلوط شدن عکس ها در برنامه ، دیدم که عکس ها روی هم مچ نیست و شاید چند میلیمتر اختلاف دارند باعث شده بود که به نظر بیاد عکس دولایه است.نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه ،
    در بهترین حالت، یعنی زمانی که اختلاف بین شات ها خیلی کم باشد و باعث تغییر پرسپکتیو نشده باشد، این خطا تا حدودی قابل اصلاح است. هم خودتان به صورت دستی میتوانید عکسها را align کنید و هم میتوانید از برنامه های خودکار استفاده کنید.

اما در هر حال، اگر سه پایه همراه ندارید و نمتوانید دوربین را جایی کاملا ثابت نگه دارید سراغ تکنیک HDR نروید. من شخصا وقتی میخواهم عکس HDR بگیرم حالت Exposure Delay را فعال و لرزشگیر را هم غیر فعال میکنم تا لرزش ناشی از حرکت آینه و حرکت المانهای مربوط به لرزشگیر لنز هم در خروجی نهایی اثر منفی ایجاد نکند، چه برسد به لرزش دست!
    aphrodite تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام؛
    در قسمت اول سوال دقيقا همين موضوع را مطرح كرده بوديد:

در مورد عکس هایی که در آنها سوژه متحرک است ( برای مثال عکاسی از بنایی که در پیش زمینه آن مردم در حال حرکتند یا هر موجود زنده) یا عکس هایی که محل عکاس ممکن است دچار حرکت شود (به عنوان مثل در دریا روی قایق از حاشیه ساحل در حال عکاسی است که موج هر چند هم کم اما وجود دارد و به هر حال محل عکاس تغییر می کند) در این موارد چه طور میشه عکس های hdr تهیه کرد؟؟
    اما در مورد قسمت دوم سوال، بستگي به اختلاف كادرها دارد كه آنهم به عواملي نظير سرعت شاتر، سرعت نسبي سوژه و دوربين و همچنين ميزان تغيير پرسپكتيو (براثر حركت، تغيير زاويه و ...) دارد.

اما به هر حال:
    عكس زير مربوط به تنظيمات نرم افزار Photomatix 3.1 در هنگام تركيب فريمهاست

گزينه هاي موجود در قسمت دوم عكس بالا براي حذف يا كاهش اثر اجسام متحرك در كادر و گزينه هاي موجود در قسمت اول براي كاهش اثر اختلافات جزئي فريمها مي باشد. البته تاثير هيچ كدام 100 درصد نيستند.

مثلا در كادري كه المانهايي مثل درخت وجود دارد، در صورت وزش باد هر چند جزيي، هيچ نرم افزاري نمي تواند فريمها را بر يكديگر منطبق كند.
    aphrodite و M.Kazemi تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه Super Oli آواتار ها
    تشکر کرده
    2664

سلام

کد:
    http://f.imagehost.org/0820/DSC_9848_49_50_51_52_53_54.jpg
    ویرایش توسط farhad44 : Wednesday 17 February 2010 در ساعت 20:53 دلیل: تبدیل به لینك عكس بزرگتر از 300 كیلوبایت
    Shahrouz، Halalzadeh، Hamid-P و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علی آذرنوش
    www.photochapter.com
    A good photograph is knowing where to stand. - Ansel Adams

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

HDR با استفاده از سه شات
    اواسط جاده منتهی به روستای دهبار در نزدیکی مشهد
    ME، Mashhadi Vahid، Javad Ebrahimi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

سلام بر دوستان

برای جلوگیری از نویز در عکس های اچ در آر چه باید کرد؟؟

من در پروسس نهایی photomatix و dynamic photo نویز زیادی می بینم.البته در فوتومتیکس REDUCE NOISE رو تیک می زنم اما باز هم نویز در عکس زیاده.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با استفاده از امکان Layers در Photoshop به شرط اینکه Angel of view تغییر نکرده باشد و Object در حال حرکتی نداشته باشید Noise ها تا حد زیادی قابل اصلاح می باشد

در Photoshop CS 3 :
    Files - > Scripts -> load files into stack

سپس گزینه auto align layers را انتخاب کنید
    aphrodite تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

فرساد جان عکس زیبایی شده
    فقط اگر من این عکس را گذاشته بودم مستقیم میرفت تاپیک "عکسهایی که قرار بود بهتر باشند" :biggrin:
    گذشته از شوخی چند تا از عکسهای hdr خودم که قبلا در فروم خودمان گذاشته بودم و زیاد مورد توجه قرار نگرفته بود از قضا در یک گالری معتبر خارجی که گذاشتم(در یک مورد رکوردها را هم شکست) و عکس هفته انتخاب شدند....
    ظاهرا نگاه ما ایرانیها با خارجیها یه جورایی متفاوته

نمونه ای از HDR_Panuram متشکل از 15 شات (5 فریم عمودی) البته قبلا در تاپیک عکسهای پانوراما هم گذاشته بودم...

یکی از مشکلات عکسهای HDR نویز هست که بنا بر تجربه استفاده از کمترین مقدار iso به هنگام ثبت میتونه کارساز باشه هر چند که میتونه به بهای از دست دادن اندکی از داینامیک رنج دوربین باشه ولی ملالی نیست چون دارید از تکنیک HDR استفاده میکنید..

صفحه 14 از 77 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 64 ... آخرینآخرین