صفحه 7 از 77 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 770
Like Tree8449تشکر

موضوع: عکس هاي HDR

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: بررسي عکس هاي HDR

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    حالا سعی میکنم یک ویرایش اغراق آمیز یا ویرایش های خاصی هم انجام بدم ببینم عکس میتونه تغییر ماهیت از بابت حس زیبایی داشته باشه یا نه...

فرها خان اینهم بطور سلیقه ای ..... فقط شما مطمین هستید زمانی که عکس گرفتید مه نبود :::big grin:::

من چون این جاده ها رو اینجوری بیشتر دیدم به سلیقه عکس رو اینجوری مناسب تر میدونم

[IMG]http://www.*******.info/files/3ykfutb55n8uwxvktkjk.jpg[/IMG]

بنظرم خیلی از عکسهای رو میشه فقط با یک شات با ویرایش به حد معقول یا حس معقولی رساند. فرهاد خان عذر خواهی از بابت ویرایش عکستان

ارادتمند شما دوست خوب
    ویرایش توسط farhad44 : Monday 22 September 2008 در ساعت 19:11 دلیل: هماهنگ با نگارنده !
    Minoosepehr، farhad44 و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

آسمان عکس اول مشکلی که داشت این بود که زیر پل, آسمان روشن بود و بالای پل تاریک و در ضمن هاله های سفید هم در اطراف کوه ها دیده میشد ( این عمل نتیجه استفاده از درصد بالای Strength و نیز Light Smooth در تنظیمات برنامه بوده )
    برای حل این مشکل تا حدودی میشه از کانال های رنگ در برنامه های کاملتری مثل فتوشاپ یا PaintShop Pro و جابجایی بین مدهای رنگی استفاده کرد
    ضمن اینکه در این برنامه هر شی عمودی یا افقی که در آسمان قرار بگیره ( مثل تیر چراغ برق . علمک برق و ... ) موجب عدم توزیع متوازن نور در دو طرف شیء خارجی میشه ( مثل همان پل در عکس اول )

در مورد آسمان عکس دوم
    مساله اینه که در HDR نمیشه بر Haze فائق آمد و HDR در این مورد بی نتیجه خواهد بود.
    farhad44، Saeed.gh.sh، FoadKhanlar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

Minoosepehr، farhad44، Amir Tavakoli و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

با HDR نمیشه با Haze مقابله کرد اما با کنتراست موضعی میشه
    عکس دوم دارای کوهی بود که در مه و غبار فرو رفته بود . این ها رو باید با افزایش کنتراست با شعاع بالا و مقدار کم و نیز مدهای آمیختگی مانند Multiply و Overlay بهبود بخشید . هر چه رزولیشن بالاتری داشته باشیم , میشه مرحله به مرحله کاری کرد که در رزولیشن پائین تا حد زیادی از غبار و مه از بین بره. کانال رنگ قرمز نقش اساسی در عکس های طبیعت بازی میکنه . اهمیت این کانال به قدری زیاده که برای شبیه سای فیلتر های Polarize از این کانال رنگ استفاده میشه .برای وضوح بهتر عناصر طبیعت و یا حذف بازتاب ها از روی سطوح مختلف باید کاربرد این کانال رنگی رو بدونید .
    از طرفی بهتره که اغراق آمیز کردن عکس ها رو در فتوشاپ پی گیری کنید . در برنامه ای مثل فتومتیکس بهتره هدف فقط و فقط توزیع مناسب , طبیعی و متعادل کنتراست و نور باشه

اما عکس اول مشکلش عدم تناسب شرایط نوری در آسمان بود . من با جدا کردن آسمان از زمین و قرار دادن پل و کوه ها در لایه بالاتر آسمان رو مرحله به مرحله متعادل کردم. روش جدا کردن زمین از آسمان هم با استفاده از کاناال رنگ آبی و ابزار level بود .
    و خب رنگ و اشباع هم که تا حد زیادی سلیقه ای بوده. مد سپیای عکس اول هم قشنگ میشد .

===============================

تا جایی که میدونم عکس های HDR طبیعت , باید در زمین و آسمان دارای عناصر کاملی باشند . یک آسمان بدون ابر و حتی بدون رنگ , یا یک زمین ساده مثل بیابان چیز دندانگیری برای این نوع عکس ها نیستند .

===============================

به نظرم برای یک ویرایشگر لازمه قبل از شروع ویرایش کانال های رنگ رو کامل بررسی کنه . گاهی خود کانالهای رنگی به شما میگن از کجا باید ویرایش رو شروع کنید و به کجا باید برسید
    Saeed.gh.sh، FoadKhanlar، minaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام؛
    از Dynamic-Photo HDR استفاده كنيد، احتمالا نتايج بهتري خواهيد گرفت. ضمن اينكه در مرحله Tone Mapping اين نرم افزار مي‌توانيد از يك فيلتر De-Haze استفاده كنيد كه نتيجه قابل توجهي خواهد داشت. من شخصا براي آسمان، از اين نرم‌افزار خروجي بهتري گرفته ام؛ هرچند قابليت انطباق فريمها در Photomatix بسيار بهتر از اين نرم افزار است.

تشکر کرده
    7620

سلام؛

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    FarshadPix تشکر می‌کند.

كاربر آشنا alireza_3d آواتار ها
    تشکر کرده
    59

سلام
    راستش یه سوالی در مورد این نوع عکس برداری برام پیش اومده بود که با دیدن عکسی که آقا پویان در پست قبلی گزاشتند بهتر دونستم که همینجا بپرسم .
    اولین بار که من اقدام به تهیه عکس HDR کردم یه منظره رو انتخاب کردم و با اینکه سه پایه مناسبی نداشتم باز هم به سختی 5 شات با کادر یکسان تهیه کردم اما هنگام میکس کردن دیدم که توی این فاصله زمانی درختها ، آدم ها و مخصوصا ابرها مقدار زیادی جابجا شدند .
    میخواستم بدونم که برای رفع این مشکل از چه روشی باید استفاده کنم ؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamarena نمایش پست ها
    از حالت Exposure Bracketing استفاده کنین.

کد:
    http://www.scribd.com/doc/5300762/Photography-Bracketing-Techniques
    براکتینگ چگونه می‌تواند مانع حرکت درخت و آدم و ابر شود؟

حتی اگر منظورتان High speed Bracketing هم باشد ( که در لینک‌تان چنین چیزی نبود) باز هم مشکل حرکت برخی اجسام حل نخواهد شد.
    Babak Borhani و alireza_3d تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_3d نمایش پست ها
    سلام
    راستش یه سوالی در مورد این نوع عکس برداری برام پیش اومده بود که با دیدن عکسی که آقا پویان در پست قبلی گزاشتند بهتر دونستم که همینجا بپرسم .
    اولین بار که من اقدام به تهیه عکس HDR کردم یه منظره رو انتخاب کردم و با اینکه سه پایه مناسبی نداشتم باز هم به سختی 5 شات با کادر یکسان تهیه کردم اما هنگام میکس کردن دیدم که توی این فاصله زمانی درختها ، آدم ها و مخصوصا ابرها مقدار زیادی جابجا شدند .
    سلام دوست عزیز

پیشنهاد من اینه که یه عکس raw بگیرید و بعد از روی همون یه عکس، چند نسخه فایل jpg با exosure‌های مختلف تهیه کنین و واسه ساخته عکس hdr از اون‌ها استفاده کنین.
    alireza_3d و FarshadPix تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_3d نمایش پست ها
    سلام
    سلام؛
    در بعضي از نرم‌افزارهاي مخصوص اين كار مانند فتوماتيكس گزينه‌هايي براي حذف ghost وجود دارد كه مي‌تواند تا حدودي براي حذف جابجايي هاي جزئي‌تر موثر باشد. اما مسلما در بعضي موارد كارايي چنداني نخواهد داشت:

SBadri، alireza_3d و FarshadPix تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 77 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین