صفحه 96 از 102 نخستنخست ... 46 86 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 951 تا 960 , از مجموع 1013
Like Tree8749تشکر

موضوع: عکاسی از کودکان

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

به طعنه زدن به عکاس که عکست حرفی برای گفتن ندارد
    این طعنه زدن نیست عزیز دل

اینقدر دربارۀ عکس‌های مختلف به من گفته‌اند عکست حرفی برای گفتن ندارد! یعنی طعنه زده‌اند؟؟؟

نقد؟

اولاً اینها نظر است و نه نقد.

چون عکس‌های معدودی موفق به کسب نقد می‌شوند. هر عکسی که شایسته نقد شدن نیست.

مانند خیلی از عکس‌هایی که بنده فرستادم و وقتی دوستان می‌گفتند که اینجوری است و آنجوری خیلی منطقی دربارۀ آنها صحبت می‌کردم. بالاخره یا توجیه می‌شدم یا توجیه می‌کردم. یا اینکه در کمال آرامش بدون پذیرفتن حرف یکدیگر تشکر می‌کردیم و خلاص!!!

ببینید
    با این شیوه راه به جایی نمی‌برید.

اگر دوست ندارید بنده دیگر دربارۀ عکس‌های شما چیزی نمی‌گویم.

اما دربارۀ عکس مورد بحث:
    این عکس اصلاً اخوب نیست که بخواهید دوستان نقدش کنند.

شاد باشید
    Amir Mohebi، Halalzadeh، F.KamranNia و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

با اجازه مواردی که به نظرم میرسه رو میگم.

من به عنوان یک عکاس این لجظه را دوست دارم
    خب مشکل اینجاست که فقط شما نباید دوست داشته باشید ! وقتی شما عکسی رو در یک تاپیک عمومی درج میکنید، میخواید نظر ما رو هم بدونید.اگر قرار بر این است که فقط خودتون دوست داشته باشید که بهتر هست در هارد کامپیوترتون نگهش دارید، مثل خیلی از عکس های ما که فقط از دید خودمون زیبا هستن . . .

صورت معصومیت کودکانه ای ایجاد کرده من این معصومیت را دوست دارم.
    چون شما احتمالا کودک از آشنایاتون هست حتی شاید عطسه! کردنش رو هم دوست داشته باشید.مثل احساسی که مثلا من به خواهرزادم دارم !
    ولی دوستان دیگر مثل من که احساس خاصی به کودک عکس شما ندارند ! و این کاملا طبیعی هست..

من نور عکس را می پسندم شاید دانش عکاسی من کم باشد. اگر نور ایرادی دارد برام توضیح دهید.
    باز هم میگم،اگر فقط پسند خودتون مهم هست که دیگه چرا اینجا عکس میگذارید.
    اشکالات از نظر من : نور عکس جنبه هنری نداره. تخت هست.
    بر خلاف شما، به نظرم این ریختن موهای بچه در صورت، زیبا نیست.
    بالای لب سوژه در قسمت سمت راست و سمت چپ، بینی سوژه، گوشه ابرو ها در بالا ، رنگ پوست در این قسمت ها قرمز شده . اصلا زیبا نیست این رنگ غیر عادی..

در کل، میزان لایک ملت است !
    وقتی میبینید عکس کم تشکر گرفته مطمئن باشید عکس ایراد بزرگی داره..

موفق باشید

در زمانیکه داشتم تایپ میکردم چه قدر پست رد و بدل شده !
    ویرایش توسط Pouria Arshadi : Tuesday 17 April 2012 در ساعت 00:50
    Halalzadeh، F.KamranNia، KHAKSAR و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پـوریـا ارشدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

شما انتظار دارید که من برای این عکس یک آتلیه عکاسی راه بندازم؟ عکس با فلاش سرخود و یک لیوان یک بار مصرف مات به عنوان دیفیوزر استفاده شده است. سفید شدن داخل گوش البته ایراد عکس هست. عکس چطوری داد می زند دوست عزیز. نقد بنویسید. اصراری وجود ندارد که حتما از عکس تعریف کنید اما بجای پاک کردن صورت مسئله نقد بنویسید. زحمتتان میشود اما ارزشش برای خودتان و من و سایرین باقی خواهد بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گرفتن عکس بر خلاف رویه عکاسی سایرین به شرطی به عکس دیدنی منتهی می‌شود که بهتر از سایرین باشد.

چه کسی گفته عکس شارپ باشد کافی است؟ شارپ باشد اما داخل گوش مثلاً سفید باشد (یکی از n مشکل موجود) مشکلی نیست؟

اصلاً اجازه دهید کمی درباره نورپردازی از شما بخواهیم توضیح دهید.

این نورپردازی به چه شیوه‌ای است؟
    ابزارهای شما چه بوده؟
    مُدیفایر مورد استفاده شما چه بوده؟
    ایا نور دفیوز شده؟ اگر بلی با چه ابزاری؟

اصلآً همه اینها به کنار، عکس داد می‌زند که عکس خوب نیست. نمی‌دانم چه اصراری است آخر!؟ من جای شما بودم روی یک پلان نورپردازی فکر می‌کردم. سعی می‌کردم کنترلم را روی اثر بیشتر کنم و عکسی که یک پله بهتر شده آپ کنم. این به صلاح خود شماست.
    Usef Bagheri تشکر می‌کند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Malekzadeh نمایش پست ها
    ممنون از نظرتون اصلا قصدم فشن نبوده. این یک لحظه کاملا طبیعی بود و هیچ تصنعی در بستن چشم کودک نیست. کودک در حال بازی با دوستش بود و من این لحظه از حالت او را دوست داشتم و ثبت کردم. موها، نگاه و حالت همه خودبخود جور شده اند.
    من فكر ميكنم با اين توضيحي كه شما فرموديداين عكس يك اسنپ شات است. چون به گفته خودتون در يك لحظه تصميم به اين كار رو گرفتيد. وعكس هم پتانسيل اين رو داره كه در اون تاپيك قرار بگيره.
    يك نكته: جناب ملك زاده اگه صرفا يك عكس از لحاظ كادربندي ايراد نداشته باشه واز لحاظ نوري درست باشد كه نميتواند عكس خوبي باشد پوز وحالت بدن در اين شاخه خيلي ميتونه به يك عكس كمك كنه اين در حالي است كه عكس شما در كادربندي وكمپوزسيون بي ايراد نيست.

موفق باشيد.
    Halalzadeh، Anoosh-Em، Vahid و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

ممنون از لطف همه شما فکر میکنم صحبتهایی که همان اول لازم بود در پستهای متعاقب کم کم(قطره قطره) ارائه شد. چرا میگویید یک عکس ارزش نقد را ندارد؟ هر عکسی ارزش نقد را دارد. فکر میکنم اظهار نظرهای سیاه وسفید که یا به عکس تشکر محض میدهد و یا اصلا آن را رد می کند آموزنده و سازنده نیست. از وحیدجان هم ممنونم از 777 و سایرین اما انتظار دارم به جای برخورد سیاه و سفید و جزمی کمی هم به رفتارهای حد وسط توجه شود. متشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    من فكر ميكنم با اين توضيحي كه شما فرموديداين عكس يك اسنپ شات است. چون به گفته خودتون در يك لحظه تصميم به اين كار رو گرفتيد. وعكس هم پتانسيل اين رو داره كه در اون تاپيك قرار بگيره.
    يك نكته: جناب ملك زاده اگه صرفا يك عكس از لحاظ كادربندي ايراد نداشته باشه واز لحاظ نوري درست باشد كه نميتواند عكس خوبي باشد پوز وحالت بدن در اين شاخه خيلي ميتونه به يك عكس كمك كنه اين در حالي است كه عكس شما در كادربندي وكمپوزسيون بي ايراد نيست.

موفق باشيد.
    morteza khademy و mahta G تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

درود بر شما جناب ملک زاده ...

همانطور که خودتون هم میدونید، تاپیک "عکسهای شما" میزبان عکسهائی است که عکاس آنها، برای عکسهایی که در زیر-تاپیکهای آن قرار میدهد، وقت صرف کرده و حداقلهائی از بایسته های آن ژانر را رعایت کرده و برای آن عکس در قبال نظرات و نیز نقدهای احتمالی، هم مدعی است و هم پذیرا

بنابراین از نقد عکس و نقد شدن روش کار و نورپردازی تان، هراس نداشته باشید، و احیاناً مواجهه ی منفی نکنید و سعی کنید از سیل نظرات و نقدها (چه درست باشند و چه نامربوط) حتی شده یک نکته ی ظریف، یک ترفند کوچک و تعیین کننده، ... برداشت کنید. همه ی ما در قبال عکسهایمان مورد نقد و نظرات بجا و نا بجا واقع شده و میشویم ... اما هنر آنست که بتوانیم دوغ را از دوشاب تشخیص داده و همان نکات شیرین و ظریف را از لابلای سطور نظرات بر گیریم و آخر مشعوف شده و آنرا برای آینده لحاظ کنیم (در واقع راهی بهتر از این برای پیشرفت پیدا نکرده ام). و در این اثنا دچار خلط احساس و منطق نیز نشویم.

عکس شما، بنظر این حقیر، چیزی بین اسنپ شات و عکس از پیش برنامه ریزی شده است. از آن جهت اسنپ شات، که Pose سوژه توسط عکاس طراحی و به وی القاء نشده (و دست بر قضا، این پوز تصادفی، با شرایطی که برای این تاپیک قائل هستیم، فاصله دارد)؛ و از آنجهت برنامه ریزی شده، که عکاس با ملزوماتی (ولا اندک) غیر ار خود دوربین دست بکار شده.

در نهایت جسارت راقم سطور فوق را بخشنده باشید.
    ویرایش توسط farhad44 : Tuesday 17 April 2012 در ساعت 08:45 دلیل: درخواست كاربر
    A_Maddah، Halalzadeh، Malekzadeh و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

قبل از هر چیز به سایت عکاسی خوش آمدید
    برای فراگیری عکاسی در موارد پایه و زیر بنایی مقالاتی در سایت وجود دارد
    از بالای صفحه هم قابل دسترسی است

و انتظار این است که نکات پایه و حداقل های لازمه در عکسهایی که گذاشته میشود رعایت شده باشد از ترکیب بندی گرفته تا نور سنجی
    و ... تا موارد جدی تری مثل نورپردازی گرفته و... که در هر ژانر عکاسی میتواند مطرح باشد اما نمیتوان بدون مطالعه در مورد عکاسی منظره
    و دانستن باید ها و نباید های آن عکسی را ارسال و انتظار بازخورد مثبت داشت

اگر علاوه بر رعایت حداقل های لازم با توجه به استاندارد مطرح عکسی حرفی برای گفتن داشت
    میتوان آنرا ارسال کرد و این نکته را در نظر باید داشت که آیا این عکس در میان عکسهای موجود در
    سایت میتواند حرفی برای گفتن داشته باشد...

موفق باشید

انوش
    A_Maddah، Halalzadeh، Malekzadeh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Malekzadeh نمایش پست ها
    شما انتظار دارید که من برای این عکس یک آتلیه عکاسی راه بندازم؟ عکس با فلاش سرخود و یک لیوان یک بار مصرف مات به عنوان دیفیوزر استفاده شده است. سفید شدن داخل گوش البته ایراد عکس هست. عکس چطوری داد می زند دوست عزیز. نقد بنویسید. اصراری وجود ندارد که حتما از عکس تعریف کنید اما بجای پاک کردن صورت مسئله نقد بنویسید. زحمتتان میشود اما ارزشش برای خودتان و من و سایرین باقی خواهد بود.
    نه! انتظار نداریم...خود من هفته‌ای چندتا از این اسنپ‌شات‌ها از دخترم می‌گیرم که چون یک‌جا هم بند نمی‌شود...خیلی از آن‌ها نیمه‌بلر! از آب در می‌آیند.
    مشکل ما گرفتن این عکس‌ها نیست...حرف فوروم این است که چرا آن را با دیگران به اشتراک می‌گذارید. البته اسنپ‌‌شات هم برای خودش تاپیک دارد...اما نه هر اسنپ‌شاتی!
    شاید در یک شرایط خاص فوروم این آمادگی را داشت که این‌نوع عکس‌ها را بپذیرد و در مورد ایرادات آن‌ها صحبت شود (نقد را عرض نمی‌کنم)، اما سطح فعلی فوروم (بد یا خوب) دیگر پذیرای چنین عکس‌هایی نیست.
    فوروم محل عکس‌هایی است که به عنوان عکاس دقت می‌کنیم، در مورد عکس (چه از بعد فنی چه هنری آن) قبل از فشردن دکمه شاتر فکر می‌کنیم و بعد از انجام تنظیمات دقیق دوربین...با یک پست پروسس دقیق به عکس دلخواه می‌رسیم.
    تمام این مراحل نیاز به دانش خاص خودش دارد که نداشتن آن هیچ بد نیست و همه ما یک جای این منحنی یادگیری هستیم فقط من نمیدانم چه اصراری است که برخی دوستان وقتی شیب‌های اولیه منحنی را رد می‌کنند علاقه عجیبی به اشتراک گذاشتن عکس دارند (که البته جاهای زیادی از جمله فلیکر، پیکاسا و ...برای این کار هست) که از نظر فوروم مقبول نیست.
    فوروم که عرض می‌کنم...الزاماً به مدیریت اشاره نمی‌کنم (که اگر اشاره کنم اشکالی هم ندارد) اما منظورم این است که هر محیطی یک Conventional Wisdom یا سطح آگاهی نرمال خاص خودش را دارد و پذیرنده سطح خاصی از ارسال‌هاست.
    A_Maddah، K_NMT، Halalzadeh و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

قبل از هر چیز به سایت عکاسی خوش آمدید
    برای فراگیری عکاسی در موارد پایه و زیر بنایی مقالاتی در سایت وجود دارد
    از بالای صفحه هم قابل دسترسی است

و انتظار این است که نکات پایه و حداقل های لازمه در عکسهایی که گذاشته میشود رعایت شده باشد از ترکیب بندی گرفته تا نور سنجی
    و ... تا موارد جدی تری مثل نورپردازی گرفته و... که در هر ژانر عکاسی میتواند مطرح باشد اما نمیتوان بدون مطالعه در مورد عکاسی منظره
    و دانستن باید ها و نباید های آن عکسی را ارسال و انتظار بازخورد مثبت داشت

اگر علاوه بر رعایت حداقل های لازم با توجه به استاندارد مطرح عکسی حرفی برای گفتن داشت
    میتوان آنرا ارسال کرد و این نکته را در نظر باید داشت که آیا این عکس در میان عکسهای موجود در
    سایت میتواند حرفی برای گفتن داشته باشد...

موفق باشید

انوش

با اجازه انوش جان
    بعد از مراحلی که فرمودن اگر باز هم عکسهاتون رد شد ( و یا حتی نشد)میتوانید در بخشی که در نظر گرفته شده یک تاپیک به اسم خودتون باز کنید و عکسهای رد یا تایید شده خودتان رو گذاشته و نظر دوستان را جویا شوید.

موفق باشید.
    A_Maddah، Anoosh-Em، 1986 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا mahta G آواتار ها
    تشکر کرده
    2526

ممنون از همه دوستان

واقعا ممنونم اما!!!!!!!!!!!!یکم تو ذوقم خورد بهتره اینجا عکسامو نزنم

صفحه 96 از 102 نخستنخست ... 46 86 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... آخرینآخرین