صفحه 97 از 102 نخستنخست ... 47 87 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1013
Like Tree8749تشکر

موضوع: عکاسی از کودکان

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

سلام

شایا
    نام: IMG_2254a750.jpg نمایش: 521 اندازه: 291.3 کیلو بایت
    A_Maddah، Javid، Behin Nazem و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    جناب ملک زاده گاهی در زمانی خاص از یک بچه شیرین چندین عکس میگیریم بادبدن عکس ها ان بچه لذت میبریم چرا که حرکات و بازمزه بازیهایی که بچه در زمان گرفتن عکس از خود بروز داده برای ما دوباره زنده میشود و سبب پیدایش احساس خوبی در ما میشود. حالا چند روز بعد عکس های هارد و عکس های خوب از نظر خودمان را به دوستان عکاس خود نشان میدهیم متوجه میشویم ان عکسی که که برای ما بسیار دلنشین و جذاب بود(دراین جا عکس بچه) برای هیچکدام از دوستان جذابیتی نداردو مورد توجه آنها قرار نمیگیرد و شاید هم کمی تعجب هم کنیم.
    جناب ملک زاد حس در عکس های کودک بسیار مهم است (گرچه قانون نیست )اما واقعا این عکس شما هیچ احساسی را به من بیننده انتقال نمی دهدبخصوص حسی که شما به عنوان عکاس از ان یاد میکنید واعلام میدارید این حس را از عکس دریافت میکنید.
    بسیار عکس پرتره در هاردم دارم که از دیدنشان لذت میبرم اما هنگام انتخاب برای ارسال به فروم که میشه از زاویه ای دیگر به انها نگاه میکنم.مثلا میگویم اگر این عکس را به تاپیک عکس کودکان ارسال کنم آیا بچه های سایت عکاسی اول از همه ان احساسی که من از این عکس دریافت میکننم را دریافت میکنند.ایا با توجه به عکس های ارسالی دوستان و عکس های خوبی که من در روز از کودکان میبینم ایا این عکس اصلا حرفی برای گفتن دارد؟بقول معروف عددی هست.
    چندین عکس از کودکی میگیرم یکی از عکس هارو میپسندم و ادیتش میکنم.اما انرا ارسال نمی کنم.چند روز ان را در هارد نگه میدارم تا انقدر انرا ببینیم تا ان هیجان اولی که از دیدن عکس به من وارد میشد فروکش کند.حالا بهتر میتوانم در مورد عکسم قضاوت کنم.شارپ بودن عکس و داشتن نور خوب را از عوامل موثر در یک عکس خوب میدانم اما وجود این عوامل صرفا و به تنهایی ویا گاهی در کنار هم سبب بوجود امدن یک عکس خوب نمی شود.
    جناب ملک زاده انقدر دوستان سایت عکاسی عکس خوب دیده اند که باید قبول کرد به هر عکسی توجه نمی کنند.
    اما در خصوص نقد که شما عنوان کردید.یادمه کلی سعی و تلاش کردم یک عکس نسبتا خوب گرفتم عکسی بود که خیلی ها انرا پسندیدند اما دوستان پیشکسوت عکاسی امدند و یک صفحه ایراد از ان گرفتند و ان درسی برای من دیگر بچه های فروم شد .سبب شد تا دفعات بعد در هنگام عکاسی با برنامه تر عمل کنم با هدف تر عکاسی کنم.
    جناب ملک زاد ه با اینکه عکس های خوبی از شما دیده ام ولی با عرض معذرت در اینجا نباید منتظر نقد از یک کار ضعیف باشید .دوستانی که علاقمند به یادگیری هستند باید کمی هم صبر و پشتکار داشته باشند.کافیست تاپیک های ژانر مورد علاقه عکاسی خود را بقول معروف شخم بزنند ونکات مهم را یاد بگیرند و تمرین کنند مطمئن باشید با اطلاعات بیشتر و با عکس های بهتر به میدان خواهند آمد.
    تا امدم بنویسم و ارسال کنم چقدر پست ارسال شد.جناب ملک زاده این پست ها نشان میدهد که اعضای سایت و شما چقدر برای سایت مهم هستید.
    انشالله همیشه شادیتون رو ببینیم
    یا حق
    nmroshan، Amir Mohebi، farsad و 36 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر جديد abkhiz آواتار ها
    تشکر کرده
    224

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.sh نمایش پست ها
    کادر تعادل خوبی نداره
    نوز سمت چپ اگر کمی بیشتر به عقب برده می شد نور کیکرز میشد و از اور شدن سمت چپ صورت جلو گیری می کرد و همچنین نور بک لایت هم تا حدودی محسوب میشد.
    ممنون از نظر شما؛

ممکنه لطفا بیشتر توضیح بدید؟
    تعادل نداشتن عکس بخاطر کادر بندی بده ؟ یا به المانها و میزانسن مربوط میشه ؟
    کدوم اجزاء باعث شدن این عدم تعادل به چشم بیاد ؟ یعنی در کل چی کم بشه یا اضافه بهتره ؟
    غیر از البته اون لامپ داخل باغچه که آقای باقری هم فرمودن، اما حیاط کوچیک بود و جای مانوور نبود.

در مورد نور حق با شماست، اگر کمی عقب تر بود هم صورت اوور نمیشد، هم یه ریم لایت خوب داشتم !

عکس کراپ نشده رو ضمیمه میکنم تا اگر پیشنهادی برای کادر بندی هست بفرمایید، یا شاید اصلا مایه اولیه رو نداره ؟

نام: IMG_0897-2.jpg نمایش: 512 اندازه: 217.1 کیلو بایت

پوزش بابت آف تاپیک و ای کاش از اول تو تاپیک لطفا نظر دهید میذاشتم این عکس رو .
    usef و mahta G تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط abkhiz نمایش پست ها
    ممنون از نظر شما؛

ممکنه لطفا بیشتر توضیح بدید؟
    تعادل نداشتن عکس بخاطر کادر بندی بده ؟ یا به المانها و میزانسن مربوط میشه ؟
    کدوم اجزاء باعث شدن این عدم تعادل به چشم بیاد ؟ یعنی در کل چی کم بشه یا اضافه بهتره ؟
    غیر از البته اون لامپ داخل باغچه که آقای باقری هم فرمودن، اما حیاط کوچیک بود و جای مانوور نبود.

در مورد نور حق با شماست، اگر کمی عقب تر بود هم صورت اوور نمیشد، هم یه ریم لایت خوب داشتم !

عکس کراپ نشده رو ضمیمه میکنم تا اگر پیشنهادی برای کادر بندی هست بفرمایید، یا شاید اصلا مایه اولیه رو نداره ؟

نام: IMG_0897-2.jpg نمایش: 512 اندازه: 217.1 کیلو بایت

پوزش بابت آف تاپیک و ای کاش از اول تو تاپیک لطفا نظر دهید میذاشتم این عکس رو .
    به نظر بنده هد روم خیلی زیاد هست توی این عکسی که کراپ نشده و بهتر بود شما به جای اینکه بخواهید در زمان ادیت کادر بندی بکنید در زمان عکس گرفتن این دقت رو می کردید
    مثلا با کمی تغییر زاویه و جابه جاییتون زمان عکاسی می تونستید اون کلاهک سفید رنگ رو پشت سوژه پنهان بکنید

این طور که سمت راست سوژه خالی هست از بالانس بودن عکس جلوگیری میکنه اگر می خواستید اینگونه باشد بهتر بود یه المان بصری دیگری رو هم اضافه می کردید به کادر تصویرتون تا تعادل حفظ بشود.
    اما یه چیز این عکس رو دوست دارم! اون هم حالت این کودک هست به نظرم طبیعی بودن خیلی خوب مشخص هست و اینکه الزاما یه ژست بهشون داده نشده که حتما اینجوری بایست و...
    پیشنهاد می کنم با دقت به این موارد این عکس رو اگر براتون امکانش هست یک بار دیگر بگیرید و این تکرار باعث میشه که تجربتون کامل تر بشود.
    راستش کمی می شود با لایت روم از این اور شدن صورت و همچنین آندر شدنی که روی چشم چپ هست جلو گیری کرد (تست هم زدم و نسبتا جواب خوبی هم میشه گرفت اما اون طبیعی بودن نور پردازی و... یه چیز دیگری هست)
    abkhiz و mahta G تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط abkhiz نمایش پست ها

درود

بله فاصله گرفتن هم باعث کمتر شدن نور اضافی سمت چپ صورت سوژه میشود
    اما بکار گیری اندازه دیافراگم و سرعت درست ، یک بالانس بین نور محیطی و نور فلاش ایجاد خواهد کرد

- دیافراگم نور فلاش رو کنترل میکند
    - سرعت نور محیطی رو کنترل میکند

پس اگر بجای سرعت 1/60 از سرعت بیشتری استفاده میکردید
    نور محیطی کمتر میتوانست در نوردهی شما تاثیر داشته باشد و در عین حال تاثیری هم روی مقدار نور فلاش شما نداشت
    چون فلاش با این سرعت سینک میشد

در کل این مواردی رو که مطرح کردم جایش در این تاپیک نیست
    این مطالب در جای دیگری باید دنبال گردد و اینجا فقط به عکس های
    کودکان اختصاص دارد اما بناچار ارسال عکسی با شرایط نامناسب
    تاپیک را از مسیر خارج میکند دیگر...

موفق باشید

انوش
    mthosein، Mohamad_Ali، 1986 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد abkhiz آواتار ها
    تشکر کرده
    224

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

بله فاصله گرفتن هم باعث کمتر شدن نور اضافی سمت چپ صورت سوژه میشود

پس اگر بجای سرعت 1/60 از سرعت بیشتری استفاده میکردید ...

انوش
    ممنون از وقت و توجه شما

منظورم از عقب تر بودن، فاصله از سوژه نیست، منظور اینه که نور به پشت سوژه میرفت و زاویه طوری بود که به قول آقای Mohsen.sh به بک لایت نزدیک بود و روی صورت یه ریم لایت خیلی باریک باقی میموند.

اما عجیب اینه که من اول محیط رو نورسنجی کردم و دو استاپ آندر اکپوزش کردم و به سرعت 1/80 رسیدم... بعد دیگه فقط با دیاف نور فلاشها رو کنترل کردم، اما این عکس با 1/60 ثبت شده، یه جا لابد اشتباهی به جای دیاف سرعت رو تغییر دادم. مرسی از دقتی که داشتید.

روز بخیر

نام: IMG_0845.jpg نمایش: 481 اندازه: 50.3 کیلو بایت
    mahta G تشکر می‌کند.

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

سلام

D300, 85f1.8
    A_Maddah، MMehdikhani، Kamal و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر همراه MMehdikhani آواتار ها
    تشکر کرده
    570

استاد ناظم رعایا البته بی ادبی هست که بخوام از کار شما ایراد بگیرم. اما احساس میکنم وایت بالانس تنظیم نیست و باید اندکی گرمتر شود و یا حداقل میشد به صورت موضعی وایت بالانس قسمت کودک رو گرمتر کنیم. باز هم عذرخواهی میکنم و اگر اشتباه میکنم بفرمائید.
    Behin Nazem تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر آشنا delavari آواتار ها
    تشکر کرده
    715

نام: zahra delavari- reshteye eshgh.jpg نمایش: 529 اندازه: 140.7 کیلو بایت
    Kamal، beh_b7، Rouzbeh Ehsani و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    زهرا دلاوری

ویرایش عکس ها آزاد
    http://ghasedak.photoblog.ir/

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Behin Nazem نمایش پست ها
    سلام

D300, 85f1.8
    با سلام
    البته من وايت بالانس رو كاملا درست ميبينم. ولي به نظر بنده ايراد در كادربندي است. سوژه رو ميتونستيد روي خط يك سوم سمت چپ تصوير قرار دهيد اين در حالي است كه نيازي به اين فاصله كانوني نيست و ميتونستيد عكسي بسته تر را ثبت كنيد اينجوري گلها بيشتر از سوژه به چشم ميان و رنگ گلها چشم بيننده رو به سمت خود ميكشونه كه به نظر بنده ايراد اين عكس زيباست.

موفق باشيد
    Behin Nazem، Dariush Chegini و mahta G تشکر می‌کنند.

صفحه 97 از 102 نخستنخست ... 47 87 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... آخرینآخرین