صفحه 39 از 45 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 381 تا 390 , از مجموع 446
Like Tree700تشکر

موضوع: فلاش برای دوربین های Canon

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    با دو عدد 866 یا 580 داخل سافت باکس می شود به عکس اول دست یافت
    درسته...
    اين عكس با يك 580 گرفته شده. شايد با 430 هم بتوان عكسهاي مشابه اي ثبت كرد

1306656.jpg
    obsidiyan، Dariush Chegini، meysamme30 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    درسته...
    اين عكس با يك 580 گرفته شده. شايد با 430 هم بتوان عكسهاي مشابه اي ثبت كرد

1306656.jpg
    البته تفاوتهای بین شرایط عکاسی در این عکس و عکس مورد سوال(عکس اول) بایستی مدنظر قرار گیرد.وقتی سوژه گل اقاقیا تبدیل به یک انسان تمام قد شود فواصل بین سوژه و استروب و همچنین سایز سوژه بطبع چند برابر میشود.ضمن اینکه در پرتره انسانی معمولا تمایل به استفاده از مودیفایر (سافت باکس، چتر،..) وجود دارد که نباید فراموش گردد.علاوه بر این اگر تمام قد باشد آنگاه مودیفایر بزرگتری هم میطلبد که کلا شرایط سخت تر خواهد شد.

تشکر کرده
    4214

این عکس نیز با 580 ثبت شده....
    edr45.jpg
    Dariush Chegini، meysamme30 و alloy21 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    تو عکس اول فکر ميکنم خورشيد بعداً اضافه شده
    منظره پشت رو نگاه کنيد نور خيلی کمی روشه اما بک لايت خيلی قوی روی سوژه مشخصه
    جدا از بک لايت اگر قرار اينقدر نور طبيعی خورشيد محدود بشه که پشت اينقدر تاريک باشه بايد خورشيد شکل مشخص تری داشت و اوور اکسوز نبود
    طبیعی هست فکر نکنم خورشیدو بعدا اضافه کردن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

این عکس نیز با 580 ثبت شده....
    edr45.jpg
    این عکس همه چیزو مشخص میکنه مرسی
    اگه کسی همچین عکسی داره بزاره و بگه با چه فلشی گرفته مرسی
    eternal تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    813

سلام
    من قصد خرید یک 5دی مارک3 رو دارم.لنز 24-105 رو هم دارم و میخوام بجای اون(بدنه خالی 5دی رو بگیرم فقط) یه لنز 16-35 ال اف2.8 بخرم واسه کارای تو باغ(کارم آتلیه و مجالس هست) و با توجه به اینکه دوربین 5دی مارک3 فلش نداره،قصدم خرید یه اکسترنال فلش هست.
    الان یه نظر خواهی و راهنمایی میخوام که چه فلشی بگیرم که همه کارامو جواب بده؟(منظورم بیشتر باغ و عکس های دسته جمعی که معمولا تو شب گرفته میشه هست)
    سه برند بدرد بخور ایم مارک فعلا اینا هستن:
    Canon Speedlite 600EXRT که حدود 1.5 قیمتشه
    Canon Speedlite 580EX II
    Canon Speedlite 430EX II که حدود 900 تومن هست.
    آیا این فلش ها رو میشه آف کمرا با این دوربین استفاده کرد؟(واسه نور پردازی های خاص؟)و آیا این آف کمرا با تجهیزات خاصی ممکنه یا فقط خود دوربین کافیه؟
    در ضمن واسه من فقط کارایی مهمه...
    ممنون.

تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط suzanfire نمایش پست ها
    سلام
    من قصد خرید یک 5دی مارک3 رو دارم.لنز 24-105 رو هم دارم و میخوام بجای اون(بدنه خالی 5دی رو بگیرم فقط) یه لنز 16-35 ال اف2.8 بخرم واسه کارای تو باغ(کارم آتلیه و مجالس هست) و با توجه به اینکه دوربین 5دی مارک3 فلش نداره،قصدم خرید یه اکسترنال فلش هست.
    الان یه نظر خواهی و راهنمایی میخوام که چه فلشی بگیرم که همه کارامو جواب بده؟(منظورم بیشتر باغ و عکس های دسته جمعی که معمولا تو شب گرفته میشه هست)
    سه برند بدرد بخور ایم مارک فعلا اینا هستن:
    Canon Speedlite 600EXRT که حدود 1.5 قیمتشه
    Canon Speedlite 580EX II
    Canon Speedlite 430EX II که حدود 900 تومن هست.
    آیا این فلش ها رو میشه آف کمرا با این دوربین استفاده کرد؟(واسه نور پردازی های خاص؟)و آیا این آف کمرا با تجهیزات خاصی ممکنه یا فقط خود دوربین کافیه؟
    در ضمن واسه من فقط کارایی مهمه...
    ممنون.
    براي انجام عكاسي آف كمرا با مارك 3 نيازمند تريگر نوري و يا راديويي هستيد.فلاشهايي كه ذكر شده همگي خوب هستند و اين بستگي به نياز شما دارد.فلاش 600 خودش راديو تريگر دارد (گيرنده)و فقط شما كافيست كه راديو تريگر(فرستنده) براي دوربين تهيه كنيد،اما دو فلاش ديگر فقط تريگر نوري دارند لذا براي آف كمرا نيازمند گيرنده و فرستنده هستيد.
    چنانچه مشكل بودجه نداريد فلاش 600 گزينه بهتريست بدليلي كه گفته شد و قدرت و گايد نامبر و امكانات ديگري كه دارد.موفق باشيد
    suzanfire و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    813

براي انجام عكاسي آف كمرا با مارك 3 نيازمند تريگر نوري و يا راديويي هستيد.فلاشهايي كه ذكر شده همگي خوب هستند و اين بستگي به نياز شما دارد.فلاش 600 خودش راديو تريگر دارد (گيرنده)و فقط شما كافيست كه راديو تريگر(فرستنده) براي دوربين تهيه كنيد،اما دو فلاش ديگر فقط تريگر نوري دارند لذا براي آف كمرا نيازمند گيرنده و فرستنده هستيد.
    چنانچه مشكل بودجه نداريد فلاش 600 گزينه بهتريست بدليلي كه گفته شد و قدرت و گايد نامبر و امكانات ديگري كه دارد.موفق باشيد
    سپاس از شما استاد عزیز.
    فقط یه نکته رو فراموش کردم:
    با این فلش ها میشه از لنز نهایت بهره رو برد؟(فوکال 16 رو کامل پوشش میده؟)
    مثلا یه عکس با این فوکال بگیرم توسط فلش بطور کامل نور یکنواخت هست؟؟؟
    راستی!، از همین تریگر های داخل آتلیه که دارم میشه؟یا باید تریگر خاصی رو استفاده کرد؟

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

دوستان توی فروم از کجا می تونم اطلاعات کلی راجع به فلاش پیدا کنم ، تقریبا هیچی از این چیزایی رو که می گین نمی فهمم ( مثل تریگر ، TLL و .. ) و دنبال یه فلاش برای دوربینمم هستم ، ممنون .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط Mistyc_7 نمایش پست ها
    دوستان توی فروم از کجا می تونم اطلاعات کلی راجع به فلاش پیدا کنم ، تقریبا هیچی از این چیزایی رو که می گین نمی فهمم ( مثل تریگر ، TLL و .. ) و دنبال یه فلاش برای دوربینمم هستم ، ممنون .
    TTL برای اینه که علاوه بر دستور شلیک دستورهایی دیگه ای هم ارسال میکنه مثلا زوم کردن فلش و قدرت فلش و نور سنجی و ...

این TTL که می فرمایید اول از همه نه به فلاش و نه به تریگر ارتباط خاصی دارد !

این TTL اگر در دوربین نباشد.شما چه فلاش چه تریگر تان قابلیت دریافت اطالاعات ! TTL را داشته باشد هیچ اتفاق خاصی رخ نمی دهد.

فلاش وقتی سیستم TTL را ساپورت می کند یعنی نورسنجی دوربین را می خواند و می تواند از این اطلاعات استفاده کند.خودش به خودی خود کار خاصی انجام نمی دهد مگر دریافت اطلاعات نورسنجی از دوربین.

تریگر هم صرفا یک رایط است و داشتن یا نداشتن TTL برایش فرقی نخواهد داشت وقتی نتواند اطلاعات را دریافت کند و به یک فلاش که قابلیت دریافت دارد انتقال ندهد.

تریگر اینجا صرفا یک رابط ( شبیه کابل یا سیم یا چیزی شبیه به آن است ) است داشتن قابلیت TTL چیزی به آن اضافه نمی کند.

وقتی فلاش نتواند از این دیتا استفاده کند چه فرقی دارد؟ انگار به دره بسته خورده است.

تریگر اینجا یک رابط است.

فلاش عامل است که دستور را از بدنه دریافت می کند ( از طریق تریگر ) و این دستوارت را اجرا می کند
    suzanfire تشکر می‌کند.

صفحه 39 از 45 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... آخرینآخرین