صفحه 36 از 85 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4827

سلام بر دوستان عزیز

امروز تا جایی که در توانم بود به فروشگاه‌های نمایندگی شرکت افومار زنگ زدم و تعداد کثیری از مغازه‌های ناصرخسرو رو هم گشتم، اثری از مدل‌های پایین‌تر متز پیدا نکردم. پس فکر می‌کنم بهتره کلا قید متز رو بزنم، چون اگر قرار بر این باشه که هیچ کدوم از دو فلاش از برند کنون نباشه، ترجیح می‌دم هر دو فلاش از یک برند باشند، نه اینکه یه متز بخرم و یه نیسن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام
    پيشنهاد من بر اساس فرضيات زير:

- بودجه شما حدود 900 تومن
    - آگاهيتون نسبت به كيفيت پايين تر نيسين نسبت به كانن ( البته من تا حالا نديدم كسي تو اين فروم از نيسين ناراضي باشه )

همون خريد دو فلاش نيسين 866 هست به شرح زير:

1- دو عدد نيسين 866 ............................... حدود500
    2- دو عدد تريگر يونگنو ..................................حدود 130
    3- چهار تا باطري با شارژر ( مثلا سوني)............حدود 30
    4- چهار تا باطري ........................................حدود 15
    5- دو عدد 3 پايه .......................................حدود 25
    6- دو عدد چتر ديفيوزر .................................حدود 30

كه ميشه حدود 730 تومن. بقيه شو هم ميتونيد براي فون بكگراند و پايه هاش و احتمالا لايت موديفاير هاي ديگه مثل سافت باكس كوچك و پرتابل هزينه كنيد.
    راستي در خريد باطري خوب ( و احتمالا گرونتر ) دو دل نباشيد كه ضرر نميكنيد.
    با تشکر فراوان از توضیحات کامل‌تون.
    فکر می‌کنم ترکیبی که پیشنهاد دادید، با توجه به نیاز‌ها و محدودیت‌هایم از بهترین گزینه‌ها برام باشه.
    فقط سوالی که دارم این هست که آیا خرید دو گیرنده ضرورتی دارد یا می‌توانم با یک گیرنده یکی از فلاش‌ها را در مود master فعال کنم و دیگری را در مود slave با آن یکی فعالش کنم؟
    امروز تمام وقتم به جستجوی متز گذشت. فقط تونستم به نورنگار سربزنم برای نیسن که برای کنون نداشتند. گفتند شاید در روز‌های آتی داشته باشند.
    سپاس‌گذار خواهم بود اگر راهنمایی خاصی برای خرید دارید، بفرمایید. همچنین اگر جایی مناسب برای خرید سراغ دارید در پیام خصوصی معرفی بفرمایید ممنون خواهم شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    میتونی یک نیسن 866 بگیری و یه 622 مارک2 .این طوری صد تومن به نفعت میشه و از 866 به عنوان مستر و از 622 به عنوان اسلیو و یا فیل فلاش استفاده کنی.
    پیشنهاد عاقلانه‌ای به ‌نظر میاد، حتما بهش فکر می‌کنم. ممنونم :)

نقل قول نوشته اصلی توسط vali15 نمایش پست ها
    دوست گرامی . من هم مثل شما اول در انتخاب سر درگم بودم و این هزینه زیادی روی دستم گذاشت که برای تعویض اقلام خریداری شده متحمل شدم .
    یک پیشنهاد ساده هم من دارم . یک فلاش حالا از هر مدلی که دوستان هم توضیح دادند و شما اصلح میدانی بخر .

یک مدل لامپ های فلاش من در پاشاژ پگاه خریدم که اگه اشتباه نکنم 45 ژول است به قیمت 25 هزار تومان . یک هولدر هم 8 هزار تومان . هولدر برای بست چتر هم می باشد .
    قیمت آن نسبت به کارائیش بسیار مناسب می باشد . من ابتدا یک عدد و بعدا 3 تای دیگه خریدم و خیلی راضی هستم . این فلاش با فلاش های دیگر تریگ می شود و میتوان سیم سینک هم به آن متصل نمود .

یک مدل 60 ژول آن بهمراه رادیو لینک هم بود که قیمت آن 65 هزار تومان می باشد.

نمیدانم از این لامپ فلاش دوستان دیگر هم تجربه استفادهاش رو دارند یا نه
    دوست عزیز این لامپ‌ها که می‌فرمایید فلاش استودیویی هستند؟
    بنده ترجیحا "هات‌شو" می‌خوام تا قابلیت حمل نقل داشته باشند. باید در یک سفر طولانی همراه داشته باشم‌شون.

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    پيشنهاد من يك نيسن 866 و يك كانن 580Ex II است .كه جمعا ميشه 900 و خيلي از نيازهاي آينده شما رو براورده ميكنه .
    سه پايه و فون و چتري و .... كه كمتر از 100 تومن در مياد ميشه بعدا و خرد خرد تهيه كرد .
    تنها مورد مهم تريگر است كه بستگي داره بخواي از ttl استفاده كني يا نه و از صد تومن (دوعدد يونگنو ) تا 600 700 تومن(P w) ميشه پيشنهاد داد . والبته در صورت نداشتن تريگر راديويي ميتونيد فلاشها رو در حالتهاي مختلف مستر اسليو و به روش نوري تريگر كرد .
    دوست عزیز، شباب جان
    پیشنهاد شما برای خرید یک فلاش 580Ex II که از عملکرد و compatibilityاش با دوربینم اطمینان داشته باشم بسیار وسوسه‌انگیزه، اما متاسفانه کمی هزینه‌اش زیاده. هزینه‌ی همین یک فلاش تقریبا برابری می‌کنه با کل ترکیب پیشنهادی آقای احسانی. اگه هر دو رو نیسن بخرم خیلی در هزینه‌ام صرفه‌جویی میشه و برای بنده که کار حرفه‌ای (کسب درآمد) نمی‌کنم چندان فاکتور مهمی نخواهد بود. شخصا هم ترجیح می‌دم برای کار غیرحرفه‌ام هزینه‌ی گزاف یک فلاش 580Ex II رو متحمل نشم، هرچند این فلاش برترین باشه و ...
    از وقتی که گذاشتید و نظرتون بسیار سپاسگذارم. :)
    rodentia و shabab تشکر می‌کنند.
    سعید غلامی شهبندی

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

برای خرید فلش نیسین میتونید به کنن میرداماد مراجعه کنید
    Saeed.gh.sh، Rouzbeh Ehsani و data تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بيشتر از يكماهه كه تموم كردن و قول 866 مارك دو رو دادن تا حالا كه هيچكدووم رو ندارن و من از باب همايون خريدم .
    Saeed.gh.sh و djmehdi_67 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    شما قدرت این فلاشها را چطور کم و زیاد می کنید؟ آیا اصلا کنترلی روی آنها دارید؟
    این فلاش ها قدرت ثابتی دارند و باید با دور و نزدیک کردن آنها به سوژه تغییر نوری لازم را ایجاد کنید .

ولی حسن اینجاست که اینها به اندازه یک لامپ معمولی 40 وات ريالد و هیکل و وزن دارند و به راحتی توسط یک دستیار میتوان در زوایه مختلف نگه اشان داشت بدون اینکه خسته شد . با هولدر خودشان هم کلا مجموعه کوچکی است که میتوان پشت سوژه براحتی پنهانشان کرد و عکاسی نمود .

من از زمان خرید این لامپ از فلاش های اتلیه ام در موارد نور دهی به بک گراند و یا موی سر و ... بسیار کمتر استفاده می کنم .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4827

با سلام دوباره خدمت دوستان

در پی راهنمایی‌ها اقدام به خرید دو عدد فلاش نایسین ۸۶۶ مارک دو نمودم.
    در اولین ارزیابی‌ها رضایت‌بخش بوده‌اند.

اما متاسفانه موفق به تهیه‌ی تریگر مناسب نشدم. هیچ‌کدام از مدل‌هایی که برخورد کردم مناسب فلاش‌های نایسین(مدل کنونی) نبوده‌اند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    2- دو عدد تريگر يونگنو ..................................حدود 130
    کسی می‌داند از کجا می‌توان این تریگر‌ها را تهیه نمود؟
    غیر PW تریگر دیگری هم TTL ساپورت می‌کند؟ ارزانترین تریگری که TTL ساپورت کند چقدر است؟

با سپاس
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    سعید غلامی شهبندی

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.gh.sh نمایش پست ها

اما متاسفانه موفق به تهیه‌ی تریگر مناسب نشدم. هیچ‌کدام از مدل‌هایی که برخورد کردم مناسب فلاش‌های نایسین(مدل کنونی) نبوده‌اند.

غیر PW تریگر دیگری هم TTL ساپورت می‌کند؟ ارزانترین تریگری که TTL ساپورت کند چقدر است؟

با سپاس
    مبارک باشه چند گرفتی؟
    تریگر رو برای چه کاری بخری؟ با همین دو فلاش میتونی یکی روی هات شو و دیگری با وایر لس کار کنی یا اگه نور محیط زیاد نباشه از فلاش دوربین استفاده کنی.
    با پول این تریگرها میتونی یه فلاش نیسن 622 مارک2 بگیری که با وایرلس هم کار میکنه
    R.Asgari و mohsendm تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4827

با سلام

متشکرم، ۲۸۵ تومان.
    پیشنهاد شما هم جالبه، اما ترجیح می‌دهم بتوانم از همین دو فلاش و هر دو به صورت Off Camera استفاده کنم :)
    ویرایش توسط Saeed.gh.sh : Friday 12 August 2011 در ساعت 16:13
    سعید غلامی شهبندی

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.gh.sh نمایش پست ها

با سپاس
    ارزانترین تریگری که TTL رو ساپورت کنه و حداقل در فرومهای خارجی حرف و حدیثی پشت سرش نیست (تا این لحظه) تریگر مارک PIXEL ساخت چین است به قیمت 180 تومان .
    اینکه چقدر میشه بهش اعتماد کرد و یا با نیسن سازکار باشد رو باید از دوستان فروم تحقیق کرد .
    تریگرهای یونگنو هم که ttl رو ساپورت نمیکنن به وفور در بازار یافت میشوند به قیمت 55 الی 70 بسته به انصاف فروشنده.
    Saeed.gh.sh و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

یک سوال دارم که اگه خیلی مبتدیانه است ببخشید
    اگه فلاش 300 ژول بخریم و همیشه روی مثلا یک دوم قدرت بگذاریم ایا به این معنی است که انگار داریم از یک فلاش 150 ژول با تمام قدرت استفاده میکنیم؟
    اینو پرسیدم چون من چند فلاش 150 ژول دارم که همیشه روی یک چهارم یا یک دوم باهاش کار میکنم
    میخوام ببینم واقعا فرق یک فلاش 300 ژول یا بالتر دقیقا در چه چیزایی است و اینکه فلاش با قدرت بالاتر چه مزایایی داره که ادم را ترغیب به خرید کنه؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    یک سوال دارم که اگه خیلی مبتدیانه است ببخشید
    اگه فلاش 300 ژول بخریم و همیشه روی مثلا یک دوم قدرت بگذاریم ایا به این معنی است که انگار داریم از یک فلاش 150 ژول با تمام قدرت استفاده میکنیم؟
    اینو پرسیدم چون من چند فلاش 150 ژول دارم که همیشه روی یک چهارم یا یک دوم باهاش کار میکنم
    میخوام ببینم واقعا فرق یک فلاش 300 ژول یا بالتر دقیقا در چه چیزایی است و اینکه فلاش با قدرت بالاتر چه مزایایی داره که ادم را ترغیب به خرید کنه؟

سلام
    جواب سوال اولتون مثبت است.

در مورد نیاز به قدرتهای بالاتر فرض کنید که حالت زیر پیش بیاد:
    بجای گرفتن پرتره انسانی قرار باشه از یک خودرو عکس بگیرید یعنی سوژه بزرگتر شده باشه و مجبور باشید سطح بزرگتری رو نوردهی کنید.ضمنا برای اینکه بتونید کادر بندی داشته باشید مجبورید تمام فاصله ها رو زیاد کنید مثل فاصله فلاش از سوژه ( که بشدت افت شدت نور خواهید داشت-قانون عکس مجذور فاصله ) و مواردی از این دست...یا به هر دلیلی مجبور باشید از f های بالا استفاده کنید ( مثلا در دوربینهای مدیوم فرمت ) ...همه اینها و مواردی از این دست استفاده از قدرتهای بالا رو میطلبد...
    موفق باشید
    ویرایش توسط Rouzbeh Ehsani : Monday 22 August 2011 در ساعت 14:23
    masoudrejae، Amir Haghani، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 36 از 85 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین