صفحه 73 از 100 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 83 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 721 تا 730 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    درود و عرض ادب.
    بخاطر ندارم تستی از این فیلتر قرار داده باشید و اگر هست ممنون میشوم سر فرصت...
    هر چند گزارشی از عدم پوشاندن ویزور و وجود چنین مشکلی تا بحال ندیدم، ولی برای تست یکبار هم (توسط کپ لنز) کاملا مانع ورود نور شدم ولی تاثیری در پی نداشت.
    تنها نکته ای که به نظرم میرسد اینکه در تست های مختلف، سوژه های مشابه پلاستیکی استفاده کردم و البته فاصله تا سوژه هم شاید کمی چالش برانگیز باشد. باید در اولین فرصت در محیطی باز یا منظره هم تستی انجام و نتایج بررسی شود.
    ارادتمند
    درود
    یک لینک براتون در پست قبلی فرستادم!
    کلیک کنید
    ارادتمند
    S_Mahdi و rebwar تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

با سلام و عرض ادب.
    در پی پست های قبلی و مشکلی که با فیلتر HOYA PRO ND1000 مطرح شد تست جدید انجام و نتیجه را برای رویت و نظردهی دوستان در اینجا قرار میدهم:

No ND Filter. Focal 18mm. F.5. ISO 100. Shutter 1/30. Auto W.B. Live View. Center
    No-ND-Filter-Crop.jpg

With ND Filter. Focal 18mm. F4.5. ISO 100. Shutter 30s. Auto W.B. Live View. Center
    With-ND-Filter-Crop.jpg

لازم به ذکر است که هیچ گونه شارپ سازی صورت نگرفته و فکوس در مرکز کادر(کراپ بالا) بوده است.
    همانطور که مشهود است خوشبختانه وضعیت از حالت بحرانی قبل خارج شده و به چشم من نتایج قابل قبول و شبیه این تست The-Digital-Picture است تا نظر دوستان چه باشد.
    نتیجه ای که من گرفتم اینکه عمق میدان کم با این فیلتر(10 استاپ) امکانپذیر نیست.
    ارادتمند

تصاویر در سایز اصلی با حجم حدود 8 م.ب:
    No ND Filter
    With ND Filter
    D.Daneshmand، peacekeeper و rebwar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

سلام دوستان عزیز.
    به 723 مین پست رسیدیم و در این مدت تمامی پست ها رو مطالعه کردم ، یه تشکر ویژه از تمامی دوستانی دارم که نتیجه تجاربشون رو در اختیارمون میذارن و با پیگیری ها و مطالعه ها و انجام تست های پیاپی ما رو در انتخاب بهتر و بیشتر یاری میکنن، اما پست ها بیشتر باعث سردرگمی بنده شد ، طوری که هنوز نمیدونم انتخابم رو چطور انجام بدم . در زیر موارد و حیطه عکاسی رو براتون میذارم تا بیشتر من رو در انتخاب یک فیلتر ND مناسب یاری فرمائید.
    ژانر عکاسی : منظره و طبیعت ( حالا شرایطی رو در نظر بگیرید که در یک روز آفتابی به یک آبشار زیبا رسیده باشم و بخوام از فیلتر ND روی دوربینم استفاده کنم)
    دوربین : Canon 60D
    لنز : فعلا از لنز 135-18 کیت دوربین استفاده میکنم(میخوام یه توکینا 16-11 بگیرم)
    در نهایت برای بنده حقیر استفاده از فیلتر متغیر بهتره یا ثابت ؟ و دوستانی که عکاسی منظره انجام میدن کدوم مارک رو با چه مشخصاتی پیشنهاد میکنن.
    بی نهایت سپاسگذارم.
    S_Mahdi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    به 723 مین پست رسیدیم و در این مدت تمامی پست ها رو مطالعه کردم ، یه تشکر ویژه از تمامی دوستانی دارم که نتیجه تجاربشون رو در اختیارمون میذارن و با پیگیری ها و مطالعه ها و انجام تست های پیاپی ما رو در انتخاب بهتر و بیشتر یاری میکنن، اما پست ها بیشتر باعث سردرگمی بنده شد ، طوری که هنوز نمیدونم انتخابم رو چطور انجام بدم . در زیر موارد و حیطه عکاسی رو براتون میذارم تا بیشتر من رو در انتخاب یک فیلتر ND مناسب یاری فرمائید.
    ژانر عکاسی : منظره و طبیعت ( حالا شرایطی رو در نظر بگیرید که در یک روز آفتابی به یک آبشار زیبا رسیده باشم و بخوام از فیلتر ND روی دوربینم استفاده کنم)
    دوربین : Canon 60D
    لنز : فعلا از لنز 135-18 کیت دوربین استفاده میکنم(میخوام یه توکینا 16-11 بگیرم)
    در نهایت برای بنده حقیر استفاده از فیلتر متغیر بهتره یا ثابت ؟ و دوستانی که عکاسی منظره انجام میدن کدوم مارک رو با چه مشخصاتی پیشنهاد میکنن.
    بی نهایت سپاسگذارم.
    درود. نظر شخصی بنده اینه که یه فیلتر متغیر در کنار یه فیلتر ثابت 1000 تهیه کنید ( همان کاری که بنده هم انجام داده ام ) ، با این کار دستتون برای کاهش سرعت شاتر به مقدار دلخواه کاملاً باز خواهد بود. این نکته رو در نظر بگیرید که فیلترهای متغیر در استاپ های انتهایی قابل استفاده نیستند. اگر بودجه محدودی دارید خرید ان دی متغیر انتخاب صحیح تری هست چون کاربرد بیشتری داره.
    نکته دیگری که باید در نظر بگیرید اینه که دهانه 18-135 67مم و دهانه توکینا 77مم هست. پس برای اینکه دوراندیشی کرده باشید فیلتر دهانه 77 تهیه کنید و با تبدیل روی 18-135 استفاده کنید تا بعدا برای استفاده روی توکینا به مشکل بر نخورید
    msh2200 و rebwar تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    559

درود بر شما دوست عزیز ،
    کدوم فیلتر ها رو پیشنهاد میکنید (چه مارکی )؟
    و قیمت جفتشون چند در میاد(متغیر و ثابت) و کجا بهترین قیمت رو میتونم بگیرم؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیز ،
    کدوم فیلتر ها رو پیشنهاد میکنید (چه مارکی )؟
    و قیمت جفتشون چند در میاد(متغیر و ثابت) و کجا بهترین قیمت رو میتونم بگیرم؟
    درود
    در آشفته بازار فعلی مهم مارک نیست! مهم فروشنده مطمئن و قابل اعتماد هست که سخت پیدا می شه!
    در بین مارک ها هم بدون شک B+W به شرط اصل بودن و توان تامین هزینه بهترین هست ولی خوب قیمتش بالاست و از قضا نمونه تقلبی زیادی داره
    در مارک های دیگه هم Hoya HD خوبه ولی باید دقت کنید چون تقلبی زیاد داره.
    Marumi ظاهرا نماینده رسمی داره ولی قیمتش شاید کمی بالا باشه (نه بالاتر از B+W و در حد Hoya)
    جدیدا مارک nisi هم توسط دوستان معرفی شده که ظاهرا باید خوب باشه (تجربه شخصی ندارم) قیمت این گزینه هم مثل مدلهای بالاست.
    در خصوص انتخاب، اگر امکان هزینه کردن دارید به فیلتر های مربعی شرکت Lee برای ND1000 هم فکر کنید! البته قیمتشون بالاست ولی مزیت زیادی دارند.

در حال حاضر رایج ترین فیلترهای این سبک بازار Hoya و B+W هستند. marumi هم کیفیت بسیار خوبی داره ولی کمتر مورد توجه دوستان بوده بخصوص که بصورت تخصصی در این حوزه کار می کنه و همانطور که عرض کردم نماینده رسمی داره که تو سایتش ظاهرا معرفی شده (بنابر اعلام جناب عزیز زاده)

اما در خصوص دهنه، همانطور که دوستمون اشاره کردند بهتره ببینید بزرگترین دهنه لنزی که استفاده می کنید چیه و برای اون فیلتر بخرید و بعد با تبدیل به دهانه های کوچک تر نیز خواهید رسید.
    ارادتمند
    I.Givili، ata_m3، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

با سلام و عرض ادب.
    در پی پست های قبلی و مشکلی که با فیلتر HOYA PRO ND1000 مطرح شد تست جدید انجام و نتیجه را برای رویت و نظردهی دوستان در اینجا قرار میدهم:

No ND Filter. Focal 18mm. F.5. ISO 100. Shutter 1/30. Auto W.B. Live View. Center
    No-ND-Filter-Crop.jpg

With ND Filter. Focal 18mm. F4.5. ISO 100. Shutter 30s. Auto W.B. Live View. Center
    With-ND-Filter-Crop.jpg

لازم به ذکر است که هیچ گونه شارپ سازی صورت نگرفته و فکوس در مرکز کادر(کراپ بالا) بوده است.
    همانطور که مشهود است خوشبختانه وضعیت از حالت بحرانی قبل خارج شده و به چشم من نتایج قابل قبول و شبیه این تست The-Digital-Picture است تا نظر دوستان چه باشد.
    نتیجه ای که من گرفتم اینکه عمق میدان کم با این فیلتر(10 استاپ) امکانپذیر نیست.
    ارادتمند

تصاویر در سایز اصلی با حجم حدود 8 م.ب:
    No ND Filter
    With ND Filter
    درود،

آقا مهدی به نظرم بهتر بود برای تست عمق میدان از سوژه متفاوتی مثل پرتره استفاده میکردید با فوکال بالا. اینجا فوکال شما وایده و طبیعتا فوکال مناسبی برای تست عمق میدان نیست، هرچند که دیافراگمتون هم باز هست. کلا سوژه، سوژه ای نیست که بخواد نتیجه ای در مورد عمق میدان بده حتما در مورد پرتره با فوکال بالا تست کنید، مطمئنا جواب میگیرید، چون یکی از کاربردهای فیلترهای ND کاهش عمق میدان در محیط پرنور هست.

ارادت.
    msh2200، amir.komeily، S_Mahdi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

آقا مهدی به نظرم بهتر بود برای تست عمق میدان از سوژه متفاوتی مثل پرتره استفاده میکردید با فوکال بالا. اینجا فوکال شما وایده و طبیعتا فوکال مناسبی برای تست عمق میدان نیست، هرچند که دیافراگمتون هم باز هست. کلا سوژه، سوژه ای نیست که بخواد نتیجه ای در مورد عمق میدان بده حتما در مورد پرتره با فوکال بالا تست کنید، مطمئنا جواب میگیرید، چون یکی از کاربردهای فیلترهای ND کاهش عمق میدان در محیط پرنور هست.

ارادت.
    درود بر شما.
    عطا جان ممنون از شما، ولی متوجه منظورتان نشدم! احتمالا آن خط آخر نوشته هایم ذهنیت شما را بسمت عمق میدان برد.
    کلا هدف من مقایسه و بررسی عکس با و بدون فیلتر بجهت افت کیفیت و همچنین ایجاد ته رنگ احتمالی بود که در تست قبل(چند پست قبل) ایجاد حالت شبه وارگی در تصاویر با فیلتر مشهود بود، لذا سعی کردم در منظره مجددا تست کنم که اینبار نتیجه متفاوت و در حضور شماست.
    ارادتمند
    msh2200، ata_m3 و rebwar تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود بر شما.
    عطا جان ممنون از شما، ولی متوجه منظورتان نشدم! احتمالا آن خط آخر نوشته هایم ذهنیت شما را بسمت عمق میدان برد.
    کلا هدف من مقایسه و بررسی عکس با و بدون فیلتر بجهت افت کیفیت و همچنین ایجاد ته رنگ احتمالی بود که در تست قبل(چند پست قبل) ایجاد حالت شبه وارگی در تصاویر با فیلتر مشهود بود، لذا سعی کردم در منظره مجددا تست کنم که اینبار نتیجه متفاوت و در حضور شماست.
    ارادتمند
    دقیقا مهدی جان، من تصورم بر اساس خط آخر شما، بر این بود که علاوه بر مقوله شارپنس و سایر پارامترهای اپتیکی که در پست قبلیتون بهش اشاره داشتید نیم نگاهی هم به عمق میدان داشته اید که ظاهرا این طور نبوده.

با این حال هر دو تصویر بسیار نزدیک به هم هستند، هر چند تصویر بدون فیلتر از اندکی گرمی بیشتر رنگها و شارپنس بسیار بسیاز جزئی بهره میبره که با توجه به ماهیت فیلترهای ND امری کاملا عادی تلقی شده و نتایج کاملا قابل قبول هستند.
    ارادت.
    msh2200، S_Mahdi و rebwar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    559

مصطفی عزیز درود بر شما که چنین ریز جواب سئوالهای دوستان رو میدید،
    واقعیتش خودم هم اوایل میخواستم تمرکزم بیشتر روی فیلتر های مربعی شکل باشه که تابع دهنه خاصی نیاشن و با توجه به تحقیقاتم حتی کیفیت شان نیز در مواردی از فیلترهای پیچی بهتر باشد ، اما واقعیتش با توجه به بیشتر در معرض قرار گرفتنشان در شرایط متفاوت ضربه پذیرتر هستند ، اما در نهایت این کیفیته که برام مهمه و با توجه به ژانر عکاسیم میخوام یه فیلتری بگیرم که نیازم رو به فیلترهای متعدد برآورده کنه .
    دوستان کسی فیلتر مربعی گرفته ؟ و با چه قیمیتی و از کجا میتونم بهترین و در حین حال مطمئن ترین ش رو بگیرم،
    با تشکر

صفحه 73 از 100 نخستنخست ... 23 63 69 70 71 72 73 74 75 76 77 83 ... آخرینآخرین